Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aha, czyli trochę potrwa to usg i będę mogła się nacieszyć widokiem mojego Maleństwa 😁 hihi mój ukochany będzie miał pewnie radochę... jeszcze żadnej wizyty nie opuścił 😜 a na tą czeka chyba z większym utęsknieniem niż ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!
A jak Wasze zdrówko? Ja się trzymałam do tej pory ale mnie chyba zaczęło poważniej łamać przeziębienie.. gardło boli, chrypa kasze,l duszno... Znacie jakieś bezpieczne leki? Mi lekarz mówił,że paracetamol i apap. W sumie na jedno wychodzi - prawie wszystko jest na bazie paracetamolu, ale na przykład na ulotce Fervexu jest info,żeby podczas ciąży nie stosować..
Na razie kuruję się domowymi sposobami - miód, cytryna, czosnek i cebula 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak chorowałam 2 tygodnie temu to też kurowałam się tylko domowymi sposobami. W końcu przeszło, ale to, co normalnie leczę 2-3 dni trwało 10 dni i niemal wcale nie wychodziłam z łóżka.
Generalnie teraz czuję się dobrze, tylko zauważyłam pojawiający się ból pleców i średnio co drugi dzień ból głowy- pomaga malutka kawa.
Dużo zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka czerwcoweczki 🙂

ja w ciazy mialam 3 razy infekcje i to powazna, raz zapalenie uszu a dwa razy zapalanie zatok...za kazdym razem konczylo sie antybiotykiem niestety ale jedynym przetestwoanym ktory nie szkodzi dzidziusiowi. Co do lekow przeciwbolowych to wylacznie apap (czy jak ktos woli paracetamol), kazdy inny moze powodowac poronienie. Jak bylam na pogotowiu z zapaleniem uszu w 6 mc i blagalam o cos przeciwbolowego to lekarz rozlozyl rece i powiedzial ze absolutnie nic po za apapem nie zaleci bo jak wyzej pisalam kazdy inny moze spowodowac poronienie.
Starajcie sie infekcje zbywac wlasnie domowymi sposobami ale jak cos wiecej sie rozwinie, nie martwcie sie sa leki bezpieczne 🙂

czercoweczka 2010 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

Wczoraj znowu bardzo mnie bolała, tak jakby szyjka macicy (bo ona ponoć jak pisałam nie może boleć) pojechałam więc do lekarza. Na szczęście wszystko jest ok, szyjka mocno trzyma, nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla Wiercika. Przy okazji miałam zrobione usg, które zaskoczyło nas informacjami. Co prawda nie da się jeszcze dokładnie określić płci naszego Wiercika ale lekarz stwierdził, że wynik jest 0:0 ze wskazaniem na chłopaka. Okazało się też, że Wiercik jest chyba 2 tygodnie starszy niż wcześniej nam się wydawało. Na ostatnim usg wychodziło, że ma 15t5d (6.12.), a wczoraj po kilkukrotnych pomiarach, że jest między końcówką 18 a środkiem 19 tygodnia. Raz nawet przewidywany termin porodu wyskoczył nam na 10.05.2011. Tak jak pisałam parę dni temu czuję już jakieś ruchy i lekarz powiedział, że to potwierdzałoby tezę, że to jest18-19t. Echhh po tej wizycie to dopiero mam zagadkę nawet nie wiem czy jeszcze jestem czerwcówką czy już majówką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane! Niestety mój maluszek też nie ujawnił nam płci. Lekarz powiedział, że jest za wczesnie. Ale i tak jestem zafascynowana i nie mysle o niczym innym bo dokładnie widzialam wiercika małego. To takiego cudne. Ogromna różnica od poprzedniego usg. Maluszek jest zdrowy i wszystko jest w porządku 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogie Czerwcóweczki mam pytanie odnosnie oznaczeń an karcir ciąży.

Mam podane tam :
BPDC/FL/CRL 15/13/14
Wiem co oznaczają te skróty, tylko nie rozumiem opisu bo to nie są chyba podane dlugosci. Jedyne co mi przychodzi na mysl to tydzień, ktoremu odpowieda długosc. Może to pytanie jest banalne, ale warto zapytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę czasami mam wrażenie, że w ogóle nie interesuje się swoją ciążą 😞 Kompletnie nie wiem co te skróty oznaczają a co dopiero interpretacja ich wielkości 😞 Ja tylko interesuje się odpowiedzią na pytanie czy rozwija się prawidłowo i czy już coś wiadomo o tym, w którym tygodniu ciąży jestem i czy to chłopak czy dziewczynka, resztę wiadomości pozostawiam lekarzowi do jego interpretacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do włosów to ja mam akurat na odwrót, przed ciążą mi wypadały troszkę a teraz wcale, podobnie z paznokciami, które zawsze były moim kompleksem. Słabe, łamliwe i jak były dłuższe niż 2 mm za opuszek to się wykrzywiały a teraz mam zdrowe, twarde paznokcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba naprawdę jestem majówką i to taką do połowy maja a nie czerwcówką bo wczoraj pojawiła się u mnie przezroczysta wydzielina z brodawek. Czy wy też już to u siebie zauważyłyście. Mam kompletny mętlik w głowie z tymi tygodniami ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika stopka faktycznie śliczna 😁 hihi ja już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę stópki mojego Maleństwa 🙂
Jolajcik nie martw się, pewnie wszystko się wyprostuje z tymi tygodniami u Ciebie 😉

Kochane przyszłe Mamuśki życzymy (ja i mój brzuch) Wam Wesołych i pogodnych Świąt i Nowego Roku !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękujemy rem z moja kochana stópka 🙂 🤪
Jolajcik moze wylicz sobie tydzien ciazy na podstawie ostatniej miesiaczki , ja tak wyliczyłam a jak byłam u lekarza to potwierdził co do dnia ☺️

kochane brzuchate czerwcóweczki ja i moj synek(jeszcze w brzuszku ) życzymy wam Zdrowych wesołych i pogodnych świąt i wspaniałych prezentów 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!!
Jak tam? nie wiem, jak u was, ale ja doświadczyłam małego cudu w Wigilie.. może to infantylne, ale poczułam chyba pierwsze ruchy właśnie w Wigilię!! i to tak porządnie - cały czas takie bełtanie we flakach 😉 nawet jak byłam na pasterce to też cały czas się wierciło!! teraz czasem tez czuję, ale nie tak intensywnie 🙂
POZdRAWIAM!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Nie pojawiałam się, bo święta mnie pochłoneły 🙂) nied.lugo mamy wizyte u gina i kolejne usg 🙂 już niemoge sie doczekać... 🙂 ja niestety jeszcze nie czuje ruchow... mam nadzieje, że to juz niedlugo 🙂 poz Dziewczyny 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...