Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
hussi31 napisał(a):
Witajcie dziewuszki! wchodze na forum a tu tyle dyskusji trwa.
Co do porodu ja na bank bede miala cc ze wzgledow zdrowotnych, jest to operacja ktorej nie wykonuje sie na kaprys mamy, ale nie jest az tak zle jak nie raz pisza,nie zawsze konczy sie to lyzeczkowaniem i lezeniem na plasko conajmniej 12h zwlaszcza jezeli pacjentka ma wysoki prog bolu (jak ja 🙂),no i nie ma zagrozenia ze dziecko zablokuje sie w kanale rodnym, a to ze nie wyksztaltuje sie glowka no to chyba wogole jakis mit! Minusy? dziecko od razu nie jest z matka, pozostaje blizna do zagojenia sie, jesli decydujesz sie na cc to kolejne porody zakoncza sie tak samo, no i nigdy nie poczuje sie 100% kobieta nie rodzac sn niestety....
Co do witaminek to ja wciaz biore kwas foliowy i zurawit (oczywiscie po konsultacji z lekarzem) i dobrze mi z tym, aczkolwiek samo przyjmowanie witamin nie jest konieczne przynajmniej po pierwszym trymestrze.
Co do plci dziecka, dziewuszki co nam sie trafilo to nam sie trafilo i tak jest to najwieksze szczescie w naszym zyciu, nieprawdasz??? 🙂
No to chyba narazie na tyle.ale nie opuszczam was,aha i oklaski dla fijolka - juz dawno chcialam ci dac tylko nie moglam,a zasluzylas pozatym trzeba utrzec nosa zlodziejowi!!!


he he dziekuje Ci hussi pieknie!
a powiedz prosze, bo tu mnie zaskoczylas. nie ma lyzeczkowania - a co z lozyskiem? no bo nie ma opcji rodzenia. cos podpowiesz? buziole 😘


Kocahan ja nie miałam żednego łyżeczkowania. Po prostu się wyjmuję wszystko i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Fijolku lyzeczkowanie jest konieczne tylko wtedy kiedy lekarze zle oczyszcza cie po porodzie,a przy cesarce normalnie przez naciecie (przeciez jest bardzo nisko) wyjmuja ci lozysko,oczyszczaja w miare,a reszta sama sie usunie przez okres pologu tak jak po porodzie sn - wszystko to wiem z teorii i opowiadan doswiadczonych juz mam ale to wszystko trzyma sie kupy 🙂
Mnie ciekawi tylko jedno, skoro wiadomo juz ze bede miala cc to jak wyznacza mi termin porodu, czy dostane skierowanie z konkretna data "zabiegu", czy beda czekac az samo sie zacznie tylko zakoncza cc, nie mam kogo sie zapytac bo zadna z moich cesarek nie miala ich z gory zapewnionych.
Monalisa nie przejmuj sie nasz maluszek tez jeszcze bezimienny, niby mial byc Kubus ale jakos takos nie przekonani jestesmy a i inne typy nas nie urzekly.
Aneczka gratuluje dlugonogiej modeleczki 🙂 ja swojego mistera moze jutro podgladne, a zdrowko tez sie unormuje zobaczysz 🙂


Kochana będziesz prawdopodobnie miała date i godzine na kiedy się stawić do szpitala i pewnie Cie przebadaja i na stół 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Fijolku lyzeczkowanie jest konieczne tylko wtedy kiedy lekarze zle oczyszcza cie po porodzie,a przy cesarce normalnie przez naciecie (przeciez jest bardzo nisko) wyjmuja ci lozysko,oczyszczaja w miare,a reszta sama sie usunie przez okres pologu tak jak po porodzie sn - wszystko to wiem z teorii i opowiadan doswiadczonych juz mam ale to wszystko trzyma sie kupy 🙂
Mnie ciekawi tylko jedno, skoro wiadomo juz ze bede miala cc to jak wyznacza mi termin porodu, czy dostane skierowanie z konkretna data "zabiegu", czy beda czekac az samo sie zacznie tylko zakoncza cc, nie mam kogo sie zapytac bo zadna z moich cesarek nie miala ich z gory zapewnionych.
Monalisa nie przejmuj sie nasz maluszek tez jeszcze bezimienny, niby mial byc Kubus ale jakos takos nie przekonani jestesmy a i inne typy nas nie urzekly.
Aneczka gratuluje dlugonogiej modeleczki 🙂 ja swojego mistera moze jutro podgladne, a zdrowko tez sie unormuje zobaczysz 🙂

