Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasienkaks, ja tez się czasem na mojego mezusia tak pogniewam i poplacze ze ma za malo czasu albo ze spi albo siedzi przed kompem zamiast się nami zajac i pogadac do brzuszka. Teraz w Swieta tez miał momenty ze padal i jak poszliśmy na spacer to chciał wracac po 15 minutach a ja myślałam ze pochodzimy co najmniej godzine. Ale zawsze pozniej sobie mysle ze to hormony mnie tak laduja bo on jest tak naprawde cudowny, tylko czasem zmeczony bo pracuje codziennie od 9 do 19.30 i czasem jeszcze w soboty a do tego pomaga mi bardzo w roznych ciezszych rzeczach i gotuje nam pyszności jak ja nie mam sily, wiec nie mam pewnie co plakac chociaz się czasem przykro robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc brzuchatki 🙂 nio my juz po badaniach ale nas maglowali 3,5 h masakra jakas mały zdrowy i duzy bo wazy az 2300 😮 przyłapalismy go jak pił wody płodowe 🤪 , wszystko w porzadku zrobili nam jeszcze KTG tak sobie lezelismy godzinke podłaczeni 🙂 moj mąż cierpliwy cały czas ze mna 🙂 jedyne co ich martwiło to tylko to ze mam za dużooooo i to dużo za duzo wód płodowych , i pani doktor stwierdziła ze jestem jak cykajaca bomba wiec moge w każdej chwili urodzic ,,mam duzo odpoczywac nic nie dzwigac ☺️ i byc bardzo ostrożna , aaaa i cio najważniejsze to ze mały sie wkoncu odwrocił głowka do dołu.. kolejne usg za 10 dni i Ktg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Lunaaa za miły komentarz no i Kasienceks też dziękuję 🙂
Kasienkaks nie martw się ja też miałam podobnie mój jest straszny śpioch też szybko poszedł spac a ja sama siedziałam i tv oglądałam i też mi było smutno ale z drugiej strony go rozumiem bo cały tydzien przed świętami pracował od 6 do 20 i padał nawet w wielką sobotę był w pracy od 6 do 14 i nie mam mu za złe choc smutno było.Dziewczyny chłopy tacy są czasami potrzebują odreagowac po pracy jedni śpią inni w necie grają i nie rozumieją że my ich bliskości też potrzebujemy a teraz tym bardziej w naszym stanie 😜
Lunaaa i Kasienkaks dajcie znac jak po wizytach waszych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio ja to ja jeszcze tak nie panikuje ale moja Mąż to lekko przesadza ... nic nie rób tylko odpoczywaj ... nio masakra .. , suwaczek na dole troche nie dokładnie pokazuje .. bo w sumie to juz 35 tydz tak jak podane nad zdjeciem ..miałam mały zawał na ktg bo tak lezałam i niby wszystko fajnie a tu nagle zaczoł piszczec aparat od ktg bo nie wyczuwał.. bicia serca maluszka ..ale to wina własnie tych wod ..tak zanikało bicie ..i nie mogł wyłapac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Nika, Monia ma rację musisz teraz bardzo bardzo uważać, leżeć leżeć i jeszcze raz lerzeć!!!!
Lepiej dla Was aby dziecko urodziło się w terminie więc zero wysiłku i stresów!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż ma racje trzeba dmuchać na zimne! Masz jasne wskazania od lekarza by się nie przemęczać!
Wiem że ciężko usiedzieć/uleżeć w miejscu ale mało już Ci zostało 🙂 robisz to przecież dla dobra dziecka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm nic innego mi nie pozostało 🤔 dobrze że w świeta.. troche łazilimy plarza morze jakies wycieczki bo teraz to napewno by sie nie zgodził na takie spacery po poł dnia .. 🤔
termin mam na 1 czerwca , ale jak doktor powiedziała ze jak wytrzyma w brzuszku do połowy maja to bedzie dobrze 🙂

nio niby ma racje ale On mi nawet zmywac nie pozwala 🤢 😮
że on wszystko sam jak taka Zosia samosia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota552 napisał(a):
No lekarze bardziej sę chyba natawiają na porody w 38 tc niż na 40. Ja też szykuję wszystko na powitania Szkraba pod koniec maja/początek czerwca niż na poród w terminie


To dlaczego mi się termin przesunął z 11 czerwca na 17-19 ????? Chyba nie w każdym przypadku się nastawiają na poród w 38tyg 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi od samegopoczątku wychodził termin na 11-06 na ostatnim usg po wymiarach Szkraba terminy się pokrywały wg OM 32tc i wg wymiarów Szkraba 32tc. Więc takie przesunięcie wydaje mi się jest spowodowane różnicami między terminem OM a wymiarami Szkraba- bo jak to inaczej wytłumaczyć.
A termin który Ci teraz podali jest 40tygodniowy wg wymiarów Szkraba- chyba że sie mylę to mnie poprawcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po badaniach! Mój Maluch to już nie taki maluch, bo waży 1914gram, a ja dziś dopiero zaczynam 32 tydzień. Lekarka powiedziała, że dość duży jak na ten czas, a mój mąż kipiał z dumy- no tak, w końcu to nie on rodzi 🙂 W każdym razie wszystko jest w jak najlepszym porządku, wszystko wzorowo i mam tylko nadzieję, że już tak pozostanie.

