Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kobietki!
Co do:
lewostronnego bólu krocza to może przez spanie częściej na lewym boku?? Dzidziuś poddaje się grawitacji i uciska Tobie jakiś nerw po lewej stronie??

spania od 1 do 6 też tak ostatnio miałam 😉 Mała do 24 rozrubę robiła, potem ja nie mogłam zasnąć i zasypiałam koło 1 a rano pobudka bo jak księżniczka spaliła kalorie dostarczone z kolacją to się śniadania domagała 😉 i było "Matka wstawaj daj coś jeść 😉" ale rzeczywiście wstawałam wyspana 😉

ruchów dziecka
to moja Elizka już mnie wczoraj wkurzała. Wcale nie dawała znaków.... Po obiadku u cioci raz kopnęła na zasadzie masz kopniaka i sie ciesz bo na więcej nie mam ochoty. 😉
Za to wieczorem.... aaaaaaa to wtedy czas na imprezę. Jeszcze jak pojadłam z tatusiem upieczone dla niego ciasto to już w ogóle!! Tak się rozpychała że pod ręką mogłam wyczuć chyba wszystkie części jej ciała (a na pewno ręce i nogi) i dochodzę do wniosku, że się odwróciła na 90% główką do dołu i brzuszkiem do przodu!!!!!!!!!!!!!!!

toreb do wózka śliczna jest ta w kropki co ją Inez pokazywała 😉 Ponieważ nie mam jeszcze wózka to nie myślę o torbie, bo może będzie przy wózku 😉 Pamiętam że przy Julce miałam świetną torbę dołączaną do gazetki. Chyba "Dziecko" dawało taką superową torbę. BYła super ale pożyczyłam siostrze i jest w stanie krytycznym ;(

Ja dziś już zmykam i pewnie nie zajrzę przez weekend. Dziś moje szczęście ma imieniny i urodzinki więc sprzątamy i pieczemy torcik a jutro imprezka i goście 😉 Buziaki i miłego weekendowania!

aaaa... Jola bardzo się cieszę że już lepiej sie czujesz!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEJKU JA JA BYM CHCIAŁA URODZIĆ PRZED TERMINEM. 🤪 🤪

A co do wagi i terminu z USG, to jak moja mama chodziła z moją siostra w ciąży i chciała na wakacje lecieć początkiem lipca (termin miała na 20 sierpnia) to lekarz powiedział, żeby nie ryzykowała bo na jego oko ona już na 100% urodzi środkiem bądź końcem lipca (z racji wagi Julki). A w rzeczywistości wyszło tak, że Jula się urodziła 30 sierpnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
jo-aneczka zamowilam sobie taki sam biustonosz co ty masz 🙂
no i jeszcze jeden nie moglam sie opszec mam nadzieje, ze trafie tylkko z rozmiarem 🙂


Myślę, że będziesz z niego zadowolona. Ja go już eksploatuję od dnia zakupu i jest bardzo wygodny 🙂
Dobrze, że będziesz miała jeszcze inny - bo jeden to za mało.
A zamówiłaś sobie w komplecie z majtkami?

Nie bez majtek 🙂
a drugi taki tylko bialy
http://www.kobieca.eu/biustonosz-do-karmienia-anita-5068.html


Bardzo ładny. W ogóle jak pooglądałam sobie w necie kolekcję Anity to widzę, że ma sporo ładnych modeli.
Jest w czym wybierać. Ja swój kupowałam w sklepie, oprócz tego różowego był jeszcze jeden, ale tamten akurat nie powalił mnie na kolana.
Zobaczymy jak się będzie rozwijać sytuacja z karmieniem, może za parę miesięcy sobie jeszcze coś domówię???
Jola, jak przyjdą do ciebie te biustonosze to daj znać czy obydwa ci pasują i czy mają takie same rozmiary.
No bo czasami jest tak, że co model to ma trochę inny fason i przez to może nie pasować, a kupując w necie tego niestety nie wiemy 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że Dziewczyny tak samo jak ja licza na wcześniejsze porody. Mi tak sie wydaje, że Oliwka wyskoczy początkiem sierpnia, przynajmniej tak w pierwszej połowie 🙂 Kurcze, juz nie moge sie doczekać 😆 😁
A dzisiaj to ja nie wiem co ona tworzy w tym brzuszku. cały mi faluje, podskakuje. Masakra. Chyba cieszy się że wczoraj w końcu tatusia miało przy sobie 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
jo-aneczka, nie wiem jak ja to zrobiłam, ale dopiero teraz zauważyłam, że mamy ten sam termin porodu 😁


