Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Daniela napisał(a):
Ja już wróciłam od mamy, najadłam się truskawek, poplotkowałam ale brzuchol jakiś twardy 🤢

Jo-aneczka
mój małż to taki jak Siehankowej czy Diviany-złota rączka. Nasz "domek" praktycznie zrobił sam w środku, elektrykę, hydraulikę, okna wstawiał itd itp 🙂

Jola zdrówka dużo

U nas jest taka duchota że nie ma czym oddychać 🤢 masakra.......................


Daniela, Diviana, Siehankowa,
Ja już doskonale o tym wiem, że macie złote rączki w domkach. Przez ostatnie 2,5 tys stron, zdążyłam się już sporo o was dowiedzieć 😉, tym bardziej, że praca wre w waszych domkach.
Dlatego doceńcie jakie skarby macie pod ręką.
A mój małż, no cóż. Jak nie chce sam malować to musi na to zarobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Paninka napisał(a):
Andzelika ja tez nie przypominam sobie zebym miala takie badanie, ale np. na opisie usg z 12tyg mam napisane kosc nosowa widoczna, wiec mysle ze ona sprawdzala te wszystkie parametry ale nie powiedziala o tym...i u Ciebie tez pewnie wszystko bylo ok to nie tlumaczyla tego....uwazam ze jakby widzieli jakies nieprawidlowosci to na bank zwrocilaby uwage 😉

Może i u mnie sprawdziła 🤔 A powiadomić jakby coś się działo to ona chyba musi. 🤔 Tak mi się wydaje.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Jezu Inez aż mi ciarki przeszły 🥴 🥴 😁


Nie chciałam Cię nastraszyć ☺️
Ja na początku myślałam o takich rzeczach dużo. Teraz staram się już nie myśleć, nie oglądać i nie czytać 😉 Wierzę i jestem pewna, że nasze dzieciaczki będą zdrowe jak rybki i z naszych zmartwień będziemy się jeszcze śmiać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
U nas też duchota straszliwa 😞
Jo-aneczka to Ty zamawiałaś obraz do salonu taki wielki?


Tak, to ja. W poniedziałek go przysłali i już stoi... pod ścianą.
He, he, czeka, aż mój mąż wbije gwóźdź w ścianę ( to tak a propos moich ostatnich postów 😉 😉 😉
Rozmiar ma naprawdę imponujący, ale szczerze mówiąc to wygląda troszkę inaczej niż się spodziewałam.
Kolory ma takie jakby lekko przydymione, ja spodziewałam się bardziej jaskrawych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Diviana napisał(a):
U nas też duchota straszliwa 😞
Jo-aneczka to Ty zamawiałaś obraz do salonu taki wielki?


Tak, to ja. W poniedziałek go przysłali i już stoi... pod ścianą.
He, he, czeka, aż mój mąż wbije gwóźdź w ścianę ( to tak a propos moich ostatnich postów 😉 😉 😉
Rozmiar ma naprawdę imponujący, ale szczerze mówiąc to wygląda troszkę inaczej niż się spodziewałam.
Kolory ma takie jakby lekko przydymione, ja spodziewałam się bardziej jaskrawych 😉


Bo ostatnio to na allegro wypatrzyłam
http://allegro.pl/piekne-podkladki-na-herbate-gustav-klimt-p-i1658310102.html
To nie był ten obraz?
Są też takie http://allegro.pl/piekne-stylowe-podkladki-na-herbate-gustav-klimt-i1657395399.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką weszłam na inny wątek na forum i znalazłam dość fajną listę z zestawem startowym dla mamy i maluszka Może którejś z was się przyda.
moim zdaniem bardzo rozsądna jest ta lista.
Mam nadzieję, że mama, która ją zamieściła nie będzie miała mi za złe 😉 i nie potraktuje tego jako plagiat 😉


