Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej! ja już w domu.. padnięta, wykapana i gotowa do spania... od jutra podobnie jak siehankowa... ostatnie dni w pracy 🙂

Pati, super cię widzieć 🙂
Co do wanienki, to tez mam taka najzwyklejszą... i pewnie obejdzie się bez stojaka, bo planujemy na krzesła ją stawiać 🤪

Uciekam kochane papapa

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agapurka2 mega pozytywna z Ciebie osóbka, świetnie ci w tym kolorku 😆
Karolcia gratulacje z okazji I rocznicy!!!
ja obchodzę 31 lipca, już będę pewnie na "ostatnich nogach" 🥴 chyba że mała będzie chciała wyjść wcześniej
dziewczyny co to są te sierpnióweczki? jakaś nieoficjalna Wasza stronka czy coś? i czy trzeba mieć jakieś specjalne zaproszenie od Was?bo piszecie że wrzucacie tam fotki swoje, obwody brzuszków itp, nie byłam z Wami od samego początku, ale chciałabym Was bardziej poznać.

lecę się już połozyć, bo zmęczona.
alboooo jeszcze wam opowiem sytuacje z dzisiejszego dnia, która mnie bardzo podirytowała, mąż za granicą i nie mam komu się wyżalić 🤨

moi rodzice poszli dziś na komunię, ja zostałam sama w domu i miałam nadzieje że cały dzionek spędzę na skypie z mężulkiem. ale wczoraj widziałam się z moją teściówką, więc z grzeczności zaprosiłam ją na "kawkę".
przyszła o godz 14, i siedzimy pijemy kawkę, jemy pączka i gadamy... myślałam ze zaraz sobie pójdzie, a ona siedzi. tematy te najwazniejsze sie pokończyły a ona siedzi i siedzi!
zbierało się na burzę, popadało i przeszło, wyszło słoneczko i myślałam że pójdzie, ale się pomyliłam.
ziewało mi się a mała nie dawała spokoju (chętnie by się położyła) juz nie wspomnę że z mężem chciałam się widzieć.
mówiłam ze z marcinem będę gadać, to miałam iść a ona sobie poczeka w pokoju. w końcu się trochę wkurzyłam i powiedziałam czy przyszła mnie pilnować itp.
a to zbliżała się godzina powrotu moich rodziców. i powiedziała jak przyjadą, to mnie odwieziesz. ale mnie to wkurzyło!!! odwiozłam ją, ale już nie zaproponuję bezinteresownej "kawki", cholera cały dzień do du***!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 😎 😎 😎 😎

Hehe jestem pierwsza 🙂 🙂 🙂
Ale poobijana 😞 😞 😞 Rano "wyrąbałam" się na schodach i mam zdarte kolano i łokieć 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 🙂 melduje się w pracy i odliczam dni do końca tygodnia 😜

marta, Ty uważaj na siebie, wiem, że brzuszek nie ułatwia pozycji w pionie i grawitacja robi swoje .... mam nadzieje, że poza obdartym kolanem i łokciem wszystko ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta, Ty uważaj na siebie, wiem, że brzuszek nie ułatwia pozycji w pionie i grawitacja robi swoje .... mam nadzieje, że poza obdartym kolanem i łokciem wszystko ok?

Ok, ok twarda ze mnie sztuka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Brzusie - witajcie poweekendowo 😆
U nas dziś zimnooo i mokrooo, ale wolę tą wersję od upałów 😁
Byłam już na pobraniu krwi bo w środę wizyta, dobrze bo znów się brzuszek bardziej buntuje 😞
A teraz po pysznym śniadanku czas na kawkę 🙂

Jolajola cieszę się, że Specjalista Cię oglądnął 😉
A ta infekcja to od gardła czy nasze kobiece sprawy?

