Skocz do zawartości

Astma | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jestem w 20 tygodniu, mam astme od 2 lat, w ciąży z miesiąca na miesiąc pogorszenie 😞
Czy któraś z Was jest lub była w podobnej sytuacji?
Pytałam pulmunologa co z porodem to dowiedziałam się że ona się dostosuje do tego co powie gin 😮 Mnie się wydawało że to ona powinna zadecydować, wkońcu najlepiej zna możliwości moich płuc 😠
W piątek idę do ginekologa może czegoś nowego się dowiem ale ciekawa jestem Waszych doświadczeń 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj,
ja osobiście problemów z astma nie mam, ale wydaje mi się że musisz uważac na to co robisz, tzn nie dopuścic do nadmiernego wysiłku. Ja jestem w 27 tc i mam od niedawna problem z głębokim zaczerpnięciem oddechu i jedyne co pomaga to po prostu odpoczynek..
Mam nadzieję, że nie będzie Ci tak mocno ta astma dokuczac.
pozdrawiam i zdrówka życze
Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
czesc. na astmę choruję od dziecka- przebieg zawsze bardzo łagodny. Niestety to jest tak, że na dwoje babka wróżyła. Nie ma reguły- albo astma osłabnie albo sie nasili. Jestem pod opieka alergologa- prawie od początku jestem na sterydach wziewnych i tak będzie do końca ciązy. Lek to mus, bo on pozwala mi oddychać- jak ja jestem niedotleniona to dziecko też. Więc nie mam wyjścia. Co 3 tygodnie chodze na spirometrię- badanie wydolności. Leki mi poprawiły oddech i mogę normalnie funkcjonować. Dziecko rozwija się prawidłowo i staram się myśleć pozytywnie, że urodzi się zdrowe i wszystko będzie ok. Po ciązy podobno mój stan astmatyczny wróci do poprzedniego, łagodnego przebiegu. Najlepiej, żebyś była stale pod opieką dobrego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
No właśnie dziewczyny, od 2 lat miałam okresowo ( w stresowych bądź jakichkolwiek emocjonalnych momentach) duszący kaszel. Podczas ostatniej wizyty u lekarza powiedziałam o tym i dowiedziałam sie że to najprawdopodobniej astma. Niestety lekarz dopowiedział że teraz nic nie zrobi gdyż jestem z ciąży. Problem się powiększył ponieważ teraz ataki są silniejsze i np teraz jestem po całkowicie nieprzespanej nocy. Czy możecie coś doradzić /pocieszyć lub cokolwiek?? Jestem w 10 tygodniu...
Pozdrawiam serdecznie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodnie później...
  • Mamusia
KunaCzarna u mnie podobnie. Ataki kaszlu są częstsze i silniejsze. Zwłaszcza teraz. Zresztą zawsze ciężko mi się dość oddychało, ale w ciąży miałam momenty, że myślałam, że się uduszę. 😞 Ponieważ też za wiele nie mogę zdziałać, by nie szkodzić dziecku, jedyne co to położyć się, łapać spokojny oddech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kuna czarna dziwi mnie podejście lekarza bo jak nie może teraz nic zrobić. nie może jedynie zrobić prześwietlenia płuc. tak jak napisała przyszła mama poniżej jak masz ataki astmy i jesteś niedotleniona niedotlenia się dziecko a jest to bardzo ważne ... niedotlenienie uszkadza mózg, trzeba brać wziewne sterydy itp. nie słyszałam przypadku by zaszkodziło to dziecku. nie wiem. jeśli naprawdę masz poważny problem z ddechem i masz ataki astmy to lekarz tym bardziej powinien coś z tym zrobić. i wydaje mi się że powinnaś iść do pulmonologa, ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...