WYPRAWKOWA LISTA STARTOWA
Ubranka dla dzidzi na 56-62cm:
 Śpioszki (na ramiaczkach z dlugimi nogawkami) 5szt.
 Koszulki z długim rękawem 2-3szt
 Pajacyki (dlugi rekaw i dlugie nogawki) z polarku, wlurku, termofrotki 6szt.
 Body z długim rękawem 4szt
 Body z krotkim rękawem 3szt.
 Kaftaniki z długim rękawem2szt.- niewygodne odradzam
 Bluzy lub sweterki 3 szt.
 Dresik 1szt.
 Łapki niemowlece/niedrapki
 Skarpetki cieńkie 3pary
 Skarpetki grube 3pary
 Czapeczki cienkie ze sciagaczem 2szt.
 Czapeczka grubsza z nausznikami 2szt.-
 Rękawiczki- zima
 Kombinezony 2szt. W zimie

Spanko:
 Łóżeczko (kolyska i kosze mojzeszowe sluza przez bardzo krotki okres ale jak ktos chce)
 Materacyk - wedle gustu – piankowy, kokosowo gryczany, inne
 kołderka + poduszeczka w klin – przeciw ulewaniu sie, polecam , mozna sie jednak zn ia wstrzymac i kupic nieco pozniej np. w necie np. KLIN Poduszka dla niemowląt Zdrowy sen PROMOCJA (1611158261) - Aukcje internetowe Allegro
 2-3 komplet pościeli ( + ochraniacz na szczebelki i ewentualnie baldachim -)
 2-3prześcieradła
 ceratka pod prześcieradełko lub pokrowie na materac
 Rożki 2-3szt
 Kocyk cienszy 2szt.
 Kocyk grubszy 1szt.
 Smoczek anatomiczny i uspokajajacy w razie „WB” (WIELKIEGO BEKSANIA)
 Niania elektroniczna z monitorem oddechu!!! Super sprawa my mamy Angelcare
 Polecam przybornik zawieszany na łozeczko w ktorym trzyma sie pieluszki/kremy itp.
W piewszych tygodniach dzidzia wlasciwie nie korzysta z poscieli – spi w rozku przykryta ewentualnie kocykiem, wiec jak ktos chce moze sie wsrzymac z kupowaniem kompletow poscielowych do czasu poporodowego to tez mozna.

Kąpanko
 wanienka i/lub nóżki do niej
 termometr do wanienki/ lepsze jest sprawdzanie samemu lokciem
 reczniki 2-5 szt. z kapturkiem
 myjka/gąbeczka
 płyn do kąpieli dla dzieci -polecam Oilatum Junior wlewa sie do kapieli i nie trzeba juz uzywac zadnego mydelka super na poczatek!! Doskonale dla dzieci alergicznych i z sucha skora. A sucha maja prawie wszystkie noworodki.

Higienka/ Pielęgnacja

 Balsam – Oilatum – uzywamy do teraz mala ma swietnie nawilzona skorke – polecane przez pediatrow – polecam rowniez mimo iz malo nie kosztuje ale wystarcza na badzo dlugo. ewentualnie Nivea Baby Mleczko nawilzajace z pantenolem, zadnych oliwek podobno wysuszaja jeszcze bardzije skore - chyba ze na ciemieniuche
 krem do buzi- Nivea Baby na kazda pogode na wyjscia a spacerek lub krem z filtrem dla niemowlat na lato
 Sudokrem do pupki - super
 spirytus do pępuszka 70% obecnie nie rekomenduje sie uzywania spirytusu do pepka raczej przemywanie czysta woda.
 patyczki do uszu dla dzieci
 chusteczki nawilzone
 płatki kosmetyczne do mycia buzi
 sól fizjologiczna do przemywania oczu
 morska woda do czyszczenia noska dla niemowlat
 frida – aspirator do noska – swietna sprawa!!
 miękka szczotka do włosów
 nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami + pilniczek ewent. obcinaczki
 zasypka (można uzywac mąki ziemniaczanej!!! będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka, bo pudry sa zwykle perfumowane nie polecam na poczatek
 termometr do mierzenia temperatury dzidzi zwykly elektroniczny wystarczy
 proszek i plyn do prania ubranek dla dzidzi
 przewijak i pokrowce na przewijak
 pieluszki tetrowe i flanelowe 5 jednych i drugich te raczej posluza ci przy karmieniu piersia i podkladaniem pod buzke w rozku-lozeczku jak dzidzia bedzie spac, zeby nie ulewala.
 pieluszki jednorazowe new born 1 max 2 opakowania

