Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Zastanawiam się jeszcze nad Gabrysia, Wiktoria, Marysia. Co o nich powiecie?


Gabrysia -bardzo ładne
Wiktoria -dla mnie zbyt dostojne i znam już bardzo dużo Wiktorii
Marysia -podoba mi się w wersji Maria 🙂

Z mężem zastanawialiśmy się też nad Magdaleną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Zastanawiam się jeszcze nad Gabrysia, Wiktoria, Marysia. Co o nich powiecie?


MadziaPowiem Ci że mi Wiktoria i Gabrysia tez chodza mi po głowie ale Krzysiu uparł się na Oliwkę. 🤢 Jednak do sierpnia jeszcze sporo czasu a my Kobiety mam spory dar przekonywania. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki imiona muszą się podobać przede wszystkim
Wam i Waszym Partnerom 🙂
Im więcej osób się pyta tym trudniej się zdecydować bo gusta są bardzo różne 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
No to teraz imiona przerabiacie- mi tak daleko w myślach Lilka chodzi 🙂


Wiesz ja też zastanawiałam się nad imieniem Liliana po mojej świętej pamięci babci ale mężowy się nie podoba 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ten kalendarz płci się nie sprawdził o wyszła dziewczynka a jest chłopak.
Nam się podobało Wiktoria ( po prababci) , Nina, Oliwia (już jest w rodzinie) mamy też Oliwiera 🙂 🙂 a że chłopiec będzie to Wiktor zostaje raczej na 100%
Co do wózka to ja też jestem przesądna trochę i chciałam kupić w 7-8 miesiacu, ale trafiła się niezwykła okazja i kolor jaki szukałam no i cena odpowiednia, więc kupiliśmy już, mam nadzieję że wszystko będzie OK z ciążą i pal licho przesądy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a macie jakieś trudności z oddychaniem? ja nie mogę takiego głębokiego oddechu wziąć a jak dzisiaj już mi się udało taki oddech złapać to dostałam takiego kopa w brzuch, że wydawało mi się jakby coś mi pękło z lewej strony i odrazu musiałam się położyć.
Hehehehehe Pitor trochę się kojarzy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Dziewczyny a macie jakieś trudności z oddychaniem? ja nie mogę takiego głębokiego oddechu wziąć a jak dzisiaj już mi się udało taki oddech złapać to dostałam takiego kopa w brzuch, że wydawało mi się jakby coś mi pękło z lewej strony i odrazu musiałam się położyć.
Hehehehehe Pitor trochę się kojarzy 🙂 🙂 🙂


ja nie mam, ale ostatnio wyczytałam, że od 20 tygodnia mogą się pojawić takie trudności w oddychaniu, bo maluszek może uciskać płuca. Pisali też, że niestety będzie tylko gorzej aż do porodu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia12345i napisał(a):
Dziewczyny a macie jakieś trudności z oddychaniem? ja nie mogę takiego głębokiego oddechu wziąć a jak dzisiaj już mi się udało taki oddech złapać to dostałam takiego kopa w brzuch, że wydawało mi się jakby coś mi pękło z lewej strony i odrazu musiałam się położyć.
Hehehehehe Pitor trochę się kojarzy 🙂 🙂 🙂


Ja mam jak muszę wesc na 4 piętro do nas do domku 😞
I mam wrażenie, że w pierwszej ciąży aż tak bardzo się nie męczyłam jak teraz. Ale to dlatego, że teraz dużo energii poświęcam synkowi 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie może już uciska bo ja zaraz zaczynam 21 tydzień a w 19 tygodniu miał 18 cm i ważył ok. 300 gram teraz może już z pół kilo ma i pewnie ponad 20 cm 🙂 🙂 🙂 gdzieś się musi bobofrucik zmieścić. Tylko to strasznie męczące taki płytki oddech tylko brać a jak będzie jeszcze gorzej i będzie coraz cieplej to się uduszę 🙂 Do tego dzidziuś czasami mi się tak ułoży że chyba na pęcherz ciśnie i co pół godziny na kibelek ruszam. Jak się jest w domu to spoko ale juz na spacerze daleko od domu albo zakupach to bywa gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
No w sumie może już uciska bo ja zaraz zaczynam 21 tydzień a w 19 tygodniu miał 18 cm i ważył ok. 300 gram teraz może już z pół kilo ma i pewnie ponad 20 cm 🙂 🙂 🙂 gdzieś się musi bobofrucik zmieścić. Tylko to strasznie męczące taki płytki oddech tylko brać a jak będzie jeszcze gorzej i będzie coraz cieplej to się uduszę 🙂 Do tego dzidziuś czasami mi się tak ułoży że chyba na pęcherz ciśnie i co pół godziny na kibelek ruszam. Jak się jest w domu to spoko ale juz na spacerze daleko od domu albo zakupach to bywa gorzej.

