Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
adka101 napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
adka101,
Wow, takie hobby robi wrażenie 🙂 Skąd zainteresowanie klubem ułańskim?


Instruktor który prowadzi klub jeździecki do którego uczęszczają dzieci prowadzi jeszcze klub ułański i zaszczepił bakcyla w moim synku 🙂Jest najmłodszym ułanem 😁


No to tylko gratulować Syna 🙂
I zazdroszczę jazdy konnej - ja jeździłam tylko kilka razy w życiu, w czasie wakacji chyba, miałam z 13-14 lat chyba. Fajnie było i w sumie żałuję, że nie chciałam tego rozwijać. Z drugiej strony, nie byłoby to wtedy łatwe pod względem finansowym i logistycznym, bo w pobliżu mnie nie kojarzę żadnej stadniny. Może kiedyś w przyszłości... zapiszę się na jazdę razem z dzieckiem, a co! 🙂


Dziękuje ślicznie 🙂 Ja w wieku 19 lat również należałam do klubu przez rok.W naszej miejscowości są 4 stadniny .Powiem Wam szczerze że jak pierwszy raz zobaczyłam syna w galopie to łzy ze szczęścia mi poleciały! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny,
nadal macie mdłości/wymiotujecie?
Miałam nadzieję, że ten etap już za mną, a tu dzisiaj całe śniadanie poszło... Kilka dni temu to samo, tylko wieczorem. Dodam, że od początku niewiele wymiotowałam, w 10. lub 11. tygodniu chyba 4 dni z rzędu a potem tylko mdłości. A teraz znowu.. Nie podoba mi się to 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Dziewczyny,
nadal macie mdłości/wymiotujecie?
Miałam nadzieję, że ten etap już za mną, a tu dzisiaj całe śniadanie poszło... Kilka dni temu to samo, tylko wieczorem. Dodam, że od początku niewiele wymiotowałam, w 10. lub 11. tygodniu chyba 4 dni z rzędu a potem tylko mdłości. A teraz znowu.. Nie podoba mi się to 🤢


W sumie mówią wszyscy ,że takie samopoczucie i wymioty zazwyczaj są tak do 3 miesiąca! Mi osobiście już to minęło...Ogólnie wymiotowałam może dwa razy!Ale też się cały czas bardzo źle czułam.Teraz mam tylko czasami lekkie zawroty głowy. A może poprostu coś zjadłaś takiego co Ci nie przypasiło? Mam nadzieję ,że poczujesz się lepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Dziewczyny,
nadal macie mdłości/wymiotujecie?
Miałam nadzieję, że ten etap już za mną, a tu dzisiaj całe śniadanie poszło... Kilka dni temu to samo, tylko wieczorem. Dodam, że od początku niewiele wymiotowałam, w 10. lub 11. tygodniu chyba 4 dni z rzędu a potem tylko mdłości. A teraz znowu.. Nie podoba mi się to 🤢


Ja wogóle nie wymiotowalam. Mialam jednak mdlości. Musialam pójść na zwolnienie na kilka dni bo nie moglam sobie z tym poradzić 😞 Teraz juz jest oki. Musisz przeboleć te gorsze chwile. A może faktycznie zjadlaś coś, co Ci zaszkodzilo. Ja np. w ciąży nie mogę wogóle pić coli. Wątroba się odzywa.. 😞 ale jakoś żyję bez tego napoju 🙂 Przerzucilam się na wodę mineralną niegazowaną, której o dziwo przed ciążą na bank bym nie tknęla - tylko bąbelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
Dziewczyny,
nadal macie mdłości/wymiotujecie?


Ja wogóle nie wymiotowalam. Mialam jednak mdlości. Musialam pójść na zwolnienie na kilka dni bo nie moglam sobie z tym poradzić 😞 Teraz juz jest oki. Musisz przeboleć te gorsze chwile. A może faktycznie zjadlaś coś, co Ci zaszkodzilo. Ja np. w ciąży nie mogę wogóle pić coli. Wątroba się odzywa.. 😞 ale jakoś żyję bez tego napoju 🙂 Przerzucilam się na wodę mineralną niegazowaną, której o dziwo przed ciążą na bank bym nie tknęla - tylko bąbelki 🙂


