Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zapisałam się na jutro na 3 usg. Nie wiem czy nie powinnam z tydzień jeszcze poczekać ale już się nie mogę doczekać, żeby dowiedzieć się ile maleństwo urosło. No a pozatym żeby się upewnić czy Julka to nie Julek. Nie no kurcze, jak mi babka powiedziała, że to ona to było w 20tyg. i 4d więc chyba nie masz szans na pomyłkę. Mam nadzieję. Wszystko różowe :-)
A czy któraś z was przeżyła pomyłkę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mikaanka dziewczynom chyba chodzi o kolesia r_p77 to pełny nick, bo ja tez szukałam r_p i nie było takowego coby coś sprzedawał, a od tego r_p77 sama zakupiłam już kilka rzeczy i dostałam potwierdzenie nadania przesyłki już następnego dnia także wydaje mi się,że jest bezproblemowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
r_p77 zapomniałam napisać. Dzięki za oklaska. Ja kupiłam u niego dla siebie higieniczne rzeczy, pampersy, oliwkę, smoczki, czapeczki, reczniczek, myjkę, przescieradła, podkłady, gaziki, termometr do wody, chusteczki, pieluchy flanelowe, terowe, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam u lekarza, miałam usg i wszystko super 🙂 mały ułożony już jest głową w dół, oby tak pozostał, waży 1650g! Lekarz zrobił mi symulację co do wagi dziecka po urodzeniu, powinno wyjść 3200, nie więcej. Z nowych badań nic mi nie zalecił, stwierdził że już wszystko co najważniejsze jest zrobione, na koniec tylko jeszcze raz sprawdzimy czy nie ma przeciwciał przy konflikcie serologicznym. no i co Laski, juz tylko bliżej niż dalej, hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Małgorzatto że wszystko oki, przez chwile w to nie watpiłam 🙂
Widzę że niezłą reklamę gościowi zrobiłam 🙂, wiele z Was się u Niego zaopatruje 🙂 cieszę się że i w waszym przypadku nie było problemu z paczuszką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta, super, że wszystko gra u Was. My mamy 3 usg w przyszłym tygodniu.
A i ja się zastanawiam czy moja mała nie jest zbyt mała. Bo nawet lekarka na ostatniej wizycie spojrzała na mój brzuch i nie mogła uwierzyć, że to już 31 tydzień. Ale moze to kwestia ułożenia, ilości wód płodowych itd. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka ja się tak przyznam,że te oklaski rozdaję dość często i tak nie informuje Was za bardzo ☺️
kasienkaks my też usg-ujemy w przyszłym tygodniu ,aż się nie mogę doczekać 🤪
no i mam nadzieje,że mi wyjdzie z prognoz nie więcej jak 3,5 kg zdrowego juniora ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o boshe 🙂 5200 to mutant jakiś 🙂

piałyście o paleniu, hmmm, ja uwielbiam palić 🙂 dużo, w klimatycznych knajpkach, ze znajomymi, kawka, piwko, mniam.... paliłam tak normalnie do 4 miesiąca, potem zredukowałam góra 2 dziennie, oczywiście po kryjomu bo Marcin by mnie chyba w betonie utopił.... potem paliłam coraz mniej, 1 albo wcale... przestałam palić tak naprawdę tylko dla małego, żeby miał dobry start, bo mi absolutnie, ani dym, ani smak, no kompletnie nic nie przeszkadzało, nie odrzuciło mnie wcale. Teraz tak mi się marzy czasem papierosek, jak coś zjem dobrego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki, ładny dzionek się zapowiada.
Kurczę nie wiem czy nie zapeszę ale drugą noc przespałam normalnie, wstawałam na siku ale póżniej na boczek i dalek w komono 🙂 Zaczynam też chyba odsypiać bo wczoraj mimo dzwoniącego budzika zaspałam do pracy a dziś ledwo się z wyrka podniosłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Brzuszki!!!
Dziś są moje URODZINKI 🤪 🤪 🤪 🤪
Obudziłam się w świetnym humorku, pogoda cudowna, żadnej hmurki 🙂 , dzisiaj funduje sobie same przyjemności- fryzjer, kosmetyczka 🙂 Przecież kobieta która skończyła ćwierć wieku musi pieknie wyglądać 😁 ...tak, tak to już 25 lat !!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cudownego dnia Ci zycze Luna!

