Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati weź nospę i leż.

Paninka a jak niski masz ten hematokryt ?


33,3% a norma zaczyna sie od 36 wg legendy 🤨
Jeszcze nie jest tak źle poniżej 30% dopiero jest anemia. Ale na początek zmień dietę. Poszukaj produktów które pomagają w produkcji czerwonych krwinek. Bakterie w moczu dziewczyny też już mają, możesz wziąć Urosept. To ziołowy lek, dozwolony w ciąży.
Na ten hematokryt być moze lekarz przepisze ci zelazo w tabletkach, ale z tym poczekaj do wizyty.


Ja też mam hematokryt za mały i mi lekarz kazał brać prenatal bo tam jest żelazo, no a oprócz tego to pietruszka i orzechy włoskie mają dużo żelaza no i czerwone mięsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Paninka nie będzie tak źle. Kup sobie brokuły na obiad, jedz orzechy, nie wiem jakie bierzesz witaminy.
I poczekaj do wizyty. Wtedy lekarz zadecyduje czy potrzebujesz jeszcze tabletek. Ja kiedyś brałam zelazo
w tabletkach, ale pani ginekolog powiedziała mi, ze i tak jest ono najmniej przyswajalne prze organizm człowieka. Najlepsze jest to naturalnie występujące.
A na te bakterie w moczu na prawdę możesz sobie kupić Urosept. Z Majką w ciąży też go brałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka- do posiłku z zawartością żelaza warto wypić soczek owocowy albo zjeść owoc bogaty w witaminę C, bo ułatwia ona przyswajanie żelaza.
Co do bakterii w moczu ja ostatnio też miałam i się przestraszyłam, ale moja ginekolog powiedziała, że są to bakterie, które normalnie występują w pochwie i nie ma się czym przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziewczyny ja uciekam. Jakieś 20 min temu wstałam z łóżka, bo sobie drzemałam razem z synkiem. A teraz jakoś nie mogę usiedzieć. Brzuszek twardy i pobolewa. I jakoś ciężko mi się zrobiło, źle mi oddychać. Idę znowu leżeć. To chyba ten paskudny dzień tak źle na nas wpływa.

Do zobaczenia na forum wieczorkiem. papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!!!!!!! Właśnie wróciłam z obciążenia glukozą 75 g, śmiesznie bo było około 15 osób i wszystkie na obciążenie czekały hehehe z tym że ja miałam 75g a dziewczyny 50 g, więc po godzinie były już wolne a ja siedziałam 2 godzinki. Powiem tak że wszystkie miały cytryny, a ja zapomniałam i musiałam to łyknąć bez 😁 TO JEST DO WYPICIA słodkie jak cholera, ale nawet mi na początku smakowało, smak identyczny jak taka sklepowa glukoza (kiedyś pisałam ze używałam zamiast cukru 🙂 ) Samo picie nie jest złe gorzej było tak 15-20 minut po bo zaczęło mi się robić niedobrze i w głowie się kręciło (ok. 10 minut) a później dostałam takiej energii że najchętniej bym biegała po tej poczekalni 🙂 🙂
Nie pamiętam która, ale któraś z Was pisała że zmierzy glukometrem, ja miałam najpierw z palca glukometrem mierzone ( bo jak bym miała wysoki to bym musiała w inny dzień przyjść, na szczęście miałam wynik 74 ) a później i tak mi krew z żyły pobrali (przed piciem i po piciu glukozy) Glukometr to może podaje wynik w przybliżeniu. Napiszę jak odbiorę wyniki czy wynik z glukometru różnił się od tego z krwi przed piciem, ale wydaje mi się że nie powinien za bardzo odbiegać. Jednego jestem pewna że następnym razem wezmę cytrynkę na tak wysokie obciążenie 🙂 🙂 🙂
Na luźną kupkę - mojemu organizmowi pomagała tylko świeżo starta gałka muszkatołowa, nie z paczki tylko taka gałka kulka normalna świeżo starta, ale w ciąży nie próbowałam bo mnie trzymało zatrucie krótko dosyć. Żadne stoperany czy inne specyfiki nie dawały rady tylko gałka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magdalena wypoczywaj,ja zjadłam resztę winogron i wypiłam herbatkę.Wczoraj kupiłam na allegro getry ciążowe i jestem ciekawa jakie będą 🙂I skusiłam się też na mały ciuszek dla mojego bąbelka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Hihi dziewczyny, na której stronie ten przepis na sernik 🙂 🙂 🙂 z serków Danio ??


