Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No ja przyznam że bardzo się martwiłam jak będę wyglądać na tym etapie ciąży. Przed ciążą od ok. jakiś 2 lat miałam nawyk liczenia kalorii. I tak mi zostało teraz. To taki mój mały nałóg. Wiem, ile powinnam zjeść w ciąży i tak nie przekraczam 2000-2300 kcal, jedząc przy tym same zdrowe rzeczy... choć słodyczy sobie nie odmawiam 😁 . Może to głupie że tak się pilnuję ale tłumaczę sobie, że to w sumie dla zdrowia. Im mniej do noszenia, tym ciśnienie lepsze, trawienie, brak opuchnieć itd. Tak sobie własnie wmawiam.
Swoją drogą to miłe jak ludzie tak sympatycznie wyrażają się o ciężarnych, potrzebne nam to teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W sumie to i ja nie miałam problemu z wielkim tyłkiem 😁 przed ciążą. Jakoś mi tak z tym liczeniem kalorii naszło i zostało 🙂 . Ale zgadzam się z Tobą w 100%, że fajnie wiedzieć ile czego jest w tym co jemy, tym bardziej teraz. No nic ja uciekam z psem na dworek, prysznic i śmigam pod kołderkę, mam nadzieję, ze zasnę jak dziecko bo dużo się dziś działo i sporo na powietrzu byłam. Dobrej nocy brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to miłej nocy.... u mnie znowu bezsenność na allegro.... masakra, przesiaduję tak do 2 czasem 3, wcześniej jak się położne to i tak nie zasnę...może to dlatego że nie chodzę do pracy? już sama nie wiem... nastawiam sobie budzik rano po to żeby wcześniej wstać, więcej sie zmęczyć, ale nic z tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly- zapomniałam napisać, że rodzicom daliśmy jeszcze ich zdjęcie powiększone w ramce do formatu 4A ze ślubu. Byli bardzo zadowoleni, postawili sobie obok kominka.

Kasienkaks, Małgorzatta
- chyba macie rację z tym laktatorem, kupię wczęśniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki nadrobiłam dzisiejsze zaległości, poczytałam wasze wpisiki 😉 ale już ledwo kontaktuje 🙂 Oczka mnie pieką i się kleją za dużo wrażeń jak na jeden dzień 🙃 Szczerze mówiąc takie urodziny mogłabym obchodzić codziennie 😜
Doris25- cieszę się że wszystko oki z dzidzią 🙂 ja tez przed każdym usg strasznie się denerwuję, noc nie przespana, koszmary i od rana jakieś głupie myśli! Ale już się przyzwyczaiłam taka ze mnie panikara i nikt i nic mnie nie uspokoi, puki sama sie nie przekonam że wszystko okey 🙂
Kładę się spać bo tak ziewam że monitor zaraz połknę 🥴
Dobranoc Brzuszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No odpadacie jak kawki ^^ ale i mnie morzy , ja też dość aktywnie dziś a rano pełno stresu, za to jutro się szykuje chill out 😁
Ja też uważam,że laktator wcześniej to pozycja obowiązkowa, coby sobie stresu zaoszczędzić jakby co, a wiecie allegro działa zawsze można sporą część kasy odzyskać, ba jak nie rozpakujecie z pudełeczka być może dokładnie tyle ile się wydało 🙂
Lunaaa a co, działo się ? ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki,
Ladny dzien się znowu zapowiada i cudownie bo mnie duzo pracy czeka. Będę robic sernik już na Swieta i jeszcze obiadek (dzisiaj Tagiatelle z kurczakiem i fasolką szparagową) i zakupy to dzien zleci jak z palca strzelil.

Malgorzatta, ten dyskont jest w DH Wanda w Nowej Hucie. Nie jest duzy i raczej pelno tam badziewia, szukalam wlasnie jakiegos biustonosza i nic ciekawego. W zasadzie to tylko te koszulki mi wpadly w oko. Polecila mi to miejsce ta kolezanka co rodzila w Zeromiskim, ona tam tez kupila swoje koszulki. I sa rozne, niektóre bardzo „babcine” ale tez sa i takie bardziej do zaakceptowania. Maly wybor rozmiarow tzn malo jest tych mniejszych, XXXL pelno!

Wiec laktator kupie na pewno przed porodem bo faktycznie może się przydac zaraz na początku jak będzie nawal. Tez np. ta moja kolezanka miala problem bo jej dzidzia nie chciala ssac wiec kazali jej odciągać w szpitalu i podawac przez szczykawke żeby nie stracil za duzo na wadze. Wiec lepiej mieć mysle na wszelki wypadek. Raczej decyduje się na jakis model Medela. Widziałam w Entliczku dwa modele, jeden za jakies 89 zl a drugi chyba za 179. Nie mialam czasu żeby sprawdzic dokladnie czym się roznia ale pewnie kupie jeden z nich, preferencyjnie ten tanszy 😉

