Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda Ja Sobie nie wyobrażam,żebym miała jeżdzić tramwajami albo autobusami.Prawko mam już prawie 10lat także się cieszę,że nie jestem od nikogo zależna i mogę wsiąść kiedy chcę do samochodu i wszystko załatwić.Będę tak długo jeżdzić dopóty Mi brzuch nie będzie przeszkadzał,to bezpieczniejsze rozwiązanie aniżeli komunikacja miejska.
I jeszcze pytanko do Ciebie dlaczego Ty nie jeżdzisz?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

O matko ,ale mnie nastraszyłyście z tym bólem, przed antykoncepcją i współżyciem nic mnie podczas miesiączki nie bolało ,później niestety się bardzo zmieniło i też nie obyło się bez tabletki przeciwbólowej.Co do progu bólu także mam niski,ale jestem silna psychicznie ,więc może wytrzymam.Finansowo jestem przygotowana na ZZO gdyż u nas kosztuje 600zł,położna osobista 1500zł ,poród w sali jednoosobowej rodzinnej 1000zł więc jakby któraś narzekała na swoje ceny to pocieszam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julcia - z tymi bolesnymi miesiaczkami to róznie bywa...moja mama też takie miała, że mdlała i nie chodziła do szkoły. Też miała przy porodzie bóle krzyżowe ale z klei mowila ze taki ból to nie ból - że na prawde miała bardzo przyjemne porody (bo może byla przyzwyczajona do bóli miesiaczkowych).
Moja kolezanka powiedziala mi t osamo - ona rodzila w szpitalu w ktorym ja nie chce bo nie ma znieczulen - ona rodzila i synka i córę bez znieczulenia, całe zycie miala bardzo bolesne miesiaczki no a sam poród...mowi ze pikuś! i ze zawsze wyobrazala sobie bole porodwe duzo gorzej a u niej tez bylo bardzo znośnie i to bez ZZO! 🙂
WIĘC może jestes szczesciara 🙂?








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - ceny rzeczywiscie masakra!
Na szczescie na Ujastek są jednoosbowe sale przedporodowe (czyli tam gdzie spedza sie pierwszy etap porodu - skurcze) - w kazdym pokoju łazienka, łóżko, sofa, piłki, itd.
Z tego pokoju jest przejscie do sali JEDNOSOBOEJ porodowej gdzie rodzi sie z mezem lub bez. Za darmo. chociaz tyle dobrze...








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
anioł - nie jezdze bo maz boi mi sie dawac samochod a teraz to i ja sie juz tak zablokowalam ze nie lubie jezdzic 😠


Ja z kolei boję się jechać z kimś-to chyba chore?A niedługo wybieramy się na wycieczkę i już Mnie trzęsie na samą myśl podróży 😞 1,5 godziny stresu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anioła tak w ogole to zdjecie profilowe Twoje... 🙂 jak z moich koszmarow!
Odkad pamietam chcialam miec dziecko (jeszcze w liceum) i zawsze jak mi sie snilo ze je mam to bylo wlasnie takie male...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze z takich ciekawostek 🙂
w moim dzienniku ciążowym są takie różne ciekawostki w ramkach i ostatnio wyczytałam, że kobietom w ciąży powiekszają się...STOPY! i to nieodwracalnie o 0,5 lub nawet caly nr! 🤪 Zwiazane jest to z hormonami ktore powoduja rozluźnienie więzadeł i stawów w obrębie miednicy (żeby dziecko się przedostało) ale jak sie okazuje - nie tylko tam 🙂 🙂
A tak sie dziwilam czemu mi sie nogi nie mieszcze w stare buty i dlaczego drugie mi pekly na szwach...hmm...myslalam ze moze mi spuchly 😉








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną ciekawą ciekawostką jest to, że roztargnienie w ciąży czyli zapominanie o wszystkim itd. jest naukowo udowodnione jako PLACENTA BRAIN czyli ciążowe wakacje dla mózgu 🙂 🙂 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - z tymi stopami to prawda . Mi w poprzednej ciąży stopa urosła o 1 nr i nie potrafiłam tego logicznie sobie wytłumaczyć! A dziś mi się zachciało do pracy w szpilkach i niestety po włożeniu stwierdziłam że mnie cisną i właśnie się dziwiłam bo wcale spuchniętych jeszcze nie mam! A teraz to już wiem dlaczego - tylko czy czasem trochę nie za wcześnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGAZYNOWANIE WAPNA - teraz ponoc potrzebujemy dużo mleka, a jak nie mleka to jego przetworów. Ja za mlekiem nieprzepadam (tylko do kawy i czasem z płatkami)a nawet wczoraj mowilam mojej mamie ze od ok 2 tyg to jem tylko biale sery wszelakiego rodzaju - na słodko, na słono, z twarogi z cebulka i pomidorkiem NON STOP.
MOJA MAM NA TO (JAK ZAWSZE): widocznie tego Ci potrzeba i organizm sam sie upomina...no i ma racje 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe czy z kazda ciaza sie powiekszaja??? bo jak tak to moja tesciowa ktora urodzila 7 synow powinna byc OGROMNA STOPA!!! 🙂 🙂 🙂 HEHE a w sumie nie jest bo ma male stopy! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalam ze koniec swiata bedzie 2013 roku i ze to wszyskie pisma lacznie z biblia przepowiadaja...
O 9.9.2009 to slyszalam tylko dzis w TVN ze jest konkurs fotograficzny zdj zrobionych o 09:09 dn. 09.09.09 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia - ja sie dowedziałam w 5 tygodniu zrobiłam sobie test i nawet miałam kupione piwo
ale mowie najpierw zrobie test , i wyszedl pozytywny nie wiedziałąm czy się śmiać
czy płakać i czy pić to piwo ale nie wypiłam ;p a prawka nie moge jeszcze mieć 😞
Więc pozostają autobusy ;/ ale liczenie na mamusię że mnie gdzieś zawiezie ;]

Jagoda80 - czego się bać ? kiedyś kobiety rodziły bez znieczulenia bo nie było i wszystkie
żyją więc i ja nie umre ;] Fakt że jak mnie dorwie to sie zwine z bolu ale ja
jestem przezwyczajona do bólu zawsze jak miałam miesiączke to w pierwszym dniu
zdażało mi się nawet 5 razy zemdleć , a gorączke odczuwam dopiero jak mam 38,5
to czuje sie jak bym miala 37 tabletki biore dopiero jak mam 40 41..
Organizm mam przezwyczajony do wysokich temperatur i do bólu mam nadzieje ze dam
rade ;p Boje sie tylko boli krzyzowych bo to jest naprawde trudne do zdzierżenia
Ale miałam sposób na ból dzień przed miesiączka dobry seks ;p i jakoś mniej mnie
bolało.nie wiem dlaczego ?

Mycloud - zwarjowali z tymi cenami ja tam nie mam zmairu nic placic !!! protest , no nie
wiem jak tam porod rodzinny i tak gonie bedzie bo moj bylu facet napewno nie
bedzie przy mnie ale biore przyjaciolke wiec i tak pewnie trzeba bedzie cos
zaplacic , a reszte sala jak sala nie stac mnie na takie wygody ;D i położna..
dam tylko lekarzowi w kopercie 200 zł że by innaczej tam patrzał i reszta no
jakos musi byc , u nas sa straszne warunki - jak nie dasz lekarzowi to masakra
a sproboj zajeczec to sie na ciebie dra ze bys sie zamkła ;/ Ostatnio koleżanka
rodziła , nie dała nic i wcale sie nia nie interesowali meczyla sie od czwartek
rano do piatku popoludniu ;/ nikt tam nawet nie przychodzil do niej a jak sie
darła to kazali jej "zamknąć mordę" .. Tak to jest jak sie rodzi samej ..
traktuja cie jak poniewieradlo ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wyjątkowy - raaany, to gdzie Ty bedziesz rodzic?????
Slyszalam ze czasem sie zdarzaja takie incydenty no ale ..ludzie! to nie trzeba sie godzic na takie warunki!!!
a z tego co wiem to zaden szpital zdaje sienie ma prawa brac oplat za PORODY RODZINNE nawet jesli jest to porod z przyjaciolka, mamą czy babcią...guzik ich to powinno obchodzi z kim z rodziny chce sie rodzic! 😠







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...