Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka dziewczyny, ja święta spędziłam w domku, nie narobiłam się bo wszystko szykowała mama. Tylko w sobotę miałam gości z dwójką dzieci 5 i 1,5 roku - masakra z tym małym : wszystko ściągał, jak na sekundę mąż zostawił tel. na stoliku to miał na wyświetlaczu pytanie: czy na pewno chcesz wyczyścić pamięć telefonu ? Hahaha 🙂 Ogólnie męcząca wizyta.

Napiszcie dziewczynki jakie wózki wybrałyście bo ja też w tym tyg. lub w przyszlym chce kupić. Ja póki co jestem zdecydowana na Jedo Fyn 4ds 3 w 1 - ma dużo dobrych opinii i rozsądną cenę. No chyba, że macie jakieś lepsze bryki do podpatrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczny,
U mnie Swieta cudownie minely i szkoda ze tak krotko. Bylismy u moich rodzicow i wszyscy o mnie bardzo dbali chociaz staralam sie pomoagac bo nie lubie byc bezuzyteczna. Szkoda ze tak króciutko, a moze i dobrze bo czas przestac sie opychac.
Tez sie pilnowalam zeby nie przesadzic z jedzeniem a tu na wadze 1kg wiecej od piatku 😞
Moze sie wyrowna jak zaczne jesc normalnie. Jeszcze ciasto zostalo wiec pewnie nie predko 😉
My kuplilismy Jumper X 3 w 1 firmy Tako. Opnie sa rozne, generalnie wada jest waga bo jest ciezki i podobno niewygodny koszyczek na zakupy jak sie zmieni na spacerowke. Reszta ok, cena do zaakceptowania, zwrotny, nie psuje sie, ma papowane kola i zwrotne z przodu, nadaje sie na nierowne tereny. Poniżej link do dokladnie naszego modelu. Tam jest tez opis co wozek posiada.
http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=11
Kolor wybraliśmy bez ze względu na lato, żeby nie był za ciemny i nie ściągał słońca. Moim zdanie ladnie się prezentuje, ale to zalezy od gustu.

W przyszly weekend bedziemy juz przygotowywac pokoik a ja od przyszlego tygodnia zaczynam pranie i prasownie. No i jeszcze w tym tygodniu postaram sie zrobic ostatnie zakupy.
Caly czas mam dylemat co do kosmetykow dla maluszka. Nie weim w koncu co kupic do kapieli i do smarowania. Na poczatku chcialam kupic emolienty czyli Oilum, Oilatum itd ale teraz mam watpliwosci bo mowia zeby sie stosowac na zdrowa skore takich rzecz ze to jest raczej do skory problemowej i szkoda przyzwyczaic skore do czegos takiego od poczatku. Wiec teraz będę patrzyc chyba na rozne plyny do kapieli dla niemowlat bo zwykle mydlo w kosce wydaje mi się strasznie niewygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Ja tez na szczęście święta u teściów mam za sobą, dobrze że to tak szybko zleciało..... Wczoraj byłam na chrzcinach, tak że pół dnia w knajpie, dobre jedzonko, ogólnie było bardzo miło....ale nie ma to jak posiedzieć sobie juz u siebie w domku, na kanapie, pospać w swoim łóżku....
Ja też muszę ułożyć sobie jakiś plan aby przygotować sie do tego porodu jakoś, najpierw chyba zrobię zakupy, ale faktycznie to pranie i prasowanie zostawię sobie na końcówkę maja, początek czerwca... Co do wózka, to ja też już mam zakupiony, w zeszłym tygodniu odebrałam, ja postawiłam na "niemiecka jakość" heheh, jest to wózek marki I'coo, mam cały komplet, gondolka, spacerówka, gratis dostałam fotelik. zaszalałam bardzo z kolorem bo wózek jest otrrrro czerwony, z różową wstawką, heheh. Najważniejsze stelaż waży 4 kg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy okazji wózków poprosze o radę bo sama zgłupiałam.
Mąż wybrał Emmaljunga Mondial na podwoziu Uniq, samo podwozie mipasuje jest aluminiowe lekkie i wogóle super, wogóle wózek jest 3 funkcyjny więc też spoko tylko że gondola+częsci spacerówki i częsci fotelika mają wstawki z ekoskóry. MIeszkam na wsi więc z jednej strony to dobra sprawa w semsie utrzymania czystości wózka tym bardziej że chcemy wybrać jasny kramowo, kawa z mlekiem taki kolotek ale nie wiem czy ta ekoskóra na lato do dobra sprawa nie chcę aby Szkrabowi było gorąco co Wy myślicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia567 napisał(a):
Czesc dziewczny,
U mnie Swieta cudownie minely i szkoda ze tak krotko. Bylismy u moich rodzicow i wszyscy o mnie bardzo dbali chociaz staralam sie pomoagac bo nie lubie byc bezuzyteczna. Szkoda ze tak króciutko, a moze i dobrze bo czas przestac sie opychac.
