Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny a będziecie robiły USG 3D i 4D? My bardzo chcemy mieć taką pamiątkę no i chciałabym rodzinie pokazać maluszka jak fika koziołki w moim brzuszku.
Przegladałm galerię na brzuszku i prawdę pisząc to te zdjęcia mnie trochę zniechęciły. A Wy co sądzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka, dowiedzialam się o plci w 13tyg na usg genetycznym - na 80% ma być dziewczynka 🙂 8 grudnia idę na kolejne usg genetyczne i myślę, że wtedy juz powie na 100%.
p.s. badanie glówne genetyczne mialam w 11 tyg i wtedy nie bylo nic widać. Ponieważ Fasola miala przepuklinę (!!!) która powinna sie byla wchlonąć, w ciagu 14 dni musielismy pojawić się jeszcze reaz. I tak w 13 tyg dowiedzieliśmy się że wszystko gra i że w drodze jest dziewczynka. 🙂

Barakuda - niestety na chwilę obecną nie można zdjęć wrzucać. 😞 Pisalam do administratora o pomoc i wlaśnie taką odpowiedź mi udzielono. Może w grudniu ta funkcja będzie dzialać.Na chwilę obecna musimy się wstrzymać.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
Dziewczyny a będziecie robiły USG 3D i 4D? My bardzo chcemy mieć taką pamiątkę no i chciałabym rodzinie pokazać maluszka jak fika koziołki w moim brzuszku.
Przegladałm galerię na brzuszku i prawdę pisząc to te zdjęcia mnie trochę zniechęciły. A Wy co sądzicie na ten temat?


My po pierwszym tym genetycznym usg mamy plytę i z 10 zdjęć.
Jak patrzymy na te 3D to jakoś nie bardzo mi się podobaja. Na chwilę obecną nie zdecydujemy się na te "atrakcję". Rodzinie pokazaliśmy zwykle nagranie z badania i byli pod wielkim wrażeniem. Bardziej podoba mi się obraz maluszka na zwyklym zdjęciu niż na 3D.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Fijałek - to super ze juz wiesz..gratuluje 🙂 podpowiedz mi czym sie rózni usg genetyczne od zwykłego ??
my we wtorek idziemy 🤪


USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych.

więcej znajdziesz na http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
dzieki fijalek 🙂 🙂 😘 nas to czeka we wtorek... nie moge sie doczekac..
a nachodziły Ci obawy przerd usg.. niepokój itp?? 🥴


hmm a co tak późno masz to badanie?

Obawy? ehh nie spalam kilka dni wcześniej. Ja jestem po przejściach więc bylo mi baardzo ciężko.
Lęk jest. To normalne.
Moje obawy, że coś może pójść nie tak (kolejne poronienie) chyba ucichly w okolicy 13-14 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I znow nie bylo mnie powiedzmy zaledwie dobe a tu tyle do nadrobienia,wiec zaczne:
gosiaa21 no to ladnie juz sie zaopatrujesz, ja narazie jeszcze sie powstrzymuje choc dostalam juz malutkie skarpeteczki od mojej znajomej 🙂
Aneczka1983 ja tez dowiedzialam sie o plci na usg genetycznym w 13 tyg, na ponad polowe 🙂 bedzie chlopczyk.
fijolek gratuluje pierwszych ruchow i zazdroszcze,ja codziennie wsluchuje sie i skupiam nad moim brzuszkiem ale nie chce ze mna narazie wspolpracowac 🙂 swoja droga patrzac na twoje zdjecie glowne fajny masz ten swoj brzunio, ja jeszcze nie az taki ale tak jak mowilam nadrabiam stracone kilogramy w szpitalu.
Barakuda ja napewno zdecyduje sie na usg 3D/4D ale w pozniejszym tygodniu tak ok.25-30 mysle ze wtedy i dzidzius bedzie bardziej widoczny a i pamiatka i tlumaczenie "cioci krysi" gdzie co jest bedzie latwiejsze 🙂
No i wreszcie pare relacji co do mojej osoby, no wiec mamuski nie czuje sie dzisiaj dobrze, boli mnie podbrzusze,plecy ale i lewa strona brzucha tak na wysokosci zeber,dodatkowo padlo mi jeszcze na lewa noge cos tak od srodka,boli, piecze, bardzo sie boje caly czas mysle o moim maluszku i z niecierpliwoscia czekam na srodowa kontrole u mojego gina,a moze wy poki co mi pomozecie, uspokoicie??
i mam jeszcze pytanie czy po 33 dniach L4 musialyscie isc na komisje ZUS?? ja musze ale moze to dlatego ze w miedzy czasie bylam w szpitalu.... OOOO ale sie naskrobalam,juz was nie zameczam.buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):

i mam jeszcze pytanie czy po 33 dniach L4 musialyscie isc na komisje ZUS?? ja musze ale moze to dlatego ze w miedzy czasie bylam w szpitalu....


