Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

Justynka..ja 2 tyg przenosilam wiec wywolali mi porod...maly sie urodzil z paznokciami dlugimi i wlosami jak bob marlei 😁 😁nie wiem co do boli po oksytoksynie..moze porownam teraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
ola1978 napisał(a):
Fijolek..8,30 podlaczyli do oksytoksyny(nie wiem czy dobrze napisalam)a 9.05 urodzilam..i te skurcze jak patrzylam na maszyne..dochodzily tylko do polowy..wiec spoko 😉 😉 😉bol jak przy mocnym okresie 😉

to dziwne bo porod wywolywany sztucznie oksytocyna jest podobno bardziej bolacy ze tak powiem skurcze podobno sa silniejsze

masz zdecydowanie racje. bo podczas naturalnego porodu poziom naszego naturalnego hormonu oksytocyny jest rowna z hormonem szczescia endorfina. Dodatkowo pojawia sie nadrzedna adrenalina - niestety. Jak podlaczaja chemie oksytocyne to nasz poziom endorfiny wogole nie wzrasta - chemia dostaje sie od razu do krwioobiegu i omija mozg wiec mozg nie wie, ze powinien wytworzyc wiecej endorfin i zaczyna bolec.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
Justynka..ja 2 tyg przenosilam wiec wywolali mi porod...maly sie urodzil z paznokciami dlugimi i wlosami jak bob marlei 😁 😁nie wiem co do boli po oksytoksynie..moze porownam teraz 😁


mi wody same nigdy nie odeszly zawsze mi przebijali lub na porodowce pekaly przy badaniu
w pierwszej ciazy mi tylko delikatnie saczyly a zawsze zastanawialam sie czy to naprawde potrafi tak chlupnac hahha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
fijolek napisał(a):
justiks23 napisał(a):
temat porodow wystraszyl dziewczyny i zosytalam sama hih 😁

nie sama nie 🙂 ja jestem jeszcze przez chwilke. 🙂

to co straszymy dziewczynki jeszcze tymi skurczami 🤪


ej! ja nie rodzilam jeszcze wiec mnie tez bedziesz straszyc? 🤨 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też ciągle jestem, ale że moja wiedza w temacie porodów jest zerowa to nie zabieram głosu. Bać się nie boje jakoś szczególnie, oczywiście, że mam lekkie obawy przed nieznanym ale nie jest to strach przed bólem. Ja się po prostu nastawiłam, że z natury rzeczy będzie bolało ale "cierp ciało jak żeś chciało"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
justiks23 napisał(a):
fiolek wiesz ja mam przeczucie ze zalapie sie na kwiecien jeszcze i dlatego chce miec wsio przygotowane na marzec

my na polowe marca chcemy miec wszystko gotowe. W 35tc (polowa marca) mamy sie spotkac z polozna i juz musimy byc gotowi. ehh


najlepiej bo moj maz zawsze twierdzil ze ma mnustwo czasu na zakup fotelika itd a w ostatniej ciazy 3 tyg przed terminem mnie wzielo a on jechal na nastepny dzien po fotelik malej hehe moze teraz sie czegos nauczyl
wozio juz w lutym bede chciala kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
ja też ciągle jestem, ale że moja wiedza w temacie porodów jest zerowa to nie zabieram głosu. Bać się nie boje jakoś szczególnie, oczywiście, że mam lekkie obawy przed nieznanym ale nie jest to strach przed bólem. Ja się po prostu nastawiłam, że z natury rzeczy będzie bolało ale "cierp ciało jak żeś chciało"


dokladnie lepiej byc zaskoczonym wiem cos o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez powoli znikam..ide sprzatac i z psem trzeba isc na spacer..czapki sie sciagnelo to i wlosy trzeba jakoss uczesac 😉a lenia mam jak nie wiem 😉no oki kochane do pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny! Wróciłam ze szpitala byłam na pobieraniu krwi i 50 gr glukozy. Niestety zemdlałam jak tylko wyszłam z gabinetu 🥴 🥴 Dobrze, że mąż był ze mną. Po godzinie miałam znowu pobranie. Ta glukoza nie była zła w wypiciu i spokojnie ją wypiłam. Jutro albo może i dziś zobaczymy wyniki. Ech już 5 zobaczę moje dzidzi 🙂

Aneczka śliiiiczne te mebelki naprawdę!
Hussi gdzie jesteś??
Fijolek dobrze, że z Twoją fasolką wszystko dooobrze 🙂 😘 😘
Powiem wam ,że mi codziennie krew z nosa leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinko,Aneczko jestem juz jestem, przerwa moja spowodowana byla brakiem internetu. ojojoj ale mam zaleglosci do czytania. Przez weekend pochodzilam troche po sklepach dla dzieci i po szmatkach, zakupki udane - wanienka,stojak,wklad do wanienki i mnostwo ciuszkow ktore wygladaja jak nowe a kosztowaly mnie cale 3zl za sztuke 🙂
Fijolku super ze z fasolka wszystko w porzadku, ja poki co podobnie - musimy byc przygotowani jeszcze na kwiecien, moze na zajaczka maluszek przyjdzie na swiat 🙂 no i podobnie jak ty do polowy marca,gora do koncowki chce miec wszystko gotowe,jej to jeszcze tylko 2 miesiace a do porodu niecale 3....
Witam nowe mamuski zachecam do aktywnego udzielania sie na forum 🙂
ania288 nie do konca sie znam ale lepiej nie bierz niczego co jest na ibuprofenie,lepiej zastap go paracetamolem typu apap.
A propos choroby to mnie tez chyba cos bierze,,na wszelki wypadek zaaplikowalam sobie herbatke z sokiem malinowym i cytryna i jeden apap, moze nie bedzie tak zle.
No to co,milego dnia zycze i obiecuje nie znikac juz na tak dlugo 🙂 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Marinko,Aneczko jestem juz jestem, przerwa moja spowodowana byla brakiem internetu. ojojoj ale mam zaleglosci do czytania. Przez weekend pochodzilam troche po sklepach dla dzieci i po szmatkach, zakupki udane - wanienka,stojak,wklad do wanienki i mnostwo ciuszkow ktore wygladaja jak nowe a kosztowaly mnie cale 3zl za sztuke 🙂
Fijolku super ze z fasolka wszystko w porzadku, ja poki co podobnie - musimy byc przygotowani jeszcze na kwiecien, moze na zajaczka maluszek przyjdzie na swiat 🙂 no i podobnie jak ty do polowy marca,gora do koncowki chce miec wszystko gotowe,jej to jeszcze tylko 2 miesiace a do porodu niecale 3....
Witam nowe mamuski zachecam do aktywnego udzielania sie na forum 🙂
ania288 nie do konca sie znam ale lepiej nie bierz niczego co jest na ibuprofenie,lepiej zastap go paracetamolem typu apap.
A propos choroby to mnie tez chyba cos bierze,,na wszelki wypadek zaaplikowalam sobie herbatke z sokiem malinowym i cytryna i jeden apap, moze nie bedzie tak zle.
No to co,milego dnia zycze i obiecuje nie znikac juz na tak dlugo 🙂 buziaki



no wiecej nam tak nie znikac 😠 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...