Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Lista, którą wczoraj wpisałam, jest listą rzeczy które JA sobie przygotowuję do szpitala, w oparciu o listę szpitalną i rady mojej siostry, która jest położną ( no dobra, od 10 lat nie praktykuje 😁 😁 )
Jest to lista jak najbardziej subiektywna 🙂

i znajduje się na 20 od teraz stronie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tutliputli napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
Aaa.. i chciałam jeszcze dopisać, że jeżeli Wy martwicie się wagą swojego dziecka, to co ja mam powiedzieć jak mój w 30 tyg waży 2089g i termin przesunął mi się na dwa tyg do przodu ??!! 🤪
A przytyłam raptem 12 kg 🤢

no tak ale jaj jakoś bym się tym nie przejmowała to jest waga szacowana często przy porodzie wychodzi jakie zdarzają się pomyłki
ja jestem pewna że mimo że przytyłam 17 kg to bejbika mam na pewno maleńkiego


Tak Matylda, waga +/- 500 g, co może oznaczać,że waży i 2500 😁 😁
ale ja wysoka jestem, Mój do małych nie należy, więc trudno oczekiwać że Synek wypierdek będzie 😁

nie no ja nie mówię niech se rośnie chłop
ja też wysoka , mój ciężki i wysoki ale jakoś mam wrażenie że moja córeczka to calineczka bo gdzie niby ona miałaby tam siedzieć, ty to chociaż od początku miałaś wielki brzuch a ja ????
teraz prawie tej ciąży nie widać
na pewno ma/miała długie nogi bo w 20 tc wszystkie wymiary odpowiadały 20 tygodniowi + - jeden dzień a kość udową oszacował na 20ti 6 d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
Ja tej listy co tu byla wklejona nie mam - mam swoja, ze swojego szpitala... dla siebie mam10 pkt, a dla dziecka 8 pkt


wkleisz 🙂? może coś ciekawegoo czym zapomniałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
Aaa.. i chciałam jeszcze dopisać, że jeżeli Wy martwicie się wagą swojego dziecka, to co ja mam powiedzieć jak mój w 30 tyg waży 2089g i termin przesunął mi się na dwa tyg do przodu ??!! 🤪
A przytyłam raptem 12 kg 🤢

no tak ale jaj jakoś bym się tym nie przejmowała to jest waga szacowana często przy porodzie wychodzi jakie zdarzają się pomyłki
ja jestem pewna że mimo że przytyłam 17 kg to bejbika mam na pewno maleńkiego


Tak Matylda, waga +/- 500 g, co może oznaczać,że waży i 2500 😁 😁
ale ja wysoka jestem, Mój do małych nie należy, więc trudno oczekiwać że Synek wypierdek będzie 😁

W zasadzie to mogl by juz wyjsc 😁 😁

wagowo tak ale to nie znaczy ze ma już wszystko doskonale rozwinięte , masa dziecka nie odzwierciedla faktycznej dojrzałości jego narządów , chociaż wiadomo że z większą masą urodzeniową miałby większą szansę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Lista, którą wczoraj wpisałam, jest listą rzeczy które JA sobie przygotowuję do szpitala, w oparciu o listę szpitalną i rady mojej siostry, która jest położną ( no dobra, od 10 lat nie praktykuje 😁 😁 )
Jest to lista jak najbardziej subiektywna 🙂

i znajduje się na 20 od teraz stronie 🙂


dzięki!!!!!!!!!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Ja tej listy co tu byla wklejona nie mam - mam swoja, ze swojego szpitala... dla siebie mam10 pkt, a dla dziecka 8 pkt


wkleisz 🙂? może coś ciekawegoo czym zapomniałam

Zaraz napisze swoja, tylko musze przepisac, bo nie mam na kompie, wiec momencik! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
Tutliputli
12. Tantum Rosa ( szwy szybciej się goją, podpowiedź siostry ) czyli kupić i smarować ale po cesarce czy po sn gdyby nacinali krocze ?


Po SN: wystarczy jak się tym podmywasz po każdym sikaniu: że szybciej opuchlizna schodzi i szwy się ładniej goją. Lepsiejszy płyn do higieny intymnej, więc nie ma obaw, że zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia czytałam ostatnio, że organizm sam czuje, że musi się opróżnić, dlatego PODOBNO ( to z M jak Mama ), w pierwszej fazie porodu zdarzają się biegunki. Ja tam na lewatywę się i tak zdecyduję: najwyżej zakupię taką jednorazową w aptece i sobie sama strzelę 😁 😁

A, do tej mojej listy dołożyłam jeszcze jednorazowe nakładki na sedes: na allegro po 1 zł za dwie sztuki a jaki komfort sikania na publicznym sedesie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaje że panikuję z tą torbą szpitalną ale wole ją mieć spakowaną i gotową bo jeszcze faktycznie urodzę z dwa tygodnie przed terminem 😁

