Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

doczytałam Was, ale już nie pamietam, co miałam odpisać! hehehe
Pamietam, że Aasia i Eleeza wyjeżdżają - zazdroszczę i życzę udanego wypoczynku i oderwania się od rzeczywistości! 😁
Kornelka - to jakaś chora sytuacja - dowiedz się dokładniej. Kobiety w ciąży są chronione i nie można ich zwalniać. A jaką miałaś umowę?
Na podstawie art. 177 § 1 Kodeksu pracy (w skrócie K.p.) „pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy”.
Natomiast zgodnie z § 3 powyższego artykułu „umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu”.
Zgodnie z art. 180 § 1 K.p. „pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze (…) 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie”.

i jeszcze:
Zgodnie z art. 30 ust. 4 tejże ustawy „ubezpieczonej będącej pracownicą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 § 3 Kodeksu pracy została przedłużona do dnia porodu – przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia”.
agapurka nie przejmuj się teściową... niektórzy lubią tak pleść trzy po trzy! Olewaj ją. Ja, jak ktoś mi się tak mądrzy, to szybko zmieniam temat i nie komentuję. I tak zrobię tak, jak sama uważam. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A Agapurka - jeszcze tak ku pokrzepieniu napiszę Ci, ze moja kuzynka wyleciała do Szkocji z mężem i tam urodziła i musiała sama się wszystkim zajmować (mąż pracował normalnie) i sobie bardzo dobrze ze wszystkim poradziła! Jej mama mi opowiadała, że oczywiście trochę narzekała, ze ma ciężko - ale doskonale sobie dała radę! 🙂 A która z nas nie będzie narzekała troszeczkę? 😉 Myślę, że było i jest dużo takich dziewczyn, które same się zajmują maluszkami po porodzie i doskonale sobie dają radę! W końcu po to zostałyśmy stworzone! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 nie przejmuj sie tesciowa, pomysl ze jeszcze troszke sie z nia pomeczysz a potem wyjedziesz i nikt nie bedzie Cie pouczal i mowil co masz robic 😉

a prawkiem sie nie przejmuj! ja zrobilam w marcu...i tez sie nasluchalam ze w zime poszlam w ciazy a do tego z urazem i wielkim strachem przed kierownica( bo jak mialam 18 lat m. mnie uczyl jezdzic i niestety stluczke mialam) do tego odkad w ciazy jesyem strasznie rozkojarzona chodze...i co? udalo mi sie za pierwszym razem, stres oczywiscie byl ale bez wiekszych problemow dalam rade! i przeciez to instruktor ma sie dopasowac do Ciebie i tak mozna ustalic godziny jazd zeby to Tobie najbardziej pasowalo! wiec jeszcze raz nie przejmuj sie dasz rade ze wszystkim!!! 😘 😘 😘masz oklaska dla otuchy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
A tak z innej beczki Diviana jak tam reklamacja lampek nocnych?? czytam Twój zakątek na bieżąco 🙂 pościel masz bardzo fajną, ładne kolorki 🙂
A ja chciałam powiedzieć, że piękne łóżko! 😁 i super, że materacyk przetestowany.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
Agusia dopiero zauważyłam że tylko 1dzień różnicy mamy w terminie porodu 😉
hehehe Faktycznie! 🙂 Ciekawe, jak to wyjdzie w praktyce! 😁 Może tego samego dnia urodzimy?! 😁
W ogóle ciekawe, ile z nas urodzi w tych samych terminach! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka napisał(a):
Dziewczyny chodzi o to, że oni nie przedłużyli mi umowy, a nie zerwali. Umowę miałam do 31 maja i nie dostałam następnej.
No właśnie - a powinni Ci przedłużyć umowę do dnia porodu!! Sprawdź te ustawy, które wkleiłam stronę temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!!
Kornelka agusia ma rację powinni przedłużyć z Tobą umowę do dnia porodu wtedy przysługiwałby Ci zasiłek macierzyński.
Agusia śliczny maluch, przystojniak.
Właśnie upiekłam murzynka i podzieliłam ubranka koleżanka mi wczoraj przywiozła 3 kartony i mam teraz już ciuszków do rozmiaru 92, bardzo się cieszę bo przez rok dokupie tylko jakieś drobne braki 🙂 Wyszorowałam auto, umyłam wypolerowałam, odkurzyłam i wyprałam tapicerkę, ale się zmachałam nie ma co to już nie na moje siły haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Dziewczyny chodzi o to, że oni nie przedłużyli mi umowy, a nie zerwali. Umowę miałam do 31 maja i nie dostałam następnej.
No właśnie - a powinni Ci przedłużyć umowę do dnia porodu!! Sprawdź te ustawy, które wkleiłam stronę temu.


