Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ja tak na chwilkę 🙂 znalazłam fajny i niedrogi termometr dla dziecka i nie tylko..., można nim mierzyć nie tylko temperaturę ciała może Was zainteresuje:
http://allegro.pl/termometr-na-podczerwien-dla-dzieci-1-sek-i1552344946.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No ja dzięki Bogu mam jeden szpital w rodzinnym mieście. Lekarz do porodu wybrany. Operował moją ciocię i sostrę. Bardzo dobry położnik a pacjentki traktuje jak córki na swoim oddziale. Również położną mamy z polecenia. Na koniec maja wybieram się już na stałe do domu, czekać na godz. zero. Termin z usg również mam na 27 czerwca z miesiączki na 14 czerwca. 16 maja pójdę ostatni raz do lekarza tu w Wawie, a z córcią wrócimy do Warszawy jak skończy miesiąc.
Święta.. hm chyba też jakoś nie szczególnie czuje te święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam jeszcze termometru, porównywałam tylko ceny na ceneo, czytałam opinie i zauważyłam, że termometry do 100 zł mają kiepskie opinie - dają różne, niedokładne pomiary, czasami z kosmosu, więc tymbardziej wydaje mi się Lunaa, że taki za ok. 40 zł to może okazać się niewypałem. Znalazłam jeden Brauna za ok. 120 zł, który miał dobre opinie tylko, że on jest do ucha i w sumie chyba u takiego malucha to może nie przejść. Jeszcze koleżanka ma mi przysłać smsem nazwę swojego do czółka z którego jest zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba też sie zdecyduję na ten brauna douszny, bo termometry doczołowe mierzą tylko temperaturę zewnętrzną ciała. Znowu też słyszałam opinię że te douszne są niewygodne.... ale nowoczesne douszne termometry mierzą temperaturę w kilka sekund, więc też nie wiem o jaką niewygodę chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki, jak mineła nocka?
U mnie katastrofa obudziałam sie o 2 przekoczowałam do 5 i jakoś udało mi się usnąć ale nie mogłam znaleść dla siebie pozycji wszystko mnie bolało i boli.
Dłonie tak mi ostatnio puchną że palce wyglądają jak serdelki bransoletk z grupą krwi którą kupiłam na początku ciąży i założyłam z dużym zapasem robi się ciasna.
Świąt nie czuję i nie bardo mogę cokolwiek zrobić bo szyjka się skraca więc muszę odpoczywać i dużo leżeć, ale jak leżeć jak wszystko boli 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja termometr zdobyłam poprzez wymianę punktów w mojej aptece wynalazłam taki http://allegro.pl/termometr-4w1-do-czola-ucha-babyono-24m-gwarancji-i1545573428.html na ile on się nada zobaczymy ale jak nic nie będzie wart nie będę sobie w brodę pluła że kasa w błoto.

Powiedzcie mi czy ćwiczycie mięśnie Kegla czy dna macicy- jak zwał tak zwał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂

Nocka taka srednia, troche mi nogi cierply mimo ze starałam się spac na lewym boku. I ogolnie wstawalam kilka razy żeby się przejść po mieszkaniu bo już lezec nie mogłam dłużej w zadnej pozycji!!!!
Za to dzisiaj ladnie za oknem wiec zapowiada się przyjemny dzien.

Niby obiecałam sobie ze będę ćwiczyć miesnie Kegla ale ciagle zapominam, wiec jak sobie przypomne to chwile poćwiczę. Mowia ze kobiety powinny ćwiczyć te miesnie przez cale zycie. Ale jest tyle rzeczy które się powinno robic ze czasu by braklo jakby człowiek wszystko chciał stosowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ardhara no to zobaczymy jak nam to wyjdzie 😁 nie przeczę jednak,że odpowiadał by mi bardziej termin z usg 🙂

Co do nocy, dziś kiepsko, pomijając pielgrzymkę do kibelka bo mnie wieczorem przysuszyło i wypiłam pół soku, to ból lewego biodra obudził mnie ponad czterokrotnie, ale w miarę się wyspałam 🙂 zauważyłam poza tym,że nasze forum to już dla mnie jakiś nałóg - pierwsze co robię jak wstaje to iPad i brzuszk 😉. No i teraz lece z małą do szkoły bo będzie,że mama nawaliła przez pogaduchy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, wlasnie zauwazylam ze mam dosc spuchniete nogi, tak ze wlasciwie zanikaja mi powili kostki na stopach. Tez tak macie? Myslicie ze powinnam sie zglosci z tym do lekarza czy jest to normalne? Wizyte mam dopiero 10 maja i nie wiem czy powinnam czekac.
Tak juz od dluzszego czasu mi sie wydawalo ze mam wieksze nogi ale myslalam ze jestem przewrazliwiona, ale dzisiaj widze wyraznie ze sa spuchniete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
lunaaa Kraków jest tańszy raczej od wawy, skąd te ceny w takim razie u nas?