Magda, a gdzie Twoja lista !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagane dokumenty:
1. dowod osobisty
2. karta ciazy
3. grupa krwi i inne posiadane badania
4. legitymacja ubezpieczeniowa wazna 1 miesiac lub RMUA z ostatniego miesiąca, albo wplaty na ZUS lub KRUS

Wyprawka do porodu:
1. koszule do porodu i karmienia
2. podklady SENI i wkladki ginekologiczne po 1 paczce
3. woda mineralna niegazowana
4. przybory toaletowe
5. pantofle do chodzenia i klapki do kapieli
6. reczniki
7. sztucce, talezyk, kubek
8. szlafrok
9. cos do jedzenia po porodzie
10. poduszka typu - jasiek do karmienia


DOPUSZCZALNA JEST TYLKO 1 TORBA PODRECZNA WIELKOSCI REKALMOWKI - NIE WALIZKA!!!


dla dziecka:
1. pampersy - ok. 10 szt, chusteczki nawilzajace
2. 3 sztuki body lub koszulki
3. 3 pary spioszkow
4. 2 czapeczki
5. 2 pary skarpetek
6. pieluchy tetrowe lub flanelowe miekkie po 2 sztuki
7. kocyk lub rozek
8. kosmetyki OILATUM (propozycja)


RZECZY DLA DZIECKA NALEZY WYPRAC W PLATKACH MYDLANYCH, LUB PROSZKU DLA DZIECI I UPRASOWAC.
UBRANKA DLA DZIECKA DO WYJSCIA ZE SZPITALA W DNIU WYPISU PRZYNOSI RODZINA.




Ufff... to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Klaudia czytałam ostatnio, że organizm sam czuje, że musi się opróżnić, dlatego PODOBNO ( to z M jak Mama ), w pierwszej fazie porodu zdarzają się biegunki. Ja tam na lewatywę się i tak zdecyduję: najwyżej zakupię taką jednorazową w aptece i sobie sama strzelę 😁 😁

A, do tej mojej listy dołożyłam jeszcze jednorazowe nakładki na sedes: na allegro po 1 zł za dwie sztuki a jaki komfort sikania na publicznym sedesie 😁 😁


też słyszałam, że się sam organizm przygotowuje, z tym, że od kiedy nie robią obowiązkowo lewatyw to zdarząją się cześciej niespodzianki na porodówce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka ja z Twojej listy to ewentualnie telefon będę miała jak mi go jeszcze nie zablokują za niepłacone rachunki!!!!!!!!!!!!!!!
Niestety już wiem że co najmniej do końca maja jesteśmy kompletnie spłukani 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ?? 😁 😁

a to link z mojego szpitala: co zabrać i jak się spakować:
http://www.szpital-inflancka.pl/site/co_zabrac

czyli co szpital, to obyczaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Kaśka ja z Twojej listy to ewentualnie telefon będę miała jak mi go jeszcze nie zablokują za niepłacone rachunki!!!!!!!!!!!!!!!
Niestety już wiem że co najmniej do końca maja jesteśmy kompletnie spłukani 😞

nie martw się Matylda, ja też spłukana jak narazie jestem ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiagda napisał(a):
matyldusia napisał(a):
Kaśka ja z Twojej listy to ewentualnie telefon będę miała jak mi go jeszcze nie zablokują za niepłacone rachunki!!!!!!!!!!!!!!!
Niestety już wiem że co najmniej do końca maja jesteśmy kompletnie spłukani 😞

nie martw się Matylda, ja też spłukana jak narazie jestem ;/


Ja tez... i tez gdzies do maja 😞 nie jestes osamotniona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Matylda.. i ja Cię dobrze rozumiem. Dlatego, żeby spiąć budżet na wyprawkę zrobiłam sobie generalny przegląd garderoby i sprzedaję swoje ubrania na allegro 🙂 😁 😁
I kasa leci 😁 😁 w każdym razie na tyle, że pozwalam sobie na spokojne kompletowanie wyprawki 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda-d87 napisał(a):
tyminka napisał(a):
podklady SENI a gdzie te podkłady sobie połozyć? przy porodzie?


Ja nawet jeszcze nie wiem co to jest.... 😮


http://www.blizejciebie.pl/podklady_higieniczne_seni_soft_90x170-_szt_30.html,408,992,1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
podklady SENI a gdzie te podkłady sobie połozyć? przy porodzie?


Na łóżko, po porodzie 🙂 podkładasz pod siebie, bo boją się że im prześcieradła zakrwawisz jak ci coś bokami wycieknie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
tyminka napisał(a):
podklady SENI a gdzie te podkłady sobie połozyć? przy porodzie?


Na łóżko, po porodzie 🙂 podkładasz pod siebie, bo boją się że im prześcieradła zakrwawisz jak ci coś bokami wycieknie 😁 😁 😁


to aż tak to wypływa!!! o mamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...