Hmm, ja też jakoś dopiero teraz to widzę 😉
Chyba po prostu nie miałyśmy postów obok siebie, he, he.
Ale ja to nie zamierzam rodzić w tym terminie tylko wcześniej 😁 😁 😁

ja bym jednak wolała w terminie 😁 ale mój gin stwierdził, że będzie wcześniej 😜
w poniedziałek mam wizyte, tak więc zobaczymy, co tym razem powie 😉


Ja to się szykuje max na 1 sierpnia, ale myślę, że zaliczę jeszcze lipiec 😉 Najchętniej 14-go 😁

nooo, to 14-już tuz tuz 😁 ja bym chciała chociaz do 1. sierpnia wytrzymać, z uwagi na dodatkowe 2 tyg. macierzyńskiego, no ale to juz ode mnie nie zalezy 😜 chociaz co dziennie powtarzam małemu, żeby wytrzymał chociaz do 1.-ego, to będzie miał 2 tyg. dłużej mamusie przez cały dzień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka a więc tak:
Jak masz zawieszona działalność to jedź do um i ją wznów, weź wpis do ewidencji i jedź do zusu, tam zgłoś działalność z kodem 0510 czyli z kodem który mówi o tym że nie zamierzasz płacić składek 30%, zadeklaruj chęć płacenia składek 60% i zgłoś sie do chorobowego, możesz iść od razu na zwolnienie bo nie masz przerwy 30sto dniowej w ubezpieczeniu chorobowym, ale ja bym Ci radziła zapłacic normalnie jedną składke i te 30 dni przetrzymać nie będzie wtedy zbędnych podejrzeń i kontroli, a po co Ci ona teraz potrzebna, możesz zadeklarować wyższą podstawę, jeśli chcesz dostawać wyższe świadczenie, ale wiadomo to już na swoje ryzyko, może nikt sie nie bedzie czepiał ale nigdy nic nie wiadomo. Po miesiącu mozesz isc na zwolnienie, spokojnie sobie urodzić i otrzymasz zasiłek macierzyński, a potem możesz działalność zlikwidować. Aha i jeszcze nie zapomnij o urzedzie skarbowym , ale tam Ci nie pomogę bo jestem zielona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój M. właśnie przysłał mi mms-a z rozłożonym łóżeczkiem 🤪 jest takie idealne 😁 i tak idealnie pasuje do naszej nowej sypialni 😁 brakuje tylko poscieli i karuzelki 😜 ale to dopiero jak się wprowadzimy 🙂 już nie moge się doczekać 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bylam na usg w srode i moja mala wazy 1900gram. Termin mi wyszedl na 6 a z miesiaczki mam 18. Zobaczymy jak to bedzie.
ja mam coraz wieksze problemy z dretwiueniem rak w nocy dzis budzilam sie co 10 min i nie czulam rak do lokcia. Wczesniej dretwialy mi palce ale budzilam sie ze 4 razy w nocy. Zmienilam pozycje do spania bo myslalam ze to od kregoslupa ale nie wiem czy nie musze sie wybrac do neurologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Ale u nas urwanie chmury!!! Taka pogoda nie nastraja pozytywnie 😞 A mnie znowu coś brzuszek pobolewa 😞