Ale przynajmniej czujesz, że Twój Maluch jest w brzuszku, ja jeszcze nie czuję ruchów i praktycznie nie mam brzuszka a jutro zaczynamy 20 tydzień....więc masakra. Zaczyna mi się włączać schiza 😞 😞 😞 A wizyta dopiero za 2 tygodnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza napisał(a):
Ale przynajmniej czujesz, że Twój Maluch jest w brzuszku, ja jeszcze nie czuję ruchów i praktycznie nie mam brzuszka a jutro zaczynamy 20 tydzień....więc masakra. Zaczyna mi się włączać schiza 😞 😞 😞 A wizyta dopiero za 2 tygodnie 😞


Eleeza a próbowałaś zjesc coś słodkiego i po odczekaniu 10-15 minut położyc się na lewym boku. Moja dzidzia wtedy zawsze zaczyna harce 🤪 🤪 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eleeza napisał(a):
karolcia12345i napisał(a):
No w sumie może już uciska bo ja zaraz zaczynam 21 tydzień a w 19 tygodniu miał 18 cm i ważył ok. 300 gram teraz może już z pół kilo ma i pewnie ponad 20 cm 🙂 🙂 🙂 gdzieś się musi bobofrucik zmieścić. Tylko to strasznie męczące taki płytki oddech tylko brać a jak będzie jeszcze gorzej i będzie coraz cieplej to się uduszę 🙂 Do tego dzidziuś czasami mi się tak ułoży że chyba na pęcherz ciśnie i co pół godziny na kibelek ruszam. Jak się jest w domu to spoko ale juz na spacerze daleko od domu albo zakupach to bywa gorzej.

Ale przynajmniej czujesz, że Twój Maluch jest w brzuszku, ja jeszcze nie czuję ruchów i praktycznie nie mam brzuszka a jutro zaczynamy 20 tydzień....więc masakra. Zaczyna mi się włączać schiza 😞 😞 😞 A wizyta dopiero za 2 tygodnie 😞


A ja mam schize, że mi się brzuszek zmniejsza 🤨
Ja na razie poczułam puknięcia w zeszłą niedzielę i na razie nic.
Myślę, że każda z nas się czymś martwi i każda ma jakąś schizę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Ale przynajmniej czujesz, że Twój Maluch jest w brzuszku, ja jeszcze nie czuję ruchów i praktycznie nie mam brzuszka a jutro zaczynamy 20 tydzień....więc masakra. Zaczyna mi się włączać schiza 😞 😞 😞 A wizyta dopiero za 2 tygodnie 😞


Eleeza a próbowałaś zjesc coś słodkiego i po odczekaniu 10-15 minut położyc się na lewym boku. Moja dzidzia wtedy zawsze zaczyna harce 🤪 🤪 🤪
Tak, ale cisza 😞


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza u nas w mieście w każdej chwili można isc do przychodni do położnych środowiskowych i posłuchac za darmo bicia serduszka dziecka. To bardzo uspakaja przyszłe mamusie jeśli je coś niepokoi. U was czegos takiego nie oferują?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję chyba od 17 tygodnia, a to moja pierwsza ciąża i brzuch już mam wydaje mi się że od 2 miesiaca już zaczął powoli wyskakiwać. Najpierw bulgotki a teraz już kopniaki czuję, szczególnie po czymś słodkim albo tak sobie po prostu czasami lubi tam dokazywać bobas, ale powiem Ci że moja sąsiadka w 9 miesiącu ciąży miała taki mały brzuch , ze przyznam się że pomyślałam że poroniła pewnie, bo w 6 miała wiekszy niz na koniec ciązy a ona chyba z 50 kg waży a tu nagle dzidziuś się pojawił. Każda z nas inaczej przechodzi ciążę, ciesz się że nie masz dużego brzusia bo będzie ci lżej wszystko robić, mi już powoli ciężko się skarpetki zakłada :P a ruchy to czasami ok. 24 tygodnia kobitki czują. Lecę na jakiś filmik papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza jeszcze masz czas, choć ja tez już się nie mogę doczekać
a jestem do tyłu z datą porodu od Ciebie 😉

Imię Eliza też mi się bardzo podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Siehankowa wybierasz sie gdzies tutaj u nas do szkoły rodzenia????? A do tego przedszkola to straszne kolejki. Ty poważnie juz zapisałaś dzidzię???? 🤪 🤪 🤪

aniołek, w sumie zastanawiamy się nad szkołą rodzenia, ale tak szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia... nie wiem czy tak na pewno jest mi ona potrzebna... ale gdybym się wybierała to do Dzierżoniowa... A Ty?

a co do żłobka, to faktycznie zapisałam już dzidzie 🙂 i jestem w kolejce nr 100 😜 więc jak nikt nie zrezygnuje, to dopiero za 2 lata przyjmą moją dzidzie 😮 z tym, że to w Ząbkowicach, bo ja pracuje w Ząbkowicach i było by mi wygodniej... A jak pytałam znajomej o złobek w Dzierżoniowie, to mowiła, że jak rok temu zapisywała swoją niunie, to wolne miejsca były dopiero za 3 lata 😮 masakra jakaś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza nie zadręczaj się mi pan doktor powiedział, że ruchy dziecka oprócz tego, że każda kobieta zaczyna odczuwac inaczej bo np. jedne kobiety są szczuplejsze i wtedy łatwiej i szybciej je odczuwają te pulchniejsze mają trudniej. Ale jeszcze to bardzo dużo zależy od temperamentu dzidziusia 😁 😁 😁

Jedne bobaski są ruchliwe i często dokazują, inne z kolei ciągle by tylko spały i jadły a wiesz, że jak chodzimy to je kołyszemy w brzuszku, co im się bardzo podoba. 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...