Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Diviana dzięki za jakieś info 🙂
Karolciakam ja też muszę leżeć...Przez pierwsze 4 miesiące tylko do Wc wstawałam...Teraz mam szew i czasami odważam się na jakieś większe wyczyny typu porządek w szafie, ale wszystko w domu wcale na dwór nie wychodzę...Można wytrzymać na początku był mi ciężko, ale po 3 miesiącach się jakoś przyzwyczaiłam i rozleniwiłam bo mąż robi wsio.....

Pociesz koleżankę i powiedz,że nie ona jedna i jak czegoś bardzo się pragnie to daje się radę wytrzymać 🙂

DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam Chyba jakaś wrażliwa jestem ale się wzruszyłam Twoją koleżanką, oby wszystko się udało. Prześlijmy jej dobre myśli. Trzeba mieć nadzieję, moja ciotka też musiała leżeć całą ciążę, trochę w domu , resztę w szpitalu, później mała miała dziurę w sercu i operację a teraz jest już na studiach i zdrowie ma lepsze niż my wszyscy. Życzę jej żeby wszystko się ułożyło i żeby byli szczęśliwi !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjem jeszcze trochę sernika 🤨 🤨 🤨 i idę lulać 😜 Jutro muszę do południa do Was zajrzeć bo później 2 godziny samego nadrabiania mam 🙂 🙂 🙂
Dobranoc słodkich snów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze w necie znalazłam
Tydzień Dwudziesty Czwarty
Dziecko wypełnia już całą jamę macicy, ledwo może się odwrócić choć waży tylko 550g i mierzy 21cm. Ćwiczy mięśnie: rozpycha się, boksuje, kopie, tupie, czasami fika koziołki. Na hałas reaguje niepokojem, głośne dĽwięki mogą przebudzić je ze snu, ale reakcja na bodziec nie jest jeszcze natychmiastowa. Możesz zacząć notować okresy aktywności i czuwania maleńkiego człowieczka - po porodzie może być podobnie.

Co prawda jeszcze pół tygodnia do 24 tyg. 🙂
A moje słoneczko kopie w najlepsze 😁 😁 Wiktorek do spania , ale już. Zmykam go ululać papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mogę spać. Popracowałam na mgr.
Nasłuchuję też Zosi bo strasznie kaszle a jutro ma spartakiadę międzyszkolną i strasznie to przeżywa!
Dzięki za wsparcie dla mojej kumpeli!
Idę spać!

Zajrzę pewnie później jak wrócę z moją sportsmenką z tej spartakjady!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie 🙂
U mnie internet znów słaby dopiero za 5 razem udaje mi się posta napisać bo wcześniej nie chciało się wczytać.
Lydzia dziękuję za pamięć, choć moje usg późno no ale mam nadzieję że uda mi się z Wami podzielić jak się czegoś dowiem.
Póki co na 13.00 niosę kotkę do weterynarza na sterylizację a że musi być naczczo to teraz patrzy na mnie to z wyrzutem to takimi błagalnymi oczami jak kot ze Shreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamcie 🙂
marta-lion i divianna trzymam kciuki za wasze wizyty 🙂 napewno wszystko będzie dobrze 🙂
Diviana wczoraj byłam u wet i wyczytalam że koty po sterylizacji żyją 2 razy dłużej 🙂 dodając do tego 7 żyć to myśle że przeżyje wnuki dzidzi 😜

mam pytanko: ja do tej pory nie brałam żadnych witamin ale po zmianie lekarza okazało się że powinnam czy moglybyście mi doradzić które powinnam brać?

miłego dnia wszystkim mamuśkom życzę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

k8_online napisał(a):
na naszej liście przebojów brzuszkowych ranking nastepujacy:
(pomiaru dokonujemy na wysokości pępka )

1.lyydzia84 - 81 cm
2.Diviana- 85 cm
3. Daniela- 85 cm
4.mapa - 86 cm
5. Eleeza - 86 cm
6.karociakam - 86 cm
7. Anya - 87 cm
8.existence- 88 cm
9. jolajola81 - 90 cm
10. k8_online - 90 cm
11.kamonik- 90 cm
12. madalena20- 90 cm
13. marta-lion - 92 cm
14._Evelina_ - 94 cm
15. aneczkare22 - 96 cm
16. Paninka - 105 cm
17. karolcia12345i- 105 cm


dopisałam się do listy 🙂 87 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):
Witam mamcie 🙂
marta-lion i divianna trzymam kciuki za wasze wizyty 🙂 napewno wszystko będzie dobrze 🙂
Diviana wczoraj byłam u wet i wyczytalam że koty po sterylizacji żyją 2 razy dłużej 🙂 dodając do tego 7 żyć to myśle że przeżyje wnuki dzidzi 😜

mam pytanko: ja do tej pory nie brałam żadnych witamin ale po zmianie lekarza okazało się że powinnam czy moglybyście mi doradzić które powinnam brać?

miłego dnia wszystkim mamuśkom życzę 😘



Mi najpierw endokrynolog a potem ginekolog polecili prenatal compex, biorę już od jakiegoś miesiąca, ze względu na słabiutką hemoglobinę, a to ma 100% zalecanej dziennej dawki żelaza i powiem Ci że mi to na przykład przyspieszyło słabiutką przemianę materii. Na pudełku jest napisane dwa razy dziennie jedną kapsułkę ale ja dostałam zalecenie by brać jedną kapsułkę dziennie przed obiadem lub przed kolacją. Wiem też że dziewczyny biorą różne inne witaminki.
I dziękuję za info o kotku 🙂 Traktujemy go jak pierwsze dziecko, więc się troszkę martwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anya napisał(a):

mam pytanko: ja do tej pory nie brałam żadnych witamin ale po zmianie lekarza okazało się że powinnam czy moglybyście mi doradzić które powinnam brać?