Karmionko
 zestaw startowy butelek zaczelam dopiero uwyazac jak wprowadzilam pokarmy stale
 podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny) mi nie byl dlugo a pozniej sluzyl krotko t
 termos do butelek - pozniej
 szczotka do mycia butelek- pozniej
 Sliniaczki 3 szt. Pozniej przyda sie wiecej – duzo wiecej :P
 Laktator/ zobacz czy konieczny po porodzie –ja mam ale nie uzywałam
 Lampka nocna ze slaba zarowka pomocna przy nocnym karmieniu

Spacerek
 Wózek gondolka/ spacerowka/fotelik samochodowy + ewentualny adapter
 Śpiworek do wózka lub posciel do wozeczka
 Poduszeczka
 Torba na akcesoria
 Folia przeciwdeszczowa
 Parasolka przeciwsloneczna

Inne - typu zabawki
 Lezaczek!!!
 Mata edukacyjna!!!
 Zabawki, przytulaki, gryzaki, grzechotki – pozniej – wazne zebys nie odcinala metek bo czesto sa one najbardziej interesujaca czescia zabawki !!!

Dla siebie - dla mamy
 biustonosz do karmienia min 2szt.
 majtki jednorazowe do szpitala 4szt.
 koszula do karmienia lub pizamka rozpinana od gory 2szt.
 podkłady poporodowe
 wkładki laktacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Jezu Inez aż mi ciarki przeszły 🥴 🥴 😁


Nie chciałam Cię nastraszyć ☺️
Ja na początku myślałam o takich rzeczach dużo. Teraz staram się już nie myśleć, nie oglądać i nie czytać 😉 Wierzę i jestem pewna, że nasze dzieciaczki będą zdrowe jak rybki i z naszych zmartwień będziemy się jeszcze śmiać 😁

Ja na początku nie myślałam, a teraz zaczęłam. Już bym się chciała śmiać 😜 🙂 🙂 Ależ by to była ulga 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Diviana napisał(a):
U nas też duchota straszliwa 😞
Jo-aneczka to Ty zamawiałaś obraz do salonu taki wielki?


Tak, to ja. W poniedziałek go przysłali i już stoi... pod ścianą.
He, he, czeka, aż mój mąż wbije gwóźdź w ścianę ( to tak a propos moich ostatnich postów 😉 😉 😉
Rozmiar ma naprawdę imponujący, ale szczerze mówiąc to wygląda troszkę inaczej niż się spodziewałam.
Kolory ma takie jakby lekko przydymione, ja spodziewałam się bardziej jaskrawych 😉


Bo ostatnio to na allegro wypatrzyłam
http://allegro.pl/piekne-podkladki-na-herbate-gustav-klimt-p-i1658310102.html
To nie był ten obraz?
Są też takie http://allegro.pl/piekne-stylowe-podkladki-na-herbate-gustav-klimt-i1657395399.html


Tak Diviana, to właśnie ten obraz 🙂
Ja też mam w domu filiżanki i kubki z jego pracami, bo bardzo lubię tego malarza.
A jego twórczośc często jest wykorzystywana na różnych sprzętach.
Widziałam porcelanę, wazony i zegary ścienne z obrazami Klimta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
co do wyprawki wyczytałam tam patyczki do uszu!nam położna powiedziała, że ABSOLUTNIE NIE WOLNO!!! uszka maluszka przemywać woda a jak już miodek widać to delikatnie wacikiem wytrzeć!!
Ja sie chciałam zapytać o prasowanie ubranek maluszkowi??bo mi teściowa powiedziała, że do roku musze wszystko prasować!!jak u Was??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Hej 🙂
co do wyprawki wyczytałam tam patyczki do uszu!nam położna powiedziała, że ABSOLUTNIE NIE WOLNO!!! uszka maluszka przemywać woda a jak już miodek widać to delikatnie wacikiem wytrzeć!!
Ja sie chciałam zapytać o prasowanie ubranek maluszkowi??bo mi teściowa powiedziała, że do roku musze wszystko prasować!!jak u Was??

