Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Poxia powiem co ja miałam, i co będę zabierać teraz.
1. Koszula do porodu, pytacie w czym się najlepiej rodzi. W czymś co nie jest za krótkie, hehe bo majtek brak, w czyms co nie jest zbyt krepujące, w sensie za ciasne, zbyt przy szyi (ja wtedy nie mam czym oddychać). czasem w szpitalach dają jakieś szpitalne koszule do porodu.
2. Dwie koszule nocne, takie do karmienia.
3. Majtki bawełniane albo jednorazowe (ja miałam takie jednorazowe z siateczki). Czy dużo, no ja zużyłam sporo, mniej wiecej 6 sztuk na dobę 🙂
4. Podkłady poporodowe (najlepsze są bella takie granatowe, podobno teraz różówe opakowanie).
5. Biustonosz (albo dwa) do karmienia.
6. Wkładki laktacyjne.
7. Pampersy dla maluszka oraz chusteczki. Ja miałam pampers newborn, ale możecie sobie kupić takie z wycięciem na pępek.
8. Pieluszki tetrowe moze ze dwie. Ale pilnujcie hehe bo szpital ma szpitalne. ja jednak wolałam wycierać maluszka swoimi.
9. Ubranek nie musiecie zabierać, zazwyczaj szpital daje swoje, ale warto zadzwonić i popytać.
Trzeba jednak wziąć ubranko na wyjscie i jakiś rożek czy kocyk, ale to moze wam przywieźć mąż w dniu wypisu. Możecie wziąć łapki niedrapki. Ja nie dawałam. Moje dziewczynki nie drapały się a i gorąco by im było.
10. Ja miałam herbatke laktacyjną hipp.
11. Oczywiście wodę mineralną, unikajcie na poczatku soków, moga drażnic maluszkowi żoładek. On dopiero przyszedł na świat.
12. Komórkę i aparat fotograficzny. Potem będziecie żałować, ze nie uwieczniłyście pierwszych chwil.
13. Oczywiście ręczniki.
14. Kosmetyki po prysznic, do ciała, krem do twarzy, pomadka do ust (wysychają a to jeszcze będzie lato). Grzebień i takie tam, moze pilniczek do paznokci. Przydaje się, bo nie chcemy zadrapać maluszka.
15. Kapcie, a najlepiej klapki w ktorych można wejsc pod przysznic.
16. Mozecie wziąc witaminy które bierzecie w ciąży one są tez dla kobiet karmiących zazwyczaj.
17. Możecie wziąć szlafrok, ale cienki w sierpniu jest naprawdę ciepło.
18. Oczywiście sztućce, kubek.

19. Dobry humor Odrobinę cierpliwości

Zapiąć torbę i do boju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Paninka napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Paninka napisał(a):
Andzelika a Twoj Kuba pracuje?

Tak pracuje u swojego wujka w firmie, w weekendy ma zamiar studiować jeszcze.


przewpraszam ze pytam...my z m. cieszymy sie z kazdej pierolki jaka dostaniemy...a pieniazki jakie zaoszczedzimy zamierzamy na konto wplacac bo odpukac nigdy nie wiadomo co sie zdarzy i kiedy beda najbardziej potrzebne...oczywiscie mam nadzieje ze beda lezec i nie bedzie potrzeby zeby ja ruszac ale przezorny...wiadomo roznie sie uklada

Paninka nic się nie stało. Ja jestem takiego samego zdania co Ty. A tym bardziej, że ja nic nie dostałam, wszystko musiałam kupować, więc wiadomo, że zawsze jakaś ulga. No tyle, że on ma już upatrzone to i tamto i wiadomo, że takiego samego na pewno nie dostanie. A zresztą oni się za w czasu obudzili z tą pomocą, jak już takie rzeczy co nam mieli dać kupiliśmy. Teściowa mówiła, że będziemy mieli rzeczy po tym małym, ale jakoś ich nie było, a co mam czekać aż urodzę. Teraz to chcą dać takie rzeczy typu wanienka i takie pierdołki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂

W szpitalu, w którym rodziłam Emilkę tez nie było wolno. Ale my zakladałysmy. Szybko ściagałyśmy jak lekarze szli na wizytę.
Hehe bo ja wstawać itp, opiekowac się maluszkiem bez majtek z podpaską w kroku 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcę kupic te majtki siatkowe,natomiast co do podkładów poporodowych to u nas sie dostaje.Ja juz sie zaczęlam zaopatrywać,jak wróce do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂

W szpitalu, w którym rodziłam Emilkę tez nie było wolno. Ale my zakladałysmy. Szybko ściagałyśmy jak lekarze szli na wizytę.
Hehe bo ja wstawać itp, opiekowac się maluszkiem bez majtek z podpaską w kroku 🤪 🤪 🤪

no własnie,ja sobie tez tego nie wyobrazam,wiec będe tez tak robiła,szybko sciagne i juz 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂

W szpitalu, w którym rodziłam Emilkę tez nie było wolno. Ale my zakladałysmy. Szybko ściagałyśmy jak lekarze szli na wizytę.
Hehe bo ja wstawać itp, opiekowac się maluszkiem bez majtek z podpaską w kroku 🤪 🤪 🤪

To jak ma się ta podpaska trzymać? 😮 😮 Ja nie słyszałam, że nie wolno.
Ale Szkoła Rodzenia mi się za tydzień zaczyna, więc na pewno nas uświadomią co można w moim szpitalu. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrobiłam..ufff

Ze wszystkich dobrych wieści się bardzo cieszę i Wam gratuluję 🙂

Kornelka a za Ciebie bardzo mocno trzymam kciuki!!!
Leż i wypoczywaj, wszystko inne teraz nie ma znaczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
marta-lion dziekuje 🙂 a tak wogole to kiedy najlepiej zaczac pakowanie, zeby ta torba juz lezala przygotowana ? tak tydz, 2 tyg. przed terminem ?

Kochana 2 tygodnie przed terminem ja miałam juz Majkę na rękach.
Radze większość rzeczy, tzn oprocz codziennych kosmetyków spakować miesiac przed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂


U nas tez nie było wolno 🙂 Pielęgniarki się śmiały, że to do tego stopnia oddział bez majtkowy, ze nawet one chodzą bez 😁 Ale wszystkie nosiłyśmy 🙂 Zdejmowałyśmy tylko przed obchodem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0xia napisał(a):
marta-lion dziekuje 🙂 a tak wogole to kiedy najlepiej zaczac pakowanie, zeby ta torba juz lezala przygotowana ? tak tydz, 2 tyg. przed terminem ?

Hehe moja mama mi powiedziała, że lepiej już z miesiąc czasu, bo nie wiadomo kiedy mnie może złapać, a leżeć zawszę może, nie grzeszy tym. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂


U nas tez nie było wolno 🙂 Pielęgniarki się śmiały, że to do tego stopnia oddział bez majtkowy, ze nawet one chodzą bez 😁 Ale wszystkie nosiłyśmy 🙂 Zdejmowałyśmy tylko przed obchodem 😁

No tak mają jakies chore zasady. A w szpitalu w którym rodziłam Majkę to nic ich nie obchodziło. Nawet jakbym dżinsy załozyła nikt by nie zauważył 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki!

Ja właśnie wróciłam z badania. Mieałam po raz pierwszy KTG i jakiego strachu sie najadłam bo pielęgniarka nie mogła serduszka namierzyć ale w końcu się udało 😁 😁.

Potem wyniki z glukozy i...musze przejść na diete...mam 149...lekarz mówi ,że nie jest źle ale ograniczyć cukier 🥴 🥴, ale i tak sie martwie..Znacie jakąs stronke co w takiej sytuacji moge jeść?? 🤨 🤨

W końcu jestem przekonana w 100% ,że bedzie Filip - widziałam siusiaka 😁 😁 i lekarz nawet zrobił jako dowód zdjęcie na usg 🙂 🙂

Mały wazy 1800g i rozwija sie poza tym prawidłowo, ale ten cukier... 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Hej dziewuszki!

Ja właśnie wróciłam z badania. Mieałam po raz pierwszy KTG i jakiego strachu sie najadłam bo pielęgniarka nie mogła serduszka namierzyć ale w końcu się udało 😁 😁.

Potem wyniki z glukozy i...musze przejść na diete...mam 149...lekarz mówi ,że nie jest źle ale ograniczyć cukier 🥴 🥴, ale i tak sie martwie..Znacie jakąs stronke co w takiej sytuacji moge jeść?? 🤨 🤨

W końcu jestem przekonana w 100% ,że bedzie Filip - widziałam siusiaka 😁 😁 i lekarz nawet zrobił jako dowód zdjęcie na usg 🙂 🙂

Mały wazy 1800g i rozwija sie poza tym prawidłowo, ale ten cukier... 🥴 🥴

GRATULUJE duży chłop 🙂
co do cukru nie pomoge niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Kornelka spokojnie kochana ja wszystko kupiłam przez internet. Jak będzesz chciała prześlę ci na maila listę i linki gdzie co kupiłam i zobaczysz dasz radę. Ja przez net kupiłam wszystko nawet te sprawy na po porodzie potrzebne. Koniecznie leż i wstawj tylko do Wc i dasz radę Kochana ja tak całą ciążę od 6 tygodnia leżę czyli już jakieś 21 tygodni przy tym te Twoje przynajmniej 4 to pikuś 🙂 Najlepiej jakbyś wytrzymała jak najdłużej wtedy i na zakupyy będzie więcej czasu i będziesz miała więcej czasu na oswojenie się z myślą ,że to już 🙂 Głowa do góry wiesz jak mi lekarz powiedział na początku,że mam leżeć jakoś nie mogłam się przestawić prowadziłąm bardzo aktywny tryb życia, a teraz mąż robi wszystko i nawet nie narzeka, a mi o głowy by nie przyszło, kiedyś,że niby ja mam nic nie robić a on wszystko, ale to dla dobra naszej trójki , ja się poświęcam bo leżę, a on bo wszytstko robi...Potem jakoś podzielimy się obowiązkami i wszystko w miarę wróci do normy 🙂

Co do obaw to ja nie obawiam się porodu, bólu, ani tego czy sobie poradzę, czy będę dobrze radziła z obowiązkami, czy,że rodzice czy teściowie będą się wtrącać.Martwię się aby szczęśliwie donosić ciążę. I marzę, aby urodzić w 38 tygodniu pod warunkiem,że lekarz uzna,że już czas przekroić mi brzuszek i wyciągnąć malutką 🙂


Dziękuję Pati dokładnie czuję to co Ty czułaś. Też w ruchu ciągle byłam, dopiero tu już tam ale w ciąży zwolniłam co też mi się dało we znaki bo takie ograniczenia ale ja nic na siłe nie robiłam. Jak czułam się trochę gorzej to lezałam. Tak sobie myślę, że tym razem taka moja uroda bo w poprzedniej ciąży mogłam góry przenosic i urodziłam po terminie co prawda ale zdrową córkę 3500g, Teraz to ona mówi,że będzie do domu przyjeżdżała i zakupy będzie robiła.No ja to sumienia nie mam gnac ją z Warszawy do domu. Wiem, że jakoś damy radę a zakupy to może teraz tylko troszkę a resztę jek urodzę. Jak pojadę na usg to mi lekarz powie czy mogę się wybrac. Teraz czekam do 9 czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
ann5353 napisał(a):
aneczkare22 napisał(a):
u nas w szpitalu nie mozna uzywąc majtek po porodzie,masakra.Ale tak ze soba wezmę 🙂


U nas tez nie było wolno 🙂 Pielęgniarki się śmiały, że to do tego stopnia oddział bez majtkowy, ze nawet one chodzą bez 😁 Ale wszystkie nosiłyśmy 🙂 Zdejmowałyśmy tylko przed obchodem 😁

No tak mają jakies chore zasady. A w szpitalu w którym rodziłam Majkę to nic ich nie obchodziło. Nawet jakbym dżinsy załozyła nikt by nie zauważył 🤪 🤪 🤪


No właśnie - zależy jaki szpital 🙂 Ja teraz będę rodziła w innym, niż chłopców, bo stwierdziłam, że blisko i wszyscy będą mogli mnie odwiedzić, kiedy będą mieć ochotę. Poprzednio rodziłam w Tychach i super tam było, ale daleko...
Tu nie za bardzo wiem jak jest z tymi majtkami, ale wezmę na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka2 napisał(a):
Hej dziewuszki!

Ja właśnie wróciłam z badania. Mieałam po raz pierwszy KTG i jakiego strachu sie najadłam bo pielęgniarka nie mogła serduszka namierzyć ale w końcu się udało 😁 😁.

Potem wyniki z glukozy i...musze przejść na diete...mam 149...lekarz mówi ,że nie jest źle ale ograniczyć cukier 🥴 🥴, ale i tak sie martwie..Znacie jakąs stronke co w takiej sytuacji moge jeść?? 🤨 🤨

W końcu jestem przekonana w 100% ,że bedzie Filip - widziałam siusiaka 😁 😁 i lekarz nawet zrobił jako dowód zdjęcie na usg 🙂 🙂

Mały wazy 1800g i rozwija sie poza tym prawidłowo, ale ten cukier... 🥴 🥴


Gratulację, duży chłopczyk! Ale na cukrze to się niestety też nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do odwiedzin w szpitalu to ja chyba nie chce zeby ktos oprocz m. przychodzil...nie wydaje mi sie zeby te okolicznosci, zmeczenie bole i wogole sprzyjaly odwiedzinom...poza tym jak wszystko bedzie ok to dwa dni i do domu...a zeby ogladac mala bedzie duzo czasu i kazdy zdazy...na razie tak mysle ale moze mi sie jeszcze zmieni 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje Syneczka 😁 duzy chlop 😁 .. a ja musze w ktorys dzien pojechac dowiedziec o moje wyniki bo do 13 czerwca juz bym chciala wiedziec co z tym moim cukrem zwlaszcza ze mialam robione z 50 g ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...