Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jolajcik napisał(a):
fijolek mi na szczęście raz na parę dni leci krew z nosa. Pytanie wymyśliłam, bo do tej pory moja ciąża nie dawała żadnych dolegliwości aż tu nagle w ciągu kilku dni musiałam aż tak wyhamować. Ciśnienie mam dobre, hemoglobinę niską ale w normie i biorę żelazo, wszystko niby w porządku tylko funkcjonować się normalnie nie da. Co do pory roku to ja ją akurat uwielbiam i nigdy zima nie wprawiała mnie ani w dołki ani nie powodowała złego samopoczucia. A tu proszę, wirujący świat. No cóż chyba trzeba pokochać te zawirowania

mowiac pogoda mialam na mysli nie zime, ale te zmiany pogody za oknem - to niestety ma na nas duzy wplyw. Poza tym, nasz organizm coraz bardziej odczuwa ciaze i chyba mu ciazy 🙂
Ja widze po sobie ze nagle zaczelam szurac kapciami po podlodze. juz nie mam sily podnosic nog wyzej. I ogolnie wszystko robie znacznie wolnej a podobnie jak Ty naleze do osob energicznych. Wiec glowa do fory i spoko! damy rade! byle do wiosny!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justiks23 napisał(a):
my tu gadu gadu a tu maj sie zbliza wielkimi krokami masakra chyba szybko zleci
hallo Justynka 🙂hehehe do maja to jeszcze nam zostalo troszke...ale masz racje juz coraz blizej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie maj się zbliża, a wiecie co ja strasznie boje sie porodu, jak ostatnio źle się czulam i bolał mnie brzuszek w nocyi sobe pomyslalm co to bedzie jak bole porodowe mnie zalapia to ja nie wiem jak wytrzymam....az mi ciarki przechodza...a najgorsze jest to ze coraz czesciej o tym mysle bo coraz czesciej mi sie dzidzius sni 🙂 Wy tez sie boicie?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że wytrzymamy i jeszcze przyjemność będziemy z tego czerpały 😁

Ja mam nadzieję tylko, że u mnie ta zmiana samopoczucia to taka chwilowa i, że od przyszłego tygodnia wracam do normalnego trybu zajęć czyli, dwa razy w tygodniu nordicwalking, raz basen, zajęcia z języka migowego i takie tam babskie wypady na miasto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie boimy..ale z drrugiej strony...ja taka panikara i delikatna bol znioslam porod ,dalam rade i wlasnie w tym momencie nie poddalam sie,bylam silna i nie panikowalam,robilam co kazali i w 20 min urodzilam 4.300synka 😉wiec dalej przyjme te zasade..nie panikowac,sluchac poloznej,i duzo sil 🙂bedzie oki ..damy rade..mlode laski jestesmy,pelne zycia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
No właśnie maj się zbliża, a wiecie co ja strasznie boje sie porodu, jak ostatnio źle się czulam i bolał mnie brzuszek w nocyi sobe pomyslalm co to bedzie jak bole porodowe mnie zalapia to ja nie wiem jak wytrzymam....az mi ciarki przechodza...a najgorsze jest to ze coraz czesciej o tym mysle bo coraz czesciej mi sie dzidzius sni 🙂 Wy tez sie boicie?


ja się bałam jeszcze zanim zaszłam w ciążę ale jak tylko dowiedziałam, się, że będziemy mieli dzidziusia to wszystkie obawy mi odeszły i stwierdziłam, że dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
No właśnie maj się zbliża, a wiecie co ja strasznie boje sie porodu, jak ostatnio źle się czulam i bolał mnie brzuszek w nocyi sobe pomyslalm co to bedzie jak bole porodowe mnie zalapia to ja nie wiem jak wytrzymam....az mi ciarki przechodza...a najgorsze jest to ze coraz czesciej o tym mysle bo coraz czesciej mi sie dzidzius sni 🙂 Wy tez sie boicie?

wiesz co, ja sie balam az do momentu jak zaczelam chodzic na zajecia do szkoly rodzenia. Mam swiadomosc ze to co tam mowia to wyidealizowana teoria i ze w praktyce moze byc znacznie gorzej/trudniej. ale jakos mi lepiej na watrobie. Przestaje sie powoli bac. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
pewnie ze sie boimy..ale z drrugiej strony...ja taka panikara i delikatna bol znioslam porod ,dalam rade i wlasnie w tym momencie nie poddalam sie,bylam silna i nie panikowalam,robilam co kazali i w 20 min urodzilam 4.300synka 😉wiec dalej przyjme te zasade..nie panikowac,sluchac poloznej,i duzo sil 🙂bedzie oki ..damy rade..mlode laski jestesmy,pelne zycia 😉


