Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyneczki,jak samopoczucie?U mnie całkiem niezle ,leże sobie całymi dniami i jak najwięcej odpoczywam.Dziękuję za odpowiedzi doświadczonuch mam odnośnie luteiny.Naczytałam sie troche w internecie,przeczytałam ulotkę i stwierdziłam że może mi tylko pomóc a nie zaszkodzic.Skoro lekarz tak zdecydował,wiedząc o wcześniejszy niepowodzeniu to ufam mu że ma rację.Wczoraj była aplikacja pierwszej tabletki,dziś rano druga,narazie nic sie nie dzieje,nawet nic nie wypływa specjalnie.Ale będą w aptece na wszelki wypadek zapytałam o coś osłonowego w razie czego,aby uzupełni florę bakteryjna i Pan w aptece dał mi ''LaciBios femina'',podobno bezpieczny dla kobiet w ciąży i moge go bra przy Luteinie bez obaw,tak przeczytałam w ulotce.Czy któraś z waz wie coś może o braniu takiego probiotyku ginekologicznego?
Pozdrawiam Wszystkie mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

malstep trzymam kciuki, by wszystko przebiegało dobrze 🙂
Z tego co czytałam tego typu probiotyki są bezpieczne.

A ja dziś zaliczyłam pierwszą mega huśtawkę nastroju 🤢
Aż się sama czuję nią zmęczona!
Dobrze, że jutro cały dzień wolny z mężem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czym leczysz przeziebienie? Ja sie swojego nie moge pozbyc chociaz prawie wogole nie wychodze z domu. Wczoraj tez bylam na badaniu. Jestem w 8 tygodniu a juz mialam robione usg przez brzuch. Bylo widac malenstwo ma 15mm. Bilo serduszko i dzidzia sie poruszla. Dostalam zwolnienie na 3 tyg.Dzis mnie jakos boli kregoslup i lekko podbrzusze. Ale podobno moze tak byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina ale cuuudnie...aż zazdroszczę 😉

Co do przeziębienia w ostrym stanie
płukałam gardło non stop solą, szałwią lub takim preparatem robionym w aptece z wit a,
ponadto tantum verde w sprayu i tabletki do ssania isla (przez 3 najgorsze dni)
a do nosa spray euphorbium s,
no i czosnek tak 3 razy dziennie po 2 ząbki, sok malinowy, miód i inhalacje.
Byłam u internisty i wszystkie te sposoby są bezpieczne, gin potwierdził 🙂
W razie temp miałam brać apap ale na szczęście nie miałam.

Tydzień byłam w domu ale jutro niestety idę już do pracy (dobrze, że 1 dzień tylko),
a nie czuję się jeszcze idealnie.
Rano po obudzeniu gardło mnie jeszcze boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa a miałaś już usg? Możesz podać wielkość maluszka. Mój w 9tc i 1dn miał 27mm. Tak myślę czy to mało, czy dużo? Pytam bo na usg był widoczny drugi worek owodniowy (pisałam o tym w innym poście) Jednak na zdjęciu worek wyglądał na pusty. W drugim piękny dzidziuś, serduszko bije (słychać i widać). Co o tym myślisz? Pozdrawiam.

Evelina co do przeziębienia to potwierdzam. Czosnek, miód i duże ilości cytryny i soku malinowego. Leżenie w łóżku i pomagało. A w każdej ciąży przechodziłam przeziębienie. W tej już też zdążyłam 😞 Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion jak najbardziej Twój Dzidziuś jest prawidłowej wielkości 🙂
Zgodnie z moją książką pod koniec drugiego miesiąca Maluszek ma około 2,5 cm 😉
Ty już zaczęłaś trzeci miesiąc 🙂 /pod koniec trzeciego będzie miał ok 7 cm 🙂/

Co do woreczków...nie wiem sama.
Może organizm szykował się na dwójeczkę...
A co Ci lekarz powiedział?
Najważniejsze, że widziałaś i słyszałaś, że jest ok 🙂

Ja miałam pierwszą wizytę w ten wtorek...ale co smutne byłam u niewłaściwego lekarza 😞
Gin zrobiła mi usg dopochwowe, ale nic nie pokazała, nie dała zdjęcia.
Powiedziała tylko, że płód prawidłowo zlokalizowany, ma kilka milimetrów,
ok6/7 tydzień, widać bicie serca.
Dała skierowania na badania i w sumie to tyle.
Właśnie rozglądam się za innym już kompetentnym lekarzem,
tylko właśnie się zastanawiam kiedy najlepiej do niego iść żeby za często nie robić usg.