No właśnie zobaczyłam, że napisałas tylko jak na złośc teraz nie mogę tego doczytac bo muszę po córkę jechac, a rozmawiałam jeszcze z bratowa, Jej siostra pracuje w biurze adwokackim, jutro może czegoś jeszcze się dowiem. Teraz muszę za parę minut wyjechac.
Agusia dziękuję Ci bardzo kochana. Ja nie napisałam tylko, że pracowałam na umowę zlecenie 3 lata i ostatnia umowa była napół roku. Zapmniałam o tym napisac a wiem, że to zmienia postac rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Dziewczyny chodzi o to, że oni nie przedłużyli mi umowy, a nie zerwali. Umowę miałam do 31 maja i nie dostałam następnej.
No właśnie - a powinni Ci przedłużyć umowę do dnia porodu!! Sprawdź te ustawy, które wkleiłam stronę temu.


No właśnie zobaczyłam, że napisałas tylko jak na złośc teraz nie mogę tego doczytac bo muszę po córkę jechac, a rozmawiałam jeszcze z bratowa, Jej siostra pracuje w biurze adwokackim, jutro może czegoś jeszcze się dowiem. Teraz muszę za parę minut wyjechac.
Agusia dziękuję Ci bardzo kochana. Ja nie napisałam tylko, że pracowałam na umowę zlecenie 3 lata i ostatnia umowa była napół roku. Zapmniałam o tym napisac a wiem, że to zmienia postac rzeczy.

A to co innego wtedy nie muszą przedłużać tej umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka - no tak, to zmienia postać rzeczy niestety... 😞
To już by faktycznie zostawał sąd... ale tutaj to już się nie znam.. Trzeba się dowiadywać u radców.
milium Paninka ma rację! Takie prace to już nie dla nas! 🙃 Teraz to tylko możemy sobie ponadzorowac innych 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musze Cie czyms z Wami podzielic! ☺️ zawsze przed usg mam dziwne mysli...nie pomyslcie o mnie zle ale boje sie ze okaze sie ze to jednak chlopiec ☺️oczywiscie synka tez kochlabym ponad zycie ale przyzwyczailam sie do mysli ze bede miec coreczke i jakos tak dziwnie przykro mi sie robi...szczegolnie ze wiem ze m. od zawsze chcial dziewczynke 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
milium Ty nie przesadzaj z tymi porzadkami!!!! 😠 😠teraz to odpoczynek nam sie nalezy!!! ja to nie moge za dlugo intensywnie aktywna byc bo mi mala po pecherzu daje popalic...wtedy przerywam i na kilka minut musze sie polozyc 😁

Ach, wiem wiem ale jakoś tak sobie pomyślałam że muszę sie poruszać, bo ani na rowerze już nie mogę pojeździć ani nic i robie się taka sflaczała z cellulitem na ramionach o nogach nie wspominając haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
musze Cie czyms z Wami podzielic! ☺️ zawsze przed usg mam dziwne mysli...nie pomyslcie o mnie zle ale boje sie ze okaze sie ze to jednak chlopiec ☺️oczywiscie synka tez kochlabym ponad zycie ale przyzwyczailam sie do mysli ze bede miec coreczke i jakos tak dziwnie przykro mi sie robi...szczegolnie ze wiem ze m. od zawsze chcial dziewczynke 🥴

Dokładnie Cię rozumiem, ja też ostatnio sobie pomyślałam ze jak sie jednak okaze ze to dziewczynka to tez bym sie cieszyła, ale wiesz juz sie przyzwyczailiśmy do myśli ze to bedzie synuś, mój m to nawet juz wstępnie sie dowiedział gdzie mozna go zapisac do szkółki piłkarskiej haha masakra. No ale nie nakęcajmy się, napewno będziesz miała śliczną córeczkę, no w koncu do różowej pościeli synuś nie bardzo pasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium napisał(a):
Paninka napisał(a):
musze Cie czyms z Wami podzielic! ☺️ zawsze przed usg mam dziwne mysli...nie pomyslcie o mnie zle ale boje sie ze okaze sie ze to jednak chlopiec ☺️oczywiscie synka tez kochlabym ponad zycie ale przyzwyczailam sie do mysli ze bede miec coreczke i jakos tak dziwnie przykro mi sie robi...szczegolnie ze wiem ze m. od zawsze chcial dziewczynke 🥴

