Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Brzucholinki
Co do pogody to podobno od przyszłego weekendu 20 stopni ma być,przynajmniej w Łodzi,tak więc tuniki i japonki i bedzie super wygodnie 🙂 🙂
Co do ruchów,to tak wam zazdroszczę tych kopniaczków,tak bym juz chciała czuc cos konkretnego żebym wiedziała że z moim Frankiem wszystko oki 🙂Narazie czuje takie niewiadomo co 😮niby coś tam czasem mi się przeleje,niby zabąbelkuje,czasem poruszy,nie wiem takie dziwne uczucie,nie mam porównania czym mogą być ruchy,a czym nie 😮 😮
Brzuszek rośnie ale Diviany z przed miesiąca nawet jeszcze nie przebija.Mam nadzieje że mam jeszcze czas i na ruchy i na taką ładną piłeczkę brzuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

malstep ja też czuję Dzideczka tak jak Ty 🙂
I też czekam na kopniaczki... a mój Mąż chyba jeszcze bardziej niż ja 🙃

I jak Ty sexi wyglądałaś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki!! U mnie też dziś gorsza pogoda.... szkoda. Malstep, pięknie wyglądasz... a co do brzuszka, to u mnie też niewiele widać... Crazzyyy - mam pytanko: ten Urosept brałaś tak jak jest zalecane na opakowaniu, czyli po 2 drażetki 3 razy dziennie - zapomniałam o to gina zapytać, a jakoś dużo mi się tego wydaje????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
malstep ja też czuję Dzideczka tak jak Ty 🙂
I też czekam na kopniaczki... a mój Mąż chyba jeszcze bardziej niż ja 🙃

I jak Ty sexi wyglądałaś 😁

ach było się kiedyś pieknym i młodym 😁 😁 😁 😁 😁 😁hehehehehehehehehehehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze ze zadzwoniłam do przychodni! lekarz bedzie dopiero od 13.15 😉 Wiec jeszcze poleniuchuję! Zadzwoniła do mnie mama, pytała czy mnie gdzieś zawieźć, albo czy chce auto! Powiedziała, że odbierze dziewczyny a ja mam się ogarnąc! Poza tym powiedziała , że dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego i może zaproponowała bym poszła do koścoła oddała swoje troski w tym szczególnym dniu dla ciężarnych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki zazdroszcze Wam tych ruchow i kopniaczkow. Ja niestety jeszcze nic nie czuje. Podobno jeszcze moze tak by ze po 20 tyg sie czuje ruchy. Bylam u lekarki z dzidzia wszytko w porzadku spala wazy 270 gram. Znow mi powiedziala ze prawdopodobnie dziewczynka 🙂 Niestety pogorszyly mi sie wyniki morfologii i moczu mam jakies bakterie i dostalam jakies czopki.Wydaje mi sie ze mam olbrzymi brzuch i lekarka to potwierdzila- prawdopodobnie od luteiny ktora caly czas biore.Teraz kazala mi odstawic bo brzuszek mam jak 6-7 miesiac.A co by bylo dalej. Zobaczymy moze po odstawieniu nie bedzie rosl jak szalony.A ktoras z Was miala bakterie w moczu?Zajadam sie suszona zrawina pje soczki i herbatki zobaczymy co bedzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka sorki ze sie wtrącam ale co do ruchów i kopniaczków to indywidualna sprawa i ja poczułam je ok 22 tyg pewnie dlatego że łożysko mam na ścianie przedniej brzuszka wiec jak sie ruszał to gdzies tam w środku no a tego wyczuć za bardzo sie nie da i tez czekałam i zamartwiałam sie no a teraz szaleje za dwóch czasami czuje go co kilka godzin i mysle sobie ze jak po porodzie bedzie taki aktywny to chyba padne z wyczerpania 🙂
a co do zapalenie dróg moczowych to tez miałam wyleczyłam antybiotykiem i teraz na nowo chyba się zaczyna eh znowu pewnie dostane antybiotyk bo te wszystkie pomocnicze niestety nie działają, powodzonka i cierpliwości i cieszcie sie z każdego dnia bo baaaardzo szybko uciekają 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
hej dziewczynki zazdroszcze Wam tych ruchow i kopniaczkow. Ja niestety jeszcze nic nie czuje. Podobno jeszcze moze tak by ze po 20 tyg sie czuje ruchy. Bylam u lekarki z dzidzia wszytko w porzadku spala wazy 270 gram. Znow mi powiedziala ze prawdopodobnie dziewczynka 🙂 Niestety pogorszyly mi sie wyniki morfologii i moczu mam jakies bakterie i dostalam jakies czopki.Wydaje mi sie ze mam olbrzymi brzuch i lekarka to potwierdzila- prawdopodobnie od luteiny ktora caly czas biore.Teraz kazala mi odstawic bo brzuszek mam jak 6-7 miesiac.A co by bylo dalej. Zobaczymy moze po odstawieniu nie bedzie rosl jak szalony.A ktoras z Was miala bakterie w moczu?Zajadam sie suszona zrawina pje soczki i herbatki zobaczymy co bedzie....