A czy oby nie przeforsowałaś się ostatnio? A może z mężem za bardzo pofisiowałaś... Najlepiej weż no spe i staraj sie dużo leżeć.To zawsze pomaga. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas tez pada, parę razy porządnie grzmotło a teraz juz tylko deszczyk. Mógłby przestac padac tak na 20 min bo muszę do sklepu 😜 A potem to może padac i padac, bo Krzysiu skończy szybciej pracę 😜 😜 😜 😜
Siehankowa pochwal się łóżeczkiem 🙂
A ja się własnie dowiedziałam, że materac (GPK), dwa komplety pościeli i prześcieradło dostaniemy od znajomych. Niby fajnie ale nie wiem czy i tak nie kupic nowego, bo uzywana posciel jakos do mnie nie przemawia a materacyk sama nie wiem 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Ale u nas urwanie chmury!!! Taka pogoda nie nastraja pozytywnie 😞 A mnie znowu coś brzuszek pobolewa 😞


A czy oby nie przeforsowałaś się ostatnio? A może z mężem za bardzo pofisiowałaś... Najlepiej weż no spe i staraj sie dużo leżeć.To zawsze pomaga. 😉


Pati123 i tu mnie masz 🥴 🙃 ale to było silniejsze od nas heh 🙂 Tęsknota robi swoje. Wiesz teraz próbuję leżeć ale ta bezczynność jakoś mi nie wychodzi. Nie jestem przyzwyczajona do takiego nic nie robienia. Tym bardziej, że Kuba mi na to nie pozwala. Łyknęłam no-spę i magnez i mam nadzieje, że mi przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Pati123 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Ale u nas urwanie chmury!!! Taka pogoda nie nastraja pozytywnie 😞 A mnie znowu coś brzuszek pobolewa 😞


A czy oby nie przeforsowałaś się ostatnio? A może z mężem za bardzo pofisiowałaś... Najlepiej weż no spe i staraj sie dużo leżeć.To zawsze pomaga. 😉


Pati123 i tu mnie masz 🥴 🙃 ale to było silniejsze od nas heh 🙂 Tęsknota robi swoje. Wiesz teraz próbuję leżeć ale ta bezczynność jakoś mi nie wychodzi. Nie jestem przyzwyczajona do takiego nic nie robienia. Tym bardziej, że Kuba mi na to nie pozwala. Łyknęłam no-spę i magnez i mam nadzieje, że mi przejdzie.


Czyli przyczyna znaleziona to nie masz się co martwić, a ze swojej strony mogę poradzić, abyście sobie już teraz nie pozwalali tylko wytrzymaj do tego 38 tygodnia i potem hulaj dusza to i Wy po krótkim poście będziecie bardziej spragnieni, a i pomoże to zapewne przy porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Siehankowa pochwal się łóżeczkiem 🙂
A ja się własnie dowiedziałam, że materac (GPK), dwa komplety pościeli i prześcieradło dostaniemy od znajomych. Niby fajnie ale nie wiem czy i tak nie kupic nowego, bo uzywana posciel jakos do mnie nie przemawia a materacyk sama nie wiem 🥴 🥴 🥴

Aniołek, jak wrócę do domu, to sie pochwalę, bo teraz nie mam jak przerzucic fotki z tel. na kompa-bo w pracy jeszcze jestem 🙂
co do uzywanych rzeczy, to w sumie zalezy co to za znajomi 😉 bo jezeli znacie się bardzo dobrze i wiesz, że czyścioszki z nich, to w sumie ja nie miałabym oporów 😉 ale w innym przypadku, to bym sie nie zdecydowała ... nasi znajomi chcieli sprzedać nam za "wg nich niewielką cene" łóżeczko z szufladą i materacem - na poczatku pomyślałam "czemu nie"? ale pózniej jak usłyszałam, że oni swojego małego nie kąpali przez ok. 6 miesięcy, bo bał sie wody i tylko chusteczkami go wycierali 😮 , to od razu podziekowaliśmy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...