z tego co ja wiem i tez tak mowili w szkole rodzenia, to na cc masz konkretna date wyznaczona. idziesz i do dziela! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do imienia, u nas w zasadzie imie bylo wybrane - ustalilismy ze przy dziewczynce maz bedzie wybuieral i mial swoj typ od poczatku ciazy. ale ostatnio widze ze ma metlik w glowie bo kilka propozycji sie nowych pojawilo. ehh 🥴 mamy obecnie trzy typy. Nie to ze siedzimy i ciagle sie zastanawiamy, ale chyba czekamy az Fasola sie pojawi na swiecie i wtedy bedziemy wiedziec 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek 🙂
no co oni maja z tym imieniem mój tez powiedział ze jak sie urodzi to cos bedzie pasowało do niego i tak on bedzie podawal jakie imie bo ja bede nie przytomna a "zapisac" go tez on pójdzie wiec ja moge sobie teraz wybierac ale on i tak zadecyduje ostatecznie 😁 😁 😁 żartownis ale na razie junior jest juniorem
mnie bardzo podoba sie takie troche oryginalne imię Eliasz ale nie wiem czy nie skrzywdziłabym juniora tym imieniem za to misiek na to imie mówi kategorycznie nie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Aneczka Kochana dobrze, że wszystko suuuuper 🙂 Ja kupiłam na 56cm bo na 62 mam 🙂 A Anielka i tak nosiła na poczatku 56 🙂 Chyba , że wielkoluuuuuudek się urodzi to komuś później dam ten kombinezonik 🙂 No te rzeczy piękne ma 🙂


no dokładnie, cena nie taka wysoka jak na kombinezonik to w razie czego nie bedzie żal, a nóż sie przyda 😁, ja jz sobie upatrzyłam kilka rzeczy , bo naprawde i dla chłopców i dla lasek fajne ma 😁 mój Tomek wczoraj sie ze mnie smiał ze juz obsejse mam, ze juz MArtynke teraz rozpieszczam a co bedzie pozniej 😁 a co tam 😁
A odnosnie BABALUNKO mam kilka rzeczy z tej firmy ze Smyka no to gatunek poki co super .. wiec nie mam obaw zeby zamówic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
marinka napisał(a):
Aneczka Kochana dobrze, że wszystko suuuuper 🙂 Ja kupiłam na 56cm bo na 62 mam 🙂 A Anielka i tak nosiła na poczatku 56 🙂 Chyba , że wielkoluuuuuudek się urodzi to komuś później dam ten kombinezonik 🙂 No te rzeczy piękne ma 🙂


no dokładnie, cena nie taka wysoka jak na kombinezonik to w razie czego nie bedzie żal, a nóż sie przyda 😁, ja jz sobie upatrzyłam kilka rzeczy , bo naprawde i dla chłopców i dla lasek fajne ma 😁 mój Tomek wczoraj sie ze mnie smiał ze juz obsejse mam, ze juz MArtynke teraz rozpieszczam a co bedzie pozniej 😁 a co tam 😁
A odnosnie BABALUNKO mam kilka rzeczy z tej firmy ze Smyka no to gatunek poki co super .. wiec nie mam obaw zeby zamówic 🙂


Aneczka firma ok bo piorę rzeczy Anielki i nic im nie jest. 🙂Ja chyba się skuszę na kolejne rzeczy bo znów mi się podobaja zaraz dam linka ale jeszcze się zastanawiam 🙂 Nooooooooooooo dla dziewczynki piękne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nadrobiłam zaległości to czas sie przywitac... DZien dobry ranne ptaszki 😁 ja niedawno co wstałam , codziennie ten sam problem chodze pozno spac 24-1 , a poznij spie do południa.. tak samo mała wczoraj o 1 sie położyłam to ona farce urzadzała.. a teraz spi , bo cichutko w brzuszku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny jak sie dzis czujecie? ja wczoraj cay dzień przeleżałam bo wymiotowałam strasznie chyba jakaś grype jeliową mialam 1 dzień nie życze nikomu lekarz już mnie chciałm dzis do szpitala wziac ale przeszlo dzieki bogu...nawet nie wiem ile stron zapisałyscie mam nadzieje ze potem je nadrobie buziaki dla maleństw



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...