Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moje bobo po 31 tygodniach i 1 dniu miało 1740 g.
co do skurczy to ja jestem juz zielona. miałam wczesniej takie pobolewanie jajnika ustawało jak lezałam.ale duzo wczesniej. a teraz kiedy predzej te skurcze powinno sie czuc to ja nic nie czuje. moze daleko do porodu? z jednej strony chciałabym synka zobaczyc juz ale z drugiej wole zeby podrosł w brzusiu, tak do 39 tygodnia. nie chciałabym rodzic w 37 czy wczesniej, wole jeszcze pozerowac na zusie i pokupowac dla mojego malutkiego wszystko.bo potem tylko macierzynskie i kuroniowa.i brak funduszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja niunia w 30 tyg. ważyła 1800g. Teraz idę na usg w pon. na nfz węc ciekawe jakiej klasy będzie i co pokaże...

Co do tych wszystkich skurczy to chyba nie mam - sto różnych opisów już słyszałam więc nie wiem. Mam nadzieję, że jak nadejdą te prawdziwe to poznam. Póki co mam tylko bezbolsene twardnienie brzuszka może ze 2 razy dziennie. W sumie dobrze bo ja tak jak Beti wolę, żeby maleństwo jeszcze pomieszkalo w moim brzuszku. Gdyby nie to spanie nie wygodne i ból plecków to póki co jest calkiem całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz że gbs jest chyba odpłatne ale nie jestem pewna pobiera się wymaz z pochwy, a jakie wy kompkety dla maluchów kupiłyście do szpitala? kaftaniki macie na guziki czy na zatrzaski, ja mam na górze koło szyi na zatrzaski i tak w pasie zawiązywane i do tego śpiochy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z INNEGO FORUM O GBS - WAŻNE !!! PRZECZYTAJCIE:
Witam wszystkich!!
Wlasnie szukalam wiecej informacji na temat tej paskudnej bakterii i natknelam sie na to forum. Chcialabym sie z wami podzielic moim doswiadczeniem z ta wlasnie bakteria. Moja coreczka urodzila sie przez cesarskie ciecie poniewaz dwa tygodnie przed porodem odwrocila se glowka do gory. GBS wykryto u mnie kilka tygodni przed porodem i poinformowano ze to nic strasznego w naszych czasach i ze podadza mi antybiotyk przed porodem a jesli bede miala cesarskie ciecie to nie istnieje mozliwosc zakazenia dziecka wiec koniecznosci kuracji antybiotykowej nie ma. Tak jak pisalam mala urodzila sie przez ciecie cesarskie (nie podano ani mi antybiotyku ani mojej corce )i po 48h wypisano nas do domu. Trzy tygodnie pozniej znalazlysmy sie w szpitalu gdzie stwierdzono ze mala zostala zakazona GBS i konieczna jest 10 dniowa kuracja antybiotykowa. Lezalysmy pelne 10 dni podawano nam penicyline po czym wypisano nas do domu zapewniajac ze bakteria zostala zabita. Teraz mala ma 6 tygodni i ponownie wrocilysmy do szpitala,tym razem z zapalenem opon mozgowych ktorych sprawca jest GBS.
Dziewczyny pozytywne na GBS pilnujcie tego i domagajcie sie antybiotykow nie wazne czy rodzicie same czy macie cesarke, bo ogladanie swego nowo narodzonego dziecka na szpitalnym lozku to istny horror!
Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za przyszle mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety nie znam się na paciorkowcu zupełnie, ale pytanie z innej beczki... tzn. głupich 🙂
Jak segregujecie ubrania maluszka? Na razie wszystko poskładane na dużej półce mam, podzielone na 10 kupeczek... i tak nieporęcznie mi trochę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na fundusz bede miała raczej tylko pobranie mam na nfz bo ktos to musi pobrac a wymaz zabieram do laboratorium w szpitalu bo tam robia takto w innych miesjacch tego badania nie ma. ale moze bedzie za darmo któz to wie? lekarz mi w sumie powiedział ze nie jest to badanie uznawane przez nfz za obowiazkowe tylko zalecane. tak samo z hcv i z cytologią- dzis mi powiedział ze nfz teraz chce by cytologia była co 3 lata a czesciej tylko jak jest powod!!! moj doktorek robi co roku ja tez sie zawsze co roku zgłaszam po tym jak moja wtedy 24 letnia kolezanka miała raka szyjki.no ale...jej super facet okazał sie h.... dorobił jej rogi a przez to zaraził wirusem jak sie okazało tym brodawczaka, i od cytologi minelo jej dwa lata a tu rak.była wtedy w ameryce wiec szybka pomoc operacja szybka a nie jak u nas miesiac po wykryciu, lepsze leki bo wiecej refundacji i zyje a ma 30 lat.nfz jest do bani.
a co do przygotowania to generalnie do wymazów nie powinno sie myc.ale to są wymazy z głąb wiec sadze że można delikatnie.
o znalazłam artykuł i to szpitalny o przygotowaniu.
http://www.mzoz.zory.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
ja na fundusz bede miała raczej tylko pobranie mam na nfz bo ktos to musi pobrac a wymaz zabieram do laboratorium w szpitalu bo tam robia takto w innych miesjacch tego badania nie ma. ale moze bedzie za darmo któz to wie? lekarz mi w sumie powiedział ze nie jest to badanie uznawane przez nfz za obowiazkowe tylko zalecane. tak samo z hcv i z cytologią- dzis mi powiedział ze nfz teraz chce by cytologia była co 3 lata a czesciej tylko jak jest powod!!! moj doktorek robi co roku ja tez sie zawsze co roku zgłaszam po tym jak moja wtedy 24 letnia kolezanka miała raka szyjki.no ale...jej super facet okazał sie h.... dorobił jej rogi a przez to zaraził wirusem jak sie okazało tym brodawczaka, i od cytologi minelo jej dwa lata a tu rak.była wtedy w ameryce wiec szybka pomoc operacja szybka a nie jak u nas miesiac po wykryciu, lepsze leki bo wiecej refundacji i zyje a ma 30 lat.nfz jest do bani.
a co do przygotowania to generalnie do wymazów nie powinno sie myc.ale to są wymazy z głąb wiec sadze że można delikatnie.
o znalazłam artykuł i to szpitalny o przygotowaniu.
http://www.mzoz.zory.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=91


