Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. No i mamy nowy tydzień 😜. Ja mam dziś wizytę i usg. Mam nadzieję, że dużo moich wątpliwości się wyjaśni.

Dzięki gonia88811 za miłe słowa. Tak wiem jak to jest jak maluszek daje ci znaki z brzuszka. Jeszcze to pamiętam 😁.

Moniczek napisz jak twój maluch z jedzeniem. Moja Maja jakoś nie przepada za zupami, muszę się nieźle nagimnastykować by w nią wcisnąć jakąś zupę. A ziemniaków wogóle nie cierpi. Masz jakieś pomysły? Nie jest całkowitym niejadkiem. Uwielbia owoce, je kanapki, uwielbia sosy i ryż. Może odpuścić jej zupy? Tak pytam bo może masz jakieś swoje wypróbowane sposoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
Moniczek dodałam zdjęcie do profilu, to właśnie to zdjęcie usg o którym pisałam. Spojrzyj.


hmmm...jak dla mnie to wygląda jakby miał być duet - może tak było jak wyczytałaś że w pierwszych tygodniach życia wiele z nas ma towarzystwo,a potem jeden z zarodków zanika?kto wie?sama jestem ciekawa - po wizycie daj znać co lekarz powie...no i oszczędzaj się,żeby wszystko było w jak najlepszym porządku,i na zapas się nie stresuj - bo to też niepotrzebne kruszynce...moja koleżanka na początku ciąży też bardzo plamiła,ale urodziła zdrowego synka.Najważniejsze żebys była pod opieką dobrego lekarza.No ja w końcu w czwartek idę 😜 a tu dopiero poniedziałek hihihi....siedzę jak na szpilkach 🤔
A dzisiaj coś pokłuwają mnie jajnjki 😞 mam nadzieję że wszystko w porządku...

Miłego dnia sierpniowe mamusie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-lion mój Bartek zjada wszystko jak leci hihi...nie mam żadnego sposobu - on je jak jest głodny,bo jak nie odczuwa głodu to nic go nie zmusi do jedzenia i już 😉...a jeśli Twoja Majeczka nie lubi zup to może nie dawaj na siłę albo rób takie gęste że nie będzie typową zupką 😜...mój wczoraj opychał się kluskami śląskimi ze szpinakiem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogę się doczekać czego się dowiem, a wizyta dopiero popołudniu. Teraz oglądamy baby tv i Maja jeździ autami bum bum 😁. No właśnie ja nigdzie w necie nie znalazłam podobnego zdjęcia. Tzn jedno, ale z 13 tygodnia. Ale tam w tym 13 było widać chociaż takie pojedyncze maziaje w drugiej owodni. Mnie od wczoraj pobolewa w dole pleców. A brzuch to mnie chyba dziś ze stresu boli.
Staram się dużo leżeć. Prawie kompletnie nic nie robię. Uff oby wszystko było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm55 napisał(a):
Hej dziewczyny, nie wiecie moze czy sa jakies przeciwskazania do chodzenia na basen w pierwszym trymestrze? Mam strasznie malo ruchu i tak pomyslalam ze plywanie dobrze mi zrobi, ale sie boje troche czy nie zaszkodze fasolce

Patrz co znalazłam :
"W pierwszym trymestrze ciąży lepiej się nie przesilać. Wszystko jest bardzo delikatne i trzeba bardzo uważać żeby nie przesadzić z aktywnością i się nie przesilić. Jest jeszcze jeden problem - infekcje, które w mogą być niebezpieczne dla dziecka. Dlatego jeśli już musisz to bardzo starannie wybierz basen na który się wybierzesz. Moim zdaniem lepszą aktywnością są ćwiczenia/aerobik dla ciężarnych. Ale to i tak lepiej je zacząć od 4 miesiąca"
Ja myślę że lepiej zapytać się lekarza prowadzącego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jeśli nie macie jakiś zagrożeń jeśli chodzi o zakażenia miejsc intymnych. Bo to najbardziej o to chodzi to nie ma większych przeciwwskazań. Ja w ciąży na basenie byłam tylko raz i to było około 6 miesiąca. Więcej jakoś nie miałam okazji. Teraz wiem, że mi nie wolno, bo to jak dla mnie większy wysiłek (niż leżenie) i mam plamienia, więc absolutnie nie.

