Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Powiedzcie mi byla ktoras z was teraz w ciagu ostatnich paru dni u lekarza i lekarz mowil jej ile teraz dzidzia wazy? W kazdej ksiazce co innego wiem ze moga byc roznice indywidualne ale jak dla mnie w ksiazkach sa zbyt duze rozb]

Evelina ja byłam w czwartek ale mi nie powiedział. Na następnej obiecał a taka jestem ciekawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka Ja już w domu. Normalnie miałam dziś dzień aktywności fizycznej. Wybraliśmy się z moim Kubą na rowery 🙃 🙃 Tyle energii dziś miałam, że sama się zadziwiłam. Nawet teraz po wycieczce nie czuje zmęczenia hehe. Trochę się tylko na wkurzałam, bo Kuba zestresowany, że za szybko jadę i mi się ochrzan dostawało ☺️ ☺️
Mapa Wszystko będzie dobrze, korzystaj z wolnego i leniuchuj na całego 😜 (nawet się zrymowało hehe 😎)
A co do wagi to ja mam na razie + 5,5 kg . Więc ważę 63,5kg przy wzroście 169. Ale każdy ma inaczej. Boję się tylko, że nagle mnie "wywali" 😠 😠 Ale myślę, że nie będzie tak źle, bo u mnie w rodzinie co tak max do 18 kg kobitki dochodziły w ciąży. No, ale wiadomo nie ma na to zasady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela jeżeli jest aż tak źle to myślę, że spokojnie możesz dzwonić na pogotowie, w końcu od tego są aby pomagać w nagłych przypadkach.

A co do wagi naszych Maluchów to wydaje mi się że może to być coś w granicach 0,5kg 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Daniela a możesz zadzwonić do lekarza ???
Chociaż zapytać.


Chodzi o to że nie bardzo. Chodzę państwowo i nr mam tylko do przychodni. A ta gin do której ja chodzę przyjeżdża tylko w piątki

No a przychodnia już zamknięta 🤢. Zawsze można na pogotowie zadzwonić zapytać, ale myślę że zaraz powinno przejść. Chyba że jest to bardzo niepokojące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim, jestem nowa jakoś tu trafiłam przypadkiem, miło poczytać co się dzieje z innymi dziewczynami w podobnym etapie ciąży. U mnie trochę inaczej z wagą bo zaczynałam z 70kg/164cm czyli jak to kulturalnie określa mój ginekolog z wysokim BMI (po prostu z małą nadwagą), więc najpierw spadłam 4kg, a teraz już prawie wróciłam do 70kg i wreszcie, nareszcie przestałam wymiotować. Mam nowy problem i pytanie do was, czy was też tak strasznie bolą biodra? Nie mogę zasnąć bo strasznie rwie mnie prawe biodro.. to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Daniela a możesz zadzwonić do lekarza ???
Chociaż zapytać.


Chodzi o to że nie bardzo. Chodzę państwowo i nr mam tylko do przychodni. A ta gin do której ja chodzę przyjeżdża tylko w piątki

No a przychodnia już zamknięta 🤢. Zawsze można na pogotowie zadzwonić zapytać, ale myślę że zaraz powinno przejść. Chyba że jest to bardzo niepokojące.


Mam nadzieję że nie będzie się nic działo do piątku. W piątek mam wizytę to zapytam o te klucia. One zaczęły się dzisiaj. Po południu to były 4 ukłucia i teraz wieczorem 3 ale silne i bolące. Nieprzyjemne to 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Daniela a możesz zadzwonić do lekarza ???
Chociaż zapytać.


Chodzi o to że nie bardzo. Chodzę państwowo i nr mam tylko do przychodni. A ta gin do której ja chodzę przyjeżdża tylko w piątki
Daniela jeśli to bardzo boli-kuje to zadzwon do szpitala na oddział ginekologiczno-położniczy. Zapytaj i już.
Ja kiedyś tak robiłam jak mi wypadł czop śluzowy i nie wiedziałam co robić. Kurcze jestem zdania że lepiej panikowac niż żałować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez juz sie klade, plecy mnie bola strasznie i nogi ogolilam i jakiegos uczulenia dostalam pieka i parza strasznie, smaruje balsamami i oliwkami ale to pomaga na chwile.... a zel ten sam co zawsze maszynka tez wiec nie wiem od czego to 😮 😮 😮

