Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kornelka u nas w urzedzie pracy jak sie sama nie dowiesz to nic Ci nie powiedza...tak jakby ze swojej kieszeni mialy wykladac...ja teraz chodze odhaczac sie do doradcy zawodowego bo to jedyna ogarnieta tam kobitka...np inna w maju skierowala mnie na rozmowe z doradca bo nie mialam zwolnienia lekarskiego i ona w takim razie w kazdej chwili moze mnie skierowac do pracy... i jak jej mowilam ze ja nie jestem chora i chetnie pojde pracowac to powiedziala ze to w moim interesie miec zwolnienie bo mnie wyrejestruje i nawet ubezpieczenia nie bede miala...wiec juz sie nawet tam nie pokazuje bo sie nie zamierzam klocic i denerwowac przez durna dziewuche ( bo ma gora 25 lat) a jak mnie ta z doradztwa zobaczyla to stwierdzila ze nie wie czemu jej kolezanka mnie do niej przyslala...ale z ta przynajmniej idzie sie dogadac i nie robi mi problemow...

mam nadzieje ze jasno to wszystko napisalam bo skladanie sensownych zdan ostatnio trudno mi przychodzi 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
O cholewcia to niedobrze Paninka A czemu Ci się kuroniówka nie należy skoro ponad rok pracowałaś, dziwne to jakieś kurcze. Przy umowie zleceniu jest a ze stażu nie dają czy jak??? Co to za sprawiedliwośc 😞


takie maja przepisy...za kazdy miesiac nalezaly mi sie dwa dni urlopu, placone mialam za zwolnienie lekarskie i wszystko bylo jak na umowie o prace...tylko co miesiac musialam stawiac sie w urzedzie z lista obecnosci za caly miesiac...i przez caly ten rok jak pracowalam w urzedzie mialam status bezrobotnej...


O żesz!!!!!!! Paninka no to przykre jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep wyniki glukozy są bardzo dobre (nie wiem tylko jakie normy są po godzinie) 😉
A wyniki pozostałe ja miałam ostatnio podobne (ciut wyższe)
i lekarz stwierdził, że to są jeszcze w porządku w ciąży,
mam brać witaminy i wzbogacić dietę w produkty bogate w żelazo.
To w tabletkach mój daje przy niższych wynikach, ale zobaczysz co Twój Ci powie 😉


A ja mam jeszcze pytanie,
jak mam łóżeczko w wymiarach 120x 60
to pościel 100x135 będzie za duża??
Bo wolę ta większą kupić tylko się boję, że będzie jej za dużo w łóżeczku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.
Widze ze piszecie o pracy ja mam umowe do konca listopada i jak urodze w sierpniu to bede dostawac kase na macierzysnkim tylko do listopada tak mam to rozumiec? urlop tez mam nie wykorzystany, bo na zwolnieniu jestem od grudnia. 🥴 ja to wogole sie na tym nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka napisał(a):
Paninka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
O cholewcia to niedobrze Paninka A czemu Ci się kuroniówka nie należy skoro ponad rok pracowałaś, dziwne to jakieś kurcze. Przy umowie zleceniu jest a ze stażu nie dają czy jak??? Co to za sprawiedliwośc 😞


takie maja przepisy...za kazdy miesiac nalezaly mi sie dwa dni urlopu, placone mialam za zwolnienie lekarskie i wszystko bylo jak na umowie o prace...tylko co miesiac musialam stawiac sie w urzedzie z lista obecnosci za caly miesiac...i przez caly ten rok jak pracowalam w urzedzie mialam status bezrobotnej...