Lunaaa86, co do terminu porodu, to mnie tak skaczą z terminami, że za każdym razem dostaję prawie zawału. Ostatnio mi powiedział lekarz, że będzie to 29 czerwiec i myślałam, że oszaleję, bo chcę wcześniej, a dzisiaj lekarka badająca mnie na lepszym sprzęcie powiedziała, że będzie to 19 czerwiec! Subtelna różnica... No, ale mnie tylko ucieszyła!

Kasia, mój też sobie nie żałował przez święta, także nie przejmuj się! W piątek ze znajomymi, w sobotę odpoczywał, w niedzielę z moim bratem, a w poniedziałek ze swoim. Życie... Ale niebawem mu się to skończy 😁

Odebrałam wózeczek. Roan Marita. Różne opinie, ale mnie się podoba, stelaż okazał się wcale nie taki ciężki, spokojnie sama go dziś wniosłam na 3 piętro (choć wiem, że nie powinnam). Teraz sobie stoi i ślicznie się do mnie uśmiecha. Podoba mi się w tym wózku wszystko dosłownie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znów zryw pogawędkowy , ledwo się zagapie na kilka godzin i wyrywacie z kopyta 😉

Kasienkaks wiesz co a ja myślałam,że tylko ja mam takie zgrzyty z mężem i też się zastanawiałam czy to ja przesadzam ociupinkę czy on, pewnie,że wygodniej było powiedzieć,że on jest be co też zrobiłam ale po wyciszeniu się doszłam do wniosku,że jednak ja coś wybuchowa jestem i czepialska i płaksa taka ostatnio, a że mam tu blisko kumpele w odrobinę młodszej ciąży i obserwuje jak nią targają emocje to szybko doszłam do wniosków jakie tu wspólnie wyciągnęłyście Brzuchatki 🙂 i my mamy prawo do takich emocji i mężowie do ucieczki w swój świat raz na jakiś czas 🙂 byle mówić głośno o wszystkim i rozumieć jedno drugie 😉 😉 więc ja nam wszystkim życzę jak najwięcej spokoju 😁 (patrzcie jak się wymadrza po świętach nie? ☺️ )

A swoją drogą ja dam znać jak tam mój malec po wieczornym usg już widzę,że w okolicach 2kg to bliżej wielkoluda ,, a że obstawiam a przynajmniej życzyłabym sobie bardziej kruszynkę to zobaczymy 🤪
nika po prostu przestaw się na moduł kompletnego leniucha 🙂 korzystaj potem nie będzie już tylu chętnych do wyręczania Cię poza tym możliwości też nie będzie, odpoczywajcie jak najwięcej,bo każdy dzień w brzuszku jest bardzo ważny 🙂
luna, monia śliczne zdjęcia, śliczne brzuszki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek dziękuję 🙂 Ale mój mały dziś się rusza rozpycha jak nic aż zaboli konkretnie 😮
Buterfly fajnie że z twoją dzidzią wszystko ok mój mały też sporo waży a byłam w 31tyg i 4 dniu usg miałam robione 21kwietnia i ważył wtedy 1990g 😁
Ciekawa jestem do jakiej wagi dojdzie dziś jestem w32tyg i 2dniu leci powoli 33tyg 😁
Co do terminu porodu to zawsze u mnie z OM to 19 czerwiec a teraz z usg 22 czerwiec ale ginka mi powiedziała że to z usg z pomiarów maluszka czasami się nie sprawdza ze nie mam się tą datą sugerowac tylko bardziej z Om także ja juz sama niewiem obstawiam tą datę z om 😜
Kiniek daj znac jak będziesz po wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wracając do tematu dat porodu to zapomniałam dotac że jak mierzy się wielkosc maluszka to dużo też zależy od jego pozycji w brzuszku jak jest ułożony bo wystarczy zmierzyc małego w różnych pozycjach i już wychodzą rożne daty porodu tak ostatnio ginka mi mówiła coś w tym musi byc pewnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://lodz.olx.pl/wozek-gleboko-spacerowy-smart-lux-z-wkladem-nowy-iid-187895144
no ja dostałam taki od dziadków wózek kupili nowy ze sklepu zrobili mi na święta prezent.Może nie jest taki jaki chciałam ale cóż podziękowałam i nie jest aż taki zły liczy się gest 🙂
Nie mogłam znalezc na allegro jego fotki więc znalazłam w tym komisie 🙂Wy macie pewnie ładniejsze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia567 napisał(a):
Czesc dziewczny,
Caly czas mam dylemat co do kosmetykow dla maluszka. Nie weim w koncu co kupic do kapieli i do smarowania. Na poczatku chcialam kupic emolienty czyli Oilum, Oilatum itd ale teraz mam watpliwosci bo mowia zeby sie stosowac na zdrowa skore takich rzecz ze to jest raczej do skory problemowej i szkoda przyzwyczaic skore do czegos takiego od poczatku. Wiec teraz będę patrzyc chyba na rozne plyny do kapieli dla niemowlat bo zwykle mydlo w kosce wydaje mi się strasznie niewygodne.


