Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
No ja tez planuję urodzić mojego synka przez cc bo na sama myśl o porodzie naturalnym bez znieczulenia mam mroczki przed oczami.
Od 1.01.2011 żeby otrzymać znieczulenie w państwowym szpitalu trzeba miec ku temu wskazania medyczne np.cukrzyce,żylaki nadciśnienie itp. bez takiego wskazania rodzisz w 100% naturalnie.
W zeszłym roku można było zażądać znieczulenia za 600zł teraz nie mamy takiego prawa....

u nas w Łodzi w co najmniej dwoch szpitalach ZOP jest free. Ja bede rodzic w takim szpitalu gdzie na zadanie jest to znieczulenie, ale nastawiam sie ze to tylko w ostatecznosci.
CC wogole nie biore pod uwage, chyba ze lekarz wypowie sie w tym temacie jako wskazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
..."O konieczności wykonania znieczulenia decyduje lekarz."
Tak wiec mi sie wydaje że jeśli szpital który wybierzemy wprowadził zmianę trzeba będzie sie "dogadać"z lekarzem...
Moim zdaniem pomylony pomysł i tyle! Nie dość że nie mamy wyboru cesarka/p.naturalny to teraz jeszcze nam znieczulenie odebrano ;-(


a po co komuś cc jak może rodzić naturalnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
..."O konieczności wykonania znieczulenia decyduje lekarz."
Tak wiec mi sie wydaje że jeśli szpital który wybierzemy wprowadził zmianę trzeba będzie sie "dogadać"z lekarzem...
Moim zdaniem pomylony pomysł i tyle! Nie dość że nie mamy wyboru cesarka/p.naturalny to teraz jeszcze nam znieczulenie odebrano ;-(

dziewczyny na tej stronie http://www.rodzicpoludzku.pl/ mozecie dowiedziec sie co oferuje Wasz szpital.
Kasiu co oznacza ze nie masz prawa wyboru do sposobu rodzenia?? CC przeciez to operacja i moim zdaniem jesli nie ma konkretnych przeciwskazan do naturalnego porodu, to powinno sie rodzic naturalnie. Gdzies widzialam super artykul opisujacy naturalny porod oraz cesarke. Sprobuje poszukac jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Warto się wcześniej dowiedzieć gdzie nowa ustawa weszła w życie a gdzie nie żeby nie mieć nie miłej niespodzianki jeśli chce się otrzymać znieczulenie.
Ja powiem szczerze że w proporcji 95% do 5% jestem za CC.


a dlaczego??


A dlaczego nie?
Albo albo dlaczego Ty chcesz rodzić naturalnie?
To naprawde jest sprawa indywidualna każdej z nas i nie ma sensu dochodzić dlaczego ktoś woli to a ktoś inny coś innego ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
..."O konieczności wykonania znieczulenia decyduje lekarz."
Tak wiec mi sie wydaje że jeśli szpital który wybierzemy wprowadził zmianę trzeba będzie sie "dogadać"z lekarzem...
Moim zdaniem pomylony pomysł i tyle! Nie dość że nie mamy wyboru cesarka/p.naturalny to teraz jeszcze nam znieczulenie odebrano ;-(

dziewczyny na tej stronie http://www.rodzicpoludzku.pl/ mozecie dowiedziec sie co oferuje Wasz szpital.
Kasiu co oznacza ze nie masz prawa wyboru do sposobu rodzenia?? CC przeciez to operacja i moim zdaniem jesli nie ma konkretnych przeciwskazan do naturalnego porodu, to powinno sie rodzic naturalnie. Gdzies widzialam super artykul opisujacy naturalny porod oraz cesarke. Sprobuje poszukac jeszcze?


Brawo! Takie same mam zdanie! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
marinka napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Warto się wcześniej dowiedzieć gdzie nowa ustawa weszła w życie a gdzie nie żeby nie mieć nie miłej niespodzianki jeśli chce się otrzymać znieczulenie.
Ja powiem szczerze że w proporcji 95% do 5% jestem za CC.


a dlaczego??