a jaki luteina może mieć wpływ na rośnięcie brzuszka?Ja też biore ją od 6tc i nie zauwazyłam żeby jakoś strasznie był duży.Daj fotkę swojego brzucholka na forum jak możesz,aż jestem ciekawa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Brzucholki 🙂 🙂 🙂
U Nas pogoda tez sie popsuła. Nie ma słoneczka 🙂 🙂 🙂
Pati ja od jakiegos czasu tez czuje ruchy dzidzi, ale tak jak jedna mamusia napisała sa strasznie nieregularne, ostatnio sie martwiłam bo nawet bulgotek nie było, a wczoraj to fikała malutka jak szalona. 🙂 Dzisiaj znowu spokój. 🙂 Jesli chodzi o bóle brzucha to ja nadal je czuje, nieraz to nawet takie kłucia nie miłe w okolicy pachwin ale to pewnie macica albo te ścięgna, momentami boli mnie taz tak jak na okres, ale bardzo rzadko.
Kurcze, cos Martusi dzisiaj nie widać?????? 😲 😲 😲 😲
Karolciakam trzymam kciuki, odezwij się po wizycie. 🙂
A jak luteina wpływa na wzrost brzuszka, bo tez ja biore, ale jakos nie zuwazyła, zeby mi rósł jak szalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Hmmmmm a gdzie to się nasza Martusia podziewa???? 🥴 🥴
Hihi Madalena. Jak miło, że się o mnie martwisz. I Aniołek o kochane dziewczynki 🙂
Witajcie brzuszki 🙂
Ja od rana na zakupach 🙂 Bo lodówka o pomoc woła.
Jakoś napawacie mnie optymizmem.

Karolcia dziewczyny mają rację, to Twoja mama. I na pewno zajmie się dziewczynkami jak trzeba.

Siehankowa mam jeszcze jedno pytanie, pisałaś że siostra miała cesarkę czy dwunaczyniowa pępowina była wskazaniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

U nas też pogoda jesienna 😞 a jutro niby ma w całej Polsce padać śnieg.... i tylko 4 stopnie. Więc ubierajmy się ciepło i dbajmy o siebie, bo jakiś wirus szaleje a przy takiej zmiennej pogodzie najłatwiej go złapać 😞

Co do ruchów to ja mojego Maluszka poczułam w 1 dniu 20 tygodnia, czyli 8 dni temu i były to takie delikatne kopniaczki i puknięcia, pojawiały się za każdym razem kiedy się położyłam i zrelaksowałam. Ale od 3-4 dni prawie całkowita cisza....trochę się martwię 😞 Ale pocieszam się, że Bąbelek może się inaczej ułożył. W środę idę na połówkowe więc po wizycie pewnie się uspokoję 🙂

