Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Świetnie moniczek ze wszytsko ok z dzidzią.Cieszę sie razem z Tobą.
Marta-lion tak tylko pytałam kiedy to USG było robione,ja miałam dopiero jedno i ciekawa byłam który to tydzień,wiesz jak to jest na początk u '' 100 pytań do''
Mam pytanko odnośnie tego ostatniego tematu z zaświadczeniem.Ja dostałam L4 ale nie dał mi lekarz zaświadczenia,a ja przez zapomnienie też o nie nie zapytałam.Zwolnienie już wysłałam do Pracodawcy.Nie dzwonili do mnie nie pytali o to zaświadczenie.Czy bez tego zaświadczenia mogą mi wypłacać 80 % a nie 100 % świadczeń?Czy to nie ma nic do tego?
kolezanki pozwolcie ze sie wypowiem - mnie dosc wkurzyl zus jesli chodzi o place... dostalam l4 - i na tej podtswie powiedzialam ze jestem w ciazy..szefowa dala to ksiegowej i to ona ma zaznaczyc ze chodzi o ciaze bo jak tego nie zrobi to bedzie wlasnie te 80% a nie 100%... zadnego zaswiadczenia nie dawalam tylko pokazalam-mam je nadal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Malstep pisałyśmy o tym wcześniej. Jeżeli na tym L4 była jakakolwiek informacja że jesteś w ciąży, a mogło to być L4 nawet od lekarza rodzinnego na grypę. Wystarczy że była tam jakaś adnotacja że jesteś w ciąży. To według prawa jest to wystarczająca informacja dla pracodawcy, który od tego momentu ma Cię traktować prawami dla kobiet w ciąży. Co wiąże się między innymi z wypłatą 100% wynagrodzenia. Ale oczywiście każdy pracodawca rządzi się swoimi prawami, więc dopilnuj sobie tego. Jeśli oczywiście nie przejmujesz się sprawami typu zmiana umowy przed 12tc, bo masz ludzkiego szefa. to możesz poprosić ginekologa o takie zaświadczenie.
Ja z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży takie zaświadczenie miałam, bo na L4 jak pisałam wcześniej jest tylko kod choroby. I właśnie żeby było czarne na białym, że jestem w ciąży to potrzebowałam takie zaświadczenie, bo przez pierwsze 2 tygodnie na L4 zapłacili mi 80%.
Przepraszam jolajola81 zapomniałam o tym.
Teraz jestem na urlopie wychowawczym, więc takie zaświadczenie nie ma dla mnie znaczenia.
Malstep oczywiście pytaj nawet 1000000 pytań 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep chyba od 4 tygodnia, czyli zaraz po spodziewanym terminie miesiączki. Wtedy miałam codziennie, przez cały dzień. Tylko wieczorami bywało lepiej. Nigdy nie wymiotowałam, ale męczyło mnie cały czas. Teraz już nie jest codziennie. Rzadziej, ale się pojawiają 🤢.

PS. Przy pierwszych dwóch ciążach nawet nie wiedziałam co to mdłości. Za to teraz mam za wszystko 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Malstep chyba od 4 tygodnia, czyli zaraz po spodziewanym terminie miesiączki. Wtedy miałam codziennie, przez cały dzień. Tylko wieczorami bywało lepiej. Nigdy nie wymiotowałam, ale męczyło mnie cały czas. Teraz już nie jest codziennie. Rzadziej, ale się pojawiają 🤢.

PS. Przy pierwszych dwóch ciążach nawet nie wiedziałam co to mdłości. Za to teraz mam za wszystko 😉.

Pytam bo ja miałam mdłości delikatne ale tylko zazwyczaj rano,od jakiegos 5 tc,teraz mam nie codziennie i zmartwiłam sie oczywiscie że skoro jakieś takie małe miałam to dlaczego teraz nie mam.Ale pewnie co organizm to inne dolegliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep nie ma się co martwic. Ja w ciążach z dziewczynkami nie miałam mdłości nawet przez sekundę. A dziewczynki urodziły się o terminie, zdrowe i silne. A ciąże były spokojne, jak książkowe. Także brak mdłości o niczym nie świadczy. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 🙂

U mnie śliczne słoneczko i nawet ciepło 🙂 Tylko chyba ciśnienie spada bo okropnie śpiąca się zrobiłam....
Co do mdłości to na szczęście pojawiają się już coraz rzadziej 🤪
Najbardziej dokucza mi "latanie" na siusiu w nocy 🤢

[color=purple][/color]Milego dzionka[color=purple][/color]



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
Witam nową sierpniową mamę 🙂

Pati123 przestał ponad tydzień temu- ból był dokładnie taki jak przed miesiączką. Ale na szczęście teraz już o tym nie pamiętam 🙂 Tobie też pewnie przejdzie 🙂


Kochane Mamuśki piszę do was ze szpitala 😞 Wczoraj około południa przestały mnie boleć piersi 😞 Myślałam,że to koniec...zapłakana dzwoniłam do męza i zabrał mnie do szpitala, jechałam z myślą że już po wszystkim....ku mojemu zaskoczeniu na usc zobaczyłam bijące serduszko!!! Jednak ze wględu na wceśniejsze przejścia zostaję na dłużej w szpitalu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 trzymaj się. I pisz co i jak. Najważniejsze, że serduszko bije.

