Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Lydziaa84 masz do tego prawo. Ciąża to czas na lenistwo i rozpieszczanie siebie. Ja w poprzednie ciąże robiłam to na co miałam ochotę. Chciałam iść na spacer szłam, jechać na zakupy jechałam, na kolację do restauracji była i kolacja. Oczywiście też sobie polegiwałam, w końcu kiedy mamy leniuchować jak nie w ciąży 🙂 🙂 🙂.
A teraz na wszystko trzeba uważać. Ale czego się nie robi dla naszych małych fasolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie bardzo cieplutko!
Jestem w 8 tyg ciąży i lekarz ustalił termin na koniec sierpnia. Chciałam z kimś padać o moich obawach i ciągłym lęku, który mi towarzyszy.. Jestem w drugiej ciąży, poprzednią straciiłam w 13 tyg 😞 Czekałam 2 lata nim podjęłam kolejną próbę, udało się. 🙂 Moje obawy jednak towarzyszą mi każdego dna ponieważ boli mnie brzuch,właściwie bolał non stop , przestał , a gdy wczoraj poszłam do lekarza i wróciłam do domu, znów dziś żyłam w lęku... a lekarz powiedział ,że raczej brzuch boleć nie powinien... 😞 Po ostatniej wizycie zalecił odpoczynek i głównie leżenie, wstawać mogę tylko do łazienki...Proszę niech napisze któraś do mnie może była w podobnej sytuacji we dwie zawsze raźniej.Jeżeli nie chętnie nawiążę nowekontakty mam teraz durzo czasu chętnie porozmawam z kimś kto podobnie jak ja aż drży z obawy i boi się cieszyć, aby nie zapeszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Droga mmm 55. Rozmawiam dużo z koleżankami i sytuacja taka dotknęła nie tylko mnie, ale również szerokie grono moich koleżanek.. Z mojej strony mogę powiedzieć, abyś nie czekała zbyt długo z kolejną ciążą tylko szła klin za klinem, dzięki temu nie będziesz nosiła w sercu tak długo żalu.Trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm55 strasznie mi przykro. Trzymaj się cieplutko.

Witaj Pati123. Ja też muszę dużo leżeć. Chociaż mam malucha w domu, więc nie nudzę się tak bardzo. Staram się dużo odpoczywać. Jakbyś chciała popisać to też jestem do dyspozycji.

Moniczek napisz co po wizycie jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Pati123. Kolejna sierpniowa mamusia. 😁 Mnie na poczatku brzuch bolal normalnie jak na okres, jeszcze wtedy nie wiedzialam o dzidzi i cierpliwie czekałam na @. Po paru dniach zrobilam sobie test ktory wyszedl pozytywnie choc brzuch nadal mnie strasznie bolał. Poszłam na pierwsza wizyte z dusza na ramieniu ale lekarz powiedział ze wszystko jest ok i pogratulował mi dzidzi. 😁 Powiedział, ze takie bóle sa normalne, ale ja i tak panikuje za kazdym razem jak mnie cos zakuje albo zaboli w brzuszku.

Moniczek, trzymamy kciuki. 😁 Będzie dobrze. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Droga Malstep 🙂Nie jesteś sama 🙂 Ja też muszę leżeć 🙂Też sama w domu... jak coś odzywaj się do mnie. Chętnie pogadam... Co się u Ciebie dzieje, że lekarz zalecił leżanko? Mnie boli brzuch i drże w każdym momencie gdy tylko zaczyna boleć 😞


