Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam kobietki 🙂 Czy u was też taka pogoda paskudna?Ale się rozpisałyście he he 20str do nadrobienia miałam od wczoraj 😁
Nocka mi mineła dosc dobrze i jak czytam te wasze posty to współczuję tych bólów bo ja odpukac na razie ok się czuję tylko plecki i nózki bolą spuchnięte.
Nequitia ten krem na stopy jest super czemu ja wcześniej nie zapytałam Cię o niego 🙂
Nika współczuję ci ale i trzymam kciuki za Ciebie może cię jutro zostawią w szpitalu już?
Agnieszka ja wymaz będę miała w czwartek pobierany także pózniej was poinformuję co i jak 😮 mi ginka sama to badanie zaproponowała także dziewczyny upomnijcie się o nie bo jest cholernie ważne bo zagraża ten paciorkowiec dziecku
Co do pogody to ja też zauważyłam że maluszek mój reaguje na zmianę wczoraj buszował cały czas a dziś już mniej się rusza bo u mnie pada i zimno jest brrr 😞 pogoda jesienna dosłownie.
Ale się rozpisałam i tak połowę zapomniałam co chciałam napisac he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Poleżałam w wannie i trochę przeszło...Ciekawe na jak długo? Wczoraj wieczorem 2 godziny tylko 😮

Powiem Wam coś jeszcze bo mi się przypomniało. Wczoraj na szkole rodzenia położna mówiła, że do porodu nie możemy mieć pomalowanych paznokci. I cosik takiego na necie znalazłam:

Dlaczego nie można mieć pomalowanych paznokci podczas porodu?
Po pierwsze:
W trakcie porodu, a szczególnie gdyby zakończył się on przez cięcie cesarskie, bardzo ważną informację na temat funkcjonowania układu krążenia pacjentki możemy zdobyć, obserwując zabarwienie dystalnych części ciała, między innymi paznokci. Pomalowane paznokcie taką ocenę uniemożliwiają albo zamazują obraz.
Po drugie:
Paznokcie pomalowane lakierem zaburzają pracę pulsoksymetru (zakłada się go na palec), urządzenia, które jest używane przy znieczulaniu pacjentki do cięcia cesarskiego lub innego zabiegu.
Po trzecie:
Bezpośrednio po porodzie dziecko jest przystawiane do piersi. W trakcie przystawiania kobieta często musi zbliżyć palce do ust dziecka, a kontakt dość wrażliwego noworodka z takimi substancjami chemicznymi jak lakier do paznokci nie jest wskazany.
Kiedy poród nas zaskoczy z pomalowanymi paznokciami, nie ma co się przejmować, w większości placówek szpitalnych w Izbie Przyjęć można znaleźć zmywacz do paznokci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka ja też miałam takie dolegliwości jak Ty a teraz luksus normalnie jak ręką odjął tylko czasami ta zgaga mi się pojawia zależy co zjem a lubię kwaśne rzeczy 😁
Mimo złej pogody jakiegoś pałera dziś mam sprzątam a wcześniej prasowałam parę ubranek i pościele do łóżeczka ale obciągnę pózniej po co ma się kurzyc a tak ładnie pachną 🙂 bo mam na razie dwie na zmianę w razie czego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos tego paciorkowca to powiedzcie mi dziewczynki czy GBS to jest to samo co wymaz z pochwy (nie wiem czy już się nie pytałam ale mam zaniki pamięci o których wczoraj pisałam). Pytałam mojej ginki, które badanie powinnam zrobić przed cesarką ale ona odesłała mnie do szpitala żebym tam zapytała, a na pytanie czy to to samo to miałam wrażenie, że jakoś chyba nie bardzo sama wie bo zaczęła coś kręcić (jakaś niedouczona chyba).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo tego nie wiedziałam o paznokciach Basia łap oklaska na poprawę humorku zaraz zobaczęczy mogę ci dac 🙂Fajnie że jesteście kobietki zawsze można ponarzekac ,wyżalic się lub pochwalic czymś jakąś informacją 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris na tego paciorkowca czyli tzw.Gbs pobiera się wymaz z pochwy lub odbytu albo obydwa to zależy od gina i że powinno robic się to badanie po 35 tyg ciąży TAK MOJA GINKA MNIE UŚWIADOMIŁA I W NECIE POCZYTAŁAM NA TEN TEMAT 🙂
dlatego teraz mam 19 maja wizytę w niedzielę skończyłam 35 tydz od wczoraj zaczęłam 36 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BYC MOZE NAM JESZCZE O TYM NIE MOWILI BO CZEKAJA DO STATNIEJ CHWILI zrobia to przed terminem porodu zebybyc pewnym wyniku bo faktycznie slyszalam ze to mega grozne

