Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witamy serdecznie milium 😁
marta-lion ja też nie rozumiem tego systemu,ale czy ktoś kiedyś zrozumiał lekarzy???
Ja czasami odnoszę wrażenie że przyjmują pacjentów bo muszą oczywiście nie wszyscy ale niestety większość...to samo jest z pielęgniarkami czy położnymi ale tak samo i w innych zawodach są osoby które w pracy oddają siebie a są i takie które pracują bo z czegoś trzeba żyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

moniczek napisał(a):
witamy serdecznie milium 😁
marta-lion ja też nie rozumiem tego systemu,ale czy ktoś kiedyś zrozumiał lekarzy???
Ja czasami odnoszę wrażenie że przyjmują pacjentów bo muszą oczywiście nie wszyscy ale niestety większość...to samo jest z pielęgniarkami czy położnymi ale tak samo i w innych zawodach są osoby które w pracy oddają siebie a są i takie które pracują bo z czegoś trzeba żyć 😞

Masz rację Niestety. 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dobrze dobrze, tylko gardło coś mnie boli więc jem cały dzień miodzik, chociaż go nieznosze ale cóż 🥴, a co do badań to ja dostałam skierowanie na toxo i wszystkie podstawowe, oczywiście za wszystkie musiałam zapłacić, ale jestem spokojniejsza wiedząc że wszystko jest oki. A badania dodatkowe można zrobić w laboratorium- płatnie niestety, ale taki już jest nasz kraj 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 leż sobie i odpoczywaj jak najwięcej 🙂 no i życzę szybkiego powrotu do domku...
Ja właśnie wykąpałam i nakarmiłam smyka,mam nadzieje że szybko zaśnie bo też już chcę się położyć 😉
dowiedziałam się dziś że moja przyjaciółka też będzie rodzić w sierpniu...fajno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Brzuszki 🙂
Chwilę mnie nie było, ale po powrocie z pracy normalnie nie mam już na nic siły 😞

Tyle tu nowych wiadomości...
I tych smutnych...
mmm55 strasznie mi przykro...aż mnie ściska na samą myśl 😞

Pati123
trzymam kciuki 😘
Musi być dobrze!
A to, że przestają piersi boleć to zły znak?

Z tych radosnych wieści bardzo się cieszę i gratuluję Wam Kochana 🙂
I witam nowe Mamusie 😉

Jeśli chodzi o hormony tarczycy
to niezależnie czy ma się problemy z tarczycą czy nie
około 12 tc należy zrobić TSH i FT4 (z krwi)
Mam zaprzyjaźnioną endokrynolog i od niej mam te wieści 😉
Ginekolodzy podobno rzadko sobie o tym przypominają 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe sierpniowe mamusie 🙂

Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy używacie kremów na rozstępy na brzuch??
Czy któraś z Was stosowała może krem Perfecta extra slim?? Tak się zastanawiam czy można go stosować w ciąży ponieważ nie ma żadnej informacji na ten temat. Jest to krem na rozstępy+ efekt wyszczuplający?! I teraz nie wiem czy można stosować czy nie. Nie chciałabym zaszkodzić dzidzi i rozstępów też mieć nie chcę 😞

Pozdrawiam Was serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Witam nowe sierpniowe mamusie 🙂

Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy używacie kremów na rozstępy na brzuch??
Czy któraś z Was stosowała może krem Perfecta extra slim?? Tak się zastanawiam czy można go stosować w ciąży ponieważ nie ma żadnej informacji na ten temat. Jest to krem na rozstępy+ efekt wyszczuplający?! I teraz nie wiem czy można stosować czy nie. Nie chciałabym zaszkodzić dzidzi i rozstępów też mieć nie chcę 😞

Pozdrawiam Was serdecznie 🙂

Myślę, że jeśli efekt wyszczuplający to jedno drugie wyklucza. Ja używałam w poprzedniej ciąży i w tej (zaczęłam od wczoraj) Krem Perfecta Mama przeciw rozstępom. jest to typowy krem przeciw rozstępom i łagodzący już istniejące dla przyszłych mam jak i kobiet karmiących. U mnie działał perfekcyjnie. Nie mam ani jednego rozstępu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie rozstępów...jeszcze nie zaczęłam o tym myśleć, ale mnie zmobilizowałyście 😉

A co do L4 ja też ostatnio oddawałam w pracy
i nie trzeba żadnego zaświadczenia.
Na L4 musi być tylko kod 2 i B.
Tym samym u mnie w pracy już wiedzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kobietki 😁 😁 😁
Jeśli chodzi o rozstępy, to ja w każdej ciąży zaczynałam smarować skórę dość wcześnie> tak jak teraz około końca 3 miesiąca. Jak już pisałam wcześniej używam kremu Perfecta Mama firmy DAX Costemics. Ale smarujecie nie tylko brzuszki 😁 😁 😁 Piersi, i pośladki też 😁 😁 😁. Używałam też takiej ostrej gąbki do masażu skóry, pobudza ono ukrwienie skóry i robi skórę elastyczną. Ja w każdej poprzedniej ciąży przytyłam 20 kg, a nie mam ani jednego rozstępu. Mam nadzieję, że teraz też ich uniknę 🙃.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Jak się dziś czujecie?

