Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
MrsTuliPanna napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Kasia - my nadal mamy ciemię 1,5 na 1,5 palca. Ma zaniknąć do 12 ms.
Lekarz (zresztą słynny p. O 😁) mówił że jest dobrze i ładnie się zarasta po mału.


no właśnie: ma wolno zrastać, a tu bach: poszło i zarosło. Mamy też mierzyć obwód główki, za miesiąc do kontroli. Ale, ale..dzisiaj zmierzyła: 44 cm.. i przypomniało mi się że na początku września kupowałam mu na allegro czapki i wtedy mierzyłam głowę i też było 44. Czyli nic nie rośnie 🤢
i w ogóle gupia jakaś bo od razu powiedziała mi czym to grozi, że trzeba ew operować i teraz mam schizy..

"Gupia", trza poczytać i skonsultować z innym pediatrą, nie martw się na zapas


Popieram!i idę na obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nie wiem czy mnie zjebała czy nie: nie wiem jak traktowac jej spojrzenie na mnie przy odpowiedzi na pytanie, że nie, nie podaję już wit d3 bo zapomniałam o tym ( a to mogłoby spowodować szybszy zrost )
głowa może jeszcze rosnąć na szwach, ale jeżeli okaże się że nie rośnie, to potrzebna będzie operacja rozcięcia kości bo mózg nie będzie miał gdzie rosnąć. Tak mi powiedziała. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia jeżeli ciemię zarosło szybciej (trochę szybciej) niż powinno (a było małe jak Wit się urodził) ale główka rośnie normalnie zgodnie z tym jak powinna to podobno nie jest problem....
ale ja nie wiem.
Powinnaś to skonsultować/ bo fakt szybko zarosło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):
Nie wiem czy mnie zjebała czy nie: nie wiem jak traktowac jej spojrzenie na mnie przy odpowiedzi na pytanie, że nie, nie podaję już wit d3 bo zapomniałam o tym ( a to mogłoby spowodować szybszy zrost )
głowa może jeszcze rosnąć na szwach, ale jeżeli okaże się że nie rośnie, to potrzebna będzie operacja rozcięcia kości bo mózg nie będzie miał gdzie rosnąć. Tak mi powiedziała. 🤢

Chryste Panie 😮

Ja daję jeszcze D3 ale też jak mi się przypomni - średnio co drugi dzień, nie wiedziałam że to "aż tak" ważne 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi, no czytałam i jest to też dla mnie pocieszeniem: bo dlatego pytam, bo może jest więcej takich dzieci i jest to czasami normalne (?) że zarosło..

kurwa, nosz aż napiszę maila do Ozimka chyba 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
MrsTuliPanna napisał(a):
Nie wiem czy mnie zjebała czy nie: nie wiem jak traktowac jej spojrzenie na mnie przy odpowiedzi na pytanie, że nie, nie podaję już wit d3 bo zapomniałam o tym ( a to mogłoby spowodować szybszy zrost )
głowa może jeszcze rosnąć na szwach, ale jeżeli okaże się że nie rośnie, to potrzebna będzie operacja rozcięcia kości bo mózg nie będzie miał gdzie rosnąć. Tak mi powiedziała. 🤢

Chryste Panie 😮

Ja daję jeszcze D3 ale też jak mi się przypomni - średnio co drugi dzień, nie wiedziałam że to "aż tak" ważne 🤔


też dostałam zjebkę bo tydzień nie podawałam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to nie wiem jakie ciemiaczko bylo przy urodzeniu, ale wiem, ze Neli od pocztku wolno glowka rosnie..... nasza doktorka nie mowila nic o zadnej operacji ani nic, tyle tylko ze bedziemy obserwowac..... hmmm a pamietacie kilka miesiecy temu magda byla z maja u lekarza i ten jej powiedzial, ze Maja sie swietnie rozwija i ze ciemiaczko zarosniete juz prawie?? i on tego nie mowil jako o czyms o co sie trzeba martwic.... nie wiem juz sama co myslec. wiem tylko ze Neli od lipca glowa urosla 2,3cm
z reszta 42,3 w wieku 7 miesiecy to bardzo niewiele, nawet twoj Wicio ma 44cm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Kasia a jakie ciemiączko mieliście przy urodzeniu?

A skąd się tego dowiedzieć? Ja nie mam w książeczce dziecka, tak samo jak nie mam grupy krwi Lenki a inni mają 😮


ja krwi też nie mam, ale ciemiączko mam, i na pierwszej wizycie w przychodni tez mi wpisali i teraz co szczepienie wpisują. Kazałam im wpisywać - bo to ich zasrany obowiązek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zbyt szybkie zarastanie ciemiączka nie jest dobre, gdyż w pewnych okolicznościach może prowadzić do nadciśnienia śródczaszkowego, a w konsekwencji - do uszkodzenia mózgu.."

no mam schizy 😮 😮

Ola, ja mam grupę Witka oznaczoną dlatego, że jestem A-.
a kobiety minusowe zwykle mają oznaczaną bo jest ryzyko konfliktu.