monia ale masz ladny brzuszek!
powiedzcie macie juz te termometry do wody?jesli tak to jakiej firmy iza ile i gdzie nabylyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juhuuuu.... 🙂 posprzątane, poodkurzałam jeszcze schody i pościerałam kurze na dole.... Kruszyna coś się buntuje jak mama sprząta więc się na chwilkę położyłam 😁 ale pogoda "pod psem" jak to się mówi...moja Mała stała się ospała.... nie rusza się żwawo jak wcześniej, raczej się rozpycha... tu nóżka, tam pupka haha no i czka jak najęta ale jej czkawka mnie uspakaja bo to znaczy że mam jeszcze wody płodowe (moje obawy, że się sączą, zostają lekko rozwiane przy czkawce) 🙃 kurde niby się trochę zmęczyłam ale dalej bym coś porobiła.... Niebawem teściowie zaczynają remont kuchni.... może pójdę i naczynia zacznę z szafek do spiżarni wynosić.... hmmmm, najgorsze, że latam po schodach cały czas a nie powinnam bo któraś z Was pisała coś że to niedobre dla łożyska 🤔 kurde ale wyjścia nie mam innego.... ale mam słowotok hahaha masakra się dzisiaj ze mną dzieje jakaś 🤪 czuję się jak struś pędziwiatr 🤪
ciezarnabebe ja mam własny łokieć za termometr 🙃 hihi a oprócz tego mają mi sprezentować termometr taki na podczerwień dla dziecka i on też mierzy temp. cieczy, więc jak nie będę pewna czy łokieć dobrze mierzy to sobie cyknę tym termometrem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki ciezarnabebe ogromny mam ten brzuchol he he czuje się jak słonica normalnie 🙂
Co do tego badania to się upomnij zapytaj bo nigdy nie wiadomo kiedy się będzie rodzic a tak wynik już masz i musisz w 1 fazie porodu poinformowac lekarza bądz położną o jego wyniku jak wynik jest pozytywny dostajesz antybiotyk dożylnie i trzeba o tym pamiętac a nawet słyszałam że wcześniej jakieś leki się bierze jak wynik pozytywny wyjdzie 😮
Co do termometru do kąpieli to ja kupiłam w sklepie dziecięcym AKPOL taki jest u mnie sklep 🙂i z firmy canpol babies w kształcie kaczuszki on jest i kosztował ok 6zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Doris na tego paciorkowca czyli tzw.Gbs pobiera się wymaz z pochwy lub odbytu albo obydwa to zależy od gina i że powinno robic się to badanie po 35 tyg ciąży TAK MOJA GINKA MNIE UŚWIADOMIŁA I W NECIE POCZYTAŁAM NA TEN TEMAT 🙂
dlatego teraz mam 19 maja wizytę w niedzielę skończyłam 35 tydz od wczoraj zaczęłam 36 🙂


thx, znalazłam ciekawy artykulik jakby ktoś oprócz mnie był nie uświadomiony:
http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/73/49/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doszedł dziś do mnie aspirator (ale to dziwnie wygląda) i zamówiłam sobie termometr elektroniczny, podgrzewacz i laktator 🙂 Została jeszcze karuzelka, ale na razie się licytuję 🙂 Oczywiście już nie mogę się doczekać tej przesyłki!
Kurcze Nequitia, chciałabym miec taki power jak Ty. Mam taką ciężką głowę,że nic mi się nie chce. Powinnam się chyba iśc przewietrzyć, ale nie mam siły. Byłam w piekarni i to wszystko. Juz poskładanie prania było dla mnie wyczynem nie do ogarnięcia... Stwierdzam, ze wszystkie gruntowne porządki, które robiliśmy parę tygodni temu były bzdurą, bo teraz trzeba i tak je zrobić od nowa. Wydaje mi się, że jeden wielki syf mam w mieszkaniu- tylko książki nam się udało ostatnio do porządku poukładać, a u nas to nie lada wyzwanie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris jednak moja ginka miała rację ciekawy ten artykulik 🙂
Wiesz jak na ostatniej wizycie mi powiedziała o tym badaniu to ja duże oczy miałam bo nic nie wiedziałam o żadnym Gbs i co to znaczy w ogóle 🤪teraz jużjestem mądrzejsza.Mój mały się obudził bo się nóżkami lub kolanami rozpycha muszę zmienic pozycję chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
oj tam monia ja to mam dopiero piłke 🙂 jak plażowa ha ha

ja termometr mam w budowany w wanience..