Ja się wyspałam, ale jakaś taka połamana się czuję 🤔

Pisałyście jeszcze ostatnio o bólach żołądka.
Ja to w ogóle mam wrażenie, że mój układ pokarmowy przestał funkcjonować.
Stale mam z nim problemy mimo, że bardzo uważam na to co jem.
Bóle żołądka swoją drogą, ale najgorsze dla mnie są skurcze jelit 🤢

I jeszcze mam do Was pytanie.
Pojawiły mi się żółte upławy bez żadnych dodatkowych objawów.
W internecie wyczytałam, że to infekcje, które mogą być groźne,
a od kilku dziewczyn słyszałam już, że czasem są one naturalne, bo szybko zmieniają barwę.
Może macie jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Jak się dziś czujecie?

Ja się wyspałam, ale jakaś taka połamana się czuję 🤔

Pisałyście jeszcze ostatnio o bólach żołądka.
Ja to w ogóle mam wrażenie, że mój układ pokarmowy przestał funkcjonować.
Stale mam z nim problemy mimo, że bardzo uważam na to co jem.
Bóle żołądka swoją drogą, ale najgorsze dla mnie są skurcze jelit 🤢

I jeszcze mam do Was pytanie.
Pojawiły mi się żółte upławy bez żadnych dodatkowych objawów.
W internecie wyczytałam, że to infekcje, które mogą być groźne,
a od kilku dziewczyn słyszałam już, że czasem są one naturalne, bo szybko zmieniają barwę.
Może macie jakieś doświadczenia?

Żółte upławy miałam w poprzedniej ciąży około 7 miesiąca i był to stan zapalny. Dostałam wtedy globulki dopochwowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa niestety nie pamiętam. Teraz też biorę globulki, bo przy tych plamieniach które miałam ostatnio występowały u mnie upławy też jakieś jasnożółte. I lekarz przepisał mi tabletki dopochwowe na oczyszczenie i zapobiegnięcie infekcjom grzybicznym. Teraz biorę Natamacynę. Ale wtedy to na pewno były inne. Niestety nie pamiętam jakie. Lepiej to sprawdzić. Mówią,że nie leczona infekcja jest niebezpieczniejsza dla matki i dziecka niż przyjmowanie leków, oczywiście zaleconych przez lekarza. Ale nie martw się na zapas. Stres jest niepotrzebny ani Tobie ani dzidziusiowi.
A masz jakieś swędzenia, bądź pieczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie cały czas miałam takie białe, przezroczyste.
A teraz, już jakiś tydzień są żółte 😞
Dziś dopiero zaczęłam czuć swędzenie.
Także jestem przekonana,że coś jest nie tak i tylko zła jestem na siebie,że tyle zwlekałam...
Jutro idę do gina!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Ja właśnie cały czas miałam takie białe, przezroczyste.
A teraz, już jakiś tydzień są żółte 😞
Dziś dopiero zaczęłam czuć swędzenie.
Także jestem przekonana,że coś jest nie tak i tylko zła jestem na siebie,że tyle zwlekałam...
Jutro idę do gina!

Nie złość się na siebie i się nie denerwuj. Stres Ci niepotrzebny. Sprawdzisz i będziesz wszystko wiedzieć. No jak masz swędzenie to najprawdopodobniej jakaś infekcja. Ale spokojnie. Będzie dobrze. Ja biorę już globulki 2 tydzień. Mam skończyć opakowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie serdecznie 🙂Zaczne od tego, że nie wiem na 100% czy jestem sierpniowa ale chyba tak 🙂 Chciałam sie WAS zapytać czy któraś z WAS miała zapadnietą macice?? a jak tak to w jaki sposób "wyciągłyście" dzidzie z tego dołka, żeby mogła sie dobrze rozwijać 🙂 Z góry dziekuje WAM za odpowiedź, porade i wsparcie 🙂 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa.Jesli masz swedzenia to jest infekcja wiec syzbko to sprawdz.Ja w tamtej ciazy zaczelam od swedzen.I w tej postanowilam juz nie dopuscic do tego i od samego poczatku biore probiotzk bezpieczny dla kobiet w ciazy,dla wyrownania flory bakteryjnej pochwy.Nazywa sie LACIBIOS FEMINA. Polecam ,biore i nic mnie nie bierze,zadne swedzenia ani uplawy,a jestem bardzo podatna,bo po ciazy przechodzilam grzybice.Sprawdz i glowa do gory!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...