Droga Pati123 lekarz w sumie nie zalecił leżeć,dał tylko zwolnienie lekarskie.Leże bo boję się że cos po raz kolejny może się wydarzyć nie tak.Raz byłam juz w ciąży,ale poroniłam na samym początku,zaczęłam krwawić,i 5-6 tygodniu było juz po sprawie niestety.Dlatego właśnie tak uważam i ciągle leżę,oszczędzam się bardzo,bo w sumie tylko tyle mogę zrobić dla mojego maleństwa.Niestety nic więcej nie możemy zrobić i tak nic nie jest zależne od nas kochane dziewczyny.Mozemy tylko leżeć,leżeć i bardzo uważać na siebie.Jesli chodzi o bóle brzucha to miałam ale w sumie zaraz po tym jak się dowiedziałam,jeszcze przed okresem,potem jeszcze przez jakiś tydzień.A teraz nie mam juz prawie wcale żadnych bóli brzucha,no może czasem raz dziennie coś poczuję.Nie wiem czy to dobrze czy źle.Teraz jestem w 7 tygodniu w przyszły wtorek idę do lekarza.Tak bardzo się boję żeby USG nie pokazało niczego złego.Pierwsze USG miałam robione równo tydzień temy na 5,5 tygodnia,wszystko było w porządku,seduszko biło;-)
Ale teraz boję się po tym co napisała mmm5.Tak bardzo jej współczuję.Więm co teraz przeżywa 😞Trzymajcie się Ciepło dziewczynki;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pikole, widzę, że prawie każda z was ma za soba jakies przykre przejścia dotyczące ciąży. Kurcze to moja pierwsza i przyznam wam sie szczerze ze umieram ze strachu zeby wszystko bylo dobrze. Tak starsznie jej pragnęłam. Nawet nie chcę myslec co by bylo gdyby.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o złych rzeczach aniołek82. Trzeba myśleć pozytywnie. Ja też poroniłam w 6 tygodniu. Miałam już wtedy jedną córkę. A trzy miesiące później odszedł ode mnie mąż. Stwierdził po prostu, że małżeństwa z nas już nie będzie. Moja córeczka miała wtedy 17 miesięcy.
Było ciężko ale dałam radę, a mała dawała mi siłę.
Teraz od trzech lat jestem w nowym związku. Mamy córkę 16 miesięczną i teraz jestem w 11 tygodniu ciąży. Moja starsza córka ma 8 lat. Uwielbia siostrzyczkę i cieszy się na kolejne rodzeństwo. Nigdy nie chciała być jedynakiem 🙂.
Jestem teraz naprawdę szczęśliwa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Ja pikole, widzę, że prawie każda z was ma za soba jakies przykre przejścia dotyczące ciąży. Kurcze to moja pierwsza i przyznam wam sie szczerze ze umieram ze strachu zeby wszystko bylo dobrze. Tak starsznie jej pragnęłam. Nawet nie chcę myslec co by bylo gdyby.... 🤨

I nie myśl,bo nie ma o czym.Musisz o siebie dbać i dużo odpoczywać,tylko tyle możesz zrobić,reszta zależna jest już nie od nas.Wiele z nas nie wie że tak wile kobiet miało takie przeżycia,dowiadujemy się o tym dopiero tutaj jak duży jest to problem.Ale wiem tez że czasami się tak jest ale w większości przypadków kobiety zaraz potem zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci,stad wiem że będzie dobrze.Z resztą teraz czuję że będzie dobrze.No to mocno całuję kobietki idę pod prysznic a potem spać i trochę poodpoczywać,bo troszke sie już zasiedziałam,a miałam leżeć;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Laseczki. Martusia widzę, że sporo juz przeszłas w swoim zyciu. Twarda babka z ciebie musi być. 😉 To chyba jednak prawda, ze co nas nie zabije to nas wzmocni. 😁 Staram sie odganiac złe mysli i napradwę wierze, że wszystko będzie dobrze ale takie wiadomosci jak od mmm55 budzą lęk o dzidzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.
To chyba prawda aniołek82 co nas nie zabije to nas wzmocni, Ale prawdą jest też, że rozumiemy to po latach. Co do strachu. Masz rację jak słyszy się takie rzeczy jak mmm55, to od razu serce nam zaczyna walić. Ale z drugiej strony nie możemy pozwolić naszym maluszkom na takie emocje.

Moniczek wstałaś już 😁 Pamiętaj daj znać jak wrócisz od lekarza.