HEJ MAMUSIE! 🙂
jak czytam o tych waszych cenach to az wam zazdroszcze wyplat!! bo przeciez wynagrodzenie powinno byc wprostproporcjonalne do cen... u mnie zwykle usg ktore lekarz robi przy kazdej wizycie! wynosi 50zl! a prenatalne 170!! chyba ze z plytka to 200! chyba sie musicie do mnie przeprowadzic 😉

NA ZATWARDZENIE SUPER SA SUSZONE SLIWKI!!

(p.s. czytam dalej bo sporo mam do nadrobienia...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia567 takie opuchnięcia to normalna sprawa nie masz się co denerwować.
Na tym etapie ciąży organizm zatrzymuje wodę i przez to puchną ręce i nogi.
Mi ginka poleciła picie mleka które podobno filtruje nerki przez co więcej wody z organizmu się wyzbywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki w tak ładną wiosenną pogodę 🙂
Mi też nóżki puchną ale to normalne na tym etapie ciąży i zgadzam się z Dorotą aby pic mleko 🙂
Mi dziś nocka dosc dobrze minęła 3 razy wędrowałam do kibelka i spałam po długim czasie bo poprzednie noce były okropne nie mogłam uleżec w łóżku 😞
Też się zastanawiam nad kupnem termometru ale trochę droższy wole kupic pójde do apteki wypytac jakie są i jakie są dobre moze w necie coś znajdę ale znanych firm wolę ponad 100zł zapłacic niż wydac mniej i potem drugi kupowac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Lunaaa, badziewie jakieś ten termometr.... podejrzanie tani... Ja stwierdziłam kiedyś, że nie stać mnie na tanie rzeczy, bo zawsze cudo cenowe się zepsuje i naprawy albo zakup nowego sprzętu i do tego nerwy kosztują o wiele więcej...


Hej, ja też byłam długo przekonana że tanie mięso to psy jedzą ale to nie zawsze się sprawdza Małgorzatto 🙂 Firma braun na pewno lepsza ale czsami trzeba dużo kasy wywalić właśnie za marke!!!!!
Nie każdego stać by na sam początek wywalić 200zł na termometr 😮 Widać po kupujących że jednak jest czegoś wart 😉 to była tylko moja propozycja A czy to aby na pewno badziewie hmmm??? Nie wiem... opinie są zawsze podzielone!!! Nasze mamy rtęciowych używały i sobie chwaliły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe jak tam się ma nasza Nequitia 😮
Dziś chyba zacznę pakowac torbe do szpitala wiem że mam czas jeszcze ale lepiej niech postoi w kącie niż potem na nerwowo ją pakowac 🙂
Wiecie co ja jakoś nie czuje by za tydzień były święta jedynie po ludziach widac w markietach jak szaleni latają 🤪ja żyje czwartkiem mam wizytę u ginki i 3 usg mam miec robione nie mogę się już doczekac widoku maleństwa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do puchnących stup tez miałam z tym problem, ale od tygodnia stosuje ASMAG 2x1 (magnez)
i nie cierpię jak dawniej. Owszem jak cały dzień na zakupach jestem to wieczorem mała opuchlizna jest ale jak nie stosowałam magnezu to nogi jak bańki miałam! Mam nadzieje że już gorzej nie będzie ale wszyscy dookoła straszą że 9miesiąc jest najgorszy i na puchnięcie nic nie pomaga!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moni29- wiem jak to jest jak się czeka na 3 usg 😁 ja to dni w kalendarzu skreślałam 🙂
Ciezarnabebe- jak tam pierwsze dni z życia żony 😁 pamiętaj by wkleić jakąś foteczkę 😉
Dziś urodzinki mojego męża ☺️, zaraz lecę do galerii po prezencik a później będę przygotowywać pyszną kolacyjkę 😉 winko te sprawy hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi na szczęście JESZCZE nic nie puchnie.
Odnośnie tego termometru co się nad nim zastanawiam firmy Braun to on jest robiony w Niemczech a większość pozostałych robią w Chinach i wydaje mi się, że to też może mieć znaczenie jeśli chodzi o jego jakość (no i cenę). Chiny to wiadomo masówka. Mnie tak jak Malgorzattę nie stać na tanie rzeczy :-)
No właśnie też się zastanawiam jak to z tym pomiarem w uchu i szkraba ... Niby tylko 2 sek. więc może nie najgorzej.Mnie bardziej przekonuje pomiar w uchu (wenątrz ciała) niż to czoło. Już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...