Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tyminka napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
MA BOLEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"CHCIAŁA TO MA!!!!!!!!!!!!" tak by wam powiedziała niejedna położna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak jest, w jednym z Krakowskich szpitali puszczają mniej więcej tego typu wiązanki: puszczałaś się szmato to cierp"


Cześć, A w ktorym ? Jesli mozezsz powiedziec. bo ja rodze w krakowie 😲

w Uniwersyteckim na Kopernika.. nie dość że robią tłumze studentów którzy Ci się gapią w krocze to jeszcze położne chyba się popisując takie kwestie wygłaszają


w zyciu bym nie rodziła tam gdzie szpital ma podpisana umowe że studenci moga przychodzić na praktyki!!!!

ale przecież musisz się zgodzić na to, żeby studenci byli, nie mogą bez Twojej zgody nikogo wpuścić na salę porodową 🤔



jezeli szpital ma podpisana umowe z akademia czy uniwersytetem medycznym nie masz na to wplywu nie mozesz sie niezgodzic

jak to nie? przecież to uwłacza godności kobiety, nie ma takiej opcji w ogóle jak dla mnie, jak się pytałam tu w szpitalu na karowej to mogę nie wyrażać zgody... przecież masz prawo rodzić w warunkach ludzkich i takich które nie powodują dodatkowego stresu... coś mi tu nie pasuje



ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby można było się na to godzić badz nie to nie wiem która głupia by się zgodziła żeby młody student albo trzech jej cipke oglądali i może jeszcze jakieś głupie uśmieszki robili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się poddaję tyle nacytowałyście że już nie wiem co czytam przyjdę wieczorem to sobie nadrobię
o i nie mam oleju 😞 tylko oliwa z oliwek
i uświadomiłam sobie że oprócz serka Danio nic dziś nie jadłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego

a ja wybrałam szpital gdzie mają na sumieniu tylko jeden zgon pacjenta 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
ja się poddaję tyle nacytowałyście że już nie wiem co czytam przyjdę wieczorem to sobie nadrobię
o i nie mam oleju 😞 tylko oliwa z oliwek
i uświadomiłam sobie że oprócz serka Danio nic dziś nie jadłam 😞


matyldusia kochana a co ty dziś tak zaniedbujesz nas 😞 zrób sobie cos do jedzonka odpocznij i poczytaj co my tu skrobiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego

a ja wybrałam szpital gdzie mają na sumieniu tylko jeden zgon pacjenta 🤪


haha dobre kryterium wyboru szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego


ja niestety nie mam wyboru Znaczy jakis mam ale jak mam wybierac miedzy studentami a zajebistym sprzetem to wole juz tych studentow niech sobie popatrza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
ja się poddaję tyle nacytowałyście że już nie wiem co czytam przyjdę wieczorem to sobie nadrobię
o i nie mam oleju 😞 tylko oliwa z oliwek
i uświadomiłam sobie że oprócz serka Danio nic dziś nie jadłam 😞


matyldusia kochana a co ty dziś tak zaniedbujesz nas 😞 zrób sobie cos do jedzonka odpocznij i poczytaj co my tu skrobiemy

nie to trzeba w nocy nadrabiać albo jak się uspokoicie bo takie tempo że jak odświeżam stronę no i tak co chwilę mi kilka postów ucieka 😞
nie mam apetytu a mam dużo roboty jeszcze
brakuje sił 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego

a ja wybrałam szpital gdzie mają na sumieniu tylko jeden zgon pacjenta 🤪


haha dobre kryterium wyboru szpitala

innego kryterium nie mam w sumie szpitala też nie chyba że 100km od domu ale to też nie sprawdzony
a czy to ważne gdzie się rodzi????????????
jak zdrowe i bez komplikacji to mogę w domu urodzić jak moja sąsiadka 😆
a nie w tym syfie szpitalnym z gronkowcami i innymi
ale nie wiem kto by mi pomógł chyba LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazlam :

Art. 36. - ustawa o zawodach lekarza i dentysty

1. Lekarz podczas udzielania świadczeń zdrowotnych ma obowiązek poszanowania
intymności i godności osobistej pacjenta.

2. Przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych może uczestniczyć tylko niezbędny, ze
względu na rodzaj świadczenia, personel medyczny. Uczestnictwo innych osób
wymaga zgody pacjenta i lekarza.

3. Lekarz ma obowiązek dbać, aby inny personel medyczny przestrzegał w
postępowaniu z pacjentem zasady określonej w ust. 1.