A dlaczego nie?
Albo albo dlaczego Ty chcesz rodzić naturalnie?
To naprawde jest sprawa indywidualna każdej z nas i nie ma sensu dochodzić dlaczego ktoś woli to a ktoś inny coś innego ;-)


A powiem Ci dlaczego chce rodzić naturalnie, ponieważ to jest operacja i ingerencja lekarza w coś co może być piękne i naturalne. ja już miałam cc w 1 ciąży. I powiem Ci szczerze zazdroszczę każdej kobiecie , która urodziła dziecko naturalnie. Nie mówię tu , że cc jest gorsze lub mniej sie przeżywa czy coś w tym stylu. A pytam bo jestm po prostu ciekawa czemu cc... Tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek

Czytałam bardzo dużo artykułów i książek zarówno na temat porodu drogami naturalnymi oraz cesarskiego cięcia patrząc na temat z perspektywy dobra dziecka.
I szczerze CC wygrywa w tym zestawieniu...
A to że większość kobiet w PL rodzi naturalnie ich wybór(dodam że prawie 100% żon gienkologów rodzi właśnie przez cc).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
marinka napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Warto się wcześniej dowiedzieć gdzie nowa ustawa weszła w życie a gdzie nie żeby nie mieć nie miłej niespodzianki jeśli chce się otrzymać znieczulenie.
Ja powiem szczerze że w proporcji 95% do 5% jestem za CC.


a dlaczego??


A dlaczego nie?
Albo albo dlaczego Ty chcesz rodzić naturalnie?
To naprawde jest sprawa indywidualna każdej z nas i nie ma sensu dochodzić dlaczego ktoś woli to a ktoś inny coś innego ;-)


cc to operacja. Twoj organizm dluzej bedzie sie po tym zbieral. nie mozesz dzwigac i jestes dluzej w szpitalu. Nie dostajesz dziecka od razu tylko po jakichs 12h. Dodatkowo jestes lyzeczkowana.
Porod naturalny umozliwia Ci miec Malenstwo od pierwszego momentu jego pobytu na swiecie przy Twoim sercu. Jak dziecko wychodzi przez kanal rodny, automatycznie ksztaltuje sie jego glowka oraz wyciskana jest wiekszosc wod z organizmu malucha. Ze szpitala wychodzisz po 48-72h (zalezy od szpitala).
Wiem ze to indywidualna sprawa. Tu ni bede dyskutowac. ja mowie jedynie o swoim zdaniu. Co zrobisz, to Twoja i Twojego lekarza decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
marinka napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
Warto się wcześniej dowiedzieć gdzie nowa ustawa weszła w życie a gdzie nie żeby nie mieć nie miłej niespodzianki jeśli chce się otrzymać znieczulenie.
Ja powiem szczerze że w proporcji 95% do 5% jestem za CC.


a dlaczego??


A dlaczego nie?
Albo albo dlaczego Ty chcesz rodzić naturalnie?
To naprawde jest sprawa indywidualna każdej z nas i nie ma sensu dochodzić dlaczego ktoś woli to a ktoś inny coś innego ;-)


cc to operacja. Twoj organizm dluzej bedzie sie po tym zbieral. nie mozesz dzwigac i jestes dluzej w szpitalu. Nie dostajesz dziecka od razu tylko po jakichs 12h. Dodatkowo jestes lyzeczkowana.
Porod naturalny umozliwia Ci miec Malenstwo od pierwszego momentu jego pobytu na swiecie przy Twoim sercu. Jak dziecko wychodzi przez kanal rodny, automatycznie ksztaltuje sie jego glowka oraz wyciskana jest wiekszosc wod z organizmu malucha. Ze szpitala wychodzisz po 48-72h (zalezy od szpitala).
Wiem ze to indywidualna sprawa. Tu ni bede dyskutowac. ja mowie jedynie o swoim zdaniu. Co zrobisz, to Twoja i Twojego lekarza decyzja.