hmm nic mi o tym nie wiadomo.. a już jestem znacznie więcej niż 33 dni (od 5.10). a skąd masz to wezwanie na komisję??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
mnie tez one zniechcecaja.. ale moja szwagierka miała nagrany film tylko nie pamietam czy 3D czy 4D to super wyszło i ma teraz pamiatke 🙂 a kojarzysz do ktorego tyg mozna robic ?? ja jestem jak najbardziej ZA 🙂

Wydawało mi się, że 3d to fota a 4d to film i wyprowadźcie mnie proszę miłe dziewczęta z błędu jeśli takowy popełniłam bo obciachu sobie narobię u lekarza 😉 Zdaje się,że do 38tc robi się USG ale głowy też nie dam. My bardzo chcemy ten filmik pewnie będe go non stop oglądać 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
dzieki fijalek 🙂 🙂 😘 nas to czeka we wtorek... nie moge sie doczekac..
a nachodziły Ci obawy przerd usg.. niepokój itp?? 🥴


hmm a co tak późno masz to badanie?

Obawy? ehh nie spalam kilka dni wcześniej. Ja jestem po przejściach więc bylo mi baardzo ciężko.
Lęk jest. To normalne.
Moje obawy, że coś może pójść nie tak (kolejne poronienie) chyba ucichly w okolicy 13-14 tyg.


poprzednie badanie miałam w 11 tyg, lekarz uznal po wielkosci plodu ze na nastepnej wizycie na badaniu okresli poziernosc karkowa...
brzuchol rosnie to musi byc wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
hussi31 napisał(a):

i mam jeszcze pytanie czy po 33 dniach L4 musialyscie isc na komisje ZUS?? ja musze ale moze to dlatego ze w miedzy czasie bylam w szpitalu....


hmm nic mi o tym nie wiadomo.. a już jestem znacznie więcej niż 33 dni (od 5.10). a skąd masz to wezwanie na komisję??


A wiesz co z ZUSU we Wroclawiu, ale pomyslalam teraz tak ze to pewnie tez dlatego ze jestem po leczeniu szpitalnym i operacji. ja sie tam nie boje przedstawie papiery i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi- nie martw sie , choc nie potrafie podpowiedziec Ci co tam nodze dolega to mnie czesto z lewej strony nad posladkiem boli.. lekarz kiedys mi powiedzial ze to wiązadła sie rozciagaja i promieniuje ale Ciebie piecze w całej nodze >>>??? wiesz ja tez zaczynam czyc zebra i brzuchol mnie swedzi 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 dzieki za slowa otuchy, denerwuje sie bo jeszcze nie doszlam do tego tygodnia ciazy a troche juz przezylam,noga boli w udzie tak raczej od srodka w strone pachwin, moze to faktycznie wiezadla i ta nieszczesna macica,no nic troszku mi lepiej po twoich slowach dziekuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
fijolek napisał(a):
hussi31 napisał(a):

i mam jeszcze pytanie czy po 33 dniach L4 musialyscie isc na komisje ZUS?? ja musze ale moze to dlatego ze w miedzy czasie bylam w szpitalu....


hmm nic mi o tym nie wiadomo.. a już jestem znacznie więcej niż 33 dni (od 5.10). a skąd masz to wezwanie na komisję??


słyszłam ostatnio ze sporo tych kontroli... szykaja haka bo kasy brakuje 🙂 ale nas nikt nie ruszy 🙂 heheh

A wiesz co z ZUSU we Wroclawiu, ale pomyslalam teraz tak ze to pewnie tez dlatego ze jestem po leczeniu szpitalnym i operacji. ja sie tam nie boje przedstawie papiery i juz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...