4. Przepis ust. 2 nie dotyczy klinik i szpitali akademii medycznych, medycznych
jednostek badawczo-rozwojowych i innych jednostek uprawnionych do kształcenia
studentów nauk medycznych, lekarzy oraz innego personelu medycznego w zakresie
niezbędnym do celów dydaktycznych. W przypadku demonstracji o charakterze
wyłącznie dydaktycznym konieczne jest uzyskanie zgody pacjenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego


ja niestety nie mam wyboru Znaczy jakis mam ale jak mam wybierac miedzy studentami a zajebistym sprzetem to wole juz tych studentow niech sobie popatrza 🙂

no bez przesady aż takie ma to dla was znaczenie?????muszą się gdzieś nauczyć żeby później dobrze leczyć i diagnozować
co najawyżej będziemy tematem rozmów kiedy będą się spotykać na piwie ze znajomymi i tyle, gorzej jeśli będziemy miec wspólnych znajomych 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus napisał(a):
tyminka napisał(a):
kmatus napisał(a):
anus321 napisał(a):
kmatus napisał(a):
matyldusia napisał(a):
MA BOLEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"CHCIAŁA TO MA!!!!!!!!!!!!" tak by wam powiedziała niejedna położna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak jest, w jednym z Krakowskich szpitali puszczają mniej więcej tego typu wiązanki: puszczałaś się szmato to cierp"


Cześć, A w ktorym ? Jesli mozezsz powiedziec. bo ja rodze w krakowie 😲

w Uniwersyteckim na Kopernika.. nie dość że robią tłumze studentów którzy Ci się gapią w krocze to jeszcze położne chyba się popisując takie kwestie wygłaszają


w zyciu bym nie rodziła tam gdzie szpital ma podpisana umowe że studenci moga przychodzić na praktyki!!!!

generalnie mało która decyduje się tam dobrowolnie rodzić ale jeśli jest jakiś problem np jeśli z cukrzycą to dają zalecenie i nie ma od tego odwrotu


Mam nadzieje ze mnie tam nie wysla 😮, bo z tego co wiem to znajoma z cukrzyca rodzila wlasnie na siemiradzkiego, i bez problemu ja przyjeli. Lekarz tez pytal gdzie planuje rodzic i nic nie powiedzial, jak mu mowilam o tym szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):


ja czytalam gdzies na forum ze jest jakas ustawa ktora o tym mowi jak znajde to podesle 🙂 tak jak tyminka napisala jezeli sie nie zgadzasz to mozesz rodzic gdzies indziej 🙂

dobrze, że ja nie mam tego problemu, wybrałam szpital typowo ginekologiczno-położniczy, nie żadną klinikę uniwersytecką ani nic podobnego


ja niestety nie mam wyboru Znaczy jakis mam ale jak mam wybierac miedzy studentami a zajebistym sprzetem to wole juz tych studentow niech sobie popatrza 🙂

no bez przesady aż takie ma to dla was znaczenie?????muszą się gdzieś nauczyć żeby później dobrze leczyć i diagnozować
co najawyżej będziemy tematem rozmów kiedy będą się spotykać na piwie ze znajomymi i tyle, gorzej jeśli będziemy miec wspólnych znajomych 😲



wiesz mi jakos zbytnio to nie przeszkadza moze dlatego ze moj facet tez zdobywal taka praktyke w szpitalach moze nie na ginekologii ale ogolnie i wiem jak bardzo wazna jest wlasnie taka praktyka dla nich i napewno tacy studenci sa bardziej uwazni i delikatniejsi wiec mam nadzieje ze jak juz beda to mi pomoga przy tym porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
znalazlam :

Art. 36. - ustawa o zawodach lekarza i dentysty

1. Lekarz podczas udzielania świadczeń zdrowotnych ma obowiązek poszanowania
intymności i godności osobistej pacjenta.

2. Przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych może uczestniczyć tylko niezbędny, ze
względu na rodzaj świadczenia, personel medyczny. Uczestnictwo innych osób
wymaga zgody pacjenta i lekarza.


3. Lekarz ma obowiązek dbać, aby inny personel medyczny przestrzegał w
postępowaniu z pacjentem zasady określonej w ust. 1.

4. Przepis ust. 2 nie dotyczy klinik i szpitali akademii medycznych, medycznych
jednostek badawczo-rozwojowych i innych jednostek uprawnionych do kształcenia
studentów nauk medycznych, lekarzy oraz innego personelu medycznego w zakresie
niezbędnym do celów dydaktycznych. [color=red]W przypadku demonstracji o charakterze
wyłącznie dydaktycznym konieczne jest uzyskanie zgody pacjenta[[/color]


czyli bez Twojej zgody nie mogą patrzeć - mówiłam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane ja sama jestem studentką i w praktyce wyglada to tak, ze jak sie trafia do szpitala klinicznego to najczesciej daja Ci juz podczas przyjecia taki aneks ze wyrażasz zgode na udział studentow w leczeniu a w zamian otrzymujesz profesjonalna opieke medyczna bo wiadomo, ze studentow ucza najlepsi( przynajmniej w teorii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
kochane ja sama jestem studentką i w praktyce wyglada to tak, ze jak sie trafia do szpitala klinicznego to najczesciej daja Ci juz podczas przyjecia taki aneks ze wyrażasz zgode na udział studentow w leczeniu a w zamian otrzymujesz profesjonalna opieke medyczna bo wiadomo, ze studentow ucza najlepsi( przynajmniej w teorii).


i z tego co wiem to chyba trzeba podpisac ten aneks regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w efekcie oni nie musza się juz Ciebie pytać o zgodę bo ja wyrazilas juz na samym poczatku. Ich "dobra wolą" jest zapytanie się ponowne. W efekcie jesli sie rodiz na odziale klinicznym nie ladnie jest protestowac skoro wczesniej sie na to zgodzilas. niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...