Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

moniq uwierz mi że właśnie drugi trymestr to najlepszy moment na zakupy,bo potem coraz ciężej się chodzi po sklepach 😉...Ja dla Bartka pierwsze skarpetki kupiłam jak byłam w 7 tygodniu ciąży haha - nie mogłam sie powstrzymać,a nie należę do osób przesądnych - bo jeśliby się coś miało stać to nie uważam że dlatego że kupiłam śpioszki czy wanienkę ( ale to moje zdanie i szanuje tych którzy sądzą inaczej)...
Teraz nie muszę kupować już tak dużo rzeczy bo ciuszki będę mieć,łóżeczko,wózek,wanienkę wszystko mam ale wtedy kupowałam po trochu każdego miesiąca,żeby nie obciążać zbytnio budżetu.Teraz na przykład kupiłam już pieluchy do szpitala...Bella happy rozmiar 1 z wycięciem na pępuszek - polecam...i zacznę robić zapasy chusteczek wilgotnych bo tego idą ogromne ilości 😜
aaa i rozmiar...kupiłam sporo na 56 i to był błąd bo szybko wyrósł (urodził się 55cm) Polecam po kilka sztuk z tego rozmiaru body,kaftaników i śpioszków a potem 62 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tak te pieluszki mają wycięcie i nie podrażniają kikuta pępowinki 😉 no i w przypadku Bartka sprawdziły się na medal,a potem używałam oryginalnych pampersów bo na inne miał uczulenie 😞 ale teraz są nowe Dada z biedronki i niczym nie ustępują jakością pampersom 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
DZIEKI MONICZEK 🙂 a to są takie pieluchy z wycieciem?? 😁 😁oo nie wiedziałam 🙂 no może sie przekonam do małych zakupków 🙂 wlaśnie biorąc pod uwage budżet zastanawiam sie nad tymi zakupami 🙂


Ja właśnie też nie chciałabym wydać na raz około 1 tysiąca, chciałabym to jakoś rozłożyć....Może po połówkowym usg jakoś będę się czuła bezpieczniej i zacznę zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
DZIEKI MONICZEK 🙂 a to są takie pieluchy z wycieciem?? 😁 😁oo nie wiedziałam 🙂 no może sie przekonam do małych zakupków 🙂 wlaśnie biorąc pod uwage budżet zastanawiam sie nad tymi zakupami 🙂


Ja właśnie też nie chciałabym wydać na raz około 1 tysiąca, chciałabym to jakoś rozłożyć....Może po połówkowym usg jakoś będę się czuła bezpieczniej i zacznę zakupy.

Ja już jestem po połówkowym i wyszło super!!! 🙂 😆 i ciągle to sobie powtarzam, że co ma sie stać jak wszystko pieknie rośnie i sie rozwija, malutka rośnie 🙂 zobacze jak wyjdzie wizyta 7go 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ja podobnie jak moniczek nie jestem przesądna. Ale nie umniejszam ludziom którzy tak postępują czy myślą.

Co do zakupów to ja w tej chwili właściwie wszystko mam. Kupiłam niedawno wózek jak wiecie i kosz mojżesza, a resztę w sumie mam po Majce. Wanienkę mam zwykłą, mąż nosił, bo też nie mamy miejsca by kąpać dzieci w łazience. Kąpiemy na początku dzieci w salonie 🙂 Ja bardzo szybko kąpię malucha w duzej wannie, często ze mną, a jak już dobrze siedzi to kąpie normalnie w dużej i noszenie wanny się kończy. Co do gadżetów typu elektroniczna niania czy monitor oddechu dla mnie to zbędny wydatek. No jesli ktoś ma za dużo pieniędzy to proszę. U mnie byłby niewykorzystany. Ja w sumie nie spuszczam maluszka z oka. Kiedy gotuję jest ze mną w kuchni, większość czasu spędzamy i tak w salonie itp. Zamiast pokrowców frotte na przewijaki, ja kładłam zwykłą pieluszkę tetrową, przecież jak wam nasiusia to i tak musicie zmienić, to ile tych pokrowców chcecie kupować.
Hmmm... Nie wiem co mogłabym jeszcze napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i zaraz zmykam w ten piękny słoneczny dzień,jadę popatrzeć na mecz,jak mój mąż gra 🙂 🙂 🙂Może i Franek zostanie piłkarzem,tatuś się pewnie już o to postara.
Witam nowe mamusie i ich dzidziusie. 🙂 🙂 🙂
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi co do moich pytań,trochę mi rozjaśniłyście 🙂 🙂 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamusie,zajrzę wieczorkiem 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie jeżeli chodzi o monitory i nianie to mam to samo zdanie co Ty Marta 🙂
Przewijak mam pompowany z pracy dostałam od dziewczyn i od razu pokrowce 4 mam na to, ale nie wiem czy nie powinnam przypadkiem jeszcze sobie dokupić czegoś sztywnego,żeby na łóżeczku go ułożyć? Sam pompowany będzie za miękki chyba....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Właśnie jeżeli chodzi o monitory i nianie to mam to samo zdanie co Ty Marta 🙂
Przewijak mam pompowany z pracy dostałam od dziewczyn i od razu pokrowce 4 mam na to, ale nie wiem czy nie powinnam przypadkiem jeszcze sobie dokupić czegoś sztywnego,żeby na łóżeczku go ułożyć? Sam pompowany będzie za miękki chyba....
Na łożeczko na pewno. Takie pompowane raczej na komodę, bo one nie mają żadnego usztywnienia. Ja mam taki http://allegro.pl/przewijak-na-lozeczko-usztywniany. Tylko jakiś inny kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia spędziliśmy poza domkiem - cuudnie jest 🙂
Tylko wróciłam z takim bólem głowy, że szok..chyba się położę na chwilę...
Mieliśmy jeszcze dziś iść na koncert ale trudno - trzeba zmienić plany.