A i jeszcze kupcie sobie parasolki przeciwsłoneczne do wozeczka. Bardzo się przydaja na spacerku. Jak byłyśmy z malym mojej koleżanki to robil straszna awanture jak skręcałyśmy w parku i akurat slonce padalo mu na buzke. Cale szczescie miala parasolke inaczej spacer byłyby chyba króciutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, a mi podoba się ta tańsza pościel co Małgorzatta pokazała - może dlatego, że większy wybór kolorków. Ja się nieźle wkopałam z pościelą bo kupiłam kolderkę w IKEA i pościel, no i w domu dopiero zczaiłam, że ma nie typowy rozmiar i jakbym chciała kupić kolejną pościel to muszę tam i jestem wkurzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, a mi podoba się ta tańsza pościel co Małgorzatta pokazała - może dlatego, że większy wybór kolorków. Ja się nieźle wkopałam z pościelą bo kupiłam kolderkę w IKEA i pościel, no i w domu dopiero zczaiłam, że ma nie typowy rozmiar i jakbym chciała kupić kolejną pościel to muszę tam i jestem wkurzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, a mi podoba się ta tańsza pościel co Małgorzatta pokazała - może dlatego, że większy wybór kolorków. Ja się nieźle wkopałam z pościelą bo kupiłam kolderkę w IKEA i pościel, no i w domu dopiero zczaiłam, że ma nie typowy rozmiar i jakbym chciała kupić kolejną pościel to muszę tam i jestem wkurzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 U mnie też śliczna pogoda jest i mam humorek od rana bo wyspałam się 3 noc z rzędu a po drugie idę dziś do ginki na 3 usg i staram się nie panikowac mam nadzieje że ok wszystko z małym i ze mną 🙂wizyte mam na 14.30 także muszę się czymś zając w domku 🙂
Co do laktatora to ja sama nie wiem gdzie i jaki kupic bo kumpela zamówiła sobie z allegro Aventa ręczny i jak przesłali to nie działał i miała problemy z kasą 2 miechy czekała na jej zwrot 😞
Ja z jednej strony myślę że dobrze by miec już go przed porodem w szpitalu zaś z drugiej jak się okaże że nie mam pokarmu to nie potrzebnie kasę wydam i wtedy będzie leżał oj nie wiem sama już co z tym zrobic 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a jaki model laktatora wam się podoba?Mi wpadł w oko ten Medela Harmony ale najniższa cena to 150zł na allegro myśle też nad Aventem ale nie wiem jaki model wybrac bo tyle jest tego.
Doradzcie jakie wy chcecie kupic bądz macie już kupione 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki, ja też radosna bo się wyspałam i pogoda piękna 🙂 aby utrzymała się do świąt!!!!
Prezencików dostałam sporo niektóre przydadzą mi się do szpitala tak jak np. nowa kosmetyczka z przegródkami 😉
Dziewczynki z liceum zrobiły mi ogromną niespodziankę, odwiedziły mnie 🙂
mój mążulek wbiegł do domu z pękiem tulipanów 😁 heheh także urodzinki się udały 🙂 Dziewczynki wycałowały mi brzusio także Majeczka też była zafascynowana ciociami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia29, wtedy nieużywany - zwrócisz! o ile sie da, zawsze jakaś myśl....

Kasia567 to chyba wiem o którym dyskoncie myślisz, moja koleżanka mi o tym mówiła, rzeczywiście czasem ona tam kupuje takie strasznie tanie rzeczy....

Kasia567 a gdzie do entliczka chodzisz? Na Dobrego Pasterza? Bo jak tak, to blisko mnie, ja tu zaraz sobie pomieszkuję, na piechotę mam 5 min do niego 🙂

Z tych pościeli to kupię chyba jedną tańszą w kratkę albo w paseczki, i jedna ta droższa, bo bardzo ładne....

Doris ja się na szczęście skapnęłam w Ikei co do tych kołderek, że one są kwadratowe.... zaczęłam grzebać w tym łóżeczku tam w sklepie, za cholerę nie mogłam jej ułożyć w tym łóżeczku i tak mi przeszło przez myśl właśnie że będzie problem potem z pościelą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o posciel to mi sie bardziej ta pierwsza podoba, zwlaszcza w zyrafki bo jakos duzo rzeczy kupilismy w zyrafy i na lozeczku tez mamy zyrafe wiec bardzo nam by pasowala, ale na razie mamy komplet poscieli. Dostalismy tez troche z odzysku wiec sie zastanawiam czy jest sens kupowac nastepna. Wiem tez ze moja tesciowa sie przymierza do uszycia nam poscieli, bo to takie jej hobby ze szyje rozne fajne rzeczy jak patchworki, posciele i inne. W zasadzie wszystko potrafi uszyc.
Monia29, z tego co slyszalam to szpital tez ma laktator jakby byl potrzebny a nie ma sie swojego, tyle tylko ze sie oczywiscie dzieli z innymi. Wiec jak masz takie obawy to mozesz sie wstrzymac. Moze wybierz sobie juz model i pozniej jak sie okaze ze pokarm jest to bedziesz mogla kogos poslac po konkretny laktakor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...