Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
jeszcze to w ciązy zniose jakoś ale jak urodze i będę tak wyglądać to chyba popadne w depresje wrrr

też się tego boję.. ale póki co staram się sobie wmawiać, że wróce szybciutko do formy przy tej całej bieganinie związanej z dzieckiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
tyminka napisał(a):
jeszcze to w ciązy zniose jakoś ale jak urodze i będę tak wyglądać to chyba popadne w depresje wrrr

też się tego boję.. ale póki co staram się sobie wmawiać, że wróce szybciutko do formy przy tej całej bieganinie związanej z dzieckiem


Miejmy nadzieję. Ostatnio coraz większe doły łapię bez powodu i już czekam na wiosnę - może wtedy jakoś odżyję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Wiola1983
Jak ty się czujesz w 27 tc bardzo widzisz ruchy przez brzuch? dużo przybrałaś?


27 tydzień to ja już skończyłam i zaczął mi się 28 🙂 Przybrałam 10 kg (2 tygodnie temu u lekarza tyle miałam). Nie widzę ruchów przez brzuch za to bardzo wyraźnie je czuję. Na szczęście nie mam jeszcze takich kopniaków jak niektóre dziewczyny że aż je boli. Narazie moja mała jest dla mnie delikatna 🙂Czuję się dobrze tylko puls mam wysoki i chyba z cukrem coś nie tak - jutro idę do lekarza z wynikami to się dowiem.

A ty jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak na razie sie tym nie przejmuje, ze tyje. Chociaz tez sie czasami denerwuje jak chce cos zalozyc i nagle okazuje sie ze wygladam jak wieloryb 🙂 ale cuz, wkoncu jestesmy w ciazy widomo ze szczuplutkie nie bedziemy. Mam tylko taka nadzieje ze do lipca schudne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola1983 napisał(a):
tyminka napisał(a):
Wiola1983
Jak ty się czujesz w 27 tc bardzo widzisz ruchy przez brzuch? dużo przybrałaś?


27 tydzień to ja już skończyłam i zaczął mi się 28 🙂 Przybrałam 10 kg (2 tygodnie temu u lekarza tyle miałam). Nie widzę ruchów przez brzuch za to bardzo wyraźnie je czuję. Na szczęście nie mam jeszcze takich kopniaków jak niektóre dziewczyny że aż je boli. Narazie moja mała jest dla mnie delikatna 🙂Czuję się dobrze tylko puls mam wysoki i chyba z cukrem coś nie tak - jutro idę do lekarza z wynikami to się dowiem.

A ty jak?


powiem Ci że różnie często mnie bardzoo kości w miednicy bolą. ostatnio mnie tak parę razy mała kopnęła że zabolało. Ty w 28 duży masz już brzuszek ? 10 kg to chyba normalnie wszystko pewnie w brzusio Ci poszło. Ja waże 73 9 kg przytyłam w życiu tyle n ie ważyłam pocieszam się ze to tylko tak w ciaży będzie poptem już nigdy tyle nie bede ważyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
tyminka napisał(a):
Wiola1983
Jak ty się czujesz w 27 tc bardzo widzisz ruchy przez brzuch? dużo przybrałaś?


27 tydzień to ja już skończyłam i zaczął mi się 28 🙂 Przybrałam 10 kg (2 tygodnie temu u lekarza tyle miałam). Nie widzę ruchów przez brzuch za to bardzo wyraźnie je czuję. Na szczęście nie mam jeszcze takich kopniaków jak niektóre dziewczyny że aż je boli. Narazie moja mała jest dla mnie delikatna 🙂Czuję się dobrze tylko puls mam wysoki i chyba z cukrem coś nie tak - jutro idę do lekarza z wynikami to się dowiem.