Tez sie pilnowalam zeby nie przesadzic z jedzeniem a tu na wadze 1kg wiecej od piatku 😞
Moze sie wyrowna jak zaczne jesc normalnie. Jeszcze ciasto zostalo wiec pewnie nie predko 😉
My kuplilismy Jumper X 3 w 1 firmy Tako. Opnie sa rozne, generalnie wada jest waga bo jest ciezki i podobno niewygodny koszyczek na zakupy jak sie zmieni na spacerowke. Reszta ok, cena do zaakceptowania, zwrotny, nie psuje sie, ma papowane kola i zwrotne z przodu, nadaje sie na nierowne tereny. Poniżej link do dokladnie naszego modelu. Tam jest tez opis co wozek posiada.
http://www.tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=11
Kolor wybraliśmy bez ze względu na lato, żeby nie był za ciemny i nie ściągał słońca. Moim zdanie ladnie się prezentuje, ale to zalezy od gustu.

W przyszly weekend bedziemy juz przygotowywac pokoik a ja od przyszlego tygodnia zaczynam pranie i prasownie. No i jeszcze w tym tygodniu postaram sie zrobic ostatnie zakupy.
Caly czas mam dylemat co do kosmetykow dla maluszka. Nie weim w koncu co kupic do kapieli i do smarowania. Na poczatku chcialam kupic emolienty czyli Oilum, Oilatum itd ale teraz mam watpliwosci bo mowia zeby sie stosowac na zdrowa skore takich rzecz ze to jest raczej do skory problemowej i szkoda przyzwyczaic skore do czegos takiego od poczatku. Wiec teraz będę patrzyc chyba na rozne plyny do kapieli dla niemowlat bo zwykle mydlo w kosce wydaje mi się strasznie niewygodne.





Wiesz, że też rozważałam ten wózek Tako ? Dokładnie taką samą opinie słyszałam co ty z tym koszykiem na zakupy jak się zrobi spacerówkę i to mnie odstraszyło.Ale podoba mi się.
Do kąpieli ja kupiłam w końcu Oilatum - pomyślałam sobie, że chociaż na pierwsze miesiące niech będzie bo mało jest płynów już od pierwszej kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na wadze tak bardzo nie zależało, mam windę.... ale jak już się trafił tak lekki wózek to czemu nie.... ja myślałam o wózku mutsy, ale zmieniłam zdanie, w sumie to nie wiem czemu...
co do tej ekoskóry, tonie wiem Dorota co Ci powiedzieć, nagrzewa się to na słońcu na bank....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Mi też w sumie nie zależy na wadze bo mieszkam w domku, ten jedo waży :
wersja głęboka: 14,4kg
wersja spacerowa: 12,7kg
więc jak na pompowane koła to uważam, że jest lekki (w porównaniu z wózkami bebe car po 3 tysie z pompowanymi kołami a ważącymi po 19 kg !)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczyny 🙂
Mi również jakoś zleciały te święta w 1 dzień u teściowej a w drugi u siostry bo zaznaczyłam że ja nic u siebie nie robie zawsze u mnie pełno gości było a w tym roku się postawiłam i miło spedziłam święta pogoda dopisywała więc sporo czasu na spacerkach spędziłam z mężem 🙂
Zaś w niedziele byliśmy w kościele to czapnęłam się z jedną starą babą bo wyszliśmy z mężem trochę szybciej by miec miejsce i siedziałam z brzegu no i przyszło to wredne babsko i stanęło koło mnie myślała że wstanę i jej miejsce ustąpię gdy tak stoi i widzi że ja nic to na głos komentuje że my młodzi szacunku nie mamy do starszych i panienko może byś ustąpiła miejsca a ja jej na to że nie ma mowy(tu wymieniłam z nią pare ostrych zdań) to ona że z brzuchem do kościoła się nie chodzi lecz miała pecha bo z tyłu akurat ksiądz szedł i to usłyszał i jej zwrócił uwagę czy jej nie wstyd tak do mnie mówic to ta walneła buraka i się zmyła gdzieś dalej poszła. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia i bardzo dobrze że ksiądz się wtrącił te stare baby uważają że im sie wszystko należy bo są stare i schorowane a nie jedna siaty z zakupami ważącymi po 10kg do domu tacha. Mi na zakupach jedna się w kolejkę wchrzaniła bo ona ma tylko chlebek, no dobra a jak już na kasę kasjerka nabiła ten jej chlebek tak ta listę zakupów wyciągneła i bez ogródek zakupy robiła. Nie chodzi tu już o mnie ale tłum ludzi w sklepie a ona święta krowa, ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki
Wyjechałam w piątek rano wróciłam wczoraj wieczorem i szczerze mówiąc bałam się otwierać tą stronkę bo myślałam że będę miała ponad 20 stron do nadrobienia 😆 a tu tylko 8 wiec przeczytałam szybciutko by znowu móc z Wami pogadać!!!