Wymiary ciemiączka mam z pierwszej wizyty u lekarza, jak Witek miał 3 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrsTuliPanna napisał(a):
"Zbyt szybkie zarastanie ciemiączka nie jest dobre, gdyż w pewnych okolicznościach może prowadzić do nadciśnienia śródczaszkowego, a w konsekwencji - do uszkodzenia mózgu.."

no mam schizy 😮 😮

Ola, ja mam grupę Witka oznaczoną dlatego, że jestem A-.
a kobiety minusowe zwykle mają oznaczaną bo jest ryzyko konfliktu.

Wymiary ciemiączka mam z pierwszej wizyty u lekarza, jak Witek miał 3 tygodnie


jakie mieliscie wtedy ciemię?
Kasia spokojnie, musisz się skonsultować z jakimś pediatrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eee ja też mam 1x1 wpisane po urodzeniu ale to jest ciemię przednie i to też już Lenka ma zrośnięte - nie mieszajcie, Kasia o którym mówisz w końcu bo zgłupiałam... 🤢
Są dwa przecież - to przednie zarasta szybciej, a to, mniej więcej, na środku czaszki do roku jakoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie, ze jak urodzilam Nele, to tutaj mi nikt nie wspominal nigdy o zadnych witaminach/?? dostala tylko zastrzyk z wit K zaraz po urodzeniu i juz potem zadnej info na temat witamin. Ja podaje witaminy na wlasna reke, tam jest witamina A, D2, B1, B2, B6, C

WIEC TO NAWET NIE D3, BO WY D3 PODAJECIE??

nie wiem sama....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
a wiecie, ze jak urodzilam Nele, to tutaj mi nikt nie wspominal nigdy o zadnych witaminach/?? dostala tylko zastrzyk z wit K zaraz po urodzeniu i juz potem zadnej info na temat witamin. Ja podaje witaminy na wlasna reke, tam jest witamina A, D2, B1, B2, B6, C

WIEC TO NAWET NIE D3, BO WY D3 PODAJECIE??

nie wiem sama....

Myślę że niepotrzebnie podajesz te witaminy bo one wszystkie są w mleku, więc uważaj żebyś nie przesadziła, zwłaszcza z wit. A, a D3 potrzebna jest do rozwoju kośćca, zapobieżeniu krzywicy itd. Ja bym nie dawała Neli tamtych witamin a zaczęła dawać D3 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Eee ja też mam 1x1 wpisane po urodzeniu ale to jest ciemię przednie i to też już Lenka ma zrośnięte - nie mieszajcie, Kasia o którym mówisz w końcu bo zgłupiałam... 🤢
Są dwa przecież - to przednie zarasta szybciej, a to, mniej więcej, na środku czaszki do roku jakoś...


chodzi o to główne pulsujące na czubku główki
a tamto to chyba w 3 miesiacu zanika - CHYBA....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola, dzieci mają owszem, dwa ciemiączka, ale jedno z tyłu głowy ( nad potylicą ) i to zarasta około 8 tygodnia, i jest mniejsze. To najważniejsze jest w kształcie karo na czubku głowy, i to to ma się wolno zrastać.
a synciowi zarosło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój też nie ma grupy krwi. Kasiu mój miał ciemiączko jeszcze we wrześniu 2 na 2 i z takim się urodził. A TERAZ W PON. BYŁAM Z NIM I OD WRZEŚNIA JEST 1,5 NA 1. WITEK MIAŁ MAŁE CIEMIĄCZKO I DLATEGO SZYBKO MU SIĘ ZROSŁO WEDŁUG MNIE I TYLE. a WITAMINĘ D3 PODAJĘ CODZIENNIE, SPORADYCZNIE ZAPOMINAM.SPOKOJNIE. Poradź się Ozimka po co nerwy tracić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MrsTuliPanna napisał(a):
Ola, dzieci mają owszem, dwa ciemiączka, ale jedno z tyłu głowy ( nad potylicą ) i to zarasta około 8 tygodnia, i jest mniejsze. To najważniejsze jest w kształcie karo na czubku głowy, i to to ma się wolno zrastać.

No tak, w takim razie ja nie mam wymiaru w książeczce po narodzinach Lenki, mam tylko to przednie 1x1, a o takim z tyłu głowy nie wiem i nie słyszałam nigdy przyznam szczerze, ale zaraz poszukam i poczytam 😮 Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natka, no miał małe bo 1x1.

i wiem, że może trochę tu sieję paniką i pytam ale chciałam wiedzieć czy wśród "naszych" dzieci jest taki przypadek czy faktycznie jest to ewenement i mam się martwić.
Na poniedziałek zaklepałam na popołudnie wizytę u innego lekarza 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...