Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

agapurka no faktycznie duuuży by był jak teraz 3 kg już ma. Mój waży 2300 w 35 tygodniu. Z kalkulatora Magdy o 200 g za mało ale oni to zazwyczaj w przybliżeniu podają.
Co do imion to ja już muszę zostawić Wiktor bo nie potrafię mówić do brzuszka inaczej. Czasami się zastanawiałam czy może jakoś inaczej będzie synek się nazywał ale już nie potrafię. Jakoś mi głupio jak mówię do brzusia np. Sebastianek to nawet mnie nie kopie a jak mówię Wiktor to wydaje mi się że od razu się ożywia. Cała rodzina z resztą mówi już że Wiktorek się urodzi więc zmiana nie wchodzi w grę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika Ty się ciesz, mi już nogi od dawna mąż musi umyć bo sama bym nie dała rady. Moja sąsiadka jak była w ciąży to miała taki mały brzuch że jak bluzkę luźną nosiła to nie było nic widać - nie pytałam bo myślałam że poroniła a tu nagle dzidziuś i się okazało ze taką urodę po prostu miała że dzidzia jej się schowała i nie wypchnęła brzuszka tylko jakoś wewnątrz się usadowiła. Tak więc bez stresu, jak czujesz bobasa i lekarz mówi że zdrowo rośnie to najważniejsze. Przynajmniej rozstępów nie dostaniesz 🙂 🙂 mi już wyskakują na biodrach. 🙂 🙂
Wracam do wyrka bo mamy dzis małego gościa 🙂 🙂 bajkę ściągnęłam z kompa i lecimy ogladac 🙂 papapap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
andzelika tak jak karolcia pisze! ciesz sie z malego brzuszka! ja mimo ze uwielbiam swoj to czasem ciezko najprostsze czynnosci wykonac...a rozstepow bardzo dlugo nie mialam i doslownie z dnia na dzien caly dol brzucha mi potrzaskal... od 6 tyg smarowalam kremowalam itp. ale to nic nie dalo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nasze łóżeczko 😁 sypialnia jeszcze nie skończona, wiec przymknijcie oko na to co sie dzieje dookoła 😉 łóżeczko w kolorze Teak, sypialnia w kolorze brzoskwiniowo brązowym, czego na zdjęciu w ogóle nie widac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
andzelika tak jak karolcia pisze! ciesz sie z malego brzuszka! ja mimo ze uwielbiam swoj to czasem ciezko najprostsze czynnosci wykonac...a rozstepow bardzo dlugo nie mialam i doslownie z dnia na dzien caly dol brzucha mi potrzaskal... od 6 tyg smarowalam kremowalam itp. ale to nic nie dalo 🥴


Ja też już nie mam siły do rozstępów...Kurde smaruje się co dzień w 4 miesiącu wyskoczyły mi na biodrach,wewnątrz ud, piersaich, spokój był a traz brzuch mi atakują 😮 😮 😮 😮
Pierdolca można dostać żadne kremy czy to Mustella czy inne z wyższej półki też nie daja rady 😠 teraz smaruje znów Perfekta mama na już istniejące,żebym nie miała do siebie żalu że nie próbowałąm ich likwidować...Teraz to pierdo............. ważne dla mnie teraz jest maleństwo, ale wiem,że po ciąży ciężko z nimi będzie egzystować 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
a to nasze łóżeczko 😁 sypialnia jeszcze nie skończona, wiec przymknijcie oko na to co sie dzieje dookoła 😉 łóżeczko w kolorze Teak, sypialnia w kolorze brzoskwiniowo brązowym, czego na zdjęciu w ogóle nie widac 😁


Lux !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ja tez sie obawiam rozstepów 🤨 na razie odpukać nie mam żadnego, ale moja koleżanka dostała pełno w 36 tyg. ciązy - juz sie cieszyła, że ją oszczędziły ... a tu dupa ... 😲

dobra brzuszki, ja spadam na mieszkanko - ocenic na zywo jak wygląda łóżeczko 🤪 i jeszcze meble kuchenne, bo mój M. tez dzisiaj złozył 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati ja tez mam pełno .. na tzw. boczkach wewnatrz ud i na srodku tez na brzuszku tylko takie swiecace... mi mustella tez nie pomaga ;/ ... najbardziej pomogla mi Evelina na rozstepy 🙂 robia sie duzo jasniejsze 🙂 tylko nie uzywaj na brzuszek ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh doczytałam 🥴 🥴 🥴

Dziewczynki śliczne brzusie 🙂 🙂 🙂

Siehankowa łóżeczko cudne 🙂

Agapurka synek niemały, no ale to mężczyzna w końcu 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa, Ksawery będzie miał śliczny pokoik. Kolorów ścian rzeczywiście nie widać (brązowo- brzoskwiniowe, hmmmm, ładne), ale widzę je oczami wyobraźni 🙂

