Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moj tez 🙂 wczoraj caly dzien chyba spala zero ruchow tylko takie delikatne moze trzy razy w ciagu dnia a w nocy szalenstwo przeciagala sie za dwoch az spac niemoglam 🙂

co do badania cukru to jedni mowia ze godzine inni ze dwie-ja jeszcze nie bylam wiec dokaldnych informacji nie mam;/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jak to kiedy po jutrze! ja jutro ide do ginka w czwartek do urzedu stanu cywilnego 🙂 wiec dzisiaj smaze faworki 😁 wlasnie mi sie chlodzi ciasto WIEC ZAPRASZAM!!! 🙂
Moja malutka to grzeczna jak aniolek w dzien rzadko sie rusza i sie zastanawiam czy juz taka do konca zostanie czy sie rozbryka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnmiam , ja po pączki pojade do polskiego sklepy moze beda mieli bo tu normalnie to pączka nie kupisz ☺️
no mój skarbek bardzo aktywny ciesz sie bo wiem ze tam jest i jest zdrowy 🙂 a kiedy bedziecie mieli slub ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak na razie ciezko stwierdzic 🙂 na oko za poltora miesiaca 🙂
jutro idziemy ustalic dokladny termin... obraczki beda za 2 tygodnie no i tylko trzeba bedzie zarezerwowac jakas skromna knajpke (ciekawa jestem jak ja bede z tym brzucholem wygladac hhihihi)

MAM TU SUPER LINK NA OPPRAWE HUMORU-CIAZOWA SUKNIA SLUBNA POWALA!!!
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://forum.we-dwoje.pl/files/thumbs/t_465151335_0adb89c622_685.jpg&imgrefurl=http://forum.we-dwoje.pl/topics10/najbrzydsze-suknie-slubne-vt10581,30.htm&usg=__-7FFoxaYk6FBIw6X-ufBbdU8xsI=&h=400&w=183&sz=22&hl=pl&start=20&zoom=1&tbnid=0GEQSqKhu7nYMM:&tbnh=146&tbnw=70&ei=j9VsTeeWN4fpOcGX4YAD&prev=/images%3Fq%3Dciazowe%2Bsuknie%2Bslubne%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DX%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7ADSA_pl%26biw%3D1166%26bih%3D730%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=188&oei=i9VsTev_ENXi4AbC0b2wBA&page=2&ndsp=32&ved=1t:429,r:19,s:20&tx=35&ty=74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie mow ze jezdzisz na motorze!! super 😁 liczy sie pomysl!
my chyba gdyby nie dziecko to bysmy sie na weselicho nigdy nie zdecydowali 🙂

a takie pytanie mam 'pozakonkursowe' 😉 uzywasz czegos na rozstepy? czy tam na elastycznosc skory? czy to trzeba zaczac juz przed porodem czy dopiero po?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio teraz jak dzidzia w drodze to o motocyklu moge zapomniec , moj stoij i czeka na lepsze czasy mąż nadala jezdzi ☺️
wiesz ja od poczatku ciazy smaruje sie oliwka dla dzieci , bo to najlepiej wczesniej zaczac sie smarowac tak czytałam . mam nadzieje ze po porodzie nie bedzie tragedi z rozstepami 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nienawidze byc tlusta i bardzo rzadko sie smaruje... no i czesto mnie nogi swedza i brzuch (tak raczej podbrzusze) ale moze jak za duzo nie przytyjemy to nie bedzie problemu-ja cos mam ostatnio marny apetyt jedynie to mam ogromna ochote na mango 🙃 a dzis wyjatkowo mnie boli brzuch tak bardzo nisko(moze to rozciagajaca sie macica) a w nocy jak sie przewracam z boku na bok to boli bardzo mocno! taki jakby scisk, ucisk nie wiem jak to dokladnie opisac-tez tak masz?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam czewcóweczki!
do małgorztty - krzywa cukrzycowa to badanie poziomu cukru we krwi 3 razy w ciągu dwóch godzin po przyjęciu glukozy (ma na celu sprawdzenie "Przyswajania" cukru), trwa więc dwie godziny, które trzeba niestety spędzić w przychodni grzecznie siedząc i czekając (możesz czytać książkę lub gazetę 😉, gdyż ruch, wysiłek fizyczny (np. spacer) zmienia wynik badania; poziom cukru bada się na czczo, po 1 godzinie i po 2 godzinach. U nas jest to badanie bezpłatne w przychodni (ze skierowaniem od lekarza prowadzącego); trzeba tylko wykupić w aptece glukozę i przynieść ze sobą wodę, kubeczek i łyżeczkę (można tez cytrynę do poprawienia smaku) do przygotowania glukozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
ja nienawidze byc tlusta i bardzo rzadko sie smaruje... no i czesto mnie nogi swedza i brzuch (tak raczej podbrzusze) ale moze jak za duzo nie przytyjemy to nie bedzie problemu-ja cos mam ostatnio marny apetyt jedynie to mam ogromna ochote na mango 🙃 a dzis wyjatkowo mnie boli brzuch tak bardzo nisko(moze to rozciagajaca sie macica) a w nocy jak sie przewracam z boku na bok to boli bardzo mocno! taki jakby scisk, ucisk nie wiem jak to dokladnie opisac-tez tak masz?

ztym bolem brzycha to na samym poczatku tak miałam , teraz czasem łapia mnie skurcze a własnie w nocy jak sie gwałtownie obracam z boku na bok to tez mam taki scisk , czasami mam takie wrażenie jakby mi ktos na sile skóre naciagał na brzuchu jakby mnie ktos za boki
ciągnął..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ztym bolem brzycha to na samym poczatku tak miałam , teraz czasem łapia mnie skurcze a własnie w nocy jak sie gwałtownie obracam z boku na bok to tez mam taki scisk , czasami mam takie wrażenie jakby mi ktos na sile skóre naciagał na brzuchu jakby mnie ktos za boki
ciągnął..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na badanie idę w przyszłym tygodniu, ale mam dwie koleżanki, które niedawno to przeszły - jedna z nich nie siedziała w przychodni, tylko przyszła o glukozie z domu (lekarka tak jej powiedziała), jeszcze w międzyczasie wyszła na spacer i po badaniu wyszły jakieś dziwne wyniki, które skończyły się pobytem kontrolnym w szpitalu - dlatego lepiej posiedzieć te 2 godzinki i mieć święty spokój
aha - cytryna ponoć wskazana, szczególnie, jeśli ktoś ma szybki odruch wymiotny
poza tym poradziły mi, żeby ze trzy dni przez badaniem ograniczyć objadanie się, szczególnie słodkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
ztym bolem brzycha to na samym poczatku tak miałam , teraz czasem łapia mnie skurcze a własnie w nocy jak sie gwałtownie obracam z boku na bok to tez mam taki scisk , czasami mam takie wrażenie jakby mi ktos na sile skóre naciagał na brzuchu jakby mnie ktos za boki
ciągnął..


Mi sie wydawalo ze wlasnie jak sie szybko obroce to mniej bedzie bolec... ciekawe czemu przeciez to jak na plecach lezysz to ci uciska a podczas przewracania to nie wiem czemu
DZISIAJ MAM WIZYTE 🤪 to sie zapytam mojego lelum po lelum doktorka

NOVA ja to moge nie jesc tydzien nic poza czekolada z orzechami albo bouny 🤪
JESLI TEZ TAK LUBICIE SLODKIE POLECAM BOUNTY Z TESCO! TANSZE A SMAK I CZEKOLADY I KOKOSU TEN SAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HAHAH albo czy surogatka oby nie jestes:P
no wiesz TAKI MAJA WYZSZY POZIOM u nas bys urodzila w burakach i nikt by sie nie zdziwil
ja dobrze ze ide dzis bo musez wziac jakas recepte na ta poja chora pitkei w koncu jakies witaminy no i sie dowiem czy to ok ze ona w dzien sie nie rusza a w nocy buszuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oby tak bylo!! teraz sie wypchnela(pewnie zmieniala pozycje) i nadal cisza
juz myslalam ze to moze od zlej diety ale jak tylko zaczelam bardzo zdrowo jesc to sie nabawilam tej glupiej anemii wiec skonczylam z dieta i nawet afty zaczely znikac
NIE MA CO SIE TERRORYZOWAC TYM CO PISZE W NECIE O ZDROWYM JEDZENIU-TRZEBA JESC TO NA CO SIE NA OCHOTE TYLKO ZE Z DUZYM UMIAREM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...