Brawo! Wyjęłaś mi to z ust!!!Fakt, że łyżeczkowania nie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
fijolek

Czytałam bardzo dużo artykułów i książek zarówno na temat porodu drogami naturalnymi oraz cesarskiego cięcia patrząc na temat z perspektywy dobra dziecka.
I szczerze CC wygrywa w tym zestawieniu...
A to że większość kobiet w PL rodzi naturalnie ich wybór(dodam że prawie 100% żon gienkologów rodzi właśnie przez cc).

no to zona mojego ginia jest w tej mniejszosci.
ale chcialabym jednak dowiedziec sie o zaletach jakie oferuje CC z perspektywy dziecka. Bo serio-nie wiem. i z gory dzieki za odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie absolutnie nie poczułam się urażona ale ja juz wszystkim odpowiadam w ten właśnie sposób .
tzn.
A dlaczego nie?
Przepraszam za to co teraz napiszę ale wydaje mi się że w Pl jeszcze dużo czasu upłynie zanim kobiety zrozumieją że nie zawsze to co wybiera większość jest lepsze ;-/ niestety..
Chociażby sprawa pozycji w jakiej przychodzi na świat dziecko w Polsce większość kobiet męczy się kilka/kilkanaście godzin w pozycji leżącej która jest dobra i wygodna ale nie dla rodzącej czy też dziecka tylko dla lekarza/położnej którzy odbierają poród.
Naprawdę dziewczyny poczytajcie aktualna literaturę na ten temat WARTO !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
fijolek

Czytałam bardzo dużo artykułów i książek zarówno na temat porodu drogami naturalnymi oraz cesarskiego cięcia patrząc na temat z perspektywy dobra dziecka.
I szczerze CC wygrywa w tym zestawieniu...
A to że większość kobiet w PL rodzi naturalnie ich wybór(dodam że prawie 100% żon gienkologów rodzi właśnie przez cc).[/quote

ciekawe to co piszesz, naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 tzn mojego lekarza żona już4 rodzi naturalnie i teraz jest w ciąży 5 i też chce rodzić naturalnie.

Jeżeli chodzi o pozycje to nie wiem jak w iinych miastach ale w warszawie większość szpitali proponują żeby kobiety rodziły w pozycjach jakie same sobie wybiorą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasidelko88 napisał(a):
Nie absolutnie nie poczułam się urażona ale ja juz wszystkim odpowiadam w ten właśnie sposób .
tzn.
A dlaczego nie?
Przepraszam za to co teraz napiszę ale wydaje mi się że w Pl jeszcze dużo czasu upłynie zanim kobiety zrozumieją że nie zawsze to co wybiera większość jest lepsze ;-/ niestety..
Chociażby sprawa pozycji w jakiej przychodzi na świat dziecko w Polsce większość kobiet męczy się kilka/kilkanaście godzin w pozycji leżącej która jest dobra i wygodna ale nie dla rodzącej czy też dziecka tylko dla lekarza/położnej którzy odbierają poród.
Naprawdę dziewczyny poczytajcie aktualna literaturę na ten temat WARTO !!


Nie wiem ja czytam różne artykuły ale jakoś nigdzie się nie doczytałam, że cc jest lepsze od porodu sn!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
kasidelko88 tzn mojego lekarza żona już4 rodzi naturalnie i teraz jest w ciąży 5 i też chce rodzić naturalnie.

Jeżeli chodzi o pozycje to nie wiem jak w iinych miastach ale w warszawie większość szpitali proponują żeby kobiety rodziły w pozycjach jakie same sobie wybiorą.


Szacunek dla żony Twojego lekarza!!!
No dobra a dziewczyny nie zastanawiałyście się nad tym jak będą wyglądały sprawy łóżkowe po urodzeniu dziecka pierwszego, drugiego, trzeciego ,czwartego czy nawet piatego jak wyżej wymieniona żona lekarza koleżanki ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...