O żesz!!!!!!! Paninka no to przykre jest 😞


troche tak... ale nie myslalam ze na tym trace bo nie planowalam wtedy ze na swiecie malenka sie pojawi...teraz jak o tym mysle to widze jaka glupia bylam ze dawalam sie tak wykorzystywac ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach tak?a miejsce pracy bylo fajne ludzie w porzadku do tego blisko...wtedy same plusy widzialam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry brzuszki 😘 😘
troche was podczytywalam 😜 teraz mam chwile wolna to wpadlam na dluzej. Co do stazu to beznadzieja z tym,pieniadze marne,dalej trzeba sie odchaczac w posredniaku a wlasnie chorobowe nie przyznaje 😠 mialam isc kilka miesiecy temu ale jak sie dowiedzialam ze nie bede dostawac macierzynskiego to podziekowalam 🤢 szukalam jakiejs pracy chalupniczej ale znalezc taka w ktorej nie ma oszustow?? szanse marne... no moze w branzy krawieckiej (ale ja mam dwie lewe rece do szycia) 😮
wczoraj mi przyszla czapeczka i skarpeteczki/buciki dla malego. Ślicznusie 🙃
i wogole jestem szczesliwa b 🙃o dostaniemy wozek od znajomych 🙃 🙃 kilka stow w kieszeni 😉 nie chca nawet zlotowki za niego bo i tak im nie potrzebny 🙂
malstep nie martw sie prawkiem wiecej strachu niz to warte 🙂 chociaz jak ja sobie przypomne swoje egzaminy...(zdalam za 3 razem) raz sie tak zestresowalam ze na placu jak mialam wlaczyc swiatla dzienne to powciskalam spryskiwacze,wycieraczki i jeszcze nacisnelam klakson przez przypadek 🤢 egzaminator kazal mi "wylaczyc ta dyskoteke" 😁
biore sie za prasowanko. buziale kochane 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana jeżeli chodzi o żyrandole to powiem Ci, że ja np mam salon na ecrie wenge taki mam żrandol, wypoczynek, a meble wenge i dodatki pomarańcz i zielony aby za smutno nie było. W opisie nie brzmi to dobrze ale efekt jest na prawdę spoko 🙂 Musisz się zastanowić co będzie u ciebie miało charakter stałych elementów wystroju, a co będzie się zmieniało i miało charakter dodatków. Jak zrobisz wszystko w idealnie jednej tonacji będzie mdłe...Zresztą nie przejmuj się b diabeł tkwi w szczegółach, i tak na prawdę kolorowe firanki, obrazki i elementy dekoracyjne dodają uroku całemu pomieszczeniu.
Nie jestem jakimś dekoratorem, ale ostatnio sama urządzałam swoje mieszkanko i też przez internet i wiem jak to jest...
Co do materacyka ja zamawiam taki:
http://allegro.pl/materac-gpk-120-x-60-gryka-pianka-kokos-z-atestem-i1552250154.html
a oprócz tego:
http://allegro.pl/rozek-becik-na-rzepe-80x80-bawelna-100-wzory-i1610686714.html
http://allegro.pl/przescieradlo-frotte-z-gumka-60-x120-torun-i1610686716.html
http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-rogal-i-kobiet-w-ciazy-3w1-i1628391985.html
http://allegro.pl/posciel-2el-120x90-na-suwaczki-wzory-100-bawelna-i1626845301.html
http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-rogal-i-kobiet-w-ciazy-3w1-i1628391985.html
wszystko jako dodatk ido drugiego kompleciku pościeli, aby moja córeczka znała inny kolor niż róż 🙂 i aby jedną wysyłkę opłacić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna891 rozbroila mnie ta dyskoteka... znam dziewczyne ktora jak sie uczyla do testow to pytala mojego m. czy cisnienie w ogumieniu to ta rura z tylu auta 😮 🤪
i instruktor opowiadal o kursantce ktora sygnalu dzwiekowego pod maska szukala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
Paninka napisał(a):
Kornelka napisał(a):
O cholewcia to niedobrze Paninka A czemu Ci się kuroniówka nie należy skoro ponad rok pracowałaś, dziwne to jakieś kurcze. Przy umowie zleceniu jest a ze stażu nie dają czy jak??? Co to za sprawiedliwośc 😞


takie maja przepisy...za kazdy miesiac nalezaly mi sie dwa dni urlopu, placone mialam za zwolnienie lekarskie i wszystko bylo jak na umowie o prace...tylko co miesiac musialam stawiac sie w urzedzie z lista obecnosci za caly miesiac...i przez caly ten rok jak pracowalam w urzedzie mialam status bezrobotnej...


O żesz!!!!!!! Paninka no to przykre jest 😞


troche tak... ale nie myslalam ze na tym trace bo nie planowalam wtedy ze na swiecie malenka sie pojawi...teraz jak o tym mysle to widze jaka glupia bylam ze dawalam sie tak wykorzystywac ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach tak?a miejsce pracy bylo fajne ludzie w porzadku do tego blisko...wtedy same plusy widzialam 😉


Widzisz Paninka takie też było moje rozumowanie a też nie planowałam już dzieci. Zadowolona byłam ze wszystkiego bo nie wiedziałam co można miec, mając inny status. Uczy się człowiek przez całe życie i jak tej wiedzy zdobędzie to mu umrzec przychodzi bo taka kolej rzeczy. A o składaniu zdań... Poszło Ci dobrze, lepiej niż mi, bo tez mam z tym problem i jeszcze z rąk mi wszystko leci albo przewracam co w zasięgu ręki albo na coś brzuchem wlezę i tak co kawałek coś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka to spokojnie Ci przysługuje zasiłek macierzyński 18 tygodni (2 tygodnie mniej niż urlop macierzyński który należy sie osobie pozostającej w zatrudnieniu), jola tak samo też przysługuje Ci zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia po listopadzie, wypłaca ZUS, dokumenty też trzeba zanieść do ZUSu, akt urodzenia i zaśw.od lekarza że urodziłaś i że jest to poród pojedyńczy czy wieloraczy., a w przypadku joli to zakład pracy powinien wysłać dokumenty do ZUSu plus Z3 w listopadzie i pilnuj tego bo jak oni zaniedbają to tylko nerwy człowiek straci niepotrzebnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
jolajola81 mam ten sam problem tylko, że ja mam umowe do końca grudnia 😞
ale teraz tj.6 czerwca jak pójde po kolejne L4 to wypytam sie o wszystko mojej kierowniczki - wporządku babka 🙂 bo kompletnie nie wiem co z wychowawczym 😞