A ty jak?


powiem Ci że różnie często mnie bardzoo kości w miednicy bolą. ostatnio mnie tak parę razy mała kopnęła że zabolało. Ty w 28 duży masz już brzuszek ? 10 kg to chyba normalnie wszystko pewnie w brzusio Ci poszło. Ja waże 73 9 kg przytyłam w życiu tyle n ie ważyłam pocieszam się ze to tylko tak w ciaży będzie poptem już nigdy tyle nie bede ważyć


Hehehe - no ja mam wielki bambol 🙂 I ja mam 20 kg więcej niż ty 🙂 Ale ja jestem wysoka i do chudzinek nigdy nie należałam. Przy moim wzroście zawsze się te kilogramy chowały ale teraz już nie ma ich gdzie schować. Na pewno jak urodzę to się za siebie wezmę. Słonicą wiecznie nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to się boje tych rozstępów bo moja mama jak była w ciązy to mówi że pod brzuchem miała wielkie grube pręgi aż czarne fioletowe... a jak ja taakie bede miała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
ja to się boje tych rozstępów bo moja mama jak była w ciązy to mówi że pod brzuchem miała wielkie grube pręgi aż czarne fioletowe... a jak ja taakie bede miała 😞


Ja już mam rozstępy do wysokości 5 cm nad pępkiem więc ja już "traumę" z tym związaną przeszłam i nic mnie nie zdziwi.

Tak, słonicom mówimy stanowcze NIE!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Tak trochę zmiana tematu:
Wiola pisałaś kiedyś że zastanawiasz się nad cesarką, czy masz wskazanie ze względu na wadę serca czy masz wybór?


Generalnie narazie nic mi nie mówili o wskazaniach ale jak zdecyduje się na poród w klinice to mogę sama zdecydować czy chce rodzic naturalnie czy cesarką. Mają podpisany kontrakt z NFZ i nie płaci się za cesarkę na żądanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
POKÓJ NOWOROTKA:
• Łóżeczko
• Materacyk do łóżeczka
• Podkład ceratkowy do łóżeczka
• Pościel do łóżeczka
• Rożek (becik)
• Przewijak z pokrowiecem
• Kocyk polarowy

KĄPIEL NOWOROTKA:
• Wanienka
• Mata antypoślizgowa do wanienki
• Recznik kapielowy
• Myjka

UBRANKA:
• Body
• Pajacyki
• Spodenki
• Śpioszki
• Koszulki
• Czapeczki
• Rękawiczki niedrapki
• Skarpetki
• Pieluchy tetrowe
• Pieluchy flanelowe
• Ceratka do pieluch
• Pampersy
• Śliniaczki

KOSMETYKI:
• Chusteczki nawilżone
• Oliwka pielęgnacyjna
• Płyn do kąpieli
• Krem pielęgnacyjny
• Sudokrem na odparzenia
• Patyczki kosmetyczne

AKCESORIA:
• Gruszka do noska
• Nożyczki do paznokci
• Termometr
• Szczoteczka do wlosków
• Smoczki
• Butelki 125 ml do płynów i 250 ml do mleka
• Podgrzewacz do butelek
• Termoopakowanie do butelek
• Szczotka do czyszczenia butelek
• Wata
• Gaziki
• Spirytus 70%
• Sól fizjologiczna

PODRÓŻ:
• Wózek
• Pościel do wózka
• Fotelik samochodowy
• Leżaczek albo poduszka do karmienia

Dla mamy do szpitala :
• Biustonosz do karmienia
• Koszula do karmienia
• Krem na obolałe brodawki
• Majtki poporodowe
• Podkłady poporodowe
• Wkładki laktacyjne
• Laktator

szokkkkkkk 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Tak trochę zmiana tematu:
Wiola pisałaś kiedyś że zastanawiasz się nad cesarką, czy masz wskazanie ze względu na wadę serca czy masz wybór?


Generalnie narazie nic mi nie mówili o wskazaniach ale jak zdecyduje się na poród w klinice to mogę sama zdecydować czy chce rodzic naturalnie czy cesarką. Mają podpisany kontrakt z NFZ i nie płaci się za cesarkę na żądanie.

