Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

marta-lion Ze szpinakiem i fetą - bosko !!!!! Napewno to wypróbuję.
Łóżko z żyrafą jest śliczne, widziałam na żywo w różnych sklepach i mogę powiedzieć że wydaje się solidne. Sama bym takie kupiła, ale także moje ustawienie pokoju nie pasuje, żyrafa z jednej strony by patrzyła na ścianę a z drugiej na kanapę. Też będziemy mieli zwyczajne łóżeczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

existence napisał(a):
marta-lion napisał(a):
existence napisał(a):
Dziewczyny, podrzućcie jakiś ciekawy przepis na naleśniki (ale nie na słodko).
Dzidziuś domaga się czegoś innego a nie mam pomysłu na obiad...
Ja robiłam w sobotę naleśniki z kurczakiem, szpinakiem i serem feta, polane sosem serowym. Hmmm... Pyszne wyszły.


Marta, napisz dokładnie jak je robisz, bo mi ślinka po plecach kapie 😉
Naleśniki to wiesz 🙂 Najlepiej usmaż sobie dość cienkie. lepiej potem smakuje, nie za dużo ciasta i farsz widać hihi 🙂 🙂 🙂
Kroję 1 cebulkę i siekam (lub wyciskam) 1 ząbek czosnku, podsmażam. Dodaję pokrojoną w kostkę pierś kurczaka i smażę kilka minut. Dodaję szpinak, ja miałam mrożony. Dodaj ile chcesz, ja wrzuciłam pół opakowania. I potem "dusisz" aż szpinak się rozmrozi i kurczak będzie w miarę miękki. Jeśli coś tam się przypala, możesz dolać troszkę wody, ona i tak wyparuje. Potem kiedy kurczak jest w miarę miękki dodajesz pokrojony w kawałki ser feta. Ja dałam 2/3 kostki. I mieszasz wszystko aż ser się dobrze połączy z resztą, ja cały czas to gotowałam jeszcze bo feta miał sporo wody i trzeba było odparować 🙂. Doprawiasz pieprzem, bo feta jest słony, to soli nie trzeba 😉. Kładziesz farsz na naleśniki i zawijasz. Polewasz sosem serowym, ja zrobiłam taki z torebki sos serowy knorr i dodałam trochę parmezanu dla mocniejszego smaku. Całość dla smaczku i dekoracji oprószasz słodką mieloną papryką. Pycha.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale smaku narobiłyście, naleśniki, lody, czekolada... Choć ja słodkiego nie jadam teraz zbyt często a czekolada to wogóle śmierdzi mi od początku ciązy i jest niejadalna. Dziś jednak wróciłam do pracy po zwolnieiu na Julkę i tak mnie wkurzyli na wejściu że chętnie zajadłabym tą złość czymś dobrym!!!!!!!

Aneczkare
to łóżeczko safari jest rzeczywiście cudne i wygląda na solidnie wykonane!

Existanse ja ostatnio serwowałam naleśniki zwane Olsztyńskimi (ponieważ kumpelki przywiozły przepis z naleśnikarni w Olsztynie)
Do ciasta dodaje się częsciowo mąkę kukurydzianą zamiast przennej (pół na pół), sól, pieprz i zioła. Do farszu podsmaża się kurczaczka drobno pokrojonego i podsmarzonego, cebulkę podduszoną i pieczerki drobno posiekane również podduszone. Te trzy składniki się miesza i doprawia ziołami, solą i pieprzem. Na połówke naleśnika lejesz ketchup, kładziesz troszkę startego zółtego sera (przy brzegu więcej) i farsz i znów troszkę sera. Składasz naleśnika na pół i podsmarzasz. Do polania ketchup lub inny gotowy sos. Polecam też sos specjalny do tego czyli: Paprykę trzeba podpiec w piekarniku by zeszła skórka. Paprykowy farsz miksujemy z pomidorami z puszki (też bez skórki) i czosnkiem (2-3 ząbki) - sos pyszny i jaki zdrowy!!!!!!!!!!