Karolcia
gratuluję i cudnie czytać, że masz tyle energii i pozytywne nastawienie 🙂

marta-lion zabrzmiało groźnie, ale dobrze, że nic Wam nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry brzuszki 🙂

Jak ja lubię jak Kuba daje mi jeszcze troszkę pospać i kładzie się obok mnie na małą drzemkę 🙂 Ostatnie dwa dni były mega aktywne co odbiło się na lepszych nocach i twardym śnie 🙂
Czas na jakieś śniadanko i kawusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,
Mam nadzieję, że wszystkim dobrze minął weekend.
Pati, świetnie, że już jesteś w domu, no i widzę, że masz znów optymistyczne podejście do świata 😉
Marta, dobrze, że grzmotnęłaś tylko na kończynki a nie wyłożyłaś się na brzuch, uważaj na siebie.
Raspberry, sierpnióweczki to nasza nieoficjalna strona, dzięki madalenie możemy tam pisać do siebie prywatne wiadomości i wrzucać swoje fotki nie narażając się na utratę prywatności.
Kiedyś postanowiłyśmy, że na stronkę będziemy zapraszać mamusie, które są z nami na forum od dłuższego czasu, myślę, że ty już się u nas zadomowiłaś, więc madalena z przyjemnością włączy cię do użytkowników stronki.
Ja już zaopatrzyłam się w poranną kawę, a wy?
Jakie jest wasze zdanie na temat stojaków pod wanienkę? Są stabilne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 🙂 🙂
U mnie pogoda super, aż lepiej się śpi,jak jest troszkę zimniej 🙂 🙂
Marta Ty to jesteś agentka, dobrze, że skończyło się tylko na obdarciu. 🙃 🙂

Coś chciałam napisać i zapomniałam 🥴 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzusie
U nas zimno i pada a ja mam totalnego lenia 😞 miałam jechać po bodziaki bo widziałam w realu po 5,90 były bardzo ładne i wydawały się dobre gatunkowo, ale przez tą pogodę mi się nie chce, w dodatku wywieźliśmy wszystkie kurtki już więc nie mam się w co ubrać a jest chłodno.
Wczoraj kupiliśmy rower dla męża by mógł jeździć do pracy, i taki miły to był dzień, ale oczywiście nie mogło być długo tak pięknie bo wieczorem okazało się że męża laptop się popsuł 😞 dziś pojedzie z nim do naprawy no i oczywiście kolejne koszty 😞 a trzeba kuchenke i pralkę kupić no i dla dziecka nic nie mamy a obiecałam sobie że od lipca będę kupowała 😞 a teraz pewnie nawet z zakupem mebelków będziemy musieli poczekać i wózka też bo nie będzie nas stać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka co do stojaków, ja nie mam i nie miałam. Ale moim zdaniem to zbędny wydatek 🙂 🙂 🙂
My używaliśmy dwóch krzeseł i powiem ci że jakoś ich stabilność bardziej do mnie przemawia. A teraz przy małej Majce na pewno nie zdecydowałabym się na stojak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

U nas straszna pogoda, zimno, deszczowo, szaro buro i ponuro 😞 Kurde ze skrajności w skrajność. Albo upały albo zimno 🤢

Marta dobrze że nic ci się nie stało
Dzisiaj mąż zawiózł Gabi do przedszkola a ja poleżałam troszkę dłużej 🙂 Idę robić kawkę
Diviana głowa do góry na pewno się wszystko jakoś poukłada. Wy już przynajmniej na swoim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jo-aneczka co do stojaków, ja nie mam i nie miałam. Ale moim zdaniem to zbędny wydatek 🙂 🙂 🙂
My używaliśmy dwóch krzeseł i powiem ci że jakoś ich stabilność bardziej do mnie przemawia. A teraz przy małej Majce na pewno nie zdecydowałabym się na stojak.


Ja też mam obawy, że stojak nie będzie zbyt stabilny. Ja do tej pory kładłam wanienkę na stoliku komputerowym, ale w międzyczasie stolik się zniszczył (po długim leżakowaniu w garażu) i teraz muszę znaleźć jakąś alternatywę.
A krzesła mam wszystkie tapicerowane 😞
Dlatego mamusie, jeśli któraś z was używała stojaka pod wanienkę (ale takiego klasycznego a nie takiego wielofunkcyjnego z szufladkami) to proszę o opinie.