No to jest fajna opcja jak można sobie wybrać, u mnie niestety bez wskazania nie ma takiej możliwości 🤢 a coraz częściej się skłaniam do cesarki, tak jestem przerażona porodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
POKÓJ NOWOROTKA:
• Łóżeczko
• Materacyk do łóżeczka
• Podkład ceratkowy do łóżeczka
• Pościel do łóżeczka
• Rożek (becik)
• Przewijak z pokrowiecem
• Kocyk polarowy

KĄPIEL NOWOROTKA:
• Wanienka
• Mata antypoślizgowa do wanienki
• Recznik kapielowy
• Myjka

UBRANKA:
• Body
• Pajacyki
• Spodenki
• Śpioszki
• Koszulki
• Czapeczki
• Rękawiczki niedrapki
• Skarpetki
• Pieluchy tetrowe
• Pieluchy flanelowe
• Ceratka do pieluch
• Pampersy
• Śliniaczki

KOSMETYKI:
• Chusteczki nawilżone
• Oliwka pielęgnacyjna
• Płyn do kąpieli
• Krem pielęgnacyjny
• Sudokrem na odparzenia
• Patyczki kosmetyczne

AKCESORIA:
• Gruszka do noska
• Nożyczki do paznokci
• Termometr
• Szczoteczka do wlosków
• Smoczki
• Butelki 125 ml do płynów i 250 ml do mleka
• Podgrzewacz do butelek
• Termoopakowanie do butelek
• Szczotka do czyszczenia butelek
• Wata
• Gaziki
• Spirytus 70%
• Sól fizjologiczna

PODRÓŻ:
• Wózek
• Pościel do wózka
• Fotelik samochodowy
• Leżaczek albo poduszka do karmienia

Dla mamy do szpitala :
• Biustonosz do karmienia
• Koszula do karmienia
• Krem na obolałe brodawki
• Majtki poporodowe
• Podkłady poporodowe
• Wkładki laktacyjne
• Laktator

szokkkkkkk 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

hehe no nie? też się złapałam za głowę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
kmatus napisał(a):
Tak trochę zmiana tematu:
Wiola pisałaś kiedyś że zastanawiasz się nad cesarką, czy masz wskazanie ze względu na wadę serca czy masz wybór?


Generalnie narazie nic mi nie mówili o wskazaniach ale jak zdecyduje się na poród w klinice to mogę sama zdecydować czy chce rodzic naturalnie czy cesarką. Mają podpisany kontrakt z NFZ i nie płaci się za cesarkę na żądanie.

No to jest fajna opcja jak można sobie wybrać, u mnie niestety bez wskazania nie ma takiej możliwości 🤢 a coraz częściej się skłaniam do cesarki, tak jestem przerażona porodem


No właśnie. Moja koleżanka tam rodziła. 2 tygodnie po terminie dali jej prowokację i chyba z 10 h się męczyła i w końcu jej zrobili cesarkę i sobie pluła w brodę bo jak widziała jak kobitki na konkretną godzinę przyjeżdżały - rach ciach i po 20 min już wyjeżdżały z dzieciątkiem to powiedziała że następnym razem bierze cesarkę bez dwóch zdań.

Ja tez to rozważam - zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny błagam nie mówcie o porodzie 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
ja to jestem już posrana za przeroszeniem , już tylko 3 miesiące zostały albo i mniej
chciałabym już mieć to za sobą, niech mi nikt nie mówi że poród to najpiękniejszy moment w życiu 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak napisał(a):
dziewczyny błagam nie mówcie o porodzie 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
ja to jestem już posrana za przeroszeniem , już tylko 3 miesiące zostały albo i mniej
chciałabym już mieć to za sobą, niech mi nikt nie mówi że poród to najpiękniejszy moment w życiu 🤢 🤢 🤢


Nie porod tylko ciaza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
aisak napisał(a):
dziewczyny błagam nie mówcie o porodzie 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
ja to jestem już posrana za przeroszeniem , już tylko 3 miesiące zostały albo i mniej
chciałabym już mieć to za sobą, niech mi nikt nie mówi że poród to najpiękniejszy moment w życiu 🤢 🤢 🤢


Nie porod tylko ciaza 😁


no z tą ciąża to też róznie bywa Madziu 🥴
bo u mnie to wieczny strach, czy wszystko w porządku, czy wyniki badań sie poprawiły, a czy dziecko nie jest za nisko, a czy nie zacznę wcześniej rodzić itd.
nie mówie że nie jest to cudny czas, ale byłby cudowniejszy bez tych wszystkich dolegliwości 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...