Udanego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie Marta lion coś jak nigdy nie zagląda do nas...' 😲 🥴
mnie właśnie też kłócje w bokach czasami łapie, ale to mnie nie niepokoi, bo to wiązadła powiększającej się macicy... bardziej martwią mnie bóle brzucha właśnie tak jak na okres....ale skoro niektórym się to zdarza i jakoś jest z bobaskami ok to jakoś się pogodzę i nie będę martwić.
Mnie właśnie boli brzuch od rana ale wiem,ze to po wczorajszym sprzątaniu za bardzo dałam czadu wiem,że nie mogę i obiecuję sobie ,że już ostatni raz narażałam moje maleństwo więcej nie będę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati jestem jestem.
Co do bóli brzucha ja już nie mam na szczęście. Wiem tylko, że te takie jak na okres nie są najlepsze, tak mi powiedziała ginekolog, to przecież skurcze. Więc wtedy trzeba uważać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie odebralam wyniki krwi i moczu.i wg mnie sa gorsze niz poprzednio 🤨 🤨 za malo mam: hematokryt, MCV, MCH, Limfocytow a za duzo bialych krwinek i granulocytow we krwi 🤔 🤔
do tego w moczu obecna bakterie a osadzie moczu dosc liczne bakterie. moze wiecie czy powinnam sie martwic? moj lekarz jest dopiero w poniedzialek...

u lekarza prowadzacego nie ma usg wiec musze jezdzis gdzie indziej i place 40zl ( w publicznej przychodni) 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie w tym samym czasie chyba pisałyśmy Marta lion 🙂
Kurdeleten brzuch mnie rozbolał na dobre i nie przechodzi.......Mam nadzieję,że przejdzie biore no spe. W końcu bolał mnie tak przez 4 miesiące troche przestało i teraz dziś o wczorajszym od nowa 😞 Matko na pawdę nie mogę sobie na nic pozwolić bo zaraz ten ból powraca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Hej Mamuśki!! U mnie też dziś gorsza pogoda.... szkoda. Malstep, pięknie wyglądasz... a co do brzuszka, to u mnie też niewiele widać... Crazzyyy - mam pytanko: ten Urosept brałaś tak jak jest zalecane na opakowaniu, czyli po 2 drażetki 3 razy dziennie - zapomniałam o to gina zapytać, a jakoś dużo mi się tego wydaje????


Foga-ja tez ma częste problemy z pęcherzem,moja pani ginekolog mi poleciła FEMISEPT URO,albo Uro UP-te mi bardzo pomagaja,sa na bazie żurawiny,to co ci moge polecic to herbatki z zurawiny lub samą zurawinę,ona wypłukuje bakterie i zakwasza moc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela napisał(a):
Pati suwaczki chyba ci znowu zwariowały 😜

A ja czuje że zbier a mi się na chorobę, już mną dreszcze wstrząsają 🤢



Te suwaczki od początku wariują prawdziwy jest ten Jestem w 18 tygodniu i 1 dniu ciąży 🙂
To pod zdjęciem nie wiem czemu daje 20 tygodni....
A termin porodu jest o 2 tygodnie wcześniej, bo jak wszystko będzie ok to będzie cesarka dwa tygodnie wcześniej przed terminem ze względu na mój szew który mam założony , a jego zdejmują w 38 tygodniu ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati weź nospę i leż.

Paninka a jak niski masz ten hematokryt ?


33,3% a norma zaczyna sie od 36 wg legendy 🤨
Jeszcze nie jest tak źle poniżej 30% dopiero jest anemia. Ale na początek zmień dietę. Poszukaj produktów które pomagają w produkcji czerwonych krwinek. Bakterie w moczu dziewczyny też już mają, możesz wziąć Urosept. To ziołowy lek, dozwolony w ciąży.
Na ten hematokryt być moze lekarz przepisze ci zelazo w tabletkach, ale z tym poczekaj do wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...