nika ty juz lepiej nas nie doluj 😁
jakbysmy nie z tej ery byly czemu w polsce takie zacofanie 😞 ja wlasnie czytam opinie o szpitalu w ktorym bede lezec i zaczynam sie potwornie bac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej KObitki!
Ja z rana troszke sprzątnełam, zrobiłam pierwsze pranie ciuszków dzidzi i powiem wam że pogoda coś się psuć zaczeła 😠 cholerka oby nie padało 😠
Dziś wizyta u gina, zapytam o te badania GBS - bo tez jeszcze nie miałam. U mnie podobnie jak i ciezarnabebe ciąża pewnie przenoszona będzie 😞 nie mam żdnych objawów i czuje się jak bym miała jeszcze ze 2 miechy do porodu! Moja niunia też dzisiaj mało aktywna 😞
Nika i BarbaraK- wspólczuje wam dziewczyny tego bólu, mamy właśnie tu bardzo dobry przykład że każda z nas inaczej ciąże przechodzi.
Co do tych pomalowanych paznokci to wiedziałam, bo przed każdą operacją/zabiegiem nie mogą byc pomalowane, jak miałam wycinane migdały musiałam zmywać! Ale zastanawiam się czy u stupek mogą zostać??? Ja ostatnio tak się namęczyłam by pomalować sobie paznokcie u nóg, takie akrobacje że szkoda mi trochę moich wylanych potów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika ale wiesz co cieszę się że mam taki brzuszek (na tej fotce tak nie widac ale z przodu jak wystaje he he) bo wiem że z małym jest ok że rośnie chodz mi stawy i krzyż dokuczają ale staram się myślec pozytywnie że już nie długo miną te bóle 🙂chodz mam dni gdy mam mega doła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly napisał(a):
Ostatnio w "sklepie dla ubigich" czyt, Biedronce, były wanienki z wbudowanym termometrem i odpływem za 19zł 😁


nooo fantastycznie bo jak ja szukalam najtanszej to nigdzie nie bylo powyzej opisanej 😞 ale to chyba u mnie normalne bo ja nawet rozpinanej pizamy kupic nie moge 😞 a jak juz jest to tylko na 3 guziki i to za 54 zl 😞 DOBRZE ZE WAS MAM BO G... BYM WIEDZIALA 😞 ide robic naleśniory

monia pisza ze sa 2 3 osobowe sale i ciagle ktos w odwiedziny przychodzi i ciagle sa ''uczniowie'' i kazdy ci sie w c....pke gapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia ja w sumie to tez sie ciesze ze wielki taki jak piłka i smieje sie ze własnych stop nie widze mimo ze jest mi ciezko .
ciezarnabebe to az tak zle w tym szpitalu??? 🙂 u mnie w szpitalu rozowo , pomaranczowe sciany jak w wariatkowie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
ale mi apetytu narobiłaś a ja sie zastanawiam co na obiad 🙂


kochana! na obiad? ja to nosem wciagam jak przekaske! 5 mint przed obiadem 😉

jedna na forum pisala ze ja polozna opieprzyla ze zle dziecko do piersi przyklada i sobie poszla nawet nie pokazala jak... zalezy chyba na kogo sie trafi a ja mam peszka...

niby sa zadowolone ale mowia ze czasem sie jakas suczka trafi i humor zepsuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba w każdym szpitalu tak jest że trzeba trafić na położną z powołaniem 🙂

Już mi lepiej - to ja Wam zaprezentuję szpital w którym planuje rodzić - mam tylko nadzieję że dojadę bo jak mówiłam mam 100 km 🙂

http://www.pro-familia.pl/o-szpitalu/warunki-pobytu/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...