Moniq ja prasuje cały czas 🙂 Hehe A moja starsza ma 9 lat 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Hej 🙂
co do wyprawki wyczytałam tam patyczki do uszu!nam położna powiedziała, że ABSOLUTNIE NIE WOLNO!!! uszka maluszka przemywać woda a jak już miodek widać to delikatnie wacikiem wytrzeć!!
Ja sie chciałam zapytać o prasowanie ubranek maluszkowi??bo mi teściowa powiedziała, że do roku musze wszystko prasować!!jak u Was??

Moniq ja prasuje cały czas 🙂 Hehe A moja starsza ma 9 lat 🤪 🤪 🤪


Ja prasowałam wszystko - właśnie tak gdzieś do roku. A potem tylko te, które się gniotą.
Nienawidzę prasować 🙂
A patyczków do uszu będę używać 😉 Wybiorę oczywiście takie z grubymi końcówkami dla dzieci.
Z tymi ostrzeżeniami to chodzi o to, aby za głęboko dziecku do uszka nie włożyć.
Jeśli będziesz ich używać z rozwagą to na pewno nic się nie stanie. A moim zdaniem są dość użyteczne. Ja jeszcze używałam tych patyczków do wyławiania szpiczków z noska 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq ja prasowałam chyba tylko 3mce bo nienawidzę tego robić 🤢 I tak jak Jo-aneczka będę używała tych patyczków "z ogranicznikiem" czyli tych grubiej zakończonych i do noska również

Ja już uciekam bo coś mnie brzuch boli 🤢

DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałam tych patyczków z ogranicznikiem 🙂 I teraz tez będę 🙂 🙂 🙂

PS. Co do prasowania ja nie cierpię 🙂 🙂 🙂 Na szczęście moja babcia uwielbia 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Ja też już robię odwrót do łóżka.
Kolorowych snów wszystkim mamusiom i lokatorom brzuszków. Swoją drogą ciekawe czy nienarodzone dzieci mają sny???

Podobno mają 🙂 Gdzies kiedyś czytałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak zasnęłam koło 13.30 to obudziłam się o 15! Poleciałam po Julię a potem na placyk. Ona pobiegała a ja usiłowałam czytać książkę do mgr. Niestty - usiłowałam ;( ale posiedziałam na powietrzu w cieniu i bło mi błogo 😉 Teraz nadrobiłam brzuszkowe zaległości i znalazłam przepis 😉 no więc:

CIASTO DROŻDŻOWE PRZEKŁADANE:
10 dag drożdży
1,5 szkl. cukru
cukier waniliowy
5 jaj
1 kostka margaryny
1,5 szkl. mleka
kilogram mąki (najlepiej 500)
rodzynki, zapach, owoce, kruszonka - co kto lubi

Pięć pierwszych składników przekładamy warstwami w misce lub garnku (tak z 5 warstw. Potem zalewamy to mlekiem i zostawiamy na minimum 5 godzin (można np. na noc)
Po czasie dodajemy mąkę i wszystko razem mieszamy. Na koniec dodajemy dodatki i na blaszkę wszystko. I oczywiście kruszoneczka. Blaszka powinna być do połowy pełna bo dużo urośnie! Pieczemy ok. 50 minut w 180 - 190 stopniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeżeli chodzi o kruche to ja od początku zajadam się szarlotką. Ostatnio miałam robić na bierzmowanie ale... ☺️ zjadłam wczesniej całą patelnię jabłek prażonych ☺️ i nie było czego dodać 😉

A i jeśli już mój ulubiony wątek kulinarno- pieczeniowy to jeszcze Wam zaraz znajdę przepis na fajne drożdżowe do drożdżówek i pasztecików. Idę najpier uśpię Julkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolciakam napisał(a):
jeżeli chodzi o kruche to ja od początku zajadam się szarlotką. Ostatnio miałam robić na bierzmowanie ale... ☺️ zjadłam wczesniej całą patelnię jabłek prażonych ☺️ i nie było czego dodać 😉

A i jeśli już mój ulubiony wątek kulinarno- pieczeniowy to jeszcze Wam zaraz znajdę przepis na fajne drożdżowe do drożdżówek i pasztecików. Idę najpier uśpię Julkę


Ooooo...uwielbiam paszteciki 😜 A z jakim nadzieniem robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...