Wczoraj bylam w szpitalach. Do pierwszego jak weszlam na Ujastku w Kraku to mnie odrzucilo. Pieknie i nowoczesnie ale jakos tak surowo. 30 par z nami bylo wszystkie do ogladania szpitala. Potem nas zgromadzili w pokoiku i kazali zadawac pytania. Wszystko bardzo krepujace i naprawde Pani przelozona nie robila najlepszego PR dla szpitala. Taka sucha, nie to ze nie mila ale jakas nie przystepna. Mówiła ze często się zdarza ze nie maja wolnych sal porodowych i wtedy kombinuja gdzie dac rodzaca ale nie odsyłają. Ponieważ weszly już przepisy tej nowej ustawy to się do niej stosują ale bez entuzjazmu.
Zermoski za to swietne wrazenie, ale moze dlatego ze na Ujastku byly godziny wyznaczone raz w tygpdniu i tam sie wszystkie pary z tygodnia zebraly. W Zeromskim sielanka. Cisza i spokoj. Panie przemile, młodziutkie i bardzo spokojne. Jedna pani nas oprowadzila, wszystko pokazala odpowiadala na pytania. Naprawde jestem przekonana ze jesli juz w ogole ide rodzic to tam.
Salki porodowe byly ok, jedna bardzo duza z wielka wanna, reszta mniejsza ale z dostepem do prysznica jesli ktos lubi i chce sie pluskac podczas porodu. Nie bylam na salkach poporodowych ale z tego co wiem to tam jest troche gorzej i slaki sa stare. Sa przybory do porodu wertykalnego i łóżko nawet nie wygląda tak strasznie.

Malgorzatta, lista jest wywieszona, nic na niej zaskakujacego nie ma no moze tylko sztućce.
Dokumenty:
wazny dow osobisty, dok. ubezp., karta przebiegu ciazy, oryginaly badan: grupa krwi, OWA, HBS, morfologia, pozostale badania i konsultacje z przebiegu ciazy.
Mama:
2 bawelniane koszule, szlafrok, pantofle, klapki pod prysznic, przybory toaletowe, majtki poporodowe i podpaski bawelniane, reczniki (duzy, maly i papierowy), sztucce i kubek, woda niegazowana.
Dzidzius:
klika pampersow i chusteczki nawilzone.

Z ciekawostek na Ujastku powiedzieli ze trzeba miec teraz badanie na HIV i ze u nich zzo jest na zadanie jako prezent od szpitala bo NFZ tego nie pokrywa. Na Ujastku podklady i wkladki sa wiec nie trzeba przynosic wlasnych. Dla dziecka ubranka trzeba miec swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lunaaa wszystkiego naj 🙂

Kasia567 dzięki za info! W sumie ten Żeromski sie zapowiada całkiem nieźle 🙂

A co piżamy, ja do rodzenia tylko mam, jest to taka koszula rozm. M. JA normalnie noszę rozmiar XS, tak że ta M w sam raz mi sie na brzuchu opina, mi wszystko poszło w brzuch, chociaż wcale tak dużego nie mam... Wczoraj sie z ginem zastanawialiśmy gdzie te 10 kg co mi przybyło. W pasie mam 88 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Byłam tu ostatnio jakieś... 200 stron temu 🙂 Żeby nadrobić to wszystko, potrzebowałam naprawdę sporo czasu, a i tak nie zdążyłam ze wszystkim. Zwłaszcza, że już mnie korci żeby sie włączyć w dyskusję 🙂
Lunaa, dzięki za użytkownika r_p77- też poszło zamówienie.
Kasia 567- ja do szpitala biorę jedną luźną koszulę, która byla dobra przed ciążą, a i teraz jest dobra i dodatkowo jedną specjalną do karmienia (teściowa mnie uraczyła prezentem) nieco większą niz zazwyczaj, żeby było luźno i przewiewnie tak czy inaczej...
Dziewczynki, mam do Was pytanie o pieluchy. Wiem, że to wcześnie jeszcze, ale znalazłam sklep, który naprawdę ma tanie pieluchy Bella Happy- tyle, że trzeba kupić w większej ilości, np. 4-5 paczek. Co sądzicie o tych pieluchach Newborn na 2-5kg? Ostatnio kolega powiedział mi, że zużyli tylko 1-2 opakowania, bo potem były za małe, więc nie wiem, czy kupować więcej. Znalazłam taką ofertę i uważam, że jest naprawdę korzystna http://allegro.pl/pieluszki-bella-happy-newborn-6op-x42-chust-4op-i1562062748.html tylko nie wiem, czy mój Pawełek szybko nie wyrośnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki w tak piękny kolejny dzionek 🙂
Lunaaa wszystkiego Najlepszego!!!!
Mi też dośc dobrze minęła nocka wyspałam się po długim czasie 🙂
Butterfly też się zastanawiałam nad tą ofertą i kumpele mi odradziły bo maluch szybko wyrasta jeszcze zależy jaki duży się urodzi i czy nie ma uczulenia na te pieluszki ja mam zakupione normalnie 2 opakowania tych pieluszek a potem zobaczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia 567 co do koszuli to do porodu mam jedną gorszą którą bez żalu wyrzucę i 2 troszke większe (nosze rozmiar S a mam L KUPIONE)do karmienia wole by była luzniejsza bo uważam że od razu mocno brzuszka nie zgubie 🙂
Jutro mam wizytę u ginki i 3 usg doczekac się nie mogę już mam nadzieje że z małym ok wszystko i jaki duży już jest 😜 Ogólnie zastanawiam się jaki duży będzie ja mała kobitka 162cm a mój mąż 180 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...