Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

moje dziecie obudzilo sie w nocy dzisiaj dwa razy na szame i poki co spi, wiec ja sniadanie sobie zapodalam 🙂

Matylda ja ostatnio kupowalam pampersy, z zeszlym tygodniu w piatek i kupilam jumbo pake w rozmiarze 3, stwierdzilam, ze skoro one sa do 9 kg, a Nela wazy okolo 6200, a taka paka spokojnie wystartczy na chociaz 1.5 miesiaca, to Nela nie urosnie przeciez w ten czas 3 kg!!!! wiec wyluzowalam 🙂 ;poza tym te 4 to chyba sa do 15 kg wiec na pewno beda duuuzo wieksze niz 3. takze moja rada 🙂 🙂

ja tez szukam basenu dla Neli, ale jeszcze poczekam ze 2 miesiace chociaz, szczerze mowiac to jak sie naczytalam ostatnio tych historii o dzidziusiu ktory sie zachlkysnal wody bedac z rodzicami nad woda i Poli ktorej biedulce syrop wlal sie nie w ta dziurke co trzeba, to stwierdzilam, ze asen nie zajacd nie ucieknie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

co do pieluch to LENA też ma około 6kg no i nigy rozmiar mi nie przeszkadzał tak teraz jakoś mi to dziwnie wygląda i często nam bokiem ucieka ona jakaś taka długa jest i to zapięcie wychodzi w dziwnym miejscu 😮 z resztą nie wiem chcę mieś 4ki żeby porównać a jak będą za duże to dokupię 3ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie?? ja nie wiem ktore tosa Pampers Premium Care... tutaj w uk ich nie ma 😮 sa sensitive, super dry, new baby, activ baby i takie pomaranczowe jeszcze i potem takie majteczkowe dla duzych dzieci, a nigdy nie widzialam napisu premium care.....a moze to te sensitive takie jasne???
ja mam super dry i jestesmy z Nela baardzo zadowolone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiadomo zrobisz jak zechcesz 🙂 w sumie ja tez zaczelam uzywac 3 jak Nela miala jakies 5 tygodni..... 🙂 🙂 co eszcze wiem ze nawet 1 by sie spokojnie zapiela 🙂 ale nie mialam jedynek, za to caaaalaaaa sterte 3 wiec po co wydawac pieniadze na marne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
a wiecie?? ja nie wiem ktore tosa Pampers Premium Care... tutaj w uk ich nie ma 😮 sa sensitive, super dry, new baby, activ baby i takie pomaranczowe jeszcze i potem takie majteczkowe dla duzych dzieci, a nigdy nie widzialam napisu premium care.....a moze to te sensitive takie jasne???
ja mam super dry i jestesmy z Nela baardzo zadowolone 🙂

premium care to takie w bialym opakowaniu 🙂

i ja tez chce zaczac chodzic na basen z malym, ale zastanawiam sie czy aquapark czy zwykly basen..
my juz po szczepieniu, maly plakal znowu bidulek, ale teraz mamy przerwe, bo kolejne jak skonczy roczek 🙂
co do pampersow to Wojti wazy prawie 7,5 kg i my uzywamy jeszcze 3, wlasnie kupilam wczoraj na sprobowanie pampers sleep&play 🙂 bo 4 sa od 7-16 kg, to wielkie musza byc 😜 aaa i ostatnio zaczelam na dzien uzywac tych z biedronki dada premium i jestem z nich bardzo zadowolona ;o
co tam jeszcze.. 🥴
mam juz zaczac dawac jabluszko, marcheweczke itp 😁 a kleik na noc lyzeczka dawac 😜 zobaczymy co to bedzie haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też w dzień używam DADA premium i jestem z nich zadowolona , tylko wczoraj LENA zrobiła kupę cichaczem i nikt o tym nie wiedział , nikt nic nie czuł i leżała w tym około dwóch godzin i to było w DADZIE i odparzyło jej troszkę tyłek ☺️ proszę mnie tu nie osądzać, LENIE nie przeszkadza że mam mokro albo kupę a ja zwyczajnie nie wiedziałam że się skupczyła bo spała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helloł 😉
poczytałam że się nad basenami zastanawiacie.. no i takie dzieciaszki małe to powinny chyba jednak na krytym no i woda ozonowana a nie chlorowana. u nas w pobliżu to chyba tylko Nowa Gdynia. No i słyszałam że do pół roku dzieci mają jeszcze odruchy z życia płodowego i jak się je wrzuci do wody to pływają i mimowolnie wstrzymują oddech 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po kapieli i sniadaniu, moje dziecie gada wlasnie do karuzeli.
AHA!!! Matylda!!! ubierajac moja mala przypomnialo mi sie ze mam pod lozeczkiem i 4 pampersy!!! 🙂 🙂 bezesz, czego ja tam tak naprawde nie mam?? 🙂 🙂 no wiec specjalnie dla ciebie otworzylam te 4 i powiem ci, ze nie ma az tak ogromniastej roznocy miedzy 3 a 4, moze 4 sa nieco dluzsze....no i troszke szersze, ale spodziewalam sie duzo wiekszej roznicy. Moze potem jej zaloze ta 4 na sprobe, ale nie teraz, bo wlansie po sniadaniu jest, wiec mam gwarancje ze w ciagu 10 minut kupa bedzie, wiec sie nie odwazylam tak od razu na goraca wode ze tak powiem 🙂 🙂
a basen dla maluszkow?? moim zdaniem specjalny, z plytsza i cieplejsza woda przede wszystkim....ja na normalny bym z moim dzieckiem na pewno nie poszla do poki nie skonczy okolo roku, przeciez woda w normalnym jest duuuzo chlodniejsza niz ta w ktorej ja kapie, tym bardziej ze moje dziecie lubi ciepla wode, jak uzywam termometru, to dla niej idealna jest taka, ze termometr wskazuje ze za goraca.... 😮 wiec jeszcze by sieprzeziebila czy cus?? a po co mi to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem. na chwilę bo i na mnie prasowanie czeka: z dwóch tygodni 😮 😮 😮 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ale zawsze mówiłam, że nie cierpię prasowania i Marysię jakąś chciałąm zatrudnić 😁