Andzelika ja odkad wiem ze jestem w ciazy to nie wsiadam na rower ( a wczesniej to po kilka kilometrow dziennie jezdzilam ) ale tyle sie naczytalam ze sie nie powinno ( bo rownowaga, wibracje latwo o upadek bo sie srodek ciezkosci zmienia itp.) moja mam 2 tyg przed terminem urodzila bo sie na wycieczke w 9 miesiacu wybrala...wiem ze to jeszcze duzo czasu ale ja wole dmuchac na zimne 😉 😉 😉 zreszta ciagle sie o cos obijam na prostej drodze przewracam wiec wole nie ryzykowac...

witam nowa mamusie... jestes juz w 40 tyg?? jak sie czujesz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela Ja miałam raz tak. Jak wstawałam z fotela to nagle poczułam takie strasznie mocne ukłucie, że aż się zgięłam w pół. Dosłownie się skuliłam taki ból. Nie pytałam lekarki co to takiego, ale mama mojego Kuby jest położną. Powiedziała mi, że dziecko może mi uciskać. I jeżeli czuję ruchy to mam się nie martwić. Posłuchałam jej, bo to ona z reguły jest panikarą. Myślę, że to nic strasznego trzeba być optymistycznej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka ja wcześniej też dużo jeździłam, ale to dlatego że moja mama to trzaska km a ja je zawsze tak do towarzystwa. A dziś to w ogóle wyszło tak, że rodzice mojego sobie rowery kupili i my chcieliśmy wypróbować 😜 Fajnie, ale muszę znaleźć jakiś bezpieczniejszy sport, masz rację 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ w 24tc około 700g,
ale są duuuuże różnice indywidualne 😉


konwaliowa
witaj 😉
Ja też nie pomogę bo biodra mnie nie bolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
0,564kg to mi wyszlo na 3d w 21 tygodniu a teraz to juz chyba szybciej rosnie

Mi w 20 tygodniu wyszło 0,420 g. Różnie chyba te dzidzie rosną, więc nie ma się co sugerować książkami. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
_Evelina_ napisał(a):
0,564kg to mi wyszlo na 3d w 21 tygodniu a teraz to juz chyba szybciej rosnie

Mi w 20 tygodniu wyszło 0,420 g. Różnie chyba te dzidzie rosną, więc nie ma się co sugerować książkami. 🙃
Mi z końcem 23 tygodnia 519g, a teraz idę za tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madalena, właśnie wysłałam ci maila ze zdjęciami i zaktualizowanymi wymiarami brzuszka.
Jakieś duże te zdjęcia wyszły, więc gdybyś miała problem z ich odbiorem to daj znać - będę wysyłać po jednym 😉

k8 online - ślicznie wyglądasz.

Konwaliowa - witamy na forum - ja też nie mam problemu z biodrami.

Daniela - ja też bym zadzwoniła do szpitala na oddział ginekologiczno-położniczy. Na pogotowiu może nie być kompetentnej osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
Paninka ja wcześniej też dużo jeździłam, ale to dlatego że moja mama to trzaska km a ja je zawsze tak do towarzystwa. A dziś to w ogóle wyszło tak, że rodzice mojego sobie rowery kupili i my chcieliśmy wypróbować 😜 Fajnie, ale muszę znaleźć jakiś bezpieczniejszy sport, masz rację 😜 🙃


Andżelika, nie szalej bo sobie kłopotów narobisz. Paninka słusznie ci radzi.
A dziś dyskutowałyśmy o aktywności fizycznej 😉 Wychodzi na to, że ty jesteś aktywna za nas wszystkie.
Bo dla kobiet w ciąży najbezpieczniejszy sport to ten w TV, he, he.
I widzę, że większość z nas ma takie samo zdanie co ja 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k8_online napisał(a):
Znalazłam kalkulator wagi płodu - spójrzcie, ciekawe czy dobrze liczy...?
http://babyonline.pl/kalkulatory_artykul,2373.html

Oooo 900 g mi wyszło 🤪 🤪 Ciekawe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...