Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z drętwienia to ja mam tylko czasem nogę lewą i lewą rękę. Ale pomaga podniesienie do góry i trzymanie przez kilka minut. Nie brzmi to ciekawie co piszesz, ale też nie ma co panikować od razu. Ja na Twoim miejscu powiedziałabym o tym najpierw albo swojemu ginekologowi albo lekarzowi pierwszego kontaktu. Kiedyś ktoś mi opowiadał, ze czuł takie drętwienie i były to po prostu jakieś niegroźne skurcze. Ale lekarzem nie jestem i nie biorę za tą informację odpowiedzialności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde dziewczyny,moja mama też mnie skrzyczała wczoraj za rehabilitantkę przez telefon.... zadzwonię do lekarza i wypytam go najpierw przez telefon co tu zrobić. MOże mam uciśnięte płuco, jakiś nerw i dlatego takie wrażenie. Zaczęło mi się to w niedzielę wieczorem, nie jest cały zdrętwiały, tylko miejsce od piersi, taki trójkąt kończący sie tak 3 - 4 cm nad pępkiem, nie przesuwa sie to dalej....

a kłucie pod łopatką zaczęło się w zeszłym tygodniu, tylko nie było aż tak intensywne, raczej to kojarzyłam z kręgosłupem... jak byłam u lekarza to mu wspominałam, no to mówił że to normalne w ciąży, że może od kręgosłupa, ale to co było wtedy a teraz to się zmieniło całkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jesteś szczęściarą Malgorzatta, że nie wstajesz w nocy na siusiu. Ja wstaję 1-2 razy. Dziś to kurs miałam już o 1:30 ...
Też coś nie mogę ostatnio spać ale na szczęście nic mi nie drętwieje (wg mnie powinnaś iść najpierw do internisty).
Zato nie mogę znaleźć sobie dogodnej pozycji.Staram się jak najwięcej leżeć na lewym boku bo podobno dla dzidzi tak jest najlepiej ale ostatnio jak leże na lewym boku to mała się zaczyna kręcić z lewej strony i mam wrażenie, że na niej leże i jej coć przygniatam. Macie tak ?Pozatym boli mnie krzyż - wczoraj mąż mi wymasował na noc i spało mi się super. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie na tym lewym boku wcale nie jest szczególnie wygodnie. Najwygodniej mi na plecach, ale wiem, że się nie powinno... To pewnie od tego leżenia na lewym boku mam odrętwienia kończyn czasami. I też czuję często jak mi Mały daje znaki, że ta lewa strona nie do końca mu odpowiada. Zauwazyłam też, że jak tak leżę, to częściej brakuje mi powietrza, a to niby powinno się odczuwać właśnie przy leżeniu na wznak. Echhhh... to tylko potwierdza, że każdy przeżywa po swojemu.

Doris25, ja już widziałam ten analizator. Kiedyś mówili o nim w TV. Jakieś babki otworzyły sklep internetowy dziecięcy, ale jego innowacyjnośc polega niby na tym, że najpierw ich małe dzieci testują wszystko, co one sprzedają i przy każdej ze sprzedawanych rzeczy jest "obiektywna" opinia. I właśnie one bardzo zachwalały ten sprzęcik- ciekawe, ciekawe... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta co do nieczucia na brzuniu to ja o tym słyszałam, niekiedy w okresie ciąży zdarza się,że kobieta traci czucie na całości brzucha, to niedowład taki jest, podobno mija po ciąży, w którymś programie o przypadkach medycznych była kobieta odkładnie z ta przypadłością, także nic bardzo niepokojącego,ale powiedz lekarzowi w pierwszej kolejności 🙂

Co do analizatora heh no wiecie pewnie nie jest to aż tak nietrafione, w końcu i "szeptunki" do dzieci czyli takie zaklinaczki niemowląt zwracają baczną uwagę na język niemowląt, a pierwszym są różne rodzaje płaczu,to istny szyfr, który zna najlepiej mama,ale i nie jedna mama ma czasem problem ze sprecyzowaniem o co konkretnie chodzi maluchowi,chociaż wnikliwa obserwacja da chyba lepszy rezultat niż takie urządzenie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 też tak mam z tym lewym bokiem, ale ja już się przyzwyczaiłam na nim nawet spać... od początku ciąży każdy lekarz każe mi na tym lewym boku odpoczywać, leżeć i w ogóle więc weszło mi w krew... a teraz w szpitalu jak byłam i położna o 24 przychodziłam mi leki dawać to potrafiła mnie obudzić jak spałam na plecach albo na prawym boku żebym na lewy się obróciła. Faktycznie dziwne uczucie jak Kruszynka się od razu zaczyna wiercić jak tylko się położę... ale wierci się, wierci i przesuwa tak żeby było jej wygodnie 😁