1. Bry
2. Siostrzenice w wieku 15, 13 i 11 ( chłopak )lat: prosze nie sugerować się wiekiem: ogarnięta jest tylko najstarsza, pozostała dwójka do wyrobienia 🤢 🤢 🤢
No i ta najstarsza dość mi pomaga ( choć mam wrażenie że A. ją onieśmiela 😉 😁 ) wczoraj kolację zrobiła, pozmywała naczynia, sama zaproponowała że Witka na spacer weźmie ( na 20 minut ale wzięła.. )
Dzisiaj wybywamy dopiero po południu co by Witek odpoczął i troszkę w łóżeczku pomieszkał, ale za to wybywamy na całe popołudnie do Arkadii bo dzieciom zakupów się zachciało 🙃 😁
ale nie narzekam
nie?? 🥴

Matylda, TWOIM przewodnikiem zawsze i kiedy chcesz 😉
Aaaa.. dzieci śpią w naszej sypialni a my w pokoju na kapanie: przypominam tu , że lóżeczko stoi w saloonie tak zwanym a nie w sypialni więc nie będę dzieci kładła koło wstającego w nocy dziecięcia.

Tu wspomnę że moje dziecię wstało dzisiaj o 2.30 i i 5: najadło się i poszło spać po czym kupa obudziła je o 6.30 🙃 🙃 🙃 🙃

Co do spotkania: klubowi mówię zdecydowane NIE bo tak jak i Ty Ola, nie mam się w co ubrać i tłustym tyłkiem nie będę konkurować z nastolatkami. Co do Pól Mokotowskich to nie jest to opcja konieczna 😉 ja tam mogę gdziekolwiek z wózkiem dojechać 😉


yyyyy.. i co to ja miałam jeszcze napisać?
nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok, juz wszystko wiem:
kupa zrobiona, pielucha zmieniona....
zalozylam 4 i co??
na dlugosc z tylu do ponad polowy pleckow..... a na szerokosc to bym ja polowa ta pieluszka polowa obiela, zalozylam i pobedzie w niej ze 3 godziny, ale juz wiem, ze 4 jeszcze nie dla nas 🙂 i dobrze, nie chce zeby mi moja dzidzia az taaaak szybko rosla 🙂 ja lubie jak ona jest dzidziusia moja kochana 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym chciała żeby LENA była już zawsze taka ale to niestety niemożliwe
nawet wczoraj gadaliśmy z P. że niebawem usłyszymy "spadaj" albo jeszcze coś gorszego 😮
aha co do drugiego dziecka do doszliśmy wczoraj do konsensusu 😁 tzn jak znajdę legalną, normalną , oficjalną robotę to od razu zaczynamy 😉, jak dotąd po porodzie odbyłam dwa stosunki 😁 😁 😁
ale w sumie to nawet nie mamy kiedy tego robić , P. wraca późno, rytuał kąpania, dziecka i te pozostałe czynności , po czym P. po swojej kąpieli zasypia na kanapie a później przełazi do łóżka , jak ja do niego dołączam to on już śpi
z resztą i tak nie mam chęci 😉
dobra ide dalej działać
a czy nasza kamikusia tak się zachłysnęła życiem małżeńskim że do nas nie zagląda 😮
a ja chcę na basen i już 😠 ale i tak nic z tego nie będzie , nawet nie mam tej pieluchy dla LENY , dla siebie z reszta też 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉

Wszystkiego najlepszego dla Dominika 🙂 !

