Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie!! 🙂 jak się tak naczytałam, to zaczynam obawiać się, że już za moment wszystkie urodzimy... 🤪 przywiozłam ogrom ubranek i wczoraj cały dzień segregowałam je i już dwie walizy odstawiłam jako takie, których w ogóle nie będziemy używać, a pozostałe na te powyżej pół roku poskładałam i na strych, jeszcze najmniejsze poprałam- nie wszystkie, i takie do pół roku, żeby już mieć w szafie gotowe jakby co 🙂 ale jeszcze prania, suszenia i prasowania masa....
mykam popitrasić trochę, bo nastawiłam się na pyszności- serniczek na zimno i sałatkę z ananaskiem, selerkiem i kurczakiem- pomysł własny... 😉 no i coś zwykłego...
energii jakby mi przybyło 🙂 ale szybko odbija się to na zdrowiu- kłucie, ciążenie...;/ muszę ostrożnie, a nie umiem nadal...
Cieszę się, że wróciłam wreszcie do Was i brzuszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzieki monia, bardzo pomocne, po przeczytaniu zadzwonilam jeszcze do przychodni i potwierdzili ze nie trzeba nic robic tylko podac w szpitalu placowke do ktorej sie chce dzidziusia zapisac i ze tez dobrze jest znac nazwisko preferowanego lekarza ale zadnych formalnosci, to szpital wszystko wysle gdzie trzeba 🙂 Super, kolejna rzecz z listy zalatwiona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj mikaanka długo cię nie było 😜
No to się ciesze że się potwierdziło to co mi znajoma mówiła przecież my od razu po porodzie byśmy nie miały glowy do takich spraw 🤪 a mąż jak to mąż zestresowany i przejęty i tak dosc formalności będzie musiał załatwic sam 🙂
Kasia a wiesz co się składa jak urodzisz do zakładu pracy o macierzyński?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podobnie jak ty Mikaanka dostałam 2 siaty ubranek od szwagierki posegregowałam je i kilka odrzuciłam a resztę dziś piorę wlaśnie a od jutro prasowanie trochę lepiej się czuje także wole to wykorzystac bo pózniej nie wiadomo co będzie 🙂Na razie przestał mi twardniec brzuszek wczoraj raz tak miałam ale wstałam i przeszło 🙂corazn większy się robi wyglądam jak hipccio i nie mam co ubrac na dwór ciasne się robią rzeczy tzn kurtki polar jedynie mi zostanie jak tak dalej pójdzie 🤪a na dworze ciągle chłodno u mnie jest gdzie ta wiosna 😞?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak szczegolowo nie pamietam, ale wiem ze mam napisac maila do dept. HR i oni mi wtedy wysla liste formalnosci do zrobienia. Bo jak zwykle to nie jest jeden papierek, tylko troche wiecej ale to sie rozciaga pozniej w czasie bo niektore wymagaja juz numeru pesel dziecka. W HR powiedzieli mi ze szpital wydaje zaswiadczenie przy wypisywaniu o urodzeniu dziecka i na tym jest napisane ze od momentu porodu zaczyna sie urlop macierzynski. To tez trzeba zaniesc do zakladu pracy. Pozniej na tej liscie sa m.in. doniesienie aktu urodzenia dziecka, wniosek o dodatkowe 2 tyg urlopu macierzynskiego jesli ktos chce wykorzystac, wniosek o 2 dni opieki nad dzieckiem jesli mama bedzie brac, i jak juz jest Pesel to wniosek do ZUS. Sa tam jeszcze chyba jakies inne dokumenty ale juz nie pamietam co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mikannka- fajnie że jesteś i to pełna energii- smaka narobiłaś podając takie pyszności na forum mmmm.
Ja dziś spałam jak bóbr, do wc wstałam tylko jeden raz a spałam do 10 godziny, już zapomniałam jak to fajnie tak się o 10tej zwlekać z łóżka;-)
Monia29- co do tych druków o macierzyńskie to zależy od zakładu pracy; także najlepiej zadzwonić i zapytać. Bo ja jestem zatrudniona w dwóch miejscach po pół etatu i w jednej firmie druki przygotowują sami (firma-księgowa) a drugiej w tej mniejszej trzeba pobierać w Zusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 przeczytałam wszystkie posty od początku, trochę tego jest, ja udzielam się na 298tygodniu ale tam juz rzadko kto zagląda 🙂 ja termin z miesiączki mam na 21.06, a z usg na 289.06, nie wiem czemu mam jakieś przeczucie że urodzę po połowie, i pewnie się zacznie jak mąż będzie w pracy 🙂 ja byłam w pon u gin,mała waż y ponad 1400g więc rośnie dziewczynka, a my juz kończymy malowanie pokoiku dla niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za porade musze zadzwonic do miojej kadrowej chodz ona zakrecona jest ale mam nadzieje że mi powie co i jak.acha a jak się daje akt urodzenia dziecka to odpis bo orginał jest dla nas rozumiem?
I jeszcze jedno czy my od gina musimy brac zaswiadczenie że się chodziło i bylo pod opieką lekarza ginekologa czy to nadal jest potrzebne aby uzyskac becikowe bo czytałam różne strony w necie i różnie piszą chyba najlepiej pójdę zapytac w mopsie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey 🙂 ja czytałam że do tego becikowego wystarczy karta ciąży, tam są wszystkie podpisy lekarza, ilość wizyt w każdym trymestrze itd... ale dopytaj bo to różnie może być....