Dokładnie Cię rozumiem, ja też ostatnio sobie pomyślałam ze jak sie jednak okaze ze to dziewczynka to tez bym sie cieszyła, ale wiesz juz sie przyzwyczailiśmy do myśli ze to bedzie synuś, mój m to nawet juz wstępnie sie dowiedział gdzie mozna go zapisac do szkółki piłkarskiej haha masakra. No ale nie nakęcajmy się, napewno będziesz miała śliczną córeczkę, no w koncu do różowej pościeli synuś nie bardzo pasuje 🙂


hahaha no czerwona sciana rozowa posciel a tam malutki chlopczyk 🙃 🙃 srednie zestawienie...poza tym jak m. tak mowie to twierdzi ze na ostatnim usg widzial "buleczke" 🤪 😁 ale co ja zrobie ze mnie takie mysli dopadaja 🙃

a celulutem i sflaczala skora po porodzie bedziemy sie martwic! teraz koniec z tymi porzadkomi i jak najwiecej odpoczywaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
milium napisał(a):
Paninka napisał(a):
musze Cie czyms z Wami podzielic! ☺️ zawsze przed usg mam dziwne mysli...nie pomyslcie o mnie zle ale boje sie ze okaze sie ze to jednak chlopiec ☺️oczywiscie synka tez kochlabym ponad zycie ale przyzwyczailam sie do mysli ze bede miec coreczke i jakos tak dziwnie przykro mi sie robi...szczegolnie ze wiem ze m. od zawsze chcial dziewczynke 🥴

Dokładnie Cię rozumiem, ja też ostatnio sobie pomyślałam ze jak sie jednak okaze ze to dziewczynka to tez bym sie cieszyła, ale wiesz juz sie przyzwyczailiśmy do myśli ze to bedzie synuś, mój m to nawet juz wstępnie sie dowiedział gdzie mozna go zapisac do szkółki piłkarskiej haha masakra. No ale nie nakęcajmy się, napewno będziesz miała śliczną córeczkę, no w koncu do różowej pościeli synuś nie bardzo pasuje 🙂


hahaha no czerwona sciana rozowa posciel a tam malutki chlopczyk 🙃 🙃 srednie zestawienie...poza tym jak m. tak mowie to twierdzi ze na ostatnim usg widzial "buleczke" 🤪 😁 ale co ja zrobie ze mnie takie mysli dopadaja 🙃

a celulutem i sflaczala skora po porodzie bedziemy sie martwic! teraz koniec z tymi porzadkomi i jak najwiecej odpoczywaj!


Paninka to nie tylko Ty masz takie myśli 😉 😜 mój mąż ma jeszcze nadzieje na chłopaka.... ja się już przyzwyczaiłam do myśli że ma być dziewuszka no i różowa pościel tez czeka 😜 haha A tak wogóle to ja tylko jedno Usg miałam "rozpoznające" płeć.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.

agusiakowalczyk fajny chlopczyk ciesze sie ze wszystko dobrze.

Oj dziewczyny ja tez mam obawy co do płci mojej malej, boje sie, ze sie okaze, ze to chlopak a ja juz do mysli dziewczynki sie przyzwyczailam. 😁

Mam pytanie do dziewczyn co maja poduszki tzw rogale do spania czy wam sie one przydaly bardzo jak wam sie na nich spi? bo cos mi chodzi po glowie zeby kupic ale juz troche pozno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela a moj odwrotnie od poczatku chcial tylko dziewczynke i nawet nie dopuszczal do siebie ze to moze byc synek 🙃 a usg miala dwa potwierdzajace plec...ostatnie w 27-28 tyg i wtedy pani pokazala nam co ma miedzy nozkami...i jak to m. mowi byla buleczka na 100% ale i tak przed dzisiejszym zastanawiam sie nad tym 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...