znalałam preparaty dla noworodków.oliatum sie przyda i tak na np.chwile gdy dzidzius bedzie miała krosteczki jakies a czesto dzieciaczki je maja.jak by ktos widział na oczy te preparaty to niech da znac co na nich pisze czy zeczywiscie dla noworodków.widziałąm tez że hippo ma jedną emulsje od 1ych dni i nie pisze z tyłu że od 1 miesiaca ani na opakowaniu nie pisze dla niemowlat (czyli od 1 miesiaca) ale tylko jedna emulsje bo reszta to pisze niby ze od 1ych dni a z tyłu inaczej.ja sama nie wiem czego uzywac.chyba mydelka bambino na poczatek.w razie awarii oliatum.a nad mustellą się zastanowię. przesyłąm linki.

http://www.mustela.net.pl/p/2187/MUSTELA-BEBE-Zel-do-mycia-glowy-i-ciala-dla-noworodkow-i-niemowlat.html

http://www.mustela.net.pl/p/1568/MUSTELA-BEBE-Szampon-w-piance-dla-noworodkow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
generalnie cięzko mi za Wami nadążyc 🙂 w pisaniu jesteście sprintówki 🙂 hihi
ale wam dobrze z tymi USG.ja miałąm mieć w czwartek ale wyszła lipa bo lekarz wolne miał.i mam nadzieje że w ten czwartek będzie w końcu bo sie już nie mogę doczekać i chciałabym wiedzieć czy wszystko ok.gratuluję Wam zdrowych i dużych maluszków 🙂
widzę że wszyscy się wzięli za wózki.ja włąśnie latam też i na necie czytam opinie.ale kurcze jak jakiś wózek fajny i ma super opinie to cięzki a ja mam półtora piętra po schodach (8 piętro a winda do 7ego).no a jak lekki to cena kosmiczna.chciałąbym się zmieścic w 1500 zł najchętniej w 1000 zł.ale z tym widzę ciężko.jeszcze niektóre z tych wózków są po złożeniu tak wielkie że się nie zmieszczą do bagażnika. w sumie samochodu nie mam ale mam zamiar to zmienic 🙂 generalnie mam mętlik w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a z jakiej firmy macie szczoteczki do włosków? ja kupiłam z baby one pisze od 0 miesięcy i niby z miekkiego włosia.ale wg mnie nie jest miekka tylko twarda i drażni skórę moją a co dopiero dziecka.szkoda że szczotki są zapakowane nie mozna sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka my już po wizycie, wszystko jest oki, dostaliśmy skierowanie na badania krwi i moczu! Lekarz badał brzuszek, pokazał gdzie kręgosłup i główka Majki i powiem wam szczerze że nie spodziewałam się że główka jest tak nisko 😮 ale lekarz powiedział że tak ma być 😉 Doszło nam kolejne 2 kg ale już to olewam, trudno tak musi być! Każda z Nas jest inna i inaczej reaguje na ciąże, ja się nie objadam a i tak tyje 😁 Ważne by maleństwo się dobrze rozwijało i było zdrowiutkie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki, ale dałyście dziś czadu, wreszcie przeczytałam ... 🤪

Monia29, Luna - fajne foty.
Dzięki za info o wózkach. Widzę, że każdy znalazł cos dla siebie. Ja sie jeszcze zastanawiam nad tym Jedo fyn 4ds albo Bolder SD Ecoline. Jedo trochę tańszy ale wg mnie słaba kolorystyka ...
Niewiem czy szaleć i wybrać typowo "dziewczyński" kolor (z jednej strony bardzo mam ochotę), czy może wybrać jakiś neutralny z myślą o drugim dziecku ? Kurde, mąż mi nie pomaga w wyborze: "-Wszystkie są ładne, najważniejsze żeby tobie się podobał"

Kasienka nic się nie przejmuj mężem - mój w święta też oczywiście "dał w palnik" ale nie broniłam mu bo już niedługo skończy mu się laba i zacznie się PROZA ŻYCIA, nieprzespane noce ... Także jestem wyrozumiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...