Sernik składa się z 4 warstewek- 2 serkowe i 2 galaretkowe z owocami.A więc nacieramy formę masełkiem, 2 torebki galaretki rozrabiamy z wodą ( wody o ok. połowę mniej niż w przepisie z opakowania), wystudzamy w kąpieli wodnej ( najlepiej garnek z galaretką włożyć do zlewu z nalaną zimną wodą) aż galaretka zrobi się letnia i prawie zacznie się ścinać. W międzyczasie do salaterki przekładamy serki ( ja używam Danio, 3 lub 4 opakowania w zależności od wielkości formy) następnie do serków dolewamy wystudzoną galaretkę i mieszamy, żeby się dobrze połączyły. Taką mieszankę wlewamy do formy (forma musi być 2 częściowa- osobne cieniutkie dno i boki zapinane na "klamrę") i wstawiamy do lodówki na ok. pół godziny- godzinę, aż się zetnie. W międzyczasie bierzemy kolejne 2 galaretki, przygotowujemy zgodnie z przepisem z opakowania, studzimy. Następnie wyciągamy z lodówki nasz spód i układamy na nim dowolne owoce ( oprócz świeżego ananasa i kiwi, bo galaretka się nie zsiądzie) zalewamy galaretką i wstawiamy do lodówki. Następnie powtarzamy operacje z serkami wymieszanymi z galaretką i ostatnia warstwa to znowu galaretka z owocami.
Trochę chaotyczny ten mój przepis, ale sernik jest banalnie prosty
Smaki galaretek i Danio według uznania i upodobań- zawsze się udaje Owoce też, latem super smakuje z truskawkami, malinami, a teraz np. z winogronami lub z mango albo ananasami z puszki. Ważne, żeby każda warstwa miała inny smak i inne owoce- wtedy sernik jest najsmaczniejszy


Ja sobie skopiowałam, inaczej nie odnajdę potem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nawet nie wiem jak Wam dziewczynki dziekowac!!! Kochane jestescie, podobno przy anemii powinno sie tez duzo buraczkow zjadac... ja biore tylko kwas foliowy bo lekarz mi mowil ze wszystko mam w porzadku i nie ma potrzby nic wiecej. moze teraz cos innego stwierdzi!! jeszcze raz dziekuje 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
ja biore tylko kwas foliowy bo lekarz mi mowil ze wszystko mam w porzadku i nie ma potrzby nic wiecej:


Paninka
ja brałam na początku kwas foliowy i jod, potem jakiś czas nic
ale po badaniach krwi jak mi erytrocyty i hematokryt zaczęły spadać (mimo,że w normie)
lekarz stwierdził, że nie ma co czekać jak będą poniżej normy tylko zalecił witaminki 🙂
Ja miewam problemy z zaparciami także samo żelazo zdecydowanie mi odradził,
tym bardziej, że jest mało przyswajalne.
No i buraczki to podstawa!
W pon mam mieć wyniki to zobaczymy czy takie zmiany skutkują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
nawet nie wiem jak Wam dziewczynki dziekowac!!! Kochane jestescie, podobno przy anemii powinno sie tez duzo buraczkow zjadac... ja biore tylko kwas foliowy bo lekarz mi mowil ze wszystko mam w porzadku i nie ma potrzby nic wiecej. moze teraz cos innego stwierdzi!! jeszcze raz dziekuje 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Paninka ja w każdej ciąży i nawet że w poprzednich dwóch było wszystko idealnie brałam witaminy dla kobiet w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja staram sie wszystkie interesujące mnie przepisy kopiować do specjalnego pliku 🙂
Nazbierało się już ich troszkę 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Podobnie zrobiłam też zakłądkę z wózeczkami i innymi fajnymi elementami wyprrawki, których linki podawałyście 🙂
Tym sposobem łatwiej mi będzie o linki tych rzeczy, które będę potrzebowała na sierpień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi wózek już mam 🙂 A cała reszta po Majce.
Wczoraj złożyliśmy nowe łóżko Majki, bo łóżeczko dla dzidziusia trzeba oddać.
Zrobliśmy to już teraz żeby Majeczka się przyzwyczaiła do nowego łóżka. Jak ubierzemy pościel, to wstawię fotkę, fajnie wyszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Witam Brzuszki.
Cześć śpiochu 🙂 🙂 🙂

Nie no dzisiaj to tylko spalam do 9 hehe

Ja tez bralam witaminy dla kobiet w ciazy Feminatal N, ale spadly mi wlasni krwinki czerwone chyba i kazal mi odstawic witaminy i brac zelazo z folikiem i biore tardyferon Fol powiedzial, ze bede go brac do konca ciazy.

Wczoraj mi sie snilo, ze poszlam ze swoim dzieckiem na spacer i moj wozek byl strasznie plytki i moj dzidzius z niego sie zsuwal na dodatek odpadlo w nim kolko i jak ja przykucnelam to wozkek mi sie potoczyl razem z dzieckiem gdzies po polu go gonilam, ale sie zmeczylam w tym snie. Potem masowalam brzuszko dzidziusiowi. Co za sen 😮 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny 😜 ja od rana w urzędzie skarbowym byłam i w szkole u syna i na zakupach a teraz siedzę i "odrabiam" posty...
właśnie robie obiadek : pulpeciki z ziemniaczkami i buraczkami 🙂 a na deser galaretka z brzoskwiniami mniam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 co za sen 🙂 podobno jest zawsze na odwrót więc nie masz się czym przejmować 🙂

mam pytanie dotyczące branie witamin itp. ja na początku ciąży brałam kwas foliowy poźniej lekarka powiedziała bym przestała teraz (do końca ciąży) biore tylko DHA ( kwasy omega 3) i to wszystko a wy co bierzecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...