Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ale fajnie popatrzeć na zdjęcia dzidzi lydziaa - super 😜
Marta-lion super wieści 🤪,odpoczywaj niech dzidzia rośnie zdrowo !!
Mój smyk jeszcze śpi więc korzystam szybko z kompa bo potem to masakra 🙃 🙃 🙃 ciągnie mnie za nogawke żeby sie z nim bawić hihi
u mnie na razie bez zmian...czekam na wizytę 🤔 ☺️
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra wczoraj byłam strasznie zdenerwowana przed wizytą. Tyle się tego naczytałam. Aż się niepotrzebnie nakręciłam. Od dziś nie czytam nic 😠. Poza oczywiście waszymi postami 😁. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Dzięki moniczek za wsparcie.
Lydziaa84 dzięki za dobre słowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,najgorzej się jest nakręcić jak się coś przeczyta w necie 🙃
Ja tak miałam w poprzedniej ciąży...zrobiłam sobie badania na toxoplazmozę bo miałam kota no i zanim poszłam na wizytę to wyniki zinterpretowalam sama właśnie w necie - jaki koszmar - wyszło że mam toxo !!! 🤢 a wizyta za kilka dni - przeryczałam cały ten czas bo naczytałam się że jak sie zachoruje w ciąży to usuwają płód nawet do 6 m-ca ciąży 😲 😲 😲,prawda taka że na wizycie lekarz mnie jeszcze bardziej pogrążył-powiedział że przecież mam juz dzieci a wyniki trzeba jeszcze raz zrobić w Instytucie Chorób Egzotycznych czy jakos tak i kolejne trzy dni w ryku 😠 A tam się okazało że nie jestem chora tylko mam przeciwciała bo kiedyś chorowałam i ufffff...kamień z serca.Wtedy postanowiłam nie sugerować się tym co piszą w necie 🤪 bo wiem że te wiadomości potrafią być niebezpieczne 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie USG w tym i 3D robiłam prywatnie bo mój gin nie kwapił się żeby skierować mnie na bezpłatne USG,w ogóle był zasadniczy i surowy 😞,ani nic nie wyjaśniał a mnie traktował jak zło konieczne...teraz będę miała innego i mam nadzieję bardziej ludzkiego 😉
Na 3D pewnie pójdę prywatnie bo znam lekarza i ma dobry sprzęt 😜 jedyny mankament to cena - 260zł 🤨No a jeśli i ten lekarz mnie nie skieruje na USG z NFZ to w przyszłym tygodniu tez idę prywatnie bo już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę moją fasolinkę 🙂
a i nie informowałam o 3D mojego lekarza - jemu to i tak wszystko jedno...pokazałam mu tylko 2 wyniki przez całą ciążę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja się zastanawiam nad USG 3D za 10 dni. Wtedy będę kończyć 12 tydzień i to dobry czas na USG genetyczne. Mój ginekolog obecnie robi mi usg na każdej wizycie i z każdego mam 3 zdjęcia. Teraz mam wizytę za dwa tygodnie. Wolałabym mu jednak nie mówić o USG 3D, żeby nie brzęczał. Ja muszę jechać 100km na USG 3D do Wrocławia, kosztuje 160zł, z nagraniem na DVD, fotką i opisem. To chyba nie będzie miało większego znaczenia czy mu powiem czy nie? Jak myślisz?