Piersi z powrotem też bolą 🙂 Nie wiem już o co w tym wszystkim chodzi?? żeby nie było zbyt różowo mam crp + i mysze brać antybiotyk 😞

Co to znaczy crp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od poczatki nie mialam a teraz w 9 tc mi sie zaczely i co dziwne wieczorem sie nasilaja. Mam pyatanie czy mialyscie w ciazy robione badania hormonow tarczycy?Jakie mialyscie w ogole badania? Mi lekarka nie dala ani na cytomegalie ani na toksoplazmoze. Tylko morfologia mocz i grupa krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od poczatki nie mialam mdlosci a teraz w 9 tc mi sie zaczely i co dziwne wieczorem sie nasilaja. Mam pyatanie czy mialyscie w ciazy robione badania hormonow tarczycy?Jakie mialyscie w ogole badania? Mi lekarka nie dala ani na cytomegalie ani na toksoplazmoze. Tylko morfologia mocz i grupa krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina. No to są podstawowe badania na jakie dostajesz skierowanie na początku ciąży. Potem robi się jeszcze cukier, test po obciążeniu glukozą i WR (to nie pamiętam w którym tygodniu, ale mogę sprawdzić). badania o których pisałaś robią na skierowanie gdy są do tego podstawy np. gdy chorujesz na tarczycę. Albo jeśli chorowałaś kiedyś na cytomegalie lub toksoplazmoze, bo są to choroby, przy których po pierwszym zachorowaniu wirus pozostaje na zawsze uśpiony w organizmie. Jeśli potrzebujesz takich badań możesz poprosić ginekologa o skierowania, niekoniecznie dostaniesz. Możesz też zrobić takie badania prywatnie wtedy żadne skierowanie ci niepotrzebne. Pozdrawiam.
A chorujesz na tarczycę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie choruje. Ale rozmawialam wczoraj z kolezanka ona tez nie chorowala na nic a dostala na wszytskie te badania i okazalo sie ze jakis hormon tarczycy ma podwyzszony i dostala leki. Podobno to sa rutynowe badania dlatego sie zdziwilam.
A do lekarza chodze prywatnie bo panstwowo sie ciezko dostac wiec i tak za wszystkie badania place 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Nie nie choruje. Ale rozmawialam wczoraj z kolezanka ona tez nie chorowala na nic a dostala na wszytskie te badania i okazalo sie ze jakis hormon tarczycy ma podwyzszony i dostala leki. Podobno to sa rutynowe badania dlatego sie zdziwilam.

Raczej nie jest rutynowe, bo ja jestem w ciąży 4 raz. A nie dostałam skierowania na hormony tarczycy ani raz. Nawet nigdy w życiu nie robiłam badań na hormony tarczycy. Być może twoja koleżanka ma "lepszego" ginekologa i on myśli o wszystkim. Kurcze widzisz jak to mówią co kraj to obyczaj. Codziennie dowiaduję się czegoś nowego 🥴
No ja też prywatnie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kazdy ma chyba swoja wizje prowadzenia ciazy. Chociaz o tych badaniach slyszlam juz conajmniej od 4 osob ktore nie chorowaly. 26 mam kolejna wizyte wiec sie moze podpytam jej jak to jest. Co mnie tez zdziwilo w 8 tyg robila mi usg przez brzuch i wszystko bylo widac a tez wszedzie pisza ze niby od 12 tyg sie robi.
Juz nic z tego nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Kazdy ma chyba swoja wizje prowadzenia ciazy. Chociaz o tych badaniach slyszlam juz conajmniej od 4 osob ktore nie chorowaly. 26 mam kolejna wizyte wiec sie moze podpytam jej jak to jest. Co mnie tez zdziwilo w 8 tyg robila mi usg przez brzuch i wszystko bylo widac a tez wszedzie pisza ze niby od 12 tyg sie robi.
Juz nic z tego nie rozumiem.

Wiesz to chyba zależy od ginekologa, bądź od sprzętu jak posiada. Ja miałam już 4 razy w 7,8,9 i 10tc, zawsze dopochwowo, bo podobno jest dokładniejsze przy tak wczesnej ciąży. Kurcze też popytam o tych badaniach. Wizytę mam 27.
Może moniczek nam coś napisze o tych badaniach. Wiem, że w poprzedniej ciąży robiła na toksoplazmozę. Ale niestety nie wiem czy na skierowanie, czy sama chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
_Evelina_ napisał(a):
Kazdy ma chyba swoja wizje prowadzenia ciazy. Chociaz o tych badaniach slyszlam juz conajmniej od 4 osob ktore nie chorowaly. 26 mam kolejna wizyte wiec sie moze podpytam jej jak to jest. Co mnie tez zdziwilo w 8 tyg robila mi usg przez brzuch i wszystko bylo widac a tez wszedzie pisza ze niby od 12 tyg sie robi.
Juz nic z tego nie rozumiem.

Wiesz to chyba zależy od ginekologa, bądź od sprzętu jak posiada. Ja miałam już 4 razy w 7,8,9 i 10tc, zawsze dopochwowo, bo podobno jest dokładniejsze przy tak wczesnej ciąży. Kurcze też popytam o tych badaniach. Wizytę mam 27.
Może moniczek nam coś napisze o tych badaniach. Wiem, że w poprzedniej ciąży robiła na toksoplazmozę. Ale niestety nie wiem czy na skierowanie, czy sama chciała.


witam kochane...to wszystko o czym pisze Evelina to powinny być rutynowe badania ale nasi kochani ginekolodzy oszczędzają budżet NFZ 😠 😞...Toxo robiłam sama bez skierowania bo miałam kotka i oczywiście płacilam za to i przeżyłam traumę co już opisywałam hehe...
ja dzisiaj fatalnie sie czuje - tak mnie boli głowa jakby wybuchł w niej granat 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem moniczek, że ja w takim razie nie rozumiem tych lekarzy. Przecież ja zawsze chodzę prywatnie i sama płacę za badania. Nigdy żaden nie wspomniał nawet o tych badaniach. Co za system?!? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...