Matko jak ci zazdroszcze w takim czasie takiego duzego synka urdzic....moja kolezanka rodzila 10 godzin od kad zaczely sie jej bole a druga 13...ja chyba tyle nie wiytrzymam heh



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
pewnie ze sie boimy..ale z drrugiej strony...ja taka panikara i delikatna bol znioslam porod ,dalam rade i wlasnie w tym momencie nie poddalam sie,bylam silna i nie panikowalam,robilam co kazali i w 20 min urodzilam 4.300synka 😉wiec dalej przyjme te zasade..nie panikowac,sluchac poloznej,i duzo sil 🙂bedzie oki ..damy rade..mlode laski jestesmy,pelne zycia 😉

ale to 20 minut chyba nie od pierwszych skurczow tylko juz ostatnia faza porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
ola1978 napisał(a):
pewnie ze sie boimy..ale z drrugiej strony...ja taka panikara i delikatna bol znioslam porod ,dalam rade i wlasnie w tym momencie nie poddalam sie,bylam silna i nie panikowalam,robilam co kazali i w 20 min urodzilam 4.300synka 😉wiec dalej przyjme te zasade..nie panikowac,sluchac poloznej,i duzo sil 🙂bedzie oki ..damy rade..mlode laski jestesmy,pelne zycia 😉

Matko jak ci zazdroszcze w takim czasie takiego duzego synka urdzic....moja kolezanka rodzila 10 godzin od kad zaczely sie jej bole a druga 13...ja chyba tyle nie wiytrzymam heh

Beatko, podobno porod przecietnie trwa wlasnie okolo 10h. Nalezy go liczyc wlasnie od odejscia wod lub od pierwszych skurczow. Przeciez pierwsze skurcze nie musza byc tak pierunsko bolesne i mozesz ich wogole nie odczuwac, a porod sie juz zacznyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fijolek..8,30 podlaczyli do oksytoksyny(nie wiem czy dobrze napisalam)a 9.05 urodzilam..i te skurcze jak patrzylam na maszyne..dochodzily tylko do polowy..wiec spoko 😉 😉 😉bol jak przy mocnym okresie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
Fijolek..8,30 podlaczyli do oksytoksyny(nie wiem czy dobrze napisalam)a 9.05 urodzilam..i te skurcze jak patrzylam na maszyne..dochodzily tylko do polowy..wiec spoko 😉 😉 😉bol jak przy mocnym okresie 😉

a, oksytocyna - to zmienia postac rzeczy bo wywolali Ci porod. a wody kiedy odeszly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1978 napisał(a):
Fijolek..8,30 podlaczyli do oksytoksyny(nie wiem czy dobrze napisalam)a 9.05 urodzilam..i te skurcze jak patrzylam na maszyne..dochodzily tylko do polowy..wiec spoko 😉 😉 😉bol jak przy mocnym okresie 😉


to dziwne bo porod wywolywany sztucznie oksytocyna jest podobno bardziej bolacy ze tak powiem skurcze podobno sa silniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fijolek napisał(a):
ola1978 napisał(a):
Fijolek..8,30 podlaczyli do oksytoksyny(nie wiem czy dobrze napisalam)a 9.05 urodzilam..i te skurcze jak patrzylam na maszyne..dochodzily tylko do polowy..wiec spoko 😉 😉 😉bol jak przy mocnym okresie 😉

a, oksytocyna - to zmienia postac rzeczy bo wywolali Ci porod. a wody kiedy odeszly?
a wody mi przebili 😉a maluszka wypchali..bo jeden z doktorkow a mialam ich 3 i do tego praktykanci i polozne(mialam wtedy 17 lat) jeden z nich polozyl mi sie na brzuchu i pomogl mi go wypchac..wiec ja parlam a on mi cisnol brzuch 🙂jedyne co przezylam strasznie to naciecie..bol jak cholera 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, ja dzis jakas taka niewyspana, chyba chodze za pozno spac 🤨 i sie nie wysypiam... dzis lece na cwiczenia to sie rozruszam troszku 🙂 🙂
Kasiagwiazdka.. nie mma pojecia niestety jakbys zamówiła z Polski mebelki,, czy w ogole by dowiezli.. 🤨
Hussi , czemu milczysz.. ???????????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...