Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Eleeza napisał(a):
Mapa ja z aptecznych zakupów to jeszcze mam gaziki i gaziki jałowe oraz sól fizjologiczną do przemywania oczek 🙂


OOOo i to też bardzo fajna sprawa, również polecam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Mapa ja też się wybieram do apteki, po kubeczek na mocz 🤪 😁 😁 hehe. Ale chcę zobaczyć czy mają eozynę bądź antyseptyk do pępuszka, bo czytałam że lepiej tym niż spirytusem bo podrażnia skórę. 🤨


Andżelika ja do pępuszka dla dzidzi polecam Ci leko saszetki albo taki płyn do psikania octenisept, którego możesz też używać do psikania na rany po cięciu krocza. Sama go używałam po porodzie z Kubą i wygoił bardzo ładnie i szybko.

Dzięki Madzia 😘 Tego się używa po przemyciu wodą z mydłem? Tak czytałam w M jak mama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Laseczki 🙂
U nas tez dzisiaj suuuper chłodno i pochmurno 😁 😁 😁 😁, choc chciałam nastawic drugie pranie a tu jeszcze pierwsze nie wyschło 🤔 🤔 🤔
Divianka no to sie nieźle wczoraj napracowałaś, ale pewnie Wasz domek juz coraz bardziej przypomina domek 😉 😉 😉 😉
Dzieki dziewczynki za dobre słowa. 🙂 Dzisiaj ide posłuchac moja niunie to jeszcze bardziej utwierdze sie w tym ze u niej wszystko oki 😁 😁 😁 😁 😁
A ja ostatnio doszłam do wniosku, że przewijaka nie będe kupowac bo w sumie jest mi zbędny. Mam duże łóżko które jest non stop rozłożone więc damy radę 😉 😉 😉 😉
Patusia dobrze, że brzuszek Ci puścił. ja to czasami się zastanawiam czy twardnieje mi bo cos sie dzieje, czy poprostu niunia się wierci i tak mi go napina 🥴
Ciekawe jak tam Anusi Marcelek???? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Mapa ja też się wybieram do apteki, po kubeczek na mocz 🤪 😁 😁 hehe. Ale chcę zobaczyć czy mają eozynę bądź antyseptyk do pępuszka, bo czytałam że lepiej tym niż spirytusem bo podrażnia skórę. 🤨


Andżelika ja do pępuszka dla dzidzi polecam Ci leko saszetki albo taki płyn do psikania octenisept, którego możesz też używać do psikania na rany po cięciu krocza. Sama go używałam po porodzie z Kubą i wygoił bardzo ładnie i szybko.

Dzięki Madzia 😘 Tego się używa po przemyciu wodą z mydłem? Tak czytałam w M jak mama.


Wiesz ja też teraz słyszałam, że polecają przemywać tylko wodą z szarym mydłem ale ja jakoś i tak będę używać tych leko saszetek i tego płyny octenisept, już to mam bo mama mi przyniosła z apteki. Poprostu używałam je i uważam że są bardzo dobre. A i pępuszek bardzo szybko odpadł i się wygoił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Mapa ja też się wybieram do apteki, po kubeczek na mocz 🤪 😁 😁 hehe. Ale chcę zobaczyć czy mają eozynę bądź antyseptyk do pępuszka, bo czytałam że lepiej tym niż spirytusem bo podrażnia skórę. 🤨


Andżelika ja do pępuszka dla dzidzi polecam Ci leko saszetki albo taki płyn do psikania octenisept, którego możesz też używać do psikania na rany po cięciu krocza. Sama go używałam po porodzie z Kubą i wygoił bardzo ładnie i szybko.

Dzięki Madzia 😘 Tego się używa po przemyciu wodą z mydłem? Tak czytałam w M jak mama.


Wiesz ja też teraz słyszałam, że polecają przemywać tylko wodą z szarym mydłem ale ja jakoś i tak będę używać tych leko saszetek i tego płyny octenisept, już to mam bo mama mi przyniosła z apteki. Poprostu używałam je i uważam że są bardzo dobre. A i pępuszek bardzo szybko odpadł i się wygoił.

To nie będę kombinować i też tak zrobię 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Mapa ja też się wybieram do apteki, po kubeczek na mocz 🤪 😁 😁 hehe. Ale chcę zobaczyć czy mają eozynę bądź antyseptyk do pępuszka, bo czytałam że lepiej tym niż spirytusem bo podrażnia skórę. 🤨


Andżelika ja do pępuszka dla dzidzi polecam Ci leko saszetki albo taki płyn do psikania octenisept, którego możesz też używać do psikania na rany po cięciu krocza. Sama go używałam po porodzie z Kubą i wygoił bardzo ładnie i szybko.