Andżelika, ty się nie zastanawiaj nawet nad rozmiarami brzucha. To bardzo indywidualna sprawa. Podobno to wiele zależy od siły mięśni brzucha a ty to jeszcze bardzo młodziutka jesteś, więc mięśnie masz w sile wieku 🙂 🙂 🙂
A może po prostu taka twoja uroda, że wszystkie wnętrzności upchnęły ci się ciaśniutko gdzieś pod płucami, i maluszek nie potrzebuje wieeeelgachnego brzucha, żeby przeżyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po małej kolacyjce, Gabi wykąpana tak wcześnie bo dzisiaj mycie głowy 😁 😜

Andzelika, Paninka, Aniołek cudne brzusie 🙂

Siehankowa piękne się prezentuje łóżeczko.

Dostałam dzisiaj ciuszki dla małej idę zobaczyć co tam wogóle jest bo nie miałam czasu zajrzeć A wieczorkiem jak się wykąpię to normalnie "se" Karmi walne! taka mnie chęć naszła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozstępów to ja też u siebie dużo zauważyłam 😞 😞 😞 😞 na brzuchu i o zgrozo na udach 😮 😮 😲 Z Gabi miałam tylko kilka rozstępików które po ciąży bardzo zjaśniały i mało widoczne były
A pupę mam calutką w celulicie 😞 wyglądam jak pomarszczona pomarańcza 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz jestesmy z kilogramami slodyczy. 🙂 Najgorsze jest to że jak weszlam do domku to zachcialo mi się truskawek ze smietaną, ale na szczęście wszystko w domku jest 😜 😜 😜 😜

Ja jak na razie mam kilka rozstępów pod piersiami a tak odpukać nic nigdzie indziej 😁 za to celulit nadrabia wszelkie zaleglosci 😲 😲 😲 Tak jak Daniela napisała ja tez wyglądam jak pomarszczona pomarańcza 😠 😠 😠 😠

Siehankowa łóżeczko słodziutkie zwłaszcza motyw misia. mam taki sam na kocyku dla Oliwki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey dziewczyny. Ja rodzę we wrześniu.ale u wrześnióweczek nie można się z nikim dogadać. zadasz pytanie to nawet ci nie odpowiedzą. ponieważ wszystkie się tam znają i rozmawiają tylko między sobą. mam pytanie. w jakim tygodniu dzidzie wam się przekręciły do porodu? z góry dziękuje za odpowiedz. Trzymajcie się cieplutko. 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
hey dziewczyny. Ja rodzę we wrześniu.ale u wrześnióweczek nie można się z nikim dogadać. zadasz pytanie to nawet ci nie odpowiedzą. ponieważ wszystkie się tam znają i rozmawiają tylko między sobą. mam pytanie. w jakim tygodniu dzidzie wam się przekręciły do porodu? z góry dziękuje za odpowiedz. Trzymajcie się cieplutko. 😘 😘


Witaj MamaSandra. Ja jak byłam na wizycie w 26tc to Oliwka juz byla główka do dołu, ale lekarz powiedział, że jeszcze może się przekręcić bo ma duzo miejsca. Jednak jak byłam w 31tc to jej pozycja pozostała bez zmian czyli dość szybko ułożyła się do dołu główką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra u mnie to w obecnym 34 tygodniu mały gotowy do startu jest... 🙂

Laski, wg. tej srony co można sprawdzić wg. tygodnia wage i miare płodu to mój Fifi powinien mierzyć 33cm i ważyć 2,5kg... to ja już nic nie kumam...Wszystko przez to,że ten mój lekarz to do wylewnych nie nalezy..A mamy po niedawnych wizytach na kiedy macie nowy termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym tygodniu dziecko układa się w takiej pozycji, w jakiej będzie się rodziło? Czy nawet gdy lekarz stwierdza ułożenie główkowe, jest możliwe, że przed porodem dziecko obróci się inaczej?

Zwykle w okolicach 32. tygodnia ciąży główka dziecka jest już na dole i raczej tak pozostaje aż do porodu. Ponieważ jest najcięższą częścią ciała dziecka, trudno, by nie poddawała się działaniu grawitacji. Zdarza się oczywiście, że dziecko ma jakiś ważny powód (dla nas nieznany), dla którego pozostaje główką do góry. Ale ma ciągle jeszcze szansę obrócić się ku dołowi, nawet tuż przed porodem, szczególnie jeśli dziecko jest małe, wód płodowych jest odpowiednio dużo, a pośladki dziecka nie weszły jeszcze w miednicę kostną kobiety. Częściej takie późne obroty mają miejsce u kobiet rodzących kolejny raz. Oczywiście im dziecko bardziej rośnie i ma mniej przestrzeni w macicy, tym szanse na prawidłowy obrót główką ku dołowi są mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...