Miłego dnia kobietki!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
dziewczynki czy kupujecie juz ubranka dla waszych maleństw??Jezeli tak to jaki najjlepszy rozmiar ten najmniejszy czy ten troszke większy?
Aneczka hihi o ubrankach już było 🙂 🙂 🙂 Ja mam trochę po Majce, będę dokupować jak poznam płeć 🙂 Co do rozmiaru myślę, że lepiej kupować od razu 62, ewentualnie jeden może dwa komplety (śpioszki+kaftanik, czy koszulka) w rozm. 56. Będziesz widziała jak maluch rośnie bo na usg podają przecież przybliżoną wagę. Jak urodzisz bobaska 4kg, to w te 56 będziesz lalki ubierać 🙂 🙂 🙂 Co do 62 też nie kupuj zaskakujących ilości, nie warto. Przy maluchu i tak często pierzesz, a taki bobas szybko rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nic nie kupuję, bo moje koleżanki jak się dowiedziały o mojej ciąży to mi dały pełno ciuszków. Kupiłam może 5-6 rzeczy , takich ładnych jak ze szpitala będziemy wychodzić. Obecnie mam 2 szafy ciuszków roz. 56-62 🙂 🙂 a jeszcze mam dostać ,gdzie to zmieszczę to nie wiem 🙂 to strasznie pomaga, bo jak nie ma promocji to drogie są takie rzeczy. Np. za śpiochy w Smyku ok. 35 zł zapłaciłam a musisz tego trochę mieć 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Ja juz nic nie kupuję, bo moje koleżanki jak się dowiedziały o mojej ciąży to mi dały pełno ciuszków. Kupiłam może 5-6 rzeczy , takich ładnych jak ze szpitala będziemy wychodzić. Obecnie mam 2 szafy ciuszków roz. 56-62 🙂 🙂 a jeszcze mam dostać ,gdzie to zmieszczę to nie wiem 🙂 to strasznie pomaga, bo jak nie ma promocji to drogie są takie rzeczy. Np. za śpiochy w Smyku ok. 35 zł zapłaciłam a musisz tego trochę mieć 🙂 🙂

szukaj na allegro,jest dużo fajnych markowych. i 35 zł to dasz ale za 4ro-pak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też kuzynka mojego mża ma cos mi dac.Ale też bym chciała cos nowego mieć.A rzeczywiscie te ubrankasa starsznie drogie 🥴
Laseczki ja zmykam,miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale były takie piękne że nie mogłam się opanować, tyle dostaliśmy i powiedziałam że niech ma takie na wyjście szpitalne 🙂 Gdybym nie dostała tych ciuszków, to widziałam też na allegro ludzie sprzedają całą wyprawkę ciuszkową dla dziewczynek i dla chłopców. Ale w sklepach normalnych to ceny są masakryczne(bez promocji oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę szybko jakiś obiad robić bo mam 30 minut heheheh i na wizytę, napiszę wieczorem czy się dowiedziałam kto tam w brzusiu rządzi 😁 papapap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my po obiadku hihi 😁 😁 😁 I kuzynka zapowiedziała się na kawkę. Wiosna idzie i jakoś ludzi wkoło więcej 🙂 🙂 🙂

Co do ubranek ja też polecam allegro. Ja kupowałam dużo dla Majki. Nie mówię o używanych rzeczach, ale nowe są naprawdę dużo tańsze. Polecam polską firmę Ewa-Klucze. Naprawdę fajne ciuszki mają. I śpioszki nie kosztują 35zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie do przynajmniej 7 miesiąca nie planuje zakupów ubrane.
Jakoś tak niepewnie się czuję i nie mam też możliwości pochulać po sklepach...może gdybym mogła chodzić to jakoś wcześniej uległabym urokowi, na razie jednak nie myśle o zakupach, a raczej o kolejnej wizycie , którą przeżywam okropne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dziewczyny narobiłyście mi ochoty na naleśniki- jak tak można 🥴

