Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Słoneczka 😉
U mnie w pracy przywitała nas awaria ogrzewania 😉 W najcieplejszych miescach było 16 stopni, ale i tak zostaliśmy. Gorąca herbatka a do niej rogaliczki-moniczki znacznie poprawiły mi nastrój 😉 Teraz niby ma być już cieplej... Oby!
niby ma dość tych mrozów, ale z drugiej strony pomyślcie że te temperatury trochę wymrożą bakterie, chorubska i infekcje i mniej będziemy smarkać na wiosnę ;-)
Miłego dzionka Kobietki życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martha napisał(a):
a ja właśnie szukam w necie jakiegoś ciekawego filmu, tylko coś nic co by przyciagnęło moja uwagę nie mogę znaleźć 😞


Polecam "Czekoladę" - ostatnio czytałam a później oglądałam. To praca domowa na studia, ale była bardzo przyjemna 😉 Książkę w formie niby dziennka czytało sie szybciutko i bardzo przyjemnie. Film inny niż myślałam, ale na prawdę warto obejrzać. Muzyka z filmu - cudo
http://marynasz.wrzuta.pl/audio/7M1FjTeXHx4/chocolat_soundtrack_-_minor_swing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam napisał(a):
martha napisał(a):
a ja właśnie szukam w necie jakiegoś ciekawego filmu, tylko coś nic co by przyciagnęło moja uwagę nie mogę znaleźć 😞


Polecam "Czekoladę" - ostatnio czytałam a później oglądałam. To praca domowa na studia, ale była bardzo przyjemna 😉 Książkę w formie niby dziennka czytało sie szybciutko i bardzo przyjemnie. Film inny niż myślałam, ale na prawdę warto obejrzać. Muzyka z filmu - cudo
http://marynasz.wrzuta.pl/audio/7M1FjTeXHx4/chocolat_soundtrack_-_minor_swing
Też oglądałam. Jak dla mnie również super film 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczęta 🙂
A ja znów mam dziś faze 😞
Kłucie w dolnej części podbrzusza.... 😞 😞 😞 Może któraś z Was ma coś podobnego?
Kurcze poczytałam troche i niektóre dziewczyny mówią,że to objaw skracającej szyjki, a ja przecież mam baaaaaaarzo skróconą..... 🤨 🤨 🤨 🤨
Mam ten szew okrężny i mam nadzieję, że jakoś to wszystko mi pomoże...
Do tej pory cały czas leżała, a dziś troche pofisiowałąm i chciałam zrobić porządki w szafie i chyba to nie był najlepszy pomysł bo zaraz po tym jak się położyłam poczułam te ukłucia.... 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨

Poza tym chciała poruszyć kwestie łożyska przodującego..
Czy orientujecie się może w temacie? Słyszałam,że najlepiej jak jest w tylnej ścianie...
Mam pytanie czy trofoblast to właśnie łożysko? Czy jego położenie może w trakcie ciąży ulec zmianie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi wiecie co 🤔? Majka już tak się przyzwyczaiła do tego, że ja dużo leżę. Że jak tylko wstane na trochę i chcę coś robić, to ona od razu klepie poduszkę i pokazuje mi miejsce na kanapie gdzie mam siadać, albo ciągnie poduszkę za sobą do kuchni, gdzie ja poszłam. Hihi... 😁 😁 😁 Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trofoblast to taka zewnętrzna warstwa kosmówki odpowiedzialna za tworzenie się łożyska. Ona się potem dzieli itp. Z tego co wiem tak jak mówisz najlepiej jak łożysko jest umiejscowione na tylnej ścianie. Jeśli łożysko jest umiejscowione w dolnej części macicy, tuż u ujścia mówi się o tzw łożysku przodującym. Na początku ciąży, takie umiejscowienie łożyska zdarza się stosunkowo często i zazwyczaj nie jest niczym groźnym. Przeważnie, wraz z upływem czasu (kiedy macica rośnie), łożysko przesuwa się ku górze.
Ja tak teraz mam i lekarka kazała mi się nie martwić bo powiedziała, że jest w takim miejscu, że jak macica będzie rosnąć łożysko przesunie się ku górze (czyli na tył macicy).
Sytuacja się normuje zazwyczaj do 20 tygodnia ciąży. Jeśli jednak wtedy łożysko pozostaje przodujące, albo też całkowicie zakrywa ujście szyjki macicy wtedy lekarz zaleca ścisłe leżenie, brak seksu, obserwację krwawień gdyż przodujące łożysko często je powoduje. Zazwyczaj poród jest wtedy przez cesarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 mi na ostatnim usg wyszło, że mam
trofoblast na przedniej ścianie nisko schodzący.
Lekarz powiedział, że w tej chwili jest wszystko w porządku,
nie muszę ani leżeć ani nie mam żadnych zakazów.
Natomiast w przyszłości jest tak jak pisze marta-lion
ale to jeszcze jakieś 5 tyg na ułożenie się odpowiednie-mam nadzieję 🙂

marta-lion słodka ta Twoja córcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki Jak Wam mija dzionek??

U mnie znowu pranie i dalsze mniejsze sprzątanie. Niuńka rano zawieziona do przedszkola.