Jadłam chlebek z białym serkiem i pomidorem. Taki zestaw jadłam już niejeden raz i było ok. Dobrze, że już lepiej, ale jeszcze się boję znowu coś zjeść.
Ja mam ochotę na chipsy, ale na razie siła woli wygrywa 🙂 I chodzi za mną fasolka po bretońsku, ale z Delecty, a w okolicznych sklepach tylko Łowicz i Pudliszki.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Bożena 😁 Dzięki za miłe słowa, też się cieszę ze u Was wszystko w najlepszym porządku. Podziwiam siłe woli, ja niestety jak mam ochote na chipsy lub troche coli niestety nie potrafie sobie odmówić, tak samo nie mogę sie skusić na niegazowana wodę, dlatego pije soki i herbatki owocowe, mam nadzieje ze maleństwu nie zaszkodzę. Od przedskola nie tykam mleka i jajek(uraz) wszyscy próbują mnie namówić-szczególnie teściowa, ale ja jem jogurty, sery itp. to chyba wystarczy tego białka 😁
Zawsze byłam mięsożercą, a teraz mięso mnie odpycha, na siłę robie 2 gryzy i odkładam, gdybym zjadła więcej to bym zwymiotowała, a w mięsie tyle żelaza 😞
Za to dziś zrobiłam sałatke porową i zapycham sie nią. Zazdroszczę mamusiom, które podziwiaja juz ruszające się maleństwo, ostatnio na USG tak fajnie było widać ale widocznie maluszek spał, no cóż może w piątek zobaczę jak szaleje 🙂)
Na razie mamusie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wymiotowalam przez pierwsze 3 miesiace,nie liczac tych paru razy przez woreczek zolciowy,ale dalej bywa mi czasem nie dobrze, ostatnio zjadlam kawalek pizzy i potem cierpialam i cierpialam, nudnosci straszne. moze akurat twoj bobas nie chcial dzisiaj tego przyjac i tyle, mysle ze niema powodow do zmartwien.

A tak wogole to 16 tydzien pyknal, 4x4 hehe buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co Sylvianka brzusio troche juz odstaje choc doswiadczone mamy mowia ze i tak jest maly jak na ten tydzien ale to dlatego ze w pazdzierniku schudlam prawie 5 kilo i teraz owszem przytylam ale wracajac do mojej wagi z przed ciazy 🙂 faktycznie czas leci dopiero co sie dowiedzialam o mojej fasolce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
wiesz co Sylvianka brzusio troche juz odstaje choc doswiadczone mamy mowia ze i tak jest maly jak na ten tydzien ale to dlatego ze w pazdzierniku schudlam prawie 5 kilo i teraz owszem przytylam ale wracajac do mojej wagi z przed ciazy 🙂 faktycznie czas leci dopiero co sie dowiedzialam o mojej fasolce 🙂


Nadrobisz jeszcze nadrobisz 🙂)) U mnie w sumie brzusia jeszcze nie widać,tylko zrobił się taki bardziej napięty. Z resztą cały czas mam wrażenie jakbym napinała mięśnie brzucha.No,ale w końcu wszystko mi się tam rozrasta 🙂)

A jak samopoczucie Mamusiek? 🙂 Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Mi juz brzusio w drugim miesiacu ciazy rosl jak na drozdzach 😉 Teraz 16 tydzien ciazy idzie,a brzusio spory.Ciekawe,jaki bedzie w 9 mcu 😁! Kazda wizyta u ginekologa to wielkie przezycie.Juz nie moge doczekac sie nastepnej.Moja polowka zwsze jest przy mnie,i obydwoje przezywamy te chwile z wielka radoscia.Nasz skarb ma planowany termin przyjscia na swiat 5 maja,ale to sie jescze okaze 🙂Narazie pozostaje wielka zagadka,czy to chlopiec czy dziewczynka.Tak czy owak,juz jest przez nas kochane 😘
Serdecznie pozdrawiam wszystkie mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Wczoraj nie bylam pewna, ale dziś już jestem! Poczulam pierwsze ruchy mojego Maleństwa! 🙂 Niby bąbelki, al bardzo delikatne. No i smyranie. REWELACYJNE uczucie 🙂 Ale podczas spaceru przestalam czuć. Fasola poszla spać 🙂 cudownie 🙂 chcę znowu!!!


Ojejkuuu, jak Ci fajnie!!! 🙂 🤪
Ja nie mogę się doczekać pierwszych ruchów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Hej!
Mi juz brzusio w drugim miesiacu ciazy rosl jak na drozdzach 😉 Teraz 16 tydzien ciazy idzie,a brzusio spory.Ciekawe,jaki bedzie w 9 mcu 😁! Kazda wizyta u ginekologa to wielkie przezycie.Juz nie moge doczekac sie nastepnej.Moja polowka zwsze jest przy mnie,i obydwoje przezywamy te chwile z wielka radoscia.


Ja też chodzę z mężem na wszystkie badania USG, niech się przygotowuje psychicznie 🙃
Poza tym fajnie razem oglądać nasze Maleństwo, choć nie zawsze to okazuje, to jednak go to ruszyło 🙂 No i sam był zaskoczony, że ostatnio widział, gdzie główka, brzuszek, bo jakoś wcześniej nie wierzył, że cokolwiek zobaczy i rozpozna.
Najbliższa wizyta już w czwartek rano (USG genetyczne), potem jeszcze lekarz w piątek - naoglądamy się w tym tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Wczoraj nie bylam pewna, ale dziś już jestem! Poczulam pierwsze ruchy mojego Maleństwa! 🙂 Niby bąbelki, al bardzo delikatne. No i smyranie. REWELACYJNE uczucie 🙂 Ale podczas spaceru przestalam czuć. Fasola poszla spać 🙂 cudownie 🙂 chcę znowu!!!