Dzięki Madzia 😘 Tego się używa po przemyciu wodą z mydłem? Tak czytałam w M jak mama.


Wiesz ja też teraz słyszałam, że polecają przemywać tylko wodą z szarym mydłem ale ja jakoś i tak będę używać tych leko saszetek i tego płyny octenisept, już to mam bo mama mi przyniosła z apteki. Poprostu używałam je i uważam że są bardzo dobre. A i pępuszek bardzo szybko odpadł i się wygoił.

To nie będę kombinować i też tak zrobię 🙂 🙂


Cieszę się, że mogłam Ci pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
Eleeza a ile kosztuje przesyłka na Halensie??


12,50 zł niezależnie od ilości zamówionych rzeczy. Czasem zdarza się, że wysyłają w kilku paczkach, ale koszt jest zawsze jeden 🙂
Miewają też promocję i wysyłka jest gratis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
k8_online napisał(a):
Eleeza a ile kosztuje przesyłka na Halensie??


12,50 zł niezależnie od ilości zamówionych rzeczy. Czasem zdarza się, że wysyłają w kilku paczkach, ale koszt jest zawsze jeden 🙂
Miewają też promocję i wysyłka jest gratis 🙂 [/quote

Dajcie linka do tej stronki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Eleeza napisał(a):
k8_online napisał(a):
Eleeza a ile kosztuje przesyłka na Halensie??


12,50 zł niezależnie od ilości zamówionych rzeczy. Czasem zdarza się, że wysyłają w kilku paczkach, ale koszt jest zawsze jeden 🙂
Miewają też promocję i wysyłka jest gratis 🙂 [/quote

Dajcie linka do tej stronki 🙂


http://www.halens.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
superowo! dzieki bardzo 😘

powiedzcie proszę bo nie pamietam czy poruszałyśmy juz ten temat - co sądzicie o zastosowaniu tego żelu podczas porodu...??? http://www.dianatal.eu/poland/vaginal-birth.html


Nam położna w Szkole Rodzenia powiedziała, że jest to zwyczajne naciąganie ciężarówek 😞 Dostała kilka opakowań od producenta i przetestowała go z kilkoma rodzącymi. Podobno wielka ściema, ma skład identyczny z żelem do ktg i usg!!!! Położna powiedziała, że i tak większość doświadczonych położnych przy wytaczaniu główki bierze na rękawiczkę trochę żelu do ktg i efekt jest taki sam. Podobno lepiej kupić sobie w aptece parafinę za 5 zł i efekt będzie taki sam albo i lepszy. I prawie 500 zł w kieszeni 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k8_online napisał(a):
Parafinę?????????? 😲 naprawdę - i to też może pomóc? a szpitalu zgadzają się na stosowanie takich trików?? 😮


To są słowa położnej z 20letnim doświadczeniem w szpitalu klinicznym, więc chyba kobieta wie co mówi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza a Ty często zamawiasz z tego linku? Jak z jakością ubran? Mi sie ten sweterek spodobał http://www.halens.pl/nws/halens/produkty_wg_katalogow/halens/halens_sales/Moda_damska/FH_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/halens-Sweter__m398394.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas w ogródku własnie stoi pralka bo przyjachała, teraz trzymajcie kciuki by do wieczora deszczu nie było jak mąż wróci z pracy to wtaszczy.

Wkurzyłam się też na pracę, no bo na zwolnieniu już od miesiąca jestem, ale jakby co to zawsze można było do mnie pisac ja wspierałam pomagałam itp. więc będąc jeszcze w pracy napisałam projekt na dofinansowanie, była okazja by 2 koleżanki z pracy mogły więcej zarobić przez wakacje no bo ja wiedziałam że i tak z tego nie skorzystam. Dostaną pieniądze za to co i teraz robią może 1 szkolenie dodatkowo będą musiały zorganizować. No i poszłam na to zwolnienie ale tym się zajmowałam kontaktowałam się itp. no ale w końcu stwierdziłam że skoro ja jestem na zwolnieniu a i tak nic z tego nie mam to że może one same by się tym zajęły więc im zaczęłam przesyłać maile dotyczące tego i co się okazało że nie zrobiły tego co trzeba bo myślały że ja to zrobiłam ze zwolnienia i zdziwione że nikt do nich nic nie napisał.
Szlak mnie trafia bo co ja mam na zwolnieniu pracować a one mają za to kase wziąć? Ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...