Dziś mój dobry dzień -znalazłam sposób na zaparcia 🙂
Kiwi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa co do usg to lekarz mi nic nie powiedział. Pytał tylko dwa razy jak długo brałam tabletki anty. Bo to moja ciąża w pierwszym cyklu po dostawieniu tabl. Poza tym jeśli chodzi o usg. W poprzedniej ciąży miałam usg co miesiąc na każdej wizycie. Nie dlatego że było coś nie tak. Po prostu ginekolog do której chodziłam miała taki zwyczaj. Córeczka urodziła się w terminie zdrowa silna i nie taka mała. Moim zdaniem usg nie szkodzi. A przynajmniej byłam spokojna bo wiedziałam że żyje rośnie i rusza się. I mam mnóstwo zdjęć z usg.
Teraz miałam już 3 razy usg, ale to z powodu krwawienia w 7 tygodniu i zagrożenia poronieniem. W poniedziałek mam kontrolę i pewnie znów będzie usg.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
A czym leczysz przeziebienie? Ja sie swojego nie moge pozbyc chociaz prawie wogole nie wychodze z domu. Wczoraj tez bylam na badaniu. Jestem w 8 tygodniu a juz mialam robione usg przez brzuch. Bylo widac malenstwo ma 15mm. Bilo serduszko i dzidzia sie poruszla. Dostalam zwolnienie na 3 tyg.Dzis mnie jakos boli kregoslup i lekko podbrzusze. Ale podobno moze tak byc.

Evelina herbatę z sokiem malin pij, syrop z cebuli: kroisz cebulę na talarki, wrzucasz je do słoika, dodajesz kilka łyżek cukru, odstawiasz na kilka godzin, wytworzy się taki syrop który trzebapic, może w smaku nie za bardzo, ale pomaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek 😜 witam nową mamusię ...
moje mdłości odchodzą w zapomnienie 🤪 🤪 🤪 za to włączył mi się wilczy apetyt hehe...na wadze na razie minus 2kg i czekam z utęsknieniem na czwartek i na pierwszą wizytę 😉...ciekawe czy będę miała od razu USG - tak bardzo bym chciała zobaczyć małą fasolinkę ☺️...pozdrawiam serdecznie dziewczyny i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,
czytam Was od kilku dni a teraz postanowiłam dołączyć i ja 🙂
Podobnie jak lydziaa84 byłam we wtorek na USG i też widziałam serduszko 🙂, ale mój mały miał na razie 10 mm. Termin mam na 21.08.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj alaa. Moja młodsza córeczka urodziła się 20 sierpnia 😜 tyle że 2009. Termin miałam na 3 września 😜. Teraz mam na początek sierpnia. Usg miałam już 3 razy. Też widziałam i słyszałam serduszko. Ostatnio widziałam już małą istotkę 🙂 Miała 27mm. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj alaa 😁 jak miło nasze forum się rozkręca a tak nie mogłam się Was doczekać 🙂
Lydziaa ja też mam nadzieję że już zobaczę swoją kruszynkę 😁 chociaż w samym gabinecie USG nie ma ale w przychodni owszem i mam nadzieję że się uda...
Właśnie uspałam mojego smyka i mam chwilkę wolną 😁 ale chyba się też położę bo się zaziewam 😜
Prawie wszystkie mamy podobne terminy 🤪 to się będzie działo w sierpniu...hurtem hihi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniczek. Mój maluszek też usnął i mnie łamie spanie. 🙃 Ciekawe czy po sierpniu 2011 utrzymamy swoje kontakty.
Ja w maju mam jeszcze komunię starszej córki. Hi z wielkim brzuchem 😜
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ty byłam już październikówką 2009 i do tej pory z kilkoma dziewczynami utrzymujemy kontakt...fajnie bo razem obserwowałyśmy jak się rozwijają nasze smyki i zawsze mogłyśmy się podzielić obawami i radościami,a teraz razem "narzekamy" na nasze łobuziaki 🤪
Mam nadzieję że i my wytrwamy hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
widzę, że Wy już doświadczonymi mamami jesteście. Dobrze, bo to mój pierwszy raz więc będe miała kogo zarzucać pytaniami hihi.

JAKBYS CHCIALA SIE CZEGOS DOWIEDZIEC A TU NIEBEDZIE NIKOGO TO ZAPRASZAMY NA LISTOPAD 2009 SLUZE RADA 😉
WSZYSTKIEGO DOBREGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moniczek jak pisałam już wcześniej jestem też mamą sierpniową 2009. Widzę że nasze dzieciaki są rówieśnikami. Wtedy jednak nie zaglądałam na forum. Teraz jak muszę dużo leżeć, bo ciąża zagrożona nieco. o nie zawsze jest wykonalne tak do końca przy 16-miesięcznej córci. Lubię podpierać się radami innych mam. Jakoś lżej wtedy.
Mam też 8 letnią córę jak wynika z moich suwaczków 😜
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
widzę, że Wy już doświadczonymi mamami jesteście. Dobrze, bo to mój pierwszy raz więc będe miała kogo zarzucać pytaniami hihi.


lydziaa ja to weteranka jestem hihi 🤪 to będzie moje czwarte dzieciątko więc chętnie podzielę się tym co wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...