Ale myślę, że powinnyście dla pewności zapytać lekarzy prowadzących.

Jeśli się zdecydujecie powinnyście wybrać basen którego jesteście pewne co do czystości. Na basenach łatwo o różne "badziewia", których nawet nie jesteśmy świadomi.

PS. Moniczek jak dodawać zdjęcia do galerii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-lion kiedyś można było bez problemu wstawiać zdjęcia,ale po zmianach na brzuszku nie jest to już takie proste 😞...trzeba wejść na jakiś program - niestety nie pamiętam jak się nazywa 😞...znajdziesz nazwę jak klikniesz na jakieś zdjęcie dodane w poście,poszukaj na innych forach - dziewczyny często wklejają zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Jestem po wizycie i usg. A więc wszystko super. Maluszek rośnie, ma 3,72cm 😁, serduszko bije i mały fika już koziołki 🙃 Moniczek ta "niby druga owodnia" na zdjęciu usg to był krwiak który zdiagnozowano mi podczas pobytu w szpitalu. To najprawdopodobniej przez niego miałam to krwawienie wtedy i mam te plamienia teraz. Ja wiedziałam o tym krwiaku, ale myślałam, że on jest w innym miejscu i jest dużo mniejszy. Gdyż na usg w szpitalu sfotografowano go z innej strony. Ale dobre wieści krwiak się wchłania 🙂 🙂 🙂. Jest już dużo mniejszy. Później dodam zdjęcie. Trzeba było zapytać lekarza tydzień temu, byłoby mniej strachu. Nadal mam leżeć i uważać na siebie. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis rozmawialam z kolezanka i powiedziala mi ze jej lekarz w 12 tyg na usg 3 d okreslil juz plec. Myslalam ze plec widac duzo pozniej. Jestem bardzo ciekawa kim jest moja fasolinka. Bylam na usg i widac bylo serduszko. Dzidzia ma 15mm.Mam nadzieje ze wszytko dalej bedzie dobrze 🙂 W sumie nie moze byc inaczej 🙂 Milego wieczorku zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion super wiadomości 🙂
Bardzo się cieszę, teraz będziesz spokojniejsza 😉

Evelina super 🙂
Już nie mogę się doczekać usg...

mmm55
ja znów czytałam, że pływanie to najbardziej polecany sport w ciąży,
tylko też polecano od drugiego trymestru ze względu na możliwość infekcji 🙂

Witam nowe Mamusie i Doświadczonych Doradców 🙂

Ja oddałam krew na badania 🙂
Aż mnie panie żałowały bo 5 próbówek musiały napełnić.
Czekam na wyniki a za tydzień wizyta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Dzis rozmawialam z kolezanka i powiedziala mi ze jej lekarz w 12 tyg na usg 3 d okreslil juz plec. Myslalam ze plec widac duzo pozniej. Jestem bardzo ciekawa kim jest moja fasolinka. Bylam na usg i widac bylo serduszko. Dzidzia ma 15mm.Mam nadzieje ze wszytko dalej bedzie dobrze 🙂 W sumie nie moze byc inaczej 🙂 Milego wieczorku zycze.


Podobno zdarza się, że widać tak wcześnie. Ale raczej chłopca. Tak słyszałam. Może na usg 3D łatwiej to dostrzec. Moje dwie panny pokazały kim są dopiero w 30 tygodniu 🙃 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje nie były skore do współpracy 😜 Coś tam niby pokazywały, ale zawsze lekarka nie była pewna, więc nie chciała mówić. Dopiero w 30 tyg to ja nawet poznałam 😁.
Zobaczymy jak tym razem. Prawda, że teraz zupełnie inna ciąża niż te z dziewczynkami.

Nie wiem może na usg 3D faktycznie łatwiej to zobaczyć. I być może w tym 12 tyg dzieciak jest na tyle mały, że nie umie jeszcze się schować 😁. Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...