A patrzcie jeszcze taką słodką koszulkę ujrzałam wczoraj na all 🙂
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1460954734.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja cały dzień kompletuje wyprawkę 😮 😮 😮 😮 🤪 🤪 🤪 🤪
Marta dziękuję za poradę odnośnie przewijaka 🙂
I mam pytanko odnośnie laktatorów...
Co o nich sądzicie czy są potrzebne? Kiedy? Jaki rodzaj?
Przepraszam,że dziś tylko pytaniami strzelam, ale jakoś się wciągnęłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati kurcze ja ci powiem, że ja nigdy nie używałam. Miałam od koleżanki pożyczony taki zwykły laktator Canpola bodajże, ale nigdy go nie użyłam. Ja poprostu nie umiem się tym obsługiwać. Kiedyś próbowałam odciągnąć mleko dla małej jak jechalam do lekarza, i lepiej mi to wychodziło rękami niż laktatorem 🤪 🤪 🤪. Zresztą myślę że na początek po co masz kupować, przecież pewnie zamierzasz karmić piersią. A jak uznasz, ze przydałby się, bo nie wiem np chciałabyś wychodzić z domu, to przecież wtedy sobie kupisz. Wiesz może kosztują niedużo, przynajmniej te najprostsze, ale w sumie przy małym dziecku takich sum po 30zł szybko się uzbiera cała góra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati kurcze ja ci powiem, że ja nigdy nie używałam. Miałam od koleżanki pożyczony taki zwykły laktator Canpola bodajże, ale nigdy go nie użyłam. Ja poprostu nie umiem się tym obsługiwać. Kiedyś próbowałam odciągnąć mleko dla małej jak jechalam do lekarza, i lepiej mi to wychodziło rękami niż laktatorem 🤪 🤪 🤪. Zresztą myślę że na początek po co masz kupować, przecież pewnie zamierzasz karmić piersią. A jak uznasz, ze przydałby się, bo nie wiem np chciałabyś wychodzić z domu, to przecież wtedy sobie kupisz. Wiesz może kosztują niedużo, przynajmniej te najprostsze, ale w sumie przy małym dziecku takich sum po 30zł szybko się uzbiera cała góra.



Dziękuję 🙂 Kochana jesteś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam brzuszki

U nas pogoda wysmienita,zrobilimy sobie z mężem grilla,pycha.
Crazzy sto lat!!
Ja dzis jade na to USG,trochę sie denerwuję.
Potem sie odezwe,miłej niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa bardzo fajna ta koszulka nocna chyba sobie zamówię 🙂
Moniczek jak ja ci zazdroszczę spacerku po plaży, szum morza......oj przydało by mi się 🙂
Pati co do pieluszek to ja miałam tylko tetrowe i w sumie używałam ich tylko na przewijak i do "odbijania" dzidzi jako ochrona prze ulaniem. Z flanelowych nie korzystałam.

No lecę dalej do pracy.....nic z tej pięknej niedzieli nie uszczknęliśmy 🤢 🤢 🤢 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wieczorkiem mamusie 🙂
widzę że nadal temat wyprawki na tapecie 🙂 🙂 ja jakoś nie mogę się zmusić do szukania tego wszystkiego na necie,a jak za długo siedzę to mnie oczy od kompa bolą.Poza tym większość rzeczy już mam 😆 😆wczoraj dostałam przy okazji spotkania rodzinnego kolejną torbę ciuszków dla malca,ku mojemu zaskoczeniu 🤪 🤪 dostałam też wanienkę ,fotelik do samochodu,przewijak i taką pozytywkę ( karuzelę ) na łóżeczko. Fajnie , że ciągle coś dostaję,jakoś łatwiej to wszystko uzbieram i nie muszę aż tak nad tym wszystkim myśleć,bo zwariować można 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a propos ważnych rzeczy przy okazji wizyty w szpitalu mam listę rzeczy niezbędnych do zabrania do szpitala. Potem jak się troszkę ogarnę napiszę Wam co było w szpitalu, co mi powiedzieli i dlaczego jestem ostatnio małoogarnięta 😉 Wrzucę też listę którą sfotografowałam w gablocie w szpitalu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE KOLEŻANKI!!!!!!!!!!!!!! W końcu już lepiej się czuję, katar prawie ustąpił.

Crazzyyy sTo LaT!!!!!!!!!!!! mam nadzieje, że te bóle już Ci się nie powtórzą.

K_8online gratuluję córeczki!!!!!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...