Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny wracając do wózków co powiecie na ten? jest z TAKO http://allegro.pl/5w1-wozek-tako-jumper-2011-14-x-gratis-wzory-2011-i1473375202.html czy miałyście okazję nim jechać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka Kobietki!
Ja dziś naleśniczki zjadłam na śniadanie 😉 Późne śniadanie z mężusiem i w dodatku w łóżku - czyli to co lubię najbardziej 😉 Naleśniki przygotowałam wczoraj były z farszem (kurczak, pieczarki cebula zioła ketchup i oczywiście żółty ser) a po odsmażeniu dziś rano polałam je sosem paprykowo-pomidorowo-czosnkowym 😉
Potem poszłam na ten egzamin... napisałam, ale czy to co autor pytania miał na myśli to się okaże za tydzień bo już powinny być wyniki. Tydzień czekania 🥴 na odpowiedź czy mam rok w plecy czy może jednak streszczać się z tą magisterką. Tak czy siak w czwartek jadę do Poznania na ważne dla mnie spotkanie dotyczące mojej pracy magisterskiej!

W Warszawie dziś zimno mokro i wietrznie. Nie wiem czy mnie przewiało, czy to stres egzaminowy puścił ale bolą mnie mięśnie i jestem dętka ;( Muszę się wyspać!!!!!!!!

Daniela zauważyłam, że jesteśmy na tym samym etapie i ja też mam wizytę 18 😁 😁 😁 😁
Zastanawiam się czy to już byłoby połówkowe USG, ale chyba za wcześnie.

Słodkich snów!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela zauważyłam, że jesteśmy na tym samym etapie i ja też mam wizytę 18 😁 😁 😁 😁
Zastanawiam się czy to już byłoby połówkowe USG, ale chyba za wcześnie.

Karolcia z moich obliczeń wynika że 20tc zacznie się 6.04 i od tego czasu do chyba 24tc robi się połówkowe. Mam nadzieję że wynik egz będzie pozytywny 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
dziewczyny wracając do wózków co powiecie na ten? jest z TAKO http://allegro.pl/5w1-wozek-tako-jumper-2011-14-x-gratis-wzory-2011-i1473375202.html czy miałyście okazję nim jechać??
Daniela co do tego wózka dokładnie nim nie jeździłam, ktoś tu o nim pisał, ale nie pmiętam kto. Ja jeździłam JEDO FYN 4DS. Z budowy jest bardzo podobny. Mi jeździło się nim ok. Gondola duża, wygodna, podnoszone oparcie gondoli, regulowana wysokość rączki, kosz na zakupy spory. Ale powiem Ci że dziś już się na niego nie zdecyduję. Nie dlatego, ze coś z nim było nie tak, tylko uważam że nie było warto. Majka pojeździła w nim pół roku, spacerówki nawet nie rozpakowałam. A jak wiesz cena tego wózka też jest nie mała.
Co do wózka o którym ty piszesz nie wiem tylko jaką ma amortyzację, bo tego na zasadzie podobieństw nie mogę ocenić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wózków to się nie wypowiadałam, ale... dla Zosia wózek dostaliśmy a Julce kupiliśmy już jak się urodziła. Dlatego na razie nie myślę o bryce 😉 Znajoma siostry będzie chciała jakiś wielofunkcyjny sprzedać i nam proponowała, ale się zastanowimy... Julce kupiliśmy wózek marki Atlantic z BabyDesign http://www.bobasimy.pl/asortyment_s.php?action=wozki&action2=Babydesign Naprawdę godny polecenia!
Był bardzo fajny, duży, zwrotny, poręczny, ale niestety troszkę ciężki ;( To jedyny jego minus. Wnoszenie go na drugie piętro było bardzo dużym problemem. Teraz moim głównym argumentem na wózek jest waga!!!!!!!!!! A co do reszty to się zobaczy w sierpniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam napisał(a):
Moja mama w ogóle ostatnio przedstawia mi argumenty za tym żeby wózka nie kupować, ale powiedziałam jej że ni wyobrażam sobie funkcjonowania bez wózka 😉
Nie no na trochę się przydaje 🙂 🙂 🙂 Zresztą ja muszę, jest jeszcze Majeczka.