u mnie w pracy jest tak, że przynosi się tylko odpis aktu urodzenia, i tyle. Oni wszystko załatwiają, wysyłają tylko powiadomienie do domu kiedy się cały ten macierzyński kończy i tyle....

a co do sterylizatora, ja nie kupuję, otóż mam zmywarkę i tam mogę wygotować butelki i inne rzeczy, a poza tym zawsze można wszystko zalać wrzątkiem....

Cop do siary, to ja też nie mam, mam nadzieję że nie będę miała do porodu wcale....

acha pytanie, jak to jest z odstawieniem dziecka od piersi, mleko przestanie się produkować samo nagle? bo tak szczerze to nie mam zielonego pojęcia.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta no wiem właśnie dlatego nie jest aż tak popularny ale moim zdaniem niezawodny a tak jak mówie ja i tak sporo kasy w błoto wywaliłam na inne marki teraz wezmę harmony z pewnością, na allegro można dostać nówki sztuki zdecydowanie taniej także też polecam tam podłubać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek, masz racje, siedziałam kiedyś na allegro i rzeczywiście są różne ceny. Moja szwagierka proponowała mi że może mi oddać swój, ale jakoś się tak brzydzę po kimś używać, wole nowy... Szkoda też wydać dużo kasy, jeśli sie okaże że nie ma się tego mleka. Boję sie też że w szpitalu sie okaże że mleka będzie full, i co wtedy jak nie będę miała, Marcin będzie sie pewnie wstydził kupić laktator, hehe 🙂 Nie no żart of coz, ale kupi na pewno nie taki jak trzeba, a wiecie, w sklepie jak zobaczą że facet sam, to mu wcisną najdroższe badziewie...

Dżizas ale masakra w kraku jest, zimno, 4 stopnie tylko i mży, pada i w ogóle jest tak nieprzyjemnie.... w marcu było ładniej niż w tym miesiącu... Byłam rano zrobić badania z krwi i moczu, tak przemarzłam,że chyba włączę ogrzewanie zaraz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie dziewczyny, czy któraś z Was jest w stanie w punktach wypisać co należy załatwić przed porodem w pracy i po porodzie w różnych instytucjach. Chcę zrobić taką listę mojemu pięknemu, bo w sprawach urzędowych to on taka trochę sierotka, a jak mu zrobię listę gdzie, z czym i do kogo to i ja będę spokojniejsza. Mam namyśli wszystko, becikowe, macierzyński, przychodnie itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny, a ja jeszcze w trakcie poślubnych formalności utknęłam... -dzięki teściowej, która nie bardzo się kwapi, żeby mnie zameldować (strasznie narwana jest na sądy, wiana, rozprawy majątkowe i wyklinanie wszystkich), a ze swojego domu się właśnie wymeldowałam i chcę zmienić dowód żeby mieć z głowy, no ale niestety wszystko na nią stoi... 🤢 miło, co? nie macie problemów z teściami?
~~Monia29, łap oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...