Moje małe dziecię od tygodnia przesypia całe noce, w szoku jestem 🤪
jednak ciągle kupa co 3-4 dni i przed wczoraj była nawet zielona 😮
o co chodzi?

aaaa ! i liczę na duużo zdjęć ze spotkania 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo
pokarze Wam w jaki sposób moja Nesiulka od 3 tyg uwielbia leżeć 🙂
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/83681858883791475978.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/43884132888948861052.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=black]Wiecie co? Chyba przesadziłam z Enterolem 🤢
Moje dziecko zrobiło jedną kupę o 5-tej i ok ale stan drugiej o 12-tej mnie zaniepokoił bo miała kolor piaskowy i była zbita, może nie tak jak dorosłego ale była kulką tudzież innym tworem geometrycznym, ale na bank nie była takiej konsystencji jak być powinna, więc stwierdzam, że Enterol odstawiam. Wygląda na to, że te 5 kup to będzie standard jak u Kasi, tym bardziej że robi je zaraz po jedzeniu w odstępach średnio co 3 h. Podejrzewam nawet, że to co wcześniej robiła też nie było rozwolnieniem a jedynie uregulowało jej się wypróżnianie po tych kropelkach Biogaia.
Tak czy inaczej - kończę kurację Enterolem, poobserwuję ją ze 2 dni i napiszę do doktora co dalej z tymi kropelkami (a przyznam się szczerze, że trochę się ich będę bała 🥴 )

Dobra, idę dalej działać póki dziecię śpi, na razie jestem na etapie:
1. umytych naczyń w zmywarce
2. powieszonego prania na balkonie
3. uduszonego kurczaka na potrawkę

Zostało mi najgorsze tj:
1. poodkurzać
2. umyć łazienkę
3. poprasować

Dagi a Pampers Premium Care to te:

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/71753427246373884748.jpg[/IMG][/URL]

No i nie odpowiedziałaś mi na zadane kiedyś pytanie - w jakim języku mówicie do dziecka? Po nigeryjsku (jeśli taki jest ☺️ ), po polsku?, po angielsku? 🤔 A S. to coś umie po polskiemu powiedzieć? 🙃[/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka - a zmian żadnych nie ma na skórze? 🤔 Mam na myśli liszaje, suchą skórę itd..
Może też ma alergię na laktozę jak moja i Matyldy? Najlepiej to idź do pediatry, zielone kupy to nie jest normalna rzecz 🙂 Niech zadecyduje co dalej z tym fantem, może trzeba mleko zmienić 🙂
A co do zdjęć to pewnie jakieś porobimy bo jakże to tak bez zdjęć - trzeba uwiecznić te chwile 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
szyszka - a zmian żadnych nie ma na skórze? 🤔 Mam na myśli liszaje, suchą skórę itd..
Może też ma alergię na laktozę jak moja i Matyldy? Najlepiej to idź do pediatry, zielone kupy to nie jest normalna rzecz 🙂 Niech zadecyduje co dalej z tym fantem, może trzeba mleko zmienić 🙂
A co do zdjęć to pewnie jakieś porobimy bo jakże to tak bez zdjęć - trzeba uwiecznić te chwile 🙃


właśnie nie widzę żadnych zmian, nic.
bebilon je prawie od urodzenia.. możliwe, żeby dopiero teraz pokazało się jakieś uczulenie? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina moja jest na tym etapie od tygodnia i brakuje jej jakiś 3cm żeby w końcu dostać paluchami do buzi
a jaka jest zdziwiona jak widzi swoje stopy 😁
Ola nasze kupy beż żadnych specyfików zmieniły się na "musztardowo- piaskowe" o dziwnej konsystencji 😮
a ja dziś :
pozmywałam
nastawiłam ziemniaki
ugotowałam jaja
namoczyłam ogórki
zrobiłam i wywiesiłam pranie
zostało mi zaserwowanie obiadu moim robolom a później sprzątanie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyszka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszka - a zmian żadnych nie ma na skórze? 🤔 Mam na myśli liszaje, suchą skórę itd..
Może też ma alergię na laktozę jak moja i Matyldy? Najlepiej to idź do pediatry, zielone kupy to nie jest normalna rzecz 🙂 Niech zadecyduje co dalej z tym fantem, może trzeba mleko zmienić 🙂
A co do zdjęć to pewnie jakieś porobimy bo jakże to tak bez zdjęć - trzeba uwiecznić te chwile 🙃


właśnie nie widzę żadnych zmian, nic.
bebilon je prawie od urodzenia.. możliwe, żeby dopiero teraz pokazało się jakieś uczulenie? 😮

możliwe chociaż moja miała od urodzenia nawet jak była na cycu 🤢


a Ola pytałam o Twoje cycuszki bo u mnie nie ma już nic a nic ale mam zwisy do pępka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja sciany ma mdlo rozowe a reszta rzeczy jest kremowa... 🙂

przepraszam Olcia, umknelo m i pytanie 🙂
no wiec jak ja jestem sama z nela to mowie do niej po polsku, Sola mowi do niej po yoruba ( nigeryjsku) a jak jestesmy we trojke i chcemy jej cos powiedziec i zeby to drugie z nas tez cos zrozumialo, to po angielsku. Ale najczesciej kazde z nas do niej po swojemu, po angliczku i tak sie nauczy bo idzie do przedszkola tutaj, wiec nie mam obaw o to 🙂 z reszta my po angielsku rozmawiamy miedzy soba 🙂 troche zamieszania jet, ale bedzie ok, choc slyszalam, ze takie dzieci pozniej zaczynaja mowic z racji tego ze wiecej uwagi jest poswiecanej na odbior niz na produkcje jezyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...