A może ktoś wykorzystywał dla tych celów deskę do prasowania??? Chociaż chyba to nie najlepszy pomysł - jest za wąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stojaków pod wanienke, to ja też uważam, że są zbędne... aczkolwiek moja szwagierka wspominała, że kupi nam... mówiłam jej, że w sumie jest nam nie potrzebny, no ale uparła się 😉 tak więc mozliwe, że będę "zmuszona" go uzywać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂
U nas dziś deszczowo i chłodno, ale jak dla mnie to lux bo od jakiegoś tygodnia po prostu jest mi non stop duszno i brakuje mi powietrza....

Dziś mam zamiar znaleść ostatecznie ofertę wózeczka i fotelika i wreszcie zamówić. Zastanawiam się jeszcze nad kolorem między czerwonym, a fioletowym....
No imam pytanko bo w naszym Volvo mamy jakiś układ do montowania fotelików i zastanawiam się czy jak zamówię Maksi Cosi fotelik to wiem,że do wózka Jedo pasuje, ale nie wiem co z naszym autem 😞 Orientujecie się może o co w tym mechaniźmie zamontowanym firmowo w aucie chodzi????????

Marta lion mam nadzieję,że z brzusiem po tym wypadku wszystko w porządku??Matko dziewczynki uważajcie na siebie kochane...
Siehankowa w takim razie życzę błyskawicznie mijającego tygodnia w pracy 🙂
Joaneczka ja stojaka nie uwzględniłam w swoich zakupach,może dlatego,że nigdzie nie widziałąm takich stojaczków do wanienek fleksi.
Divianko nie martw się przecież na początku nie musisz mieć wszystkiego, jak nie zdążysz z mebelkami to bobasek przez pierwszy okres pośpi w wózeczku, a jak nie będzie wózeczka a będzie łóżeczko to ze spacerkiem poczekasz troszkę dłużej zresztą U ciebie na działeczce jakbedziesz chciała zrobić swojej maleńkiej spacerek to ubierzesz ją cieplutko i na rączkach na chwilkę na podwóreczko wasze wyniesiesz na rączkach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati zapewne chodzi o system mocowania ISO-FIX 😉

Wszystko zależy od modelu fotelika jaki wybierzesz.
Do ISO-FIXa musisz kupić specjalną bazę i fotelik, który ma opcję montowania do tej bazy.
Jak mi powiesz jaki model wybrałaś to Ci powiem czy ma tą opcję 😉
Tu jest to też opisane:
http://fotelikmaxicosi.pl/category/maxi-cosi-isofix/

My też się zastanawialiśmy nad tą opcją ale koszty nas zniechęciły,
i kupiliśmy fotelik MC City-on jest bez opcji IF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, co do samochodu to być może macie fotele przystosowane do isofixu. Upewnij się czy o to chodzi.
Jeśli tak to ten mechanizm polega na tym, ze można "na stałe" przypiąć fotelik do samochodu - jest to dodatkowe zabezpieczenie dziecka bo trzymają je nie tylko pasy ale również dodatkowe mocowanie fotelika bezpośrednio do fotela.
Jeżeli chciałabyś się na takie rozwiązanie zdecydować to musisz wtedy kupić fotelik z "bazą".
To dość podraża koszty.
Ja osobiście zrezygnowałam z takiego rozwiązania w foteliku dla najmłodszych, ale mam foteliki z isofixem dla starszej córki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Patuś po prostu już tak długo czekałam na wypłatę by móc choć łóżeczko kupić a tu się okazuje że kolejne koszty 😞 i mi się tak smutno zrobiło że znów wszystko na oststnią chwilę będzie, oby mała się szybciej nie urodziła bo chyba z nami będzie spała w łożu małżeńskim, a kompała się pod prysznicem tyle że mu nie mamy brodzika 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):

Jeśli tak to ten mechanizm polega na tym, ze można "na stałe" przypiąć fotelik do samochodu


Tzn "na stałe" przypięta jest baza, a fotelik/nosidełko wypina się z bazy szybko i łatwo,
czyli dziecko wyciąga się z samochodu w nosidełku, nie na rękach 😉


jo-aneczka
ja nie pomogę ze stelażem, my pożyczamy także będę dopiero testować,
znajomi chwalili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...