Święta u teściów, w piątek cały dzień w altanie ze znajomymi bo pozjeżdżali z Londynu było nas 10cioro także wielki piątek- BYŁ WIELKIM 🤪 nie obyło się bez piwka 😁 No a ja Karmelkiem się raczyłam ☺️ Wesoło było musiałam uciszać wszystkich bo jak by nie patrzeć to Wielki Post- ale każdy o tym zapominał 😮 Święta ogólnie bardzo na luzie, w sobotę zrobiłam z mężem sałatkę i tyle z mojego pomagania było! Teściowa kazała mi wypoczywać, nie pozwoliła sobie pomóc hehe! Nie chciało mi się wracać do Lublina, tam było tak fajnie... świeże powietrze, spacery do lasu, zalew ajjjj no i znajomi zostali ehhh ale w piątek znów wyjeżdżamy na MAJÓWKĘ 🤪 także odbijemy sobię!! Zoorganizuje się grila bo 2maja jest Nasza Rocznica Ślubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak ta stare baby są najgorsze a do kościoła latają i udają święte i rączki złożą i do komuni lecą normalnie ohyda no ale dużo nam już nie zostało do porodu także jakoś przeżyjemy 😁
Stwierdziłam że nie będę się przejmowac tymi babami bo szkodzę małemu choc czasami ci nerwy puszczą 😞Tak to już jest w naszym kraju 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka zaczęła się strasznie rozpychać dziś od samego rana wpycha się pod prawe żebra ajjj, brzuch przybiera śmieszne kształty 🙃 oczywiście przed znajomymi tez popis dała 🤪
Dziś idziemy na wizytę do gina na 17stą, zobaczymy ile mamie po świętach przybyło 🙂 i czy wszystko jest wporządku ☺️ Usg dopiero 12 maja więc jeszcze musimy troszkę poczekać!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki monia29 - żebyś wiedziała czas leci nieubłaganie 😉 ale teraz to chcę by szybko leciał i aby do czerwca 😁
Doris25- ja kupiłam wózek Maxi Cosi Mura4 miałam go na oku już od początku ciąży, cena mnie szokowała ale i tak go kupiłam bo jak dla mnie jest rewelacyjny pod każdym względem 😉
Bardzo mi zależało na montowaniu spacerówki przodem i tyłem do kierunku jazdy, na tym by oparcie spacerówki obniżało się do pozycji leżącej, by fotelik samochodowy był mocowany na stelażu wózka i ważne by wózek miał sporą gondolę (szerokośc i głębokośc) Waga nie grała roli bo mieszkam na parterze.
Buterfly- daj koniecznie znać jak po tych badaniach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. Widzę, że święta ogólnie u Was ok. My dziś po 16 mamy usg, nie widziałam mojej gwiazdy ponad 2 miesiące. Oj ciekawa jestem.
😞 Mnie trochę smutno było w święta. Nie wiem czy mojego męża przerosła zbliżająca się sytuacja czy tak bardzo chciał odreagować nieprzespane noce w pracy, sama nie wiem ale zarówno w sobotę i w niedzielę połozył się do łóżka nieprzytomny 😠 . Kurde całe noce przepłakałam tak mi przykro było. mOja siostra mi tłumaczy że trochę przesadzam, bo przecież był cały czas ze mną, ale ja sobie inaczej wyobrażałam to wszystko. Nie wiem sama.
Ja cały tydzień spędzę u rodziców. Dziś jadę omawiać poród do lekarza, który mnie przejmie od 5 czerwca i do szpitala ogarnąć czego oni potrzebują.
Także u mnie po świętach mały dołek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasienkaks- mój mężulo też nie oszczędzał się na święta 😁 ale nie broniłam mu! To duży stres dla faceta, musi to jakoś odreagować, tym bardziej że ciężko na Nas pracuje i wspiera Nas w każdej sytuacji. Święta są po to by się odstresować, poobrzerać i napić 🙃 po porodzie nie będzie czasu na balety no chyba że pępkowe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholercia no to jednak zouza ze mnie. Ehhh zwalę to na hormony 🙂, bo ja chyba za wymagająca jestem czasami. Bo faktycznie tak jak piszesz Luna, tyle dla nas robi, pomaga to jak to chłop musi odreagować tym barddziej, że siedzimy wiecznie we dwoje, nigdzie się nie pójdzie bo nie ma czasu itd.
Bardzo potrzebowałam tego co napisałyście, choć bałam się, że zaraz wszystkie jednym głosem napiszecie, że Wasi to w ogóle 24h Was na rękach noszą i nawet bezalkoholowego się nie napili. A ja bym się wtedy zabeczała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aj tam za pięknie by było na rękach hmmmm, mój mam wrażenie czasami sie w rozwoju cofa w święta jak byliśmy u teściowej ja przy stole on w drugim pokoju grał wczoraj znów to samo dopiero jak usłyszał parę słów chyba co nie co przemyślał i trochę czasu nam poświęcił- także do południa siedziałam sama. A póżniej to i na spacerek z nami poszedł facet to prosta konstrukcja jak nie zajeb.... to nie zaskoczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...