Wiesz chodzi mi o to, że tu usg, tam usg. Dlatego pytam co myślisz o informowaniu go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego ta gorączka? Jesteś przeziębiona?
Źle się czujesz to do niczego się nie zmuszaj, leż i leniuchuj. Herbatka z sokiem malinowym i dobry wesoły film 🙂. Jedz tylko to na co masz ochotę i co ci smakuje. Nie zmuszaj się. Grunt to dobre samopoczucie.
Wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziwczyneczki dawno mnie tu nie było?Jak sie czujemy mamusie?Widze że jedne dobrze drugie troszke chorują;-)Ja czuję sie w miare dobrze,jak wcześniej pisałam lekarz od razu przepisał mi Luteine ( raz poroniłam ) bałam sie troszke tego bo w poprzedniej ciąży dostałam jakiś dziwnych swędzeń,ale teraz jest wszystko ok,biore dodatkowo prpbiotyk aby wyrównac florę bakteryjną i powiem wam że biorę tą luteinę tydzień i żadnych swędzeń nie odczuwam.Czy wy tez bierzecie jakies leki na podtrzymanie,może kktóraś z was luteinę?I jak sie po nich czujecie?Pozdrawiam wszystkie mamusie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja brałam Luteinę tylko przez tydzień, ale u mnie za słabo działała, bo miałam pochwę bardzo wrażliwą. Lekarz zmienił mi na Duphaston i teraz łykam właśnie te tabletki a dopochwowo mam Natamycynę, niby żeby właśnie oczyścić w środku. Czuję się ok po tabletkach. Tylko piersi mnie bolą, czasem nawet bardzo. Ale to nie musi być wina tabletek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Co to znaczy że za słabo działała?,i że masz pochwę wrarzliwą,miałaś jakies problemy w ciązy?


Ja trafiłam do szpitala w 7 tygodniu z krwawieniem. Okazało się że mam krwiaka. Mam dwie zdrowe córki, ale między nimi miałam poronienie samoistne. W poprzednich ciążach nic nie brałam (mimo wcześniejszego poronienia). Ciąże z dziewczynkami były niemalże książkowe. Gdyby nie brzuch nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Nic mi nie dokuczało.
Teraz w szpitalu brałam Duphaston po tym krwawieniu i wszystko się uspokoiło. Jak mnie wypisali do domu dostałam Luteinę i na nowo zaczęły się plamienia. Poszłam do lekarza i on powiedział, ze mam tam wszystko zbyt wrażliwe i od plamień wiesz trochę zanieczyszczone i ta Luteina nie wchłania się jak powinna. I znów łykam Duphaston. I po nim faktycznie mam spokój. Zdarzają się jeszcze sporadyczne ślady plamień, ale wczoraj lekarz wyjaśnił mi że to przez absorpcję krwiaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Wczoraj wieczrem tylko miałam, dzisiaj juz nie ale czuje sie jak by mnie walec przejechał, nie mam nawet sil wstać do kibelka. 😞 A jesli chodzi o tabletki to tez biore duphaston.


Aniołek82 to leż 😜. Ja mam taki przykaz i już czasami tyłek mnie boli. Muszę trochę łazić bo mam przy sobie 16 miesięczną córeczkę (teraz śpi) i trzeba się nią zająć. Starsza ma 8 lat to potrafi zająć się sobą i oczywiście pół dnia jest w szkole. Ale dużo odpoczywam. To prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
malstep napisał(a):
Co to znaczy że za słabo działała?,i że masz pochwę wrarzliwą,miałaś jakies problemy w ciązy?


Ja trafiłam do szpitala w 7 tygodniu z krwawieniem. Okazało się że mam krwiaka. Mam dwie zdrowe córki, ale między nimi miałam poronienie samoistne. W poprzednich ciążach nic nie brałam (mimo wcześniejszego poronienia). Ciąże z dziewczynkami były niemalże książkowe. Gdyby nie brzuch nie wiedziałabym, że jestem w ciąży. Nic mi nie dokuczało.
Teraz w szpitalu brałam Duphaston po tym krwawieniu i wszystko się uspokoiło. Jak mnie wypisali do domu dostałam Luteinę i na nowo zaczęły się plamienia. Poszłam do lekarza i on powiedział, ze mam tam wszystko zbyt wrażliwe i od plamień wiesz trochę zanieczyszczone i ta Luteina nie wchłania się jak powinna. I znów łykam Duphaston. I po nim faktycznie mam spokój. Zdarzają się jeszcze sporadyczne ślady plamień, ale wczoraj lekarz wyjaśnił mi że to przez absorpcję krwiaka.


