Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anya napisał(a):
karolciakam trzymamy kciuki!!! Ale i tak będzie Wszystko ok 🙂

kiedy się robi usg połówkowe? dokładnie w połowie? 🤢


Między 20 a 24tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do usg połówkowego lekarz nie potrzebuje specjalnych uprawnień. Powinien je robić każdy ginekolog, który tylko prowadzi ciążę. Wtedy sprawdza się wszystkie narządy wewnętrzne, przede wszystkim serce. Wymiary maluszka. Mierzy się fałd karkowy, i kość nosową. Ocenia ogólny rozwój płodu. I pozostałe sprawy jak położenie łożyska, wtedy sprawa powinna już być uporządkowana. No i pępowinę. Ewentualne przepływy.

Nie rozumiem lekarza, który mówi, że tego nie wykonuje. Albo ma fatalny sprzęt więc po co wogóle oferuje usg, albo jest niekompetentny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam połówkowe robione w 19tc
A jutro dzwonię żeby umówić się na 3d 🙂 już nie mogę się doczekać. Trzymajcie kciuki żeby bobas się ujawnił 🙂
Paninka gratuluję i jak to mówią gumowych drzew życzę 🙂
karolciakam- duuuużo zdrówka
No i mam mały problem chyba od dwóch dni nie umie spać na lewym boku, każda inna pozycja może być, ale na lewym za nic w świecie zasnąć nie potrafie:/ Nie pomagają żadne poduszki, po prostu nic:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi Lydzia dobrze to ujęłaś "mały problem". Śpij sobie teraz na prawym, albo chwilowo na plecach. Świat się od tego nie zawali 😉 No oby nie na brzuchu.
Bez paranoi.
Ja śpię na lewym z poduszką między kolanami, bo tak mi wygodnie. Ale czasem i na prawym, potem dostaje kopa 😁 i znów muszę na lewym. Nie mogę spać na plecach, bo wtedy ciężko mi oddychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach dziewczynki,wpadłam dzis specjalnie wczesniej żeby wieczorem nie miec 34 stron do nadrobienia tak jak wczoraj 😁 😁 😁,a tu 21 mnie napotkało,jestescie rekordzistkami pisania postów,swoja droga tak sie zastanawiam skąd wy czas bierzecie na to.Ja co prawda na L4 ale jakos nie daje rady o karzdej porze z wami popisać,jakas chyba żle zoorganizowana jestem 😁 😁 😁
Dziś znowu piekna pogoda,byłam na spacerku,( troche mnie potem głowa rozbolała )zjadłam obiadek zrobiony przez mamusię ( były placuszki z jabłkami ) 😁 😁
A teraz czekam na męża,może na jakieś zakupy sie wybierzemy.
Co do probiotyków osłonnych w przypadku infekcji,albo jak chcecie brać cos osłonowego podczas chodzenia na basen to polecam ''lacibios femina'' juz kiedyś o tym pisałam 🙂
Co do USG to ja na początku miałam chyba ze 3 razy co 2 tygodnie ( przez odtatnieą ciązę poronioną ),a potem w 13tc,i teraz dopiero mam mieć połówkowe w 20tc,myśle że skoro nic się niedzieje,żadnych bóli brzucha ani plamień to wystarczy i nie musze się martwic że zbyt żadko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero gotuje obiadek, bo nie dawno wróciłysmy. 🙂 Dzisiaj pomidorowa, taka kwasniutka Nam sie marzy. 😁 😁 😁 Oliwka cos tam zaczyna działac w tym moim brzuszku. 🙂
Karolciakam na pewno bedzie wszystko dobrze, trzymamy kciuki i czekamy na wieści. 🙂
Jesli chodzi o USG to ja juz miałam 5 razy robione, a na połówkowe jedziemy 11.04. Sorki, ale nie rozumiem, jak lekarz moze powiedziec, ze połówkowego nie wykonuje?????? To w takim razie po co mu USG w gabinecie???? 🤪 🤪 🤪 🤪 jakos bała bym się miec takiego lekarza prowadzącego 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Ja dopiero gotuje obiadek, bo nie dawno wróciłysmy. 🙂 Dzisiaj pomidorowa, taka kwasniutka Nam sie marzy. 😁 😁 😁 Oliwka cos tam zaczyna działac w tym moim brzuszku. 🙂
Karolciakam na pewno bedzie wszystko dobrze, trzymamy kciuki i czekamy na wieści. 🙂
Jesli chodzi o USG to ja juz miałam 5 razy robione, a na połówkowe jedziemy 11.04. Sorki, ale nie rozumiem, jak lekarz moze powiedziec, ze połówkowego nie wykonuje?????? To w takim razie po co mu USG w gabinecie???? 🤪 🤪 🤪 🤪 jakos bała bym się miec takiego lekarza prowadzącego 😜 😜 😜


To nie jest mój lekarz prowadzący, prywatnie chcę zrobić sobie usg połówkowe i tez nie rozumiem dlaczego mi odmawiają 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny UDAŁO SIĘ

J E S T E M W P O L S C E[color=orange][/color]
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Za drugim podejściem, ale jednak 😁
Po niezbyt przyjemnej podróży dwoma samolotami i zagubionej walizce cieszę się, że w końcu jestem w ojczyźnie!!!
Nawet nie wiecie jak się cieszę 😁 😁 😁 😁 😁

Nie będzie mnie teraz często, ale jak tylko będę mogła to coś napiszę. Na pewno po wizycie u lekarza w piątek 🙂 🙂 🙂

A jak wjechałam do Polski to się popłakałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
malstep napisał(a):
Anya napisał(a):
malstep ja np siedzę w pracy dlatego mam czas 🤪 🤪

No to ładnie się pracuje hihihi 😁 😁 😁
A w sumie nam wszystko wolno hehehe


Ja to też z pracy pisze 🙂


Ja też z pracy-domu heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany przegapiłam 1000 stronkę hahaha
my już po obiadku a teraz jedziemy na spacerek 🤪 i na lody mniam....
karolciakam szybkiego powrotu do zdrówka !!!
Pozdrawiam - zajrzę wieczorem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez witamy w Polsce> 😁 😁 😁
Kurcze, Daniela to co oni tacy jacyś nie douczeni. 🤪 🤪 🤪 Jak lekarz moze odmówić połówkowego i to jeszcze prywatnie?????? 🤪 🤪 🤪

Widzę, że mamusie maja cieżką pracę skoro w pracy siedza na brzuszku 😜 😜 😜 😜 No i dobrze, nie ma sie co przemęczać. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
Inez napisz rosze jak zniosłaś podróż samolotem ?: udanego pobytu...


Oj...no niezbyt miło. W pierwszym samolocie wymiotowałam do papierwej torebki ☺️ na szczęście juz przy lądowaniu.
Ogólnie ja dobrze znoszę samoloty, ale tym razem po prostu nie mogłam usiedzieć. Wierciłam się i było mi strasznie niewygodnie.
W drugim samolocie też mi było niedobrze, ale dałam radę. Poza tym jechałam również samochodem i tak mnie wytrzęśło, że ho ho 😮
Leciałam 2 razy po półtora godziny i jak pomyślę o powrocie to już mnie mdli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...