Malgorzatta zaczęłam czytać o tym drętwieniu oczywiście w necie... i mogą to być skurcze przepowiadające... albo tak jak słusznie stwierdziłaś ucisk na płuco... teraz masz jakoś 2-3cm powyżej pępka macicę a jak piszesz od tej wysokości coś Ci się tam robi... więc lepiej skonsultuj to z lekarzem i miej czyste sumienie, na własną rękę nic nie rób bo to nie Twoje dobro teraz jest najważniejsze 🙂

A co do tego analizatora to wydaje mi się, że jak będziemy już mamami to same będziemy rozpoznawać jak nasze Maleństwa płaczą kiedy chcą np. pić... to rozpoznawanie jest ponoć instynktowne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEKI DZIEWCZYNKI! JAK ZWYKLE OKLASK DLA WAS za pocieszenie
malgorzatta dzwon do lekarza i panikuj-moze cos rozsadnego podpowie.
mnie znowu boli d...pa nie wiem od czego-czuje sie jakby mi ktos w nia kopnal...


aha z tym lezeniem na lewym boku to tez slyszalam ze nie za dobrze bo sie serce przygniata-jakby sie czytalo te wszystkie bzdury w necie to po prostu wypada spac chyba do gory nogami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od 2 dni spie nawet w nocy, chyba organizm juz nie wytrzymal i po prostu zasypiam. Spie na lewnym boku i tez mi wszystko dretwieje, moj synus nie lubi jak zmieniam pozycje bo on sie chyba wtedy tez musi przestawic a mnie to wtedy kluje itd. Do siusiania coraz mniej wstaje, to chyba dlatego ze brzuch mam pod broda raczej niz na dole.

Malgorzatta, idz do lekarza zdecdowanie, w sumie nigdy nie wiadomo co moze byc przyczyna takiego odretwienia, lepiej sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a bo trzeba spac jak ci wygodnie i chramolic to co pisze albo sie mowi-mi lekarz powiedzial(odnosnie spania na plecach) bo podobno nie wolno bo sie dziecko poddusza ze to NIEPRAWDA ze jak bedzie cos nie tak to sie zorientujemy! to tak jak z jedzeniem-tego nie tamtego nie-ludzie w anglii usa jedza smieciowe jedzenia a jakos dzieci sa jak ''konie''! a jak sie tak wszystko bierze do siebie to osiwiec mozna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
a bo trzeba spac jak ci wygodnie i chramolic to co pisze albo sie mowi-mi lekarz powiedzial(odnosnie spania na plecach) bo podobno nie wolno bo sie dziecko poddusza ze to NIEPRAWDA ze jak bedzie cos nie tak to sie zorientujemy!



Mój lekarz powiedział to samo. Podobnie jak panikowałam ze spaniem na brzuchu to mnie wyśmiał 😁 Powiedział, że naturalnie przestanę na nim spać, jak urośnie i będzie przeszkadzał i nie ma powodu, żeby się przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chodzi o spanie to chyba każdej z nas nie jest łatwo 😞! Ja zawsze zasypiałam na prawym boku a jednak lepiej mi teraz leżeć na lewym! Po prawej stronie umiejscowiła się moja Niunia sam lekarz wczoraj mówił jak brzuchol macał- więc jak kładę się na prawym boku to mam wrażenie że małą przygniatam i na lewy boczek od razu się przekręcam! Na plecach to nawet nie ma mowy bym się położyła bo kręgosłup strasznie mnie boli! Ale i tak najlepsze jest to że wszędzie śpię z tak zwanym "koniem" 🤪 - to jest taka poduszka mocno twarda, długa, od kompletu z sofy 😁 zarzucam na nią nogę (wtedy brzucha nie obciążam) lub wkładam ja miedzy nogi i mój mąż mówi że w nocy "ujeżdżam konia" 😁 nawet jak ściela łóżko to konia opiera o nie, nigdy o nim nie zapomina 😁 Ubaw mam z tego po pachy, sama z siebie się śmieje!!! Mam nadzieje że po porodzie "koń" pójdzie w odstawkę i stanie się tak jak wcześniej zwykłą poduszką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski wtrącając się do tematu to ja także śpię ostatnio na lewym boku albo tak częściowo trochę na boku i trochę na plecach bo jak leżę na boku tak normalnie to maly tak się wypycha że aż boli a jak lekko się położe inaczej to jest ok.Co do wstawania siusiu to zależy ile wypiję wody lub czegoś innego bo czasami wstaję 2 razy a dziś aż 5 ale za każdym razem zasnęłam 😜
Nequitia mamy podobnie ze spaniem i z jedzonkiem bo ja także gotuję sobie dziś kalafiorka 😁 he he
Dziewczyny a macie ostatnio zgagę bo od tyg zauważyłam że mi wraca i z każdym dniem coraz gorzej i jakiś dziwny mam posmak w ustach mogę umyc zęby,wypłukac płukanką lub napic się wody a ten posmak pozostaje ohyda 😞 i ciągle mam wrażenie że mi się chce pic 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...