Ja kupiłam parę ubranek, ale dalej się wstrzymuję, bo nie wiem czy mam robić zakupy dla chłopca czy dziewczynki, a poza tym też mam dostać ubranka od szwagierki i kuzynki więc nie ma co szaleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, ja to jeszcze nic nie kupuję z ubranek, bo jakos tak nie chcę zapeszac. Dopiero po połówkowym USG zaczne sie rozglądać. Ja tak samo jak Pati nie czuje się jeszcze pewna ze względu na ta szyjke. jak na nastepnej wizycie lekarz powie mi, ze szyjka stoi w miejscu to zakupow juz nie bede sobie odmawiac. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniołek leż dużo, nie dzwigaj i odpoczywaj, głównie leż. A nawet jak szyjka się skróci są metody zapobiegające takie jak szwy i krążki co prawda nie wszędzie je stosują, ale jeżeli coś by się odpukać działo zawsze lekarza możesz zapytać 🙂
Ja z niecierpliwością czekam na fryzjerkę...hmmm zobaczymy co jej wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi ozakupy ubrankowe to ja nawet nie będę próbowała... Jak znam życie to im bliżej rozwiązania tym więcej paczek zacznie napływać do naszego domku 😉 Siotra czy kuzynka coś podrzucą... ale wiecie jak się zdziwilam jak dziś nasza kadróweczka jak jej zaniosłam wniosek o urlop zapytała: Pani KArolino córka ma po wnuczku do oddania ubranka i nie ma komu oddać, a wogóle to jeszcze leżaczek, fotelik do karmienia i nosidełko też... Jeśliby się PAni nie pogniewała i chciała??? Ba no pewnie że bym chciała! No to ja myślę że oni w czerwcu się będa przeprowadzać, to wtedy już i PAni bedzie pewniejsza to się skontaktujemy 😉 I takie to własnie fajne jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Zanim zabiorę się za czytanie zaległości, chciałam Wam szybko opisać co mnie dzisiaj spotkało.
Miałam spotkanie z położną, która po standardowych pytaniach powiedziała ''a teraz posłuchamy bicia serca maleństwa''. Zaczęła badanie i szuka, szuka, szuka i nic. Ja już się przestraszyłam i ona też. Umówiła mnie do lekarza na wizytę i powiedziała, że jeżeli nic nie usłyszy to muszę jechać do szpitala. Do wizyty miałam ponad godzinę, zadzwoniłam do męża cała w nerwach. On zwolnił się z pracy i razem poszliśmy na wizytę. Okazało się, że zrobią mi USG i zrobili.
I...widziałam moje maleństwo 🤪 🤪 🤪 machało do nas a serduszko biło szybciutko. Kamień spadł nam z serca a ja się popłakałam i zaczęłam ściskać lekarkę i pielęgniarkę. Fiu... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzucholki 🙂 ja właśnie wróciłam z pracy i jak zwylke mam mnóstwo zaległości na forum 😜
a musze się Wam pochwalić, że bejbik coraz mocniej wierci się w brzuszku 🤪 te pękające banieczki, skubiące rybki itp. już nie są takie bardzo delikatne, a z dnia na dzień coraz mocniej wyczuwalne - cudowne uczucie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez to super wieści 🤪 🤪 🤪

Ja już po obiadku, odebrałam małą z przedszkola, byłyśmy na zakupach i placu zabaw 🙂 SŁONKO świeci ale jeszcze zimno jest.
Co do ubranek ja też się wstrzymuję tak do 7mca. Trochę ubranek dostanę od siostry i koleżanki i na Allegro się porozglądam 🙂

Ja w ogóle to teraz z mężem o mieszkaniu musimy myśleć bo narazie mieszkamy i pracujemy w jednym miejscu i w jednym pokoiku się ciśniemy... a dom który mamy do remontu jest w totalnej rozsypce i na gwałtu rety musimy tam działać zrobić chociaż pokój kuchnie i łazienkę więc na chwilę obecną ubranka na bok 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...