Cieszymy się razem z Tobą 🙂)) Kurcze już też się nie mogę doczekać tych kopniakówwww!!! 🙂)))

A ja muszę się przyznać dziewuszki ,że dzisiaj nie mogłam się już powstrzymać i kupiłam jedną parkę śpioszków!:P a są takie prześliczne i malutkieeee 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszymy się razem z Tobą 🙂)) Kurcze już też się nie mogę doczekać tych kopniakówwww!!! 🙂)))

A ja muszę się przyznać dziewuszki ,że dzisiaj nie mogłam się już powstrzymać i kupiłam jedną parkę śpioszków!:P a są takie prześliczne i malutkieeee 🙂 🙂 🙂

Ja czasami staram się wyczuć ruchy gdy leżę gotowa do snu ale na razie nie jestem pewna czy to co czuję to dzidziuś czy coś innego... 🥴
Na śpioszki się jeszcze nie odwarzyłam ale na pierwsze pluszaczki tak ☺️ i zapoczątkowały one kartonik z napisem "Jaśko/Majka". Wiem, wiem, moja mama mówi, że jeszcze nie powinnam ale tak ciężko się powstrzymać...
Ja wymiotowałam tylko raz a mdłości maiłam krótko i jak na razie na całe szczęście nie wracają. Czasami tylko na jakiś okropny zapach reaguję podobnie ale to chyba i "nieciężarni" mają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam termin na 2 maja 2011 😉 mam juz wozek, kojec (kupiony przez nas) i wielka torbe ciuszkow kupionych przez rodzicow. i w tym tygodniu pczulam przeplyniecie rybki przez oj brzuch szkoda ze jak do tej pory to sie ne powtrzylo, ale zapewne jeszcze dziecko da o sobie znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
ja mam termin na 2 maja 2011 😉 mam juz wozek, kojec (kupiony przez nas) i wielka torbe ciuszkow kupionych przez rodzicow. i w tym tygodniu pczulam przeplyniecie rybki przez oj brzuch szkoda ze jak do tej pory to sie ne powtrzylo, ale zapewne jeszcze dziecko da o sobie znac 🙂

WOW! Na takie zakupy jeszcze się nie odważę. Chciałabym dobrać kolory do płci a tej jeszcze nie znam, ale przyznaję, że pokoik już odmalowany czeka na nowe mebelki dla swojego nowego mieszkańca.
Dziewczyny, czy któraś z Was wie jak wrzucić tutaj swoje foty do galerii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justina1975 napisał(a):
Hej!
Mi juz brzusio w drugim miesiacu ciazy rosl jak na drozdzach 😉 Teraz 16 tydzien ciazy idzie,a brzusio spory.Ciekawe,jaki bedzie w 9 mcu 😁! Kazda wizyta u ginekologa to wielkie przezycie.Juz nie moge doczekac sie nastepnej.Moja polowka zwsze jest przy mnie,i obydwoje przezywamy te chwile z wielka radoscia.Nasz skarb ma planowany termin przyjscia na swiat 5 maja,ale to sie jescze okaze 🙂Narazie pozostaje wielka zagadka,czy to chlopiec czy dziewczynka.Tak czy owak,juz jest przez nas kochane 😘
Serdecznie pozdrawiam wszystkie mamusie!

hejka... ja mam termin na 8 maja 🙂 3 dni po tobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaa21 napisał(a):
ja mam termin na 2 maja 2011 😉 mam juz wozek, kojec (kupiony przez nas) i wielka torbe ciuszkow kupionych przez rodzicow. i w tym tygodniu pczulam przeplyniecie rybki przez oj brzuch szkoda ze jak do tej pory to sie ne powtrzylo, ale zapewne jeszcze dziecko da o sobie znac 🙂


o ja... my jeszcze nic nie mamy.. choc pokoik czeka na malenstwo, żadnych ciuszków, wozka itp. czekamy na płec dziecka.. 🙂 🙂 nie ukrywam korci mnie żeby cos kupic.. ale daje obie czas 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
Wczoraj nie bylam pewna, ale dziś już jestem! Poczulam pierwsze ruchy mojego Maleństwa! 🙂 Niby bąbelki, al bardzo delikatne. No i smyranie. REWELACYJNE uczucie 🙂 Ale podczas spaceru przestalam czuć. Fasola poszla spać 🙂 cudownie 🙂 chcę znowu!!!


znasz juz płec dziecka ?? dowiedziałas sie w tym tygodniu??? ja ide we wtorem bede 16 tydzien ciekawa jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...