Co do witamin to musisz trafić na swoje. Ja ze względu na problemy z przełykaniem tabletek długo szukałam tych najlepszych. Znalazłam PregnaPlus (PregnaVit), który mi bardzo odpowiada. Jest troszkę drogi (40 zł) ale bardzo m psuje. Po kilku dniach przerwy i powrocie do witamin widzę różnicę, między innymi w wyglądzie włosów paznokci, cery i w wynikach badań. Popytaj w aptece, może doradzą Ci coś fajnego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weszłam żeby Wam napisać, że w pytaniu na śniadanie będą rozmawiać o tańcu brzucha w ciąży! Fajny temat. Chciałabym coś ze sobą robić w tej ciąży bo czuję się strasznie ciężarna 😉 W Warszawie jednak mam spory problem ze znalezieniem czegoś fajnego w normalnej cenie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki u nas od rana leje deszcz - mało optymistycznie 🤔
dziękuje Kochane za uzupełnienie rankingu - widzę że czołówka mało się zmieniła 😁 🙃 😁
marta-lion czekamy na informacje! trzymamy kciuki!
rety - która z Was wypiła całe mleko??????? 😮 🤢 😮 u ła - silna jestes!
co do imienia Alicja, to hm... jakoś tak nie bardzo mi podchodzi w oryginale (kojarzy mi się z ta dziwną bajką 😠 😠 ) ale zdrobnienie jest przyjemne 😜

miłego dnia, ja dziś pędzę na zakupy dla koleżanki na panieński - trochę się boję ze dziewczyny zawloką mnie do sex shopu 😮 🤔 co ja wówczas zrobię? brzuszkowi oczy zasłonię?!?!?!?!?!? 🤢 🤢 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry!!! 🤪 🤪 🤪

a my dopiero wstaliśmy 🙃 😮
Marta powodzenia!!! - na pewno się uspokoisz i wróci dobry humor 🙂
karolciakam powiedz koleżance niech do nas zagląda a na pewno poczuje sie lepiej ...
Anya ja biorę Vitaplus mama i do tego teraz kwasy DHA i jestem zadowolona - ale właśnie trzeba dobrać witaminki do siebie...
Nie sposób Was doczytać hihi wczoraj cały dzień zajęty i zaległości że hoho...
mapa gratuluję syneczka 🤪
chętnie zmierzyłabym brzuszek ale wcięło mi miarkę 🤔 a może to i lepiej bo bym zemdlała 🙃 🙃 haha

Buziaki i miłego dnia 😘 - my z Bartkiem na razie wybywamy na spacer 😜

A co do imienia dla córci hmm już pisałam że będzie trudno bo mój m to strasznie niezdecydowana maruda w tej kwestii...moje typy : Gabrysia,Antonina (Tosia),Lena,Sonia i Agata ale jemu żadne z tych się nie podoba ani też żadne konkretnie inne 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Mamusie!!! Anya - ja polecam to samo co Madalena Femibion 2, ma wszelkie witaminki w sobie i drugą kapsułkę z DHA, mój gin mi je polecił. Marta, Diviana - trzymam kciuki za wasze dzisiejsze wizyty. Diviana, mam nadzieję, że dowiesz się jaki lokator u Ciebie zamieszkuje 😉 Ja 13stego mam wizytę u specjalisty, który zajmuje się tylko usg ciążowym... Fakt, że bierze 150 zł ale ponoć jest najlepszy w regionie. Niby mój gin twierdzi, ze z dzidzią wsjo jest ok, ale wolę tak dla pewności iść pooglądać dzidzie... a nie ukrywam, ze liczę na to, że w końcu poznam płeć dziecka... Moim znajomym ten sam doktor oznajmił płeć już w 13 tygodniu.. ponoć czyta to z długości kości udowej dziecka 🤪
Mam trochę pietra przed jutrzejszym dniem, bo jak nie będę miała śluzu zabarwionego globulką, to muszę iść powtórzyć tę cytologię.... Jak ja chciałabym, by stopień zmniejszył się na II........ Idę szukać miarki, może coś znajdę i podam swoje wymiary do rankingu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Daniela nie moge uwierzyc, ze zjadlas cale mleko. 😮 😮 😮
ja tez je lubie ale zaledwie kilka lyzeczek a z reszty smaruje ciasto.


Jolajola a później myślałam że brzuch mi pęknie tak mnie wzdęło 🤢 🤢 mówię Ci aż się sama sobie dziwię że ja tak pochłaniam słodkości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzusie

U nas dziś Ładna pogoda miałam pranie wstawić. Wstaję rano a tu brak wody 😮 🤢 🤨 I się okazuje że to bardzo poważna awaria i nie wiadomo kiedy ta woda będzie 🤢 🤢 🤢 Masakra jakaś 😞

Dziewczyny trzymam kciuki za wizyty

k8 ale mnie rozśmieszyłaś tym sex shopem 🤪 🤪

Diviana ja mam 2kocury i oba kastrowane ale one szybko dochodzą do siebie po operacji 2godzinki i już chodziły normalnie. Kotki dłużej dochodzą do siebie. Moja kocica którą miałam 10lat jakieś 3dni do siebie dochodziła. I nie martw się na pewno wszystko będzie z kotkiem OK

Ja dzisiaj lenia mam jakiegoś 😜

Dzwonię dziś do lekarza i jeśli przyjmuje to jutro na USG połówkowe jadę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...