DOBRANOC MAMUSIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie
Ja wczoraj znów miałam fazę,tym razem dla odmiany zgaga mnie tak umordowała, że szok 😞
Jak dobrze że ta wizyta już we wtorek mam nadzieję,że lekarz poradzi coś na nią...
Zersztą planowo jestem umówiona na kilkudniowy pobyt w szpitalu chce mi zrobić badania i poobserwować więc zapewne sobie personel medyczny z moimi dolegliwościami poradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny 🙂

U nas piękne słoneczko świeci jednak za ciepło nie jest 🤢

My już po śniadanku-jajeczniczka a teraz biorę się do pracy.Wiem że niedziela i powinno się wypoczywać ale jak się mieszka i pracuje w jednym miejscu to wiecznie jest coś do zrobienia 🥴

No to lecę, później do Was zajrzę.

Miłego dnia brzuszki

PS. Pati biedaczko trzymaj się. Tak czytam i czytam to Ty zamiast się cieszyć obecnym stanem to non stop coś cię morduje 😞 Ale jak już będziesz trzymać dzidzie to o wszystkich dolegliwościach zapomnisz 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki !!!
Pati tzn, że we wtorek idziesz do szpitala?
Ja mam wizytę w czwartek, ale sama już nie mogę wytrzymać. Tyle czasu, jeszcze w czwartek dopiero wieczorem ufff...
Co do zgagi, to już taki urok ciąży. Niby najlepszym sposobem na zgagę jest zmiana diety na lekko strawną. Ale ja ci powiem, że z Majką miałam masakryczną zgagę bez względu na to co jadłam. Nie znalazłam na nią sposobu. A na żadne farmaceutyczne rzeczy (tabletki czy płyny) się nie zdecydowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
dziewczyny wracając do wózków co powiecie na ten? jest z TAKO http://allegro.pl/5w1-wozek-tako-jumper-2011-14-x-gratis-wzory-2011-i1473375202.html czy miałyście okazję nim jechać??

Daniela, moja siostra ma dla swojej córci bardzo podobny - mozliwe nawet że z tej samej firmy... i wozeczek jest naprawdę świetny... Siostra chwali sobie... A musze dodać, że nie ma dnia, żeby z małą nie poszła na spacer, i to nie krótki, bo robi po kilka km dziennie 😁 bo do samego przedszkola, do którego chodzi jej starszy synek, ma 3km w jedną stronę, a zawsze chodzą na nogach 🙂 tak więc póki co, Oliwka ma 6miesięcy i wózek od pierwszych dni się sprawdza w każdych warunkach pogodowych oraz terenach wiejsko - miejskich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta lion we wtorek po 16 mam wizyte i lekarz ma mi dać skierowanie do szpitala. Chyba od razu we wtorek pójdę,żeby szybciej zleciało...Mam nadzieję,że wszystko będzie ok. Co do zgagi i zmiany diety ja po wszystkim co jem mam tą pierdzieloną zgagę 😞 Na migdały już nie mogę patrze 😞 😞 😞

Danielamasz rację jak by tak poczytać moje wywyodu to bez przewy marudzenie i narzekanie, smutki i obawy 😞 Do tej pory wszyscy moi znajomi mówili o mnie wulkan energi i urodzona niepoprawna optymistka, a teraz......
Masz racje pewno jak bobas będzie poprawi mi się na razie tomam wrażenie popadać w jakąś dziwną mini załamkę, to ciągłe leżenir kolejny miesiąc wyprowadza mnie z równowagi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byscie mogły to napiszcie jakie materace dla dzieci są najlepsze. Mi w sklepie mówili że kokos-pianka-kokos ale nie wiem czy wierzyć. Moze doświadczone mamy pomogą 🙂
Na zgagę - mleko, jogurty, rzuć kminek. U mnie najlepiej mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Jak byscie mogły to napiszcie jakie materace dla dzieci są najlepsze. Mi w sklepie mówili że kokos-pianka-kokos ale nie wiem czy wierzyć. Moze doświadczone mamy pomogą 🙂
Na zgagę - mleko, jogurty, rzuć kminek. U mnie najlepiej mleko.


