Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

lydziaa84 napisał(a):
a tak zmienię temat- co sądzicie o tych dodatkowych szczepieniach? Będziecie wykupywały jakieś szczepionki czy tylko to co obowiązkowe?

Nawet o tym nie myślała i nie wiedziałam, że są jakieś dodatkowe pomijając pneumokoki 😁 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
co do szczepień dodatkowych to niestety wszystko uzależnione jest od kasy 😞 przykre ale prawdziwe 😞

Dokładnie 😞 Poza tym starszych nie szczepiłam dodatkowo i samymi gratisami i jest ok. Ale może te młodsze mamusie coś lepiej doradzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam, że na roatawirusa nie warto...bo bardzo mutuje...
Coś podobnie jak ze szczepieniami na grypę...
a że ja zawsze byłam ich przeciwnikiem to rota tez pewnie odpuścimy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem ze teraz proponuja te obowiazkowe w mniejszej ilosci dawek tzn jest kilka naraz i dziecko nie jest klote tyle razy ale to dodatkowo kosztuje 300 zl. Wiec nie wiem czy jest sens placic 300 zl za 2 uklocia mniej lepiej chyba przeznaczyc te pieniadze na dodatkowe szczepionki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest fajny rozkład:

http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx

Właśnie patrzę, że w tym programie na 5-tkę mi polecanym jest rota, ale dodatkowo płatny 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie jeszcze wogole nie zastanawialam nad szczepieniami , narazie wglowie tylko to co do kupienia jeszcze zostalo ... Moja ciocia jest polozna i mysle ze mi doradzi jakie szczepienia najlepiej 🙂 bo ona bedzie szczepila moje malenstwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę właśnie szczepiła tym jednym ukłuciem, bo myślę że dla takiego dzieciątka to jest duży stres a chciałabym mu tego oszczędzić, a też po szczepieniach dzieci są marudne, mogą mieć gorączkę, więc także dla własnego komfortu, bo zapewne już bym panikowała. Sama się boję igły a taki dzidziuś nie świadomy. U mnie to kosztuje 170 zł chyba, ale nie jestem pewna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
Wiem ze teraz proponuja te obowiazkowe w mniejszej ilosci dawek tzn jest kilka naraz i dziecko nie jest klote tyle razy ale to dodatkowo kosztuje 300 zl. Wiec nie wiem czy jest sens placic 300 zl za 2 uklocia mniej lepiej chyba przeznaczyc te pieniadze na dodatkowe szczepionki....

Moja kumpela płaciła w zeszłym tygodniu 180 zł za 6 w 1. Mój synek miał gratisy i są dwa ukłucia więcej. Tylko on należał do takich niemowląt, które w ogóle nie czują, że są kłute 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teściówka też położna, ale nie dam jej szczepić dziecka 😁 😁 U mnie w przychodni jest taka super Pani, jak mi krew pobiera to nie czuję, mojej siostrze przychodziła zastrzyki dawać do domu i to samo. A do lekarki bd chodziła prywatnie, bo te co są to jakieś koszmarne, ludzie narzekają, a zaś jest jedna która bierze 30 zł za wizytę, babeczka z powołania. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja lece do notariusza dzis kupujemy garaz 🙂 mieszkamy na 3 pietrze wiec nie bede wznosila wozka na gore tylko go bede trzymala w garazu....Nie dalabym rady a garaz jest 5min od domu to w nosidelku zaniose. Oczywiscie przez pierwsze tyg ktos mi go bedzie targal na gore tylko jeszcze nie wiem kto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_Evelina_ napisał(a):
ja lece do notariusza dzis kupujemy garaz 🙂 mieszkamy na 3 pietrze wiec nie bede wznosila wozka na gore tylko go bede trzymala w garazu....Nie dalabym rady a garaz jest 5min od domu to w nosidelku zaniose. Oczywiscie przez pierwsze tyg ktos mi go bedzie targal na gore tylko jeszcze nie wiem kto 🙂


coraz bardziej doceniam uroki mieszkania w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

Ja chyba jak zwykle jako jedna z ostatnich dołączam do Was ☺️
Spałam do 12 jak zwykle, zjadłam śniadanko, poranna toaleta i jestem 😁
Widzę, że piszecie o szczepionkach. Ja niestety muszę zdać się na służbę zdrowia w Norwegii, ale tu dzieci prawie w ogóle nie chorują takie są zahartowane więc się nie martwię 🙂
W zimę widziałam jak babeczka weszła do sklepu z niemowlakiem ubranym w same śpiochy, a na dworze było z -15 😲 Normalnie oczy przecierałam 😮

moniq
fajnie, że zobaczyłaś swoje maleństwo 🙂
Daniela kurcze jakiego Ty masz pecha z tymi wykonawcami 😲 A nie można gdzieś tego zgłosić? Do jakiegoś urzędu ochrony konsumentów czy coś?
lydzia udanej wizyty popołudniu 🙂

A co dziś u Was na obiad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Jezu ile tych szczepień jest 😲 😲
A ten program na 5 to jak się szczepi na te rotawirusy i inne?


można dokupić dodatkowo (chyba) 🙃

No właśnie też tak myślałam. 🙂 🙂
Nie zawracam sobie tym głowy, jak na razie. Jak już dzidzia będzie, to się zapytam lekarki czy warto 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Jezu ile tych szczepień jest 😲 😲
A ten program na 5 to jak się szczepi na te rotawirusy i inne?


można dokupić dodatkowo (chyba) 🙃

To jest 5w1, WZW B i dodatkowo płatne pneumokoki i rotawirusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez co do wykonawców to wszystko że tak powiem załatwiane "na gębę" bez zaliczek umów itd. Tylko nie wiem dlaczego nas tak w błąd wprowadzają i po co. Powiedzieli by że nie będą robić bo coś tam i już człowiek by szukał gdzie indziej. A tak się nastawiamy a tu klops i jeszcze tel nie odbierają 🤢 😮 dla mnie to jakaś paranoja. Czas leci a my stoimy w miejscu bo podłóg nie mamy 🤢 Nie wiem o co chodzi.........

Co do szczepionek
to ja tez jeszcze nie myślałam. Pamiętam że z Gabrysią wykupowaliśmy taką chyba 3w1 czy jakoś tak żeby było mniej kłóć. A tak poza tym to ja też nie jestem zwolenniczką że trzeba na wszystko się szczepić, podstawowe i już. Kiedyś tego nie było i ludzie jakoś żyli. Teraz każdy chce na wszystkim zarabiać... takie moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...