Beti zszokowałaś mnie!!!Mi lekarz mówił że cytologia raz do roku u kobiet ok 50-ki nawet co pół...co to za ludzie wymyślili 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wymaz będe mieć robiony 26 maja. Wiem, też, że u mnie w szpitalu zaraz po przyjęciu na oddział do porodu robią wymaz jako wskazanie epidemiologiczne na wszystkie te GBS itd.
Jedna z Was pisała o poceniu się. No to hormony chyba nasze dają się we znaki. Ręce, stopy itd. Normalne.
Kaftaniki my mamy takie u góry zawiązywane na troczki. Zatrzaski czasami się blokują i można urazić maluszka, tak mi położna tłumaczyła. Ale to już szczegóły.
Jakiś mnie dół psychiczny złapał, w sumie to nie wiem od czego. Taki przyjemny dzień za mną. ale pogoda dupna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Ja wymaz będe mieć robiony 26 maja. Wiem, też, że u mnie w szpitalu zaraz po przyjęciu na oddział do porodu robią wymaz jako wskazanie epidemiologiczne na wszystkie te GBS itd.
Jedna z Was pisała o poceniu się. No to hormony chyba nasze dają się we znaki. Ręce, stopy itd. Normalne.
Kaftaniki my mamy takie u góry zawiązywane na troczki. Zatrzaski czasami się blokują i można urazić maluszka, tak mi położna tłumaczyła. Ale to już szczegóły.
Jakiś mnie dół psychiczny złapał, w sumie to nie wiem od czego. Taki przyjemny dzień za mną. ale pogoda dupna 😞

Kasienkaks ja to dużo teraz nie potrzebuje żeby płakac ☺️ Sama czasem nad tym nie panuje...ehhh te hormony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli stwierdzi sie gbs dodatni to po kuracji antybiotykiem trzeba zrobic chociaz ponowny wymaz i sprawdzic. dziecko powinno miec zrobiony powtórny posiew krwi w celu upewnienia sie czy na pewno wszystko jest ok..gbs moze zakazic wody płodowe jako zakazenie wstepujące.a takze jak juz pekna wody płodowe czy jest jakis przeciek.dlatego wazna jest antybiotykoterapia.tu macie artykuł o leczeniu w przypadku dodatniego gbsa tez medyczny.
http://www.ptg.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
ja na fundusz bede miała raczej tylko pobranie mam na nfz bo ktos to musi pobrac a wymaz zabieram do laboratorium w szpitalu bo tam robia takto w innych miesjacch tego badania nie ma. ale moze bedzie za darmo któz to wie? lekarz mi w sumie powiedział ze nie jest to badanie uznawane przez nfz za obowiazkowe tylko zalecane. tak samo z hcv i z cytologią- dzis mi powiedział ze nfz teraz chce by cytologia była co 3 lata a czesciej tylko jak jest powod!!! moj doktorek robi co roku ja tez sie zawsze co roku zgłaszam po tym jak moja wtedy 24 letnia kolezanka miała raka szyjki.no ale...jej super facet okazał sie h.... dorobił jej rogi a przez to zaraził wirusem jak sie okazało tym brodawczaka, i od cytologi minelo jej dwa lata a tu rak.była wtedy w ameryce wiec szybka pomoc operacja szybka a nie jak u nas miesiac po wykryciu, lepsze leki bo wiecej refundacji i zyje a ma 30 lat.nfz jest do bani.
a co do przygotowania to generalnie do wymazów nie powinno sie myc.ale to są wymazy z głąb wiec sadze że można delikatnie.
o znalazłam artykuł i to szpitalny o przygotowaniu.
http://www.mzoz.zory.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=80&Itemid=91