Ach już wszytsko rozumiem.Teraz na peno będzie już wszytko dobrze,tego Ci życzę,Ja tez jestem po jednym poronieniu,a ta ciaża to będzzie moje pierwsze dziecko,więc zasypuje was pytaniami ale to przez to że bardzo się martwię.Jestem w 7 tygodniu,a we wczśniejszej ciązy w 5-6 tyg. zaczęłam krwawi nic wtedy nie dało sie zrobic .Teraz czuję że będzie dobrze i jak narazie nic sie nie dzieje;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep. No ja już pisałam o tym. To moja czwarta ciąża. Ale i tak spotyka mnie wiele rzeczy o których nie słyszałam. Więc się nie martw pytaj pytaj. Ja myślałam, że już wszystko wiem. Ale tak nie ma 🙂

Poronienie które miałam też było w 6 tygodniu. Ale kiedy pojawiłam się w szpitalu.Nie było już zarodka. Podobno tak miało być. To było 6 lat temu. W sierpniu 2009 urodziłam drugą córeczkę. I tak jak Ci pisałam wcześniej. Ciąża była książkowa. Byłam bardzo aktywna, oczywiście w granicach rozsądku. I wszystko było ok. Nawet poród miałam błyskawiczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobietki macie jakieś przeczucia jeśli chodzi o płeć waszego maluszka? Ja od zawsze chciałam dziewczynkę- że niby warkoczyki można pleść itd. A odkąd się dowiedziałam o ciąży mam wrażenie, że to będzie chłopiec. Nie wiem skąd mi się to ubzdurało. Ciekawe na ile moje przeczucia się sprawdzą 🙂 Jak jest z tym u was? Piszcie, a w sierpniu sprawdzimy jakie z nas "proroczki "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... Ja z pierwszą córą nie myślałam. Chociaż śmiałam się że będzie dziewczynka bo mieliśmy wymyślone imię dla chłopca, a dla dziewczynki nie mogliśmy się zdecydować.
Z drugą panną mimo, że ciążę miałam identyczną jak pierwszą w pewnym momencie czułam że chłopak. Nawet jak ginekolog na usg nas zapytała czy chcemy znać płeć, ja z entuzjazmem mówię tak !!! Bo byłam pewna, że powie chłopiec, a ona to dziewczynka proszę spojrzeć jak ładnie widać 😁 😁 😁.
Teraz ciąże mam zupełnie inną, mdli mnie na maksa. Od początku problemy. Więc mówię, ze to facet, bo silny jest i się nie daje. Zobaczymy 🥴.

PS. A z tymi warkoczykami to mity trochę 😁 😁 😁 Ja mam dwie córki i żadna nie chce kucyków i warkoczyków 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Malstep. No ja już pisałam o tym. To moja czwarta ciąża. Ale i tak spotyka mnie wiele rzeczy o których nie słyszałam. Więc się nie martw pytaj pytaj. Ja myślałam, że już wszystko wiem. Ale tak nie ma 🙂

Poronienie które miałam też było w 6 tygodniu. Ale kiedy pojawiłam się w szpitalu.Nie było już zarodka. Podobno tak miało być. To było 6 lat temu. W sierpniu 2009 urodziłam drugą córeczkę. I tak jak Ci pisałam wcześniej. Ciąża była książkowa. Byłam bardzo aktywna, oczywiście w granicach rozsądku. I wszystko było ok. Nawet poród miałam błyskawiczny.


to witam w klubie ja mam 3 coreczki ale wkoncu udal sie synus 😉 za 4 razem hihi a wiecie dziewczyny ze jest dostepny w sprzedazy test na plec wlasnie od 10 tyg 🙂 w polsce tez mozna go kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...