Ja słyszałam, że kokos-pianka-gryka. W sumie moja córka na początku spała na piankowym w łóżeczku. Później tak koło 2lat kupiliśmy jej "kubusiowe łózko" i zmieniliśmy materac na kokos-pianka-gryka. Może marta-lion się lepiej orientuje albo moniczek
Ja lóżeczko mam jeszcze po córce jedyna rzecz jaka się uchowała 😁 😁 😁 więc kupować nie będę. Tylko wypełnienie i pościel kupię bo nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Marta- lion fajne sa te wozki jedo. Nie orientujesz sie czy sa wszystkie na rownych kolach. Jak juz pisalam podobaja mi sie wszytskie kola tej samej wielkosci.Plusem jest to, ze sa pompowane.
Evelina ten o którym pisałam kiedyś ma jednakowe kółka i pompowane, nie są skrętne, ale powiem ci że w tym momencie nie uznaję tego za niezbędne. Tutaj podaje Ci link Jedo Bartatina. Jest opcja na wahaczach i na paskach. Ja wolę na wahaczach, na paskach jak dla mnie za bardzo się buja.

Co do łóżeczka i materaca. Ja mam takie Radek III, z szufladą. Ale powiem wam, że ta szuflada jakoś za bardzo się nie przydaje. U takiego maluszka i tak nie chowam pościeli, bo w dzień przebywamy w salonie, gdzie Majka spała najpierw na kanapie, a potem jak była większa w kojcu. Potem chowaliśmy do tej szuflady pampersy itp. Ale znowu jaki trzeba by mieć zapas tych pampersów. Także teraz stoi prawie pusta i w sumie kurz się w niej zbiera,a szuflada to +100zł do ceny łóżeczka. Materac mam kokos-pianka-gryka, też mi go polecono. Teraz muszę kupić drugie łóżeczko, bo Majka jeszcze w swoim pewnie pośpi długo. Kupie takie same, tylko bez szuflady.

Daniela podaj jakiś link do tego "kubusiowego łóżeczka". Może dla Majki by było ok. Chociaż ona tak się wierci, że boję się że z każdego spadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion Ten ze zdjęcia buja się na wszystkie strony, a chyba balerina tylko przód i tył. Tak mi sie wydaje. Proszę napiszcie coś o tych materacach. 🙂
Ciekawa jestem jak z tą gryką jest i czy z piankowym się coś nie dzieje.Nie znam się zupełnie na tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
marta-lion Ten ze zdjęcia buja się na wszystkie strony, a chyba balerina tylko przód i tył. Tak mi sie wydaje. Proszę napiszcie coś o tych materacach. 🙂
Ciekawa jestem jak z tą gryką jest i czy z piankowym się coś nie dzieje.Nie znam się zupełnie na tym 🙂
Ja wiem, ale tam jest opcja że możesz wybrać na wahaczach. te na zdjęciach są na paskach. Zobacz tu Jedo Bartatina 500zł, nawet się nad nim zastanawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszi!
Od rana mam zgagę... więc łączę się "w bólach" z Pati! Od razu poszłam po colę i trochę ustało.
Za to mój mąz mnie dziś urządził. aprosił kolegę z dziewczyną na obiad do nas. Następnie pojechał z moim tatą załatwiać sprawy działkowe ( kupujemy działkę jak się uda) a mnie zostawił z bałaganem dziećmi i zamówieniem na obiad. 😠 😠 😠 😠 😠
Zdziwiony był że jestem zła!! 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-lion to jest "kubusiowe łóżeczko" http://allegro.pl/lozko-lozeczko-disney-kubus-puchatek-materac-10-i1471716602.html moja mała spała w nim od około 2lat i nie bój się dzidzia nie wypadnie moja Gabi też ma tendencje do rzucania 😁 😁 😁 i rozwalania się po całym łóżku.
Tam są takie ochronne barierki. Ja osobiście sobie to łóżeczko chwale. Córka spała w nim do 4lat mogła by i do 5ciu ale mąż twierdził, że należy jej kupić "normalne" łóżko bo to za małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...