DZIĘKI BETI , oklask - nawet się udało od razu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobiłam tak jak nika mówiła - kąpiel i przeszło. A że przeszło to nie dzwoniłam.
Jak znowu zaczynało boleć to znowu się wykąpałam - znaczy poleżałam chwile w wannie. Ale nie zadziałało juz tak fajnie, dlatego wziełam paracetamol i poszłam spać,a co 😮
I właśnie się obudziłam i nic nie boli.
Dzięki, że pytasz 🙂

Oklask dla Ciebie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BarbaraK napisał(a):
Zrobiłam tak jak nika mówiła - kąpiel i przeszło. A że przeszło to nie dzwoniłam.
Jak znowu zaczynało boleć to znowu się wykąpałam - znaczy poleżałam chwile w wannie. Ale nie zadziałało juz tak fajnie, dlatego wziełam paracetamol i poszłam spać,a co 😮
I właśnie się obudziłam i nic nie boli.
Dzięki, że pytasz 🙂

Oklask dla Ciebie 😁


No to super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikanka - ja posegregowałam w jednej komodzie rozmiarami: na każdej półce mam inny, 0-3 m-ce, 3-6, 6-9, 9-12.
Druga komoda z przewijakiem : tam mam tylko NA TERAZ i te z kolei posegregowałam:
półka z body
półka z pajacami
półka z bluzkami
półka z półśpiochami
itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 napisał(a):
Kurcze dziewczyny to mój mały na początku 32 tygodnia ważył 1500 😮 Przy Waszych maleństwach to najmniejszy 🥴 Mam nadzieję że nadrobił...W poniedziałek robie usg, już sie nie mogę doczekać


Nie przejmuj się nic a nic bo to całe ważenie to pic na wodę jest.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka ja przesadziłam z praniem. nie wiem jaki bedzie mały wiec uprałam wszystko male jak mi sie zdawało.ale jak prasowałąm to stwierdziłam ze czesc za duza bedzie raczej. na razie podzieliłam to jako na kazdej kupce co innego np: jedna kupka to body z długim rekawem, druga kupka body z krotkim, trzecia to pajacyki, czwarta to spiochy, piata to polspiochy itd.ale jak mały sie urodzi to zrobie jeszcze poprawke i uloze dodatkowo w kazdej tej kupce od najmniejszej rzeczy do najwiekszej.bo teraz to mi sie wszystko placze nie wiem co male a co duze.
Iwona a bierzesz witaminy? bo ja nie bralam i w sumie podobno u tych co biora są wieksze te bobaski.ja dopiero teraz biore witaminki bo spadła mi hemoglobina.jedz wiecej po prostu 🙂 do 3 kg pewnie i tak dobijesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BarbaraK napisał(a):
Ja mykam na budowę meble kuchenne pooglądać 🙂 Dzisiaj montowali 🙂 I po męża 🙂
Do jutra Laski!
i życzę tylko przespanych nocy i kolorowych snów 😉


I Tobie również przespanej i bezbolesnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
Mikaanka ja przesadziłam z praniem. nie wiem jaki bedzie mały wiec uprałam wszystko male jak mi sie zdawało.ale jak prasowałąm to stwierdziłam ze czesc za duza bedzie raczej. na razie podzieliłam to jako na kazdej kupce co innego np: jedna kupka to body z długim rekawem, druga kupka body z krotkim, trzecia to pajacyki, czwarta to spiochy, piata to polspiochy itd.ale jak mały sie urodzi to zrobie jeszcze poprawke i uloze dodatkowo w kazdej tej kupce od najmniejszej rzeczy do najwiekszej.bo teraz to mi sie wszystko placze nie wiem co male a co duze.
Iwona a bierzesz witaminy? bo ja nie bralam i w sumie podobno u tych co biora są wieksze te bobaski.ja dopiero teraz biore witaminki bo spadła mi hemoglobina.jedz wiecej po prostu 🙂 do 3 kg pewnie i tak dobijesz 🙂


Brałam cały czas a teraz jakos od 2 tygodni już nie bo mi sie skończyły a poza tym wyniki mam dobre.A co do jedzenia to teraz spadł mi apetyt no i miejsca już tez tak nie mam chyba 🤢 No ale masz racje lekarz tez tak wyrokował że wstępnie taka wagę szacuje i kazał mi nie panikowac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...