ja mam do 30 listopada dokładnie a urlopu z zeszlego roku nie wykorzystalam, ja nie mam za bardzo kogo zapytac musialabym do biura zadzwonic, ale nie chce za bardzo.
to jak sie wypytasz do daj znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
jolajola81 mam ten sam problem tylko, że ja mam umowe do końca grudnia 😞
ale teraz tj.6 czerwca jak pójde po kolejne L4 to wypytam sie o wszystko mojej kierowniczki - wporządku babka 🙂 bo kompletnie nie wiem co z wychowawczym 😞

ja mam do 30 listopada dokładnie a urlopu z zeszlego roku nie wykorzystalam, ja nie mam za bardzo kogo zapytac musialabym do biura zadzwonic, ale nie chce za bardzo.
to jak sie wypytasz do daj znac.

oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka ja to w ciazy jakies zacmienia dostaje, slow mi brakuje zdan skladac nie potrafie, bledy ortograficzne takie wale ze az mi wstyd... i liczenie tez mi nie idzie...potykam sie ciagle albo raz stalam na podworku i sie przewrocilam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Justyna891 rozbroila mnie ta dyskoteka... znam dziewczyne ktora jak sie uczyla do testow to pytala mojego m. czy cisnienie w ogumieniu to ta rura z tylu auta 😮 🤪
i instruktor opowiadal o kursantce ktora sygnalu dzwiekowego pod maska szukala...


no są aparaty na tych egzaminach 😁 😁
kolega nie zdal bo przy sprawdzaniu wszystkich swiatel (wtedy jeszcze nie bylo losowan) nacisnal pedal hamulca (stop) obejrzal sie za siebie i krzyczal ze dziala 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Czesc dziewczyny.
Widze ze piszecie o pracy ja mam umowe do konca listopada i jak urodze w sierpniu to bede dostawac kase na macierzysnkim tylko do listopada tak mam to rozumiec? urlop tez mam nie wykorzystany, bo na zwolnieniu jestem od grudnia. 🥴 ja to wogole sie na tym nie znam.


jolajola ja nie za bardzo się w tym wszystkim orientuję ale jedno co wiem to dobrze jest po prostu pytac pytac i jeszcze raz pytac. I tak koniec jeżyka za przewodnika a nóż coś z tego bedzie. W kadrach popytaj może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):

A ja mam jeszcze pytanie,
jak mam łóżeczko w wymiarach 120x 60
to pościel 100x135 będzie za duża??
Bo wolę ta większą kupić tylko się boję, że będzie jej za dużo w łóżeczku 🤢


Mapa ja bym nie kupowała tej większej. Myślę że będzie jej poprostu za dużo. Pościel 120x90 ma kołdrę długości całego łóżeczka. Dla mnie to w zupelności wystarcza. Majka ma posciel 135x100, ale ona ma łózko 140x70.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola prawnik ze mnie marny, ale moim zdaniem będziesz miała płatny macierzyński cały przez 20 tygodni, bez względu na to kiedy kończy ci się umowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Jola prawnik ze mnie marny, ale moim zdaniem będziesz miała płatny macierzyński cały przez 20 tygodni, bez względu na to kiedy kończy ci się umowa.

też mi sie tak wydaje, że do końca macierzyńskiego praca-wypłata zapewniona 🙂w przypadku umowy o prace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milium napisał(a):
Kornelka to spokojnie Ci przysługuje zasiłek macierzyński 18 tygodni (2 tygodnie mniej niż urlop macierzyński który należy sie osobie pozostającej w zatrudnieniu), jola tak samo też przysługuje Ci zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia po listopadzie, wypłaca ZUS, dokumenty też trzeba zanieść do ZUSu, akt urodzenia i zaśw.od lekarza że urodziłaś i że jest to poród pojedyńczy czy wieloraczy., a w przypadku joli to zakład pracy powinien wysłać dokumenty do ZUSu plus Z3 w listopadzie i pilnuj tego bo jak oni zaniedbają to tylko nerwy człowiek straci niepotrzebnie.


MILIUM[color=red][/color] dziękuję 🙂 🙂 masz oklaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
Kornelka ja to w ciazy jakies zacmienia dostaje, slow mi brakuje zdan skladac nie potrafie, bledy ortograficzne takie wale ze az mi wstyd... i liczenie tez mi nie idzie...potykam sie ciagle albo raz stalam na podworku i sie przewrocilam 😁 😁 😁


No o tym Twoim przewrocie majowym to siostrze opowiedziałam 🙂 Uśmiałam się razem z nią ale nie z Ciebie, że niby Ty jakaś nie taka tylko, że co to ciąża z człowiekiem robi, także wszystko w pozytywnym znaczeniu było 🙂 A błędami się nie przejmuj 🙂 Też dam Ci oklask, bo jesteś zawsze wesoła i otwarta 😁

oJ dziewczyny nie nadążam za postami 🙃 Marta Tobie też dziękuję za info.
Teraz pranie rozwieszę i coś jeszcze zrobię, tylko nie wiem co 🙃 Aaa muszę pojechac po tel do salonu, odebrac z naprawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...