Pati123, malstep no to leżymy 🙃 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😜
wstałam właśnie i idę robić śniadanko,cała jestem niespokojna po wczorajszej wiadomości od mmm55...nigdy mnie to osobiście nie spotkało ale zawsze jest mi przykro jak czytam 😞...a tu jeszcze tak długo trzeba czekać na wizytę 😠 🤔
no ale dziś już wizyta na 13...ciekawe tylko co z USG hmmmm,pewnie się skończy na prywatnej wizycie.
No i witam nową mamusię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep. Mnie brzuch boli właściwie już dość długo właściwie od 4 tygodni. Miałam małą przerwę 3 dni, ale kiedy pojechałam do lekarza i troche pochodziłam i dnia następnego brzuch ponownie zaczął boleć właśnie tak jak na okres 😞 😞 normalnie nie wiem co jest grane 😞 Nie wiem czy tak być powinno? W sumie domek dla bobaska się powiększa,ale...czy każdego dnia powinnam mieć takie objawy? Nie jest to straszliwy ból, ale cały czas ćmi i już psychicznie nie daje rady 😞 Powierzam wszystko w opiekę Boga, tak tłumacze, ale nie zawsze to pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
malstep. Mnie brzuch boli właściwie już dość długo właściwie od 4 tygodni. Miałam małą przerwę 3 dni, ale kiedy pojechałam do lekarza i troche pochodziłam i dnia następnego brzuch ponownie zaczął boleć właśnie tak jak na okres 😞 😞 normalnie nie wiem co jest grane 😞 Nie wiem czy tak być powinno? W sumie domek dla bobaska się powiększa,ale...czy każdego dnia powinnam mieć takie objawy? Nie jest to straszliwy ból, ale cały czas ćmi i już psychicznie nie daje rady 😞 Powierzam wszystko w opiekę Boga, tak tłumacze, ale nie zawsze to pomaga 😞

A mówiłaś o tych bólach lekarzowi? Co Ci powiedział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mówił,że raczej ich być nie powinno 😞 Biore czasami no spe i jak przejdzie spokojniejsza jestem...Mówił,że w razie bli mam się zgłosić do szpitala... ale byłam w szpitalu w 5 tyg i pomimo,że leżałam to i tak brzuch bolał, pocieszam się bo dzidzia od pon do pt urosła, a przy następnej wizycie było serduszko 🙂teraz czekam dwa tygdnie znów wizyta z wynikami badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123. Kurcze prawdę mówiąc nie wiem co ci powiedzieć. Mnie w żadnej ciąży, nawet w tej mimo że zagrożona i krwawiłam i plamiłam, brzuch nie bolał. Sporadycznie jakieś ukłucie, albo ból w okolicy jajnika. Ale nigdy nie trwał długo. A już na pewno nie tyle co piszesz.
Jak trafiłam do szpitala 3 tygodnie temu na sali leżała ze mną dziewczyna. Jej cały czas twardniał brzuch i ją bolał. I prawie cały czas leżała w szpitalu brała Duphaston i Nospe. A była już na początku 4 miesiąca.
Ja też biorę Duphaston teraz, ale to ze względu na te plamienia celem podtrzymania ciąży.
Jeśli mogę coś poradzić to myślę że kiedy będziesz czuła że ten ból to przesada. Nie mówię tylko o intensywności ale i o czasie trwania. Poprostu jedź do szpitala. Przecież Cię za to nie zabiją. Na pewno zbadają i przynajmniej się uspokoisz, że wszystko ok.
Zawsze możesz też iść na wizytę szybciej i powiedzieć, że bardzo Cie to niepokoi. Przecież lekarz po to jest by sprawdził.
Być może tylko twój organizm tak reaguje na nowego lokatora, który się rozpycha w twoim brzuszku 😁 Sprawdź to będziesz spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Dziękuję kochana za dobre słowa 🙂 Rozmawiałamz koleżanką, którą przez 9 miesięcy bolał brzuch i urodziła zdrowe dzieciątko, więc nie pozostaje minic innego jak wiara że musi być dobrze 🙂

No widzisz tzn. że tak się zdarza. Pewnie, że będzie dobrze. Głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i witam po wizycie 🙂
Niestety lekarz jakiś sztywno-drętwy potraktował mnie jak zło konieczne 😞...tzn potwierdził ciążę,obliczył termin porodu (15 sierpień) i dał skierowanie na badania,a następna wizyta za miesiąc...
No ale zadzwoniłam do mojego prywatnego lekarza i ..... jutro idę na USG 🙃 🤪 🙃 😜 🤪 🙃 😜 😁
Pati123 ja w poprzedniej ciąży miałam takowe bóle - lekarz kazał dużo odpoczywać i brać no-spę...nic złego się nie stało a Bartuś dziś już biega i broi 😜 Tak jak pisała marta-lion każda z nas ciążę przechodzi inaczej,może Twój organizm akurat tak reaguje? Zawsze też możesz zwrócić się do lekarza jak coś Cię niepokoi...

Pozdrawiam Was wszystkie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...