Naszła mnie dzisiaj ochota na spaghetti już zrobione 🙂 ale kupiłam już gotowy sos i nie bardzo mi pasuje ma jakiś taki słodkawy smak 😠 Jestem trochę na siebie zła, że zachciało mi się kombinować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciąży z Bartkiem miałam łożysko ułożone nisko na przedniej ścianie i lekarz straszył że czeka mnie cesarka,że poród naturalny niemożliwy itd. a tymczasem wraz ze wzrostem macicy łożysko pozostało na przedniej ścianie ale przesunęło się ku górze i wszystko było w porządku i poród był SN...
Teraz łożysko mam na ścianie tylnej więc mam nadzieję że tak do końca zostanie 🙂
Natomiast przy łożysku przodującym tak jak pisała Marta zazwyczaj trzeba leżeć a poród odbywa się przez CC...
Pati123 dajże sobie spokój ze sprzątaniem bo się wszystkie zbierzemy i lańsko dostaniesz 😉,a kiedy masz wizytę żeby sprawdzić szyjkę w razie co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 😁 u mnie od rana dzisiaj szaleństwo - cały czas coś latam i załatwiam, ale mam mały sukcesik bo udało mi się zapisać na warszaty fotografii!!! łu huhuhu 🤪
dziś na obiadek u mnie też spaghetti 🙂 mniam mniam 😜 miłego dnia Dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na obiadek rosół , wczoraj mąż nagotował wieeeelki gar i chyba tydzień będziemy go jeść hihi...
ale zjadłabym coś ostrego hmmm...na przykład burrito 🤪
moje maleństwo fika dziś w brzuszku nad wyraz mocno 🙂 🙂 🙂 hihi fajne uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta Lion dzięki za wyjaśnienie 🙂

Moniczek wizyte mam 8 marca, za dwa i pół tygodnia...Ostatnio byłam w tamtym tygodniu bo też mnie kuło i powiedział, lekarz ,że to jajniki i macica się rozciągają i że z szyjką ok. Od tamtej pory nie kuło, aż do dziś kurze jestem niemal pewna,że przez te pieprzone porządki 🤨 ☺️
Zła jestem na siebie jak nie wiem 🤨 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Po prostu musze leżeć i tyle i ani ruszyć palcem 😞 i tak do porodu.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 mój mąż jak wczoraj zaczęłam narzekać, że nie chce mi się tak ciągle leżeć itp, powiedział mi, że jeszcze kiedyś będę marzyć o tym żeby poleżeć, ale nie będzie na to szans 🥴 Hihi od sierpnia przy dwójce tak małych dzieci i buntowniczej 9-latce może być trudno 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej Pati nie dziwię Ci się - ile można leżeć 😉 ale mimo wszystko zostaw porządki na potem,a tak jak Marta pisze zamarzysz jeszcze o spokojnym leżeniu hihihi....albo o wyspaniu się 😜
A jak Ci się nudzi to zaparz kawę...zaraz przyjeżdżamy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w sumie nie marudze, nie mam do kogo 😞 mąż w pracy do 16 potem zakupy, jak wróci gotowanie obiadu, pranie czy sprzątanie.
Ma chwilę wydechu koło 18, 19 pooglądamy troszke telewizji i idziemy spać...
Właśnie wczoraj mi powiedział,że nigdy mi już tak nie będzie jak teraz.....wiesz na razie nie mamy bobaska, to nasz pierwszy.....
Szkoda mi go bo jemu też za pewne ze wszystkim nie jest łatwo....ma teraz wszystko na swojej głowie...wcześniej jakoś się dzeliliśmy w sumie ja więcej robiłam, ale nie wszystko tak jak on teraz cały czas....
W sumie ostatni rok miałam bardzo intensywny zawodowo, tak dużo pracowałam,że nawet nie wiem kiedy rok minął.....Zapierdzielałam całymi dniami i nocami, to teraz dla równowagi tyle samo odpoczywam .....wbrew pozorom czas szybko leci myślałam,że będzie mi się dłużyło, a tu tylko na początku jak w szpitalu byłam od kiedy wróciłam do domu czas szybko płynie i dobrze....już nie moge się doczekać kopniaczków i kiedy maleństwo będzie z nami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Na prawdę serdecznie zapraszam do mnie 🙂
Mieszkam w świętokrzyskim, właściwie na pograniczu mazowieckiego i świętokrzyskiego.
Jak któraś przypadkiem będzie przejeżdżała serdecznie zapraszam 🙂


Pati ja czasem mijam starachowice w drodzę na podkarpacie 😉 Ta miejscowśc zawsze będzie mi się kojarzyła z jednym - brakiem łazienki na "dworcu" PKS. Kiedy byłam w pierwszej ciązy wracałam z podkarpacia i tak strasznie chciało mi się siusiu a tu nie było gdzie. Kierowca mając opóźnienie jadnak zlitował się i dał mi 5 minutek na potrzebę 😉 W końcu w jakimś sklepiku przydworcowym Pani sie ulitowała 😉 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki
ja dzis nie najlepiej się czuje,boli mnie brzuch.W sumie to tak od wczoraj wieczora.Nie boli mnie podbrzusze tylko raczej do góry.Miałycie może taka przypadłośc??Bo ja sie juz troszke denerwuję.

Marta ty jako doswiadczona mama wiesz jak wygladaja skurcze??I jeszcze na dodatek chcę mi sie jeść,czyli apetyt dopisuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
20 stron do nadrobienia!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 To leprze niż debata. 😁 😁 😁
Kobitki te co biora Luteinę, czy wy tez macie brac dwa razy dziennie po dwie?????????????????? 🤪 🤪 🤪 🤪 i do tego jeszcze Duphaston, to chyba o wiele za duża dawka hormonów jak na moje oko. 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴


Aniolek ja biore luteinę,ale dwa razy dziennie,rano i wieczorem,wczesniej brałam duphaston.Ale moja znajoma jak plamila w ciązy to wiem ,że brała to i to.A ty masz te dwa leki brac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry mamusie. 🙂 Tak, dwa naraz. Nie mam zadnych plamień tylko ta szyjke macicy krótką. I mam brać dwa razy dziennie po dwie luteiny i dwa razy dziennie duphaston, ale nawet sama farmaceutka mi powiedziała, że to troszkę duza dawka. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...