Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja to jakaś przewrażliwiona zaczynam sie robić chyba.
Wczoraj Nequita dziś kasienkaks do tego wizja porodu mi sie wdzierać zaczeła bo wczoraj miałam spotkanie z położną i jakos takoś z jednym mi się kojarzyć wszystko zaczyna. Dziewczyny nie milknijcie tak proszę bo zejdę zanim urodzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No a przygotowań to jest od chol..ry i ciut ciut 🙂
Nie wiem czy bym się zdecydowała na ślub w ciąży jak sobie przypomnę jak przed swoim się stresowałam i proszki nasenne brałam ajjjj ile nerwów, strachu by wszystko dobrze wypadło!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zamarłam jakNequita napisała że do szpitala ma skierowanie, poczułam się jak bym to ja miała tam iść ale dzielna z niej dziewczyna z dystansem do tego podeszła, ja to bym chyba się ze srała ze strchu, na samą myśl o wcześniejszym pobycie na patologii w szpitalu mam gęsią skórkę!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Czerwcóweczki 🙂
Wieki mnie tutaj nie było. Pewnie mnie nie kojarzycie nawet, udzielalam się troszke na początku. Przeczytalam troszkę Waszych rozmów i będę dalej czytać bo jest tam wiele odpowiedźi na moje pytania. Miałam robione usg i moja Niunia ma 1470 gr to dużo czy mało na 31 tydzień?Bo juz sama nie wiem i drocze się z tym. Może też miałyscie teraz niedawno usg 🙂
Pozdrawiamy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ 🙂
nie mam czasu po pracy odpisywać, siadam tylko i czytam co Wy pisałyście 🙂
Strasznie pomocne są te Wasze rady i przemyslenia 🙂
Dzieki 🙂))

Ja w ubiegłym tyogniu byłam na USG i lekarze powiedział, że Mały ma 1400 g. W sumie to tez był 29 tydzień. Ale nie jest chyba jakiś strasznie duży - z tego co mówił to w sam raz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tu jest link do tabeli wagi dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży:
http://dziecko.wieszjak.pl/ciaza-i-porod/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bPamiętajcie jednak, że te dane są uogólnione. Podana waga jest charakterystyczna tylko dla typowego płodu. Twoje dziecko może przybierać na wadze i rosnąć w innym tempie.]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ostatniego linku wynika że moja kruszuynka 🙂 jest z tego najmniejszego przedziału a ja już 13kg przytyłam także sama widzisz, nasza waga nie ma wpływu na wagę dzieciaczka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brata znajomy ma żonę która ma niecałe 155cm wzrostu jest drobniutką kobitka, zaszła w ciąże i okazało się że będzie miała czworaczki 😮 dwóch chłopców i dwie dziewczynki, nie znam jej ale to musiał być szok i tak się właśnie zastanawiam cały czas jak ona w brzuszku czwórke dzieci pomieśc 🤔i nawet jakby miały mieć po 2 kg to x4..... Podobno pierwszy raz się w Lublinie czworaczki urodzą, ciekawa jestem w którym jest tygodniu i jak ciąże znosi????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej ale zasuwacie z tymi pogawędkami ja po lipcóweczkach odzwyczajona od takiego tempa xD
Co do czworaczków, jak leżałam z córcią na patologii (a leżałam niestety 4ry razy) była ze mną kobitka z trojaczkami 🙂 w mnogiej ciąży często lekarze przeprowadzają cc około 33 tygodnia przez wzgląd na to by dzieciątka się nie podusiły więc ich waga chyba rzadko dochodzi do 2 kg.
Co do cukrzyków, teściowa (i mamy dwa tematy w jednym 😁 ) była i jest cukrzykiem, mój luby i jego siostra mieli ...4,5kg i 5 kg ;/ i tu się zaczyna jedyna wada teściowej i temat tabu - bo ja "na pewno urodzę olbrzyma" ehh, kmobieta jest cudowna, tak samo dostaję zupki w słoiczkach do domu i czuję się u niej świetnie,ale ataki paniki jakie ma czasem i wyprowadzają z równowagi,męczą i przede wszystkim żal mi kobiety, nie chcę być nietaktowna i wytykać,że taka waga to głównie przyczyna cukrzycy, poza tym opieka i postęp w położnictwie zdecydowanie się poprawił niż te ponad 30 lat temu, ale tak jak mówię, nie chcę być nietaktowna to trzymam ozor za zębami 😉 Sama jednak przez tą całą panikę niemogę się doczekać usg a mam 26 🥴 tak dla pewności popatrzę sobie ile Wasze Cudeńka ważą, choć moja córcia była okruszek 2650 i tylko 50 cm .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To już ni wiem jak to jest 😞 Obawiam się, że moja Malutka będzie za duża. I nie chce cesarki. Ale z drugiej strony najważniejsze żeby była zdrowa. Podtrzymije mnie na duchu to, że ta waga 1470 jest na pewno nie za duża jak na 31 tydzień.Więć może nie będzie tak źle ☺️
A co tematów' tesciowych' to ja mieszkam z tesciami i jest wszysko dobrze. Dogadujemy się i także przejmują się moją ciążą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylcia nie przejmuj się, co strona internetowa to inny ten przedział jest, jeden znalazłam taki na babyboom:
30tydz 1300g
31tydz 1600g
32tydz 1800g
33tydz 2000g
34tydz 2300g
35tydz 2500g
36tydz 2800g
37tydz 3000g
38tydz 3100g
39tydz 3250g
40tydz 3500g
a na innych stronach jeszcze